V zime roku 1820 bola loď Essex z Nového Anglicka určená na lov veľrýb napadnutá niečím neuveriteľným: veľrybou obrej veľkosti a sily, s takmer ľudským zmyslom pre pomstychtivosť. Táto Skutočná námorná pohroma inšpirovala Hermana Melvilla k napísaniu knihy Moby-Dick (Biela veľryba). Rozpovedala však iba časť príbehu. Film V srdci mora odhaľuje mučivé následky tohto napadnutia, kedy boli členovia posádky, ktorým sa podarilo prežiť, nútení prekračovať svoje limity a robiť kvôli záchrane života neuveriteľné veci. Zatiaľ čo sa kapitán pokúša nájsť na otvorenom mori správny smer a jeho prvý dôstojník sa snaží obrovskú veľrybu skoliť, posádka čeliaca búrkam, hladovaniu, panike a zúfalstvu pochybuje o všetkom od hodnoty ich životov až po etiku ich živobytia. (Continental film)

drackula

Prvá polovica šlapala vcelku kvalitne. Bolo to dostatočne dobrodružné, akčné a v prípade lovu na veľryby explicitné, aj čo sa týka ich spracovávania. Druhá polovica už stratila tempo a miestami nastupovala nuda. Emócie na malom priestore neboli až tak vybičované, ako mohli a aj tie morálne najhoršie veci sa riešili "mávnutím ruky". Nebola to práve katastrofa, ale dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac. Viac dusna, viac hádok, viac morálnych konfliktov. Nevadí. Mám rád dobrodružné filmy plné námorníkov, búrok a ak si k tomu pridám veľkú bielu veľrybu, som spokojný. Film splnil čo som od neho čakal. Nič viac, nič menej. Príjemne ma potešilo vystupovanie Hermana Melvilla. 70% ()

ghatos

Takové přebarvené digitální dobrodružství, co neurazí. Vypreparovaný, snesitelný příběh pro masového diváka. Nenáročný produkt za 69%. ()

Pedross800

"VY NEJSTE KAPITÁN! NARODIL JSTE SE ALE PRO TUTO PRÁCI. JÁ SE JENOM NARODIL DO NÍ...." Veskrze velká spokojenost, ano mělo tohle dobrodrůžo své mouchy a jak zmiňují mnozí, často to končilo tak nějak na půl cesty. Asi nejvíce to zamrzelo na konfliktu mezi kapitánem a prvním důstojníkem a i v mnohých jiných pasážích se nešlo až na dřeň, ale přesto přese všechno, scény s velrybami, kasání plachet, průplav bouří...to vše dokázalo probudit toho malého klučíka ve mě, který v dětství tak lačně četl o dávných dobrodružstvích, neznámých příšerách v hlubinách a dokonce, dokonce jsem dostal chuť si knihu od Melvilla přečíst. Mohla to být naprostá pecka, ale i tak hodně dobrý. ()

Herzeleid

Příběh zcela nezáživný, ani herecké výkony nenadchly, co ale vyloženě naštvalo bylo zpracování. Na ty "efekty" se nedalo dívat. Velmi amatérské ztvárnění. ()

J-o-k-e-r

Pěkný námořnický survival. Záběry na velryby, oceán, atd. to je radost. Jsem rád, že se film drží v červených číslech, ten občasný "hate" si to podle mě nezaslouží. Jinou verzi Moby Dicka jsem neviděl takže nemám s čím srovnat, ale já byl hodně spokojen. Vedle charismatického Ch. Hemswortha se mi líbil i C. Murphy nebo mladý T. Holland. ()

Dagoussek

Výpravný dobrodružný film. Kapitán byl nesympatický a chamtivý. Touha po úspěchu vytěžit co nejvíce na plavbě dohnala posádku spíše k záhubě. Celkem povedené zpracování, ale.... Chtěla bych více záběru na Bílou velrybu. A proč tam vlastně byla a kde se vzala? ()

Autogram

Námornícke dobrodružstvo, ktoré ašpiruje na kvalitu Master & Commander, a iba mierne zaostáva. Fanatické zabíjanie veľrýb kvôli osvetleným uliciam miest je dnes už celkom mimo chápania, ale čo s tým, keď to tak bolo. Film sa miestami zdá príliš dlhý, ale keď prišlo na morskú akciu, tak nesklamal. –––– Sme bytosti, ktoré Boh stvoril na svoj obraz. Sme králi Zeme a máme sa plaviť po planéte, ktorá nám bola zverená. A prispôsobiť si prírodu. –––– Pane, oči všetkých sa upierajú priamo na Teba. A Ty podávaš pokrm vždy v pravý čas. ()

