V zime roku 1820 bola loď Essex z Nového Anglicka určená na lov veľrýb napadnutá niečím neuveriteľným: veľrybou obrej veľkosti a sily, s takmer ľudským zmyslom pre pomstychtivosť. Táto Skutočná námorná pohroma inšpirovala Hermana Melvilla k napísaniu knihy Moby-Dick (Biela veľryba). Rozpovedala však iba časť príbehu. Film V srdci mora odhaľuje mučivé následky tohto napadnutia, kedy boli členovia posádky, ktorým sa podarilo prežiť, nútení prekračovať svoje limity a robiť kvôli záchrane života neuveriteľné veci. Zatiaľ čo sa kapitán pokúša nájsť na otvorenom mori správny smer a jeho prvý dôstojník sa snaží obrovskú veľrybu skoliť, posádka čeliaca búrkam, hladovaniu, panike a zúfalstvu pochybuje o všetkom od hodnoty ich životov až po etiku ich živobytia. (Continental film)

H4ku11

V mojom srdci to až taký dojem bohužiaľ nezanechalo, aj keď nejde o vyslovene zlý film. Vedel by som si predstaviť aj lepšie stvárnenie. ()

Imrwere

Momentálně nejsem schopen přesně definovat, zda se mi film líbil nebo nelíbil, ale ... Je to už dost měsíců, kdy jsem se o filmu prvně dověděl a od té doby jsem se na něj opravdu hodně těšil. Nedoškavost ztvrzoval i fakt, že se pojednává o díle Rona Howarda, který mě už několikrát přesvědčil o svých kvalitách, zejména co se děl založených na skutečné události týče. Viz například Rivalové, Těžká váha, Čistá duše nebo Apollo 13. Stejné kvality jsem čekal i zde a těch se mi nakonec i dostalo, ale zklamala mě ta příšerná digitalizace některých záběrů, které možná měly působit zajímavě, ale oko tvůrců bylo bohužel až příliž hladové. Co se týče přímo příběhu, tak ten mě zaujal celkem slušně, byť bych opět uvítal o pár minut kratší pasáž. Prokládání vyprávění zážitku s jeho samotným průběhem se mi naopak hodně líbilo, ač to není zrovna to, co u filmu vyhledávám. Hercům jsem jejich roli ve velkém procentu věřil, ovšem nedůvěřivá byla práce maskérů. Pokud bych to vše celé měl podtrhnout a sečíst, tak bych film zhodnotil na 80%, protože to ve mě zanechalo cosi, co mě tíhne a přestože jsem měl možnost film zhlédnout už několik týdnů, bál jsem se zklamání a proto si jej kvůli smíšeným pocitům v dohledné době určitě nepustím. ()

doctor20

Je to taký Everest odohrávajúci sa na mori. Príbeh je zaujímavý, príjemne plynúci, ale v súčasnej dobe až príliš jemne spracovaný. Predpokladám kvôli ratingu, aby naň mohli ísť aj deti, čo vadí už pri väčšine aktuálnych filmov.To čo píšu ostatní, že je rušivé vidieť, ako točili väčšinu scén pred zeleným pozadím podľa mňa nevidieť a teda mi to nevadilo. Je to mix hrdinského eposu o neohrozených lovcoch, príbehu o získavaní cti a survivalu. Dobrodružný film ako má byť. Piata hviezdička by však nebola zaslúžená, kedže súboj s legendárnym vorvaňom si pýtal viac akcie, napätie medzi hlavnými postavami viac detailov a prežitie viac surovosti. Efekty sú pekné, hudba perfektne dopĺňajúca dej, aj keď možno vyššie hodnotenie spôsobilo kino v 3D. ()

Erik7595

Nakoniec príjemné prekvapenie. Strhuhúci zážitok, umocnený vo formáte IMAX .. Užil som si to. 80% PS: Tom Holland má v Hollywoode našliapnuté sa stať jedným z najtalentovanejších mladých vychádzajúcich hercov súčasnosti. Už len si vyberať tie správne filmy.. ()

