V zime roku 1820 bola loď Essex z Nového Anglicka určená na lov veľrýb napadnutá niečím neuveriteľným: veľrybou obrej veľkosti a sily, s takmer ľudským zmyslom pre pomstychtivosť. Táto Skutočná námorná pohroma inšpirovala Hermana Melvilla k napísaniu knihy Moby-Dick (Biela veľryba). Rozpovedala však iba časť príbehu. Film V srdci mora odhaľuje mučivé následky tohto napadnutia, kedy boli členovia posádky, ktorým sa podarilo prežiť, nútení prekračovať svoje limity a robiť kvôli záchrane života neuveriteľné veci. Zatiaľ čo sa kapitán pokúša nájsť na otvorenom mori správny smer a jeho prvý dôstojník sa snaží obrovskú veľrybu skoliť, posádka čeliaca búrkam, hladovaniu, panike a zúfalstvu pochybuje o všetkom od hodnoty ich životov až po etiku ich živobytia. (Continental film)

gp_one

Ron Howard je prostě divnej. Jeho, až fetišistické zalíbení v životopisech více či měně významných osob z různých odvětví, je na pováženou, anebo moc dobře ví co mu jde dobře. A Howard ty životopisy má zmáknuté fakt dobře, čistě. Prostě dobrej řemeslník. Jenže žádnému svému dílku nedá nic víc, než dobře odvedené řemeslo. Nevtiskne mu žádný osobitý rukopis, nic extra zajímavého. Párkrát se to dá, ale časem to prostě nudí. V srdci moře se Howard pustil do vln filmových románů a přes má očekávání z nepatrné odbočky od jeho "ševcovského kopyta", se jal hozenou rukavici pojmout jak jinak, než opět dobře odvedeným, leč sterilním a nezajímavým režisérským výkonem. Namísto kulervoucího boje s mořem a Mobyho dickem je tu něco, kde si ze všeho nejvíc přejete, aby celou, značně afektovanou posádku, ta čudla co nejdřív rozmlátila, sežrala a vyzvrátila někam na útesy. Vše dostává na frak ještě značně nepovedeným audiovizuálem všech mořských scén (zatímco na pevnině je vizuál super). Jakoby byl film slepencem dvou částí, z nichž každou natáčel jiný tým kameramanů, zvukařů a střihačů. Ee, mě to teda nijak neuchvátilo. Celkově jde o tak šedý průměr, že už šedější být ani nemůže. ()

FanKalEl

In the heart of the sea je v skutku dobrý film, no nezarýva sa divákovi do pamäti tak ako posledný Howardov počin Rivali. Vizuál je tu zaujímavý a striedavý, raz je to až digifest ale niekedy prekvapuje práca s kamerou a filtre, ktoré dodávajú dobrú atmosféru. Na to že predloha vo mne nevzbudzuje veľký záujem, je to i tak slušne podané a zaujímavé. Po technickej stránke je to tip top, hlavne aj čo sa týka hudby, tá prekvapila. Napriek tomu že sa film odohrával v jednom z mojich obľúbených filmových prostredí (mužská parta sa snaží čeliť smrti), tak na film i tak za 2 dni zabudnem. To, že už prečo neviem, ale isto viem že režisérov posledný film bol na trochu inej priečke než tento. (70%) ()

Torgal

Téma života posádky veľrybárskej lode ma zaujala natoľko, že mi v podstate ani veľmi nevadil nedostatok akéhokoľvek skutočného deja. Po stretnutí s Moby Dickom (ktorý je tu len kulisou) sa situácia v tomto smere ešte zhoršila. Bohužiaľ sa film nemôže oprieť ani o postavy, žiadna z nich nie je dostatočne výrazná a presvedčivá, aby film potiahla aj v slabších pasážach z druhej polovici snímky. Remeselne je film každopádne na výbornej úrovni, ale Howard to vie aj lepšie, hlavne čo sa týka emočnej roviny filmu. 6/10 ()

joker30

Nebolo to zlé, ale čakal som asi viac. Ani neviem v podstate čo vytknúť, ale prišlo mi to trošku nemastné neslané. Neviem či si režisér myslel, že keď dá do filmu , že museli spapať mŕtvych aby prežili, tak z toho padneme na riť a bude to neuveriteľne šokantné, ale nejak som sa nezapotácal. Ak už niečo , vyzdvihol by som výkon mladého Hollanda, ktorého sledujem už od Impossible a rastie z neho veľký herecký talent. Dúfam, že jeho nová rola Spidermana mu do budúcna skôr pomôže, ako by ho mala potknúť v ceste sa budúcimi rolami. 65% ()