KASUGI

Když jsem byl malej, koukal jsem na svět přes barevná sklíčka. Červené, zelené, modré... Výtvářelo to hezké světy. Přes červená sklíčka byl pohled takový ohnivý až pekelný, přes modrou barvu zas svět vypadal jako v noci, zelený byl hodně magický. Jednou jsem se podíval přes pivní láhev, takový ten komunistický lahváč hnědý, nevím jestli se to ještě vyrábí, protože to nepiju. Naklonil jsem láhev hrdlem k oku, abych se podíval jakože do kukátka. Ten svět byl takový jinačí, než ty předešlé, takový pochcaný. Naklonil jsem láhev trochu víc ke slunci.  Bohužel jsem si nevšimnul, že je tam ještě zbytech piva. Polil jsem si tvář a oblečení a docela mě zarazilo, že něco tak strašně smradlavého a zapáchajícího lidé pijí v tak masivním měřítku. Řádně jsem se umyl, ale furt to smrdělo a ne a ne se toho smradu zbavit. Ve věku mladistvého se mi ještě párkrát stalo, že mě někdo na nějaké oslavě polil pivem a to pak zbytek večera stál vždycky za houby. Nicméně uplynula hrozně dlouhá doba a já tento zápach zapoměl, poněvadž do hospod nechodím, neboť, jak kdysi řekl Jiří Menzel: "Je tam zakouřeno a smrdí tam pivo".  Ten kouř už díky geniálnímu zákonu zmizel, ale smrad z piva zůstal. Tak abych se konečně dostal k filmu: Znáte to, jak vám nějaký film (nebo album kapely), připomíná konkrétní situace a události ve vašem životě? Posloucháte  nějaké album a navěky se vám při tom vybaví třeba první rande a políbení, extrémní horké léto, či tuhá zima? No, tak já si už navěky při pohledu na tento film vybavím rychnu z piva. Pokaždé, když se námořníci plavili v tom "ranní moč" filtru, se na mne z obrazovky vyvalila puchna z láhváče. To jediné si budu z tohoto digibordelu pamatovat. ()

tommmy89

Pre mňa dosť očakávaný film no zároveň som vôbec nevedel, čo môžem čakať a či sa mi vôbec oplatí ísť do kina. Nakoniec som to riskol a myslím, že som nebol sklamaný. Navzdory nudným chvíľkam som bol spokojný celkom nad moje očakávania. Príbeh ma pohltil a bažil som po rozuzlení zápletky, pretože samotný "starý" príbeh o bielej veľrybe Moby Dick z kníh nepoznám. Tak som hltal až dokonca každé sústo s veľkým očakávaním, čo sa stane i keď som tušil, že Moby Dick je nepolapiteľný,.. ()

obivan568

Příběh Essexu znám, takže V srdci moře beru jako doplnění představivosti. Trochu mě mrzí, že je film tak krátký, kvůli čemuž je hromada scén "odbytých" (ostrov, tahání třísek na člunu, kanibalismus). Film klidně mohl být o půl hodiny delší, aby si tohle všechno člověk mohl vychutnat, ale tady asi nikomu nešlo o divákovo znechucení nad porcováním kolegy námořníka... Co ale mrzí víc je fakt, že o postavy se člověk vůbec nebojí a je mu fuk, kdo umře, proto několik scén vyšumí do prázdna (Coffinova sebevražda, Joyovo rozhodnutí).Filmu tak nejvíc pomáhá fakt, jak zajímavý příběh vypráví a jako celek dobře funguje. ()

Trapper33

DigiDick byl z té vší digitální hitparády nejlepší a vlastně jsem mu celou dobu fandil. Přijde mi, že film vůbec nevyužil svůj potenciál a od útoku Moby Dicka se stal hodně nudným, vláčným a mě osobně byl v tu chvíli osud všech námořníků úplně fuk. První polovina místo toho vcelku vtáhne do děje a noční vypravěčské scény u whisky jsou nejsilnější ze všech. ()

herr_carter

Jako kdybych po celou dobu slyšel znění podmanivých tónů z pera Hanse Zimmera, tak mě zdejší hudba oslovila. Počáteční obavy kolem obsazení hlavní role Thórem byly skoro ihned rozmetány do ztracena a já tak mohl sledovat napínavě vyprávěný příběh panem hercem s velkým H, Brendanem Gleesonem, o skupině udatných námorníků, jenž se vydali na otevřené moře za svým zlatým snem, ovšem nečekali nečekanou komplikaci v podobě bájemi a mýty opředeného zvířecího zabijáka.....více jak o Moby Dickovi je film možná o boji lidských charakterů a nabubřelosti mužského ega, jejich vzájemném filmovém střetu a postupnou změnou v lidskou soudržnost, která zde více než kde jinde byla nevyhnutelná = konec dobrý, všechno dobré, Howard to tedy opět už po několikáté zase dokázal............................moje hodnocení = 8 z 10. ()

pavcas

Vypravit se na širý moře lovit velryby s kapitánem, kterej stojí na můstku jen z protekce a dělá jedno špatný rozhodnutí za druhým, to je cesta do pekel, o tom by moh Chris Hemsworth vyprávět. Obzvlášť když jeho dobře míněný rady padají na neúrodnou půdu a ženou posádku vstříc katastrofě, o které od začátku víte že přijde. A když vypravěč celého příběhu závěrem odhalí temné tajemství, proč o průběhu zkázy lodi neřekl ani vlastní ženě, vlastně vás to moc nešokuje, což je asi špatně. Na druhou stranu i když tahle pohádka spadá trochu do kategorie filmů neurazí nenadchne, prvně jmenovaný a filmové efekty odvedou svou práci, takže na konci filmu zklamaní nebudete. Slabé 4*. ()

Maynard.