Hepy13

Ron Howard si sám na sebe upletl bič velkej jako velryba. Právě tím že před dvěma lety natočil svůj nejlepší film a jeden z nejlepších filmů vůbec. Srovnávat s Rivaly se prostě nedá, protože to by se v Srdci moře potopilo ještě dříve než by se dostalo na vodu. A velkolepá očekávání od Rona Howarda je potřeba před první projekcí mírně zkrotit, protože pokud to neuděláte, s velkou pravděpodobnostíí vás film spíše zklame než-li potěší. A nebo si vymažte z hlavy jméno režiséra, pak to půjde, a film si vychutnáte. První půlka napínavé námořnické dobrodružství, ta druhá raději bez komentáře. Co k efektům...ten namodralej obrazovej filtr se mi líbil, ale způsob zpracování efektů už nikoliv. ()

Flopik

Konečne som sa k tomu dostal a musím povedať že ma to bavilo.Efekty neboli zrovna najlepšie ale inak nemám čo vytknúť. Hudba bola skvelá, postava zahrané na výbornú a som veľmi rád že boli všetky dobré. Príbeh je skvelý a ja som sa za dve hodiny ani chvíľu nenudil.Škoda že to nebolo troška viac dramatické a nevyžmýkalo to viac emócii. Vrelo doporučujem 4*. ()

Platom

Obyčejný příběh o neobyčejné velrybě, kde i neobyčejná velryba získává díky nešikovně uchopené látce na obyčejnosti. Mnoho digitální kaše, která ubírá na autentičnosti a tvoří tak ze snímku neosobní podívanou, u které se divák nedokáže vcítit do hlavních postav příběhu a tak je mu jejich osud lhostejný a spíše pak sympatizuje s velrybami. Těch je zde také méně, než by se slušelo. Hudba je nevýrazná tak, jako celý snímek. Prostě jen další obyčejný survival film, který absolutně ničím nevyniká. ()

El-Barto

Kdyby to mělo ten chlapáckej náboj, kterým Howard dokázal napěchovat Rush, bez problémů bych odpustil do očí bijící zelený plátno, kvůli kterýmu se na to fakt nedívá moc dobře. Není z toho cítita ta osudová odhodlanost postavit se Bílý velrybě ani touha po přežití. Na epický dobrodrůžo, kde se člověk moc nestará o postavy, tam je málo akce a stejně tak mě mrzí, že se chlapci nezdrželi trochu dýl na pustým ostrově. Nejlíp tak paradoxně fungují scény mezi Melvillem a Thomasem a to se tam jenom mluví. ()

Matli

Očekávání se naplnila, Moby Dick jak vyšitej :) Zpracování je v podstatě na jedničku, jen těch záběrů před zeleným pozadím tam bylo zbytečně moc a to nemyslím velrybu. Každopádně stojí to za podívání. Hudba taky stojí za zmínku. 72% ()

warrenur

Velmi podarene sfilmovane "povinneho" citania. Dobrodruzak sme tu uz dlho nemali. Mierny nadpriemer. Odporucam. Vyborne scenerie, divak je z nich "mokry" od slanej morskej vody a boji sa vacsich rybyciek. :D ()

kamigava

Začátek byl slibný až napínavý, ale pak se to s prvními velrybami zvrtlo v pěkný digitální bordel, který mi dost bil do očí. O příběhu už člověk ví vše, takže od filmu jsem nic nového nečekal. Parta lovců se vydá na moře, narazí na obří "monstrum", které jim pěkně zatopí pod kotlem a jsou rádi, že vůbec vyváznou. Docela mě ale překvapilo, že už v polovině se z námořníků stali trosečníci bojující o přežití. Bílá velryba jako taková na mě nepůsobila vůbec hrozivě. Už kvůli špatným trikům a prostě jsem necítil ten spravně budovaný strach ze skrývaného zla. Sem tam proplula kolem lodi, ale že by předvedla nějaký pořádný ničivý koncert, to se bohužel nestalo. Připadala mi tam spíš jako vedlejší postava, kterou překryl boj o přežití hlavních hrdinů. To mě nakonec zajímalo více než velryba. Víc jsem se bál té první bouřky, do které se bezhlavě hnali. Po ní jsem čekal ještě něco lepšího, ale nic nepřišlo. Na druhou stranu musím pochválit casting, všichni herci byli super, dále mě zaujala hudba a některé detailní pohledy na loď byly originální. Jinak mě Ron Howard spíš zklamal. Jeho poslední životopisné drama Rivalové je velmi povedené. Chtělo by to si vybírat témata, která nevyžadují tolik speciálních efektů. Za mě 40%. ()