Stíba

Je to tak 3,5* a za trio herců z Peaky Blinders bych se i přiklonil nahoru, ale těch faktorů k přesvědčení nakonec dostatečně nebylo. Ten film má něco do sebe, ale co mu ubírá je jak působí nejistě. Digitál je tu spíše na škodu a postavy nemají šťávu, a tak to jediné co jej táhne a dává mu šmrnc je příběh a prostřihy na look příchodu průmyslové revoluce což je trochu málo. Po skvělých Rivalech si Howard vybral trochu slabší chvilku. ()

Kingjiri

Ron Howard se vydal na širý moře kinematografie se svýma bohatýma zkušenostma, schopnou posádkou a štědrym sponzorem. Jenže nějaký větší napětí nebo zábava se často neobjeví ani na obzoru. Druhá "survival" polovina je občas koukatelná, ale z nekonečnýho oceánu plnýho nudy a nejasnejch důvodů, proč něco takhle vyprázdněnýho vůbec točit, se už pan režisér se svojí bárkou nedostane. 100 mega kleslo ke dnu dost rychle (ani efekty nebyly kvůli předigitalizování přesvědčivý) a já doufám, že tenhle poklad příště najde realizátor nějakýho záživnějšího hollywoodskýho bijáku, dvě silnější hvězdy. ()

DAPDO

Od takovýho filmu by se čekalo víc scén s Moby Dickem, víc dramatickejch okamžiků, víc emocí u jednotlivejch postav. První polovina velice slušná, ale po "ztroskotání" šla kvalita hodně dolů a nakonec z toho zůstal průměrnej film, na kterej brzo zapomenu. ()

Jakubik

Na Howarda docela slabota. Poslabší efekty, které jsou vidět. Cekově je to takové neslané a nemastné. Čekal jsem trochu větší drámo a film tak skončil někde v půlce. Druhá půlka byla už taková nějaká zbytečná. Takto to na mě působilo… ()

NerdmanJarda

Tak, co ten slavný příběh, který inspiroval Hermana Mellvilla. A řeknu rovnou, že jsem mile překvapen. Začněme negativy. Jediné, co u mě pokulhává, je scénář a tempo. Scénář je zpočátku celkem hloupý a naivní, ale to se naštěstí v průběhu filmu lepší. Tak, tím bychom mínusy ukončili. Obsazení Chrise Hemswortha a Toma Hollanda bylo skvělé, stejně jako Benjamina Walkera do role kapitána, který měl s Hemsworthem úžasnou chemii. Každý výskyt Bílé velryby byl hororový, opravdu naháněla hrůzu. CGI téhle i jiných velryb bylo fajn. Milé překvapení, dávám 7,5/10 - 4/5 ()

AspireHD

Nevím přesně jaké mám ohledně tohoto filmu pocity. Nedokáži přesně říct, zda se mi film líbil nebo nelíbil. Každopádně jde o opravdu zajímavý snímek, který podle mě vycucal z knihy opravdu vše, co mohl. Člověk si ani nedovede představit, že lidé na lodích netrávili jen třeba týden, ale že skutečně lovili přes rok, než se vrátili ke svým rodinám a tady to můžeme skvěle vidět - Tu gradující atmosféru mezi hlavními postavami, vývoj samotných postav a následné konflikty, které prostě musí přijít, neboť na každého jednou přijde ponorka. Když jsem šel s partou do kina, tak jsem slyšel stále jen to, že se těší na ten velký souboj s Bílou velrybou, ale to jsem si osobně nemyslel. Nevěřil jsem tomu, že by šlo o nějakou akční podívanou, kde se dočkáme Thora, který bude metat blesky na proplouvající velrybu, ani to, že uvidíme pancéřovou loď, která vydrží všechny nárazy velryby. Naopak mě potěšilo to, že loď šla hned ke dnu a nehráli si tu na žádnou super loď, která vydrží vše. Skutečně šlo o souboj mezi člověkem a přírodou, který vygradoval v posledních záběrech, kde se dozvídáme, že pokud člověk neublíží přírodě, příroda pak neublíží jemu a musí jít lidská arogance (Já jsem pán světa a já o všem rozhodují) stranou. Myšlenka výborná, ale to připisuji spíše knize než filmu. Obsazení také super, vlastně zde vidíme první spolupráci mezi Spider Manem a Thorem. Hudba zajímavá, ale asi to není věc, kterou si vybavím, když někdo zmíní tento film. Spíše mě bavily zvuky velryb, které se v tiché noci ozývaly z oceánu. Každopádně zajímavý film. ()