Před dvěma rokama natočí Rivaly, jeden z nej filmů vůbec no a o dva roky po tom takovejhle průměr. To mi řekni Rone, jak můžeš mít takový výkyvy? Hodně dlouho trvalo, než sem se k tomuhle vůbec dostal, pořád se to nějak odkládalo. Čím se to víc odkládalo, tím sem byl víc nabuzenej, páč sem se těšil nejen na samotný film, ale i na Thora. No a když to přišlo, tak mě to jak jinak než zklamalo :o(. Totálně nepřehledná kamera, všechny akční záběry byly prostě divný a nebyly vůbec zřetelný. Dál bylo fakt hodně vidět, že se to točilo na modrým plátně, vůbec sem těm záběrům nevěřil. Taky sem se vůbec nedokázal vcítit do postav, prostě ani jedna mě nepřirostla srdci, bohužel ani Thor. No a samotný děj, ten docela ušel, ale zpracování mě fakt vůbec nebralo. Co se týče kosatek, tak Zachraňte Wiliho dává tomuhle těžce na frak :o) ()

Sdoom

Taková hezká, trošku drsnější pohádka, která určitě neurazí, ale po týdnu na ni člověk pravděpodobně zapomene. Ron Howard má určitě na víc, i když je otázka, jestli takovéto téma šlo natočit lépe. Možná to mohlo být o něco drsnější a syrovější, možná trochu věrohodnější, nevím. Ale koukalo se na to dobře, takže pěkné 3 hvězdičky. (HD, orig.) ()

sedm.1

Veskrze průměrný film, od kterého jsem čekal tedy jednak trochu něco jiného, ale především něco daleko zábavnějšího, a to prakticky ve všech ohledech. V srdci moře totiž není ani pořádně dobrodružný, ani pořádně akční a už vůbec ne napínavý. Navíc se musím přiznat, že jsem čekal, že bude i o daleko silnějších a působivějších v emocích, o což se sice tvůrci též snažili, ale ani to nedopadlo nikterak valně, prostě zklamání. Zápletce pak chybí mnohem větší dynamičnost, živelnost a více strhujících a výraznějších scén, kdy tato slova naplňují snad jen dva momenty, a to je na takovýto film fakt zatraceně málo. Pochválit tak tedy mohu snad jen vizuální stránku filmu, která sice nepůsobí nějak efektně, či draze, ale spíše zajímavým a neotřelým dojmem, a pak herecké obsazení, které vesměs tvořilo výrazné osazenstvo, kdy mě krom hvězdného Hemswortha určitě zaujali ještě i Walker, Murphy a nezklamal určitě ani mladičký Holland. In the Heart of the Sea je tak ve výsledku film, který tedy sice není nikterak výrazný, či působivý a bohužel ani dvakrát záživný, nicméně ho úplně ignorovat je též nesmysl, na to zas své jisté kvality má. ()

kenkaku

Tak rybička byla hezká (pardon - savec), ale to je tak celé. Díky snaze, aby vše vypadalo děsně poutavě je ze všeho cítit CGI až to není příjemné. Vše je na efekt asi proto, že děj je opravdu o ničem (cestují tam a zase zpátky... no). Do toho nijak zvlášť sympatické postavy (jediný kdo to táhne je Chris Hemsworth a trio z "vypravěčské linie") a to je slabota. Nicméně doslova uražen jsem nebyl. Spíš znuděn. Také trochu "pohoršen" tou alibistickou náladou jakou Ron Howard nasadil během lovu na nebohého savce (kdy divák celou dobu masírován tím, jak je nutné naplnit podpalubí velrybím tukem, najednou vidí co to obnáší v praxi). Za mě tedy sotva průměr. ()

Arkanoid

Hemsworth sa snaží a podobné úlohy ho môžu rozvinúť, no on aj Murphy tu majú málo hereckého priestoru vďaka postavám napísaným tak, že na ne po zhliadnutí filmu zabudnete. Dostať úlohu silnej osobnosti je fajn, no prejavovať tú silu klišé spôsobom je práve ten dôvod vytratenia sa z pamäte. Pár hutných tém ako surové prežitie, nádej a sila osobnosti sú len nadhodené. Aby mohli vyniknúť, chcelo to sústredenejší cieľ na látku a čo je prvoradé, hlavne si ten cieľ stanoviť. Vo filmoch sa metóda z každého rožku trošku nevypláca, tematická neucelenosť tu potiahla Essex a jeho posádku ku dnu viac ako samotný Moby Dick. Takto je film len zmesou dobrých ingrediencií, ktoré pripravil zlý kuchár. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Co chystá režisér Rivalů?

Co chystá režisér Rivalů?

14.02.2014

Ron Howard je hollywoodský veterán, jenž se blýsknul Apollem 13, Čistou duší nebo Duelem Frost/Nixon. Nejvíc lidí ale zřejmě potěšil loňskými Rivaly, kteří momentálně drží 8. pozici v žebříčku… (viac)