Monisek

Krásně natočený, hvězdně obsazený a dramatický příběh naprosto o ničem. Chvílemi mě to i nudilo. Ale jako film celkem průměr. Asi jsem čekala víc. ()

inachisio

První, co mě napadlo, abych pochválila, bylo město. Krásně udělané. Příběh byl velice napínavý a velice věrně zpracovaný. Kamera a herci výborní. ()

Hapretor

Je to strašně profláklý příběh. Zná ho snad každý. Takže jen digitálně upravený remake. Nuda, nuda a zase nuda. Jen ta velryba byla udělaná dobře a bavila mě. Zničení lodě apod. - to byly ty lepší úseky. Jinak myšlenkově prázdné, žádné vyznění emocí či nějaké filozofie na konci se nekoná ... knihu jsem nečetl ... ale domnívám se, že jde právě o onen souboj s vnitřním neuspokojením v úspěchu v lovu velryb, nenávisti kvůli ukousnuté noze v osobní touze po pomstě, velmi silné touze, až šílenství, jde pak o čirý souboj člověka a velryby - člověk versus příroda, a i když člověk ví, že nemá nejmenší šanci na úspěch, chce se pomstít a velrybu zabít i za cenu vlastního života, i za cenu všech členů posádky - za cenu úplně všeho, co nás dělá lidmi. To tento snímek úplně pominul. Výbec to z toho nebylo cítit. Hemsworth se sem hodil více než kdo jiný, protože jeho hrubým, sexy australským hlasem pronášené holé věty jako: "Na palubu", nebo "Ke kormidlu" znějí opravdu suprově, alespoň úsměvně, když už nic jiného ... a stále stejný výraz ve tváři, při doslova nulové gestikulaci ... Bože, ten chlap je takový herecký dřevo, že se to nedá vydejchat. Už chápu, proč ho obsazují do podobných snímků, kde není nic "hlubokého" ... kromě moře ... ha, ha. ()

owwidius

Od samotneho filmu som necakal zazraky, ale tesil som sa hlavne na IMAX, trailer totiz vyzeral, ze by to mohol byt zazitok. Akoze vobec to neni zle, len je to fakt neskutocna rutina, podobnych sablon som uz videl desiatky. A ani ten ‘sokujuci’ sposob prezitia ma nedostal. Slusna dobrodruzna zanrovka, uplne si viem predstavit ako to televizie kupia a budu promovat ako sobotnajsi megafilm. [#45/2015] ()

Ombak▼Penari

Takže, jak už jsem slyšel dopředu a potvrdilo se mi to, tak film má někde vysloveně odfláknuté triky, zejména pokud jde o pozadí a greenscreen z toho fakt někdy smrdí už z dálky a zbytečně nevyužitý je Cillian Murphy a je to celé takové předvídatelné a jsme svědky klasických konfliktů na palubě lodi tolikrát již viděných ve filmech jako........ a víte co, mě je to úplně u prdele, protože se mi to líbilo a fakt hodně mě to bavilo. Ron Howard natočil plnokrevné námořní dobrodružství, kterých se moc nevidí ani dřív ani dnes a z dějin tohoto žánru si moc nevybavuju, kdy to dopadlo nějak diametrálně lépe, abych tady nad tímhle kafral. Jestli jste ze stejného těsta jako já, máte v sobě stále ty klukovské sny o dobrodružství v modrých dálavách a těšíte se na škuner, houpající se na vlnách, upocené námořníky a charismatické velitele jako hlavní postavy příběhu, tak je naprosto putna, jestli tam někde zasmrdí nějaký podělaný greenscreen nebo jestli film nepřišel s kdoví jakou originalitou či co. Na pět hvězd nejdu jen proto, abych objektivně uznal, že to nějaké mouchy má a není to revoluce k kinematografii, ale v zásadě jako by tam ta plná palba byla. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Co chystá režisér Rivalů?

Co chystá režisér Rivalů?

14.02.2014

Ron Howard je hollywoodský veterán, jenž se blýsknul Apollem 13, Čistou duší nebo Duelem Frost/Nixon. Nejvíc lidí ale zřejmě potěšil loňskými Rivaly, kteří momentálně drží 8. pozici v žebříčku… (viac)