bearmeedek

Dobrodružný film natočený ve stylu starých dobrých filmů. Ukazuje hrdinství a utrpení velrybářů uvězněných na moři stovky kilometrů od domova. Vytýkané nedostatky v digitálním podání jsem vnímal jako divák jinak. Lovecké scény na moři měly patinu starých filmů. A děj se odehrával v dávných dobách. Asi nebylo záměrem autora udělat ohromující digitální horror. A hudba byla překvapivě dobrá. Za mě 75%. ()

Franc1s

Thor s harpunou vs Moby Dick...Vyprávění dobrodružství, na kterém jedna posádka lodi Essex potká velrybu, která jim změní životy... Je zde dostatek akce a napětí, i když ve 3D, jsou některé pasáže tak tmavé, rozmazané, že člověk neví na co kouká, ale naopak v té vodě a na lodi, nevadilo.. Nechybí proslovy, které dávají smysl a člověk to postavám věří...Hlavně tedy mezi kapitánem a 1.důstojníkem.. Ty dvě hodiny jsem se nenudil.. Spokojenost 8/10 ()

Likan7

Na můj vkus až moc digitální. Rozumím sice, že podobný film moc jinak natočit nejde, ale Howard se tady nechal strhnout a od digidelfínů po digimoře je toho až až. Celou dobu mi bylo jedno, co se s posádkou stane, i s těmi hlavními. Nejemotivnější scéna není rozloučení s umírajícím kamarádem, ale zabití velryby na začátku výpravy, a to značí, že je něco špatně. ()

Kotsour

Skutečná událost, která otřásla tehdejším světem, byla poutavě popsána v knize, kterou se film snaží alespoň dohnat. Ambice měl velké, herecké obsazení i výprava jsou velkolepé a z filmu je cítit hodně peněz, jenže jak je tak zarputile pompézní, o to víc se mu nedaří dostát své psané "předloze". Celé mi to přišlo více jako příběh jednoho mladého snílka, kterak po srážce s krvelačnou velrybou jal se zachránit svůj život přes mrtvoly svých kamarádů, a to doslova. Byli to holt dobráci. Od kosti. No, nicméně těch pár scén s Moby-Dickem mi přišlo dost málo a jen to tak trochu pocuchalo chuťové pohárky, které se těšily na mnohem větší porci souboje s tajemným tvorem, jehož velikost, síla a téměř lidská touha po pomstě všechny naprosto paralyzovala a donutila přiznat, že s tím panováním tvorstvu to není až tak žhavé. Toliko tedy k tomu, proč ta trocha zklamání, nicméně film opravdu lahodí oku a vtáhne do děje, stejně tak mám rád, když si na základě podrobných informací zmíněných ve filmu rozšiřuji obzory i následným pročítáním internetových knihoven a k tomu mi film posloužil velmi dobře. Pokud bych si však chtěl znovu připomenout ten krásný a mrazivý příběh o tom, co se stalo tehdy ve vlnách, kam se odvážil jen málokdo, sáhnul bych po knize. ()

West

Já prostě nemůžu hodnotit. Na film jsem se nejdřív těšil, protože miluju moře i dobu 19. století, ale efekty zeleného plátna v traileru mě hrozně odradily. Ale nakonec jsem to pustil a začátek vůbec nebyl tak hrozný. Jenže ve třetině přišel záběr, který jsem tak trochu nemohl snést: Zabíjení velryb - zvířat které jsou gigantické a přesto mírumilovné, (ano uvědomuju si že byly digitální) , když ale námořníci zabodnou kopí do jejího masa, a hlas její bolesti, nad kterém se všichni tak moc radují, mě přišlo tak nesnesitelně odporný a bezcitný, že jsem to musel okamžitě vypnout, a pustit sitcom na odlehčenou. A fakt nevím jestli se na to ještě kdy kouknu.. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Co chystá režisér Rivalů?

Co chystá režisér Rivalů?

14.02.2014

Ron Howard je hollywoodský veterán, jenž se blýsknul Apollem 13, Čistou duší nebo Duelem Frost/Nixon. Nejvíc lidí ale zřejmě potěšil loňskými Rivaly, kteří momentálně drží 8. pozici v žebříčku… (viac)