V zime roku 1820 bola loď Essex z Nového Anglicka určená na lov veľrýb napadnutá niečím neuveriteľným: veľrybou obrej veľkosti a sily, s takmer ľudským zmyslom pre pomstychtivosť. Táto Skutočná námorná pohroma inšpirovala Hermana Melvilla k napísaniu knihy Moby-Dick (Biela veľryba). Rozpovedala však iba časť príbehu. Film V srdci mora odhaľuje mučivé následky tohto napadnutia, kedy boli členovia posádky, ktorým sa podarilo prežiť, nútení prekračovať svoje limity a robiť kvôli záchrane života neuveriteľné veci. Zatiaľ čo sa kapitán pokúša nájsť na otvorenom mori správny smer a jeho prvý dôstojník sa snaží obrovskú veľrybu skoliť, posádka čeliaca búrkam, hladovaniu, panike a zúfalstvu pochybuje o všetkom od hodnoty ich životov až po etiku ich živobytia. (Continental film)

E lan

Velmi příjemný a dobře natočený film na motivy Moby Dicka. Herecké výkony sedí, triky nadprůměrné a nerušivé. Uteče to jako voda. ()

deLaFere

Hodně jednoduché, hodně primitivní a hodně naivní, obzvlášť vztah dvou hlavních protagonistů je velmi hloupý a to píši při vědomí, že se tvůrci celkem drželi historických faktů. ()

Acrobat

https://www.youtube.com/watch?v=Rh1eMzHo9Mg Chuťovka na mori, kde sa spája viacero príbehov, či už pravdivých alebo snových, no určite brilantne živých a úctyhodných. Chlapom patrí môj obdiv, lebo plávu ďalej. Životopisca Howard v istých vodách, kde ho neprekvapuje žiadna búrka. Divák je v suchu, no niektoré očí mokré. V scenári je niekoľko neuveriteľne výstižných slov a dialógov, z ktorých som sa nemohol spamätať pre ich znenie, ktoré nosím v hlave. Vo forme ťažko hľadať nedostatky, lebo či už vás unáša pokojný oceán v rovníkovej pohode alebo z vás dušu trasie zúrivá búrka, všade dobrý Mantle a Roque. Flashbacky, spoveď, tvorstvo, Herman. Veľa istých vecí s presahom, ktoré nemôžu toto ťahať na dno. Priemerné vody toto opúšťa, lebo napína skutočné plachty života. (videné 14.05.2016,BDrip) ()

ER

Mohla to být podívaná, kdyby......kdyby bylo více zřejmé,co je motto příběhu. Rivalita důstojníků, boj s mořskou obludou,či osud námořníků resp. jednoho z nich, který se uvolí odvyprávět po x letech děsivý příběh? Trikově to taky nebyl žádný zážitek,už úvodní,divně obarvená scéna,nezaujala a těch "omalovánek" bylo více. Jinak good, ()

Dzvandzi

Je to opravdu radost po nějaké době vidět něco,co je vynikající po všech stránkách scénář,režie,kamera,efekty,herecké obsazení a to nejkrásnější na tom je,jak vám to krásně utíká a vy si ani nevšimnete,že uběhli 2 hodiny.Tento nádherný příběh mě fakt dojal tak,že i ta slzička ukápla a na konci jsem skončil zaražen a to tak,že jsem dokoukal i závěrečné titulky s krásnou hudbou.Netajím se tím,že historické filmy mám v oblibě,ale tohle má něco navíc.Ron Howard opět potvrdil,proč je jeden z mých oblíbených režisérů.Za mě bezchybný film,který bych určitě zařadil do nejlepších 30 filmů,co jsem zatím viděl a to jich nebylo málo.Top 2015!!! (zatím).Ale těžko tohle bude něco překonávat.100% ()

netWoor

Pěkné. Sice mě víc bavila první polovina filmu (resp. ta část do příchodu netvora), ale určitě se na to dívat dalo. Bohužel, ztroskotaných a na loďkách se plavících lidí jsem již ve filmu viděl víc a ani tady to nebylo v ničem jiné a tedy poměrně nudné... pěkná trojčička ()

Kritik.

Úvod dobrý, záver dobrý. Všetko medzitým akési neprehľadné, akosi jednoduché i zložité. Keď už má ísť o Melwillovu Bielu veľrybu, tak kde je Achab, či Starbucks, alebo Queequeg? Rozumiem, že sa v tomto filme spisovateľ skutočným príbehom iba inšpiroval, mená si preto zrejme pretvoril, ale aspoň charaktery postáv - tak silných postáv! - by mali ostať zachované. V tomto filme nebol príbeh ani o námorníkoch (málo priestoru pre rozvinutie vzťahov či spoznanie charakterov), nebol ani o veľrybe (nedostala toľko priestoru), ani o strastiach po stroskotaní (akosi sa to tu nedá hlboko prežiť, autori filmu nedávajú emóciám priestor). Po prižmúrení oboch očí dávam hodnotenie ako pri akomkoľvek inom priemernom filme. ()

GTS_PUNK

V časoch priemyselnej revolúcie, v časoch, kedy rozkvital Nový svet, sa ešte stále početné posádky vydávali na svojich lodiach aj na niekoľko rokov na šíre more, aby tam lovili monštrá, ktoré predstavovali veľryby. Po rokoch od jednej nezvyčajnej plavby prichádza za Tomom Nickersonom (Brendan Gleeson) mladý spisovateľ Herman Melville (Ben Whishaw), ktorý sa chce inšpirovať k napísaniu knihu o veľrybárov a krvilačnej veľrybe. Na príbeh, ktorý mu však Tom Nickerson, ktorý sa jednej takej plavby zúčastnil ešte ako mladý, rozpovie, Melville rozhodne nebol pripravený. Film režiséra Rona Howarda, silno sa opierajúci o dielo Moby Dick skutočného spisovateľa Hermana Melvilla, a zároveň reálnu udalosť z roku 1820, je jedným z tých filmov, ktorý vďaka svojmu skvelo vyzerajúcemu traileru dokáže prilákať množstvo divákov, aby ich v konečnom dôsledku vlastne iba sklamal. Sklamal preto, lebo film až na niekoľko scén neobsahuje v podstate o nič viac ako to, čo mohol divák vidieť v traileri. Aspoň teda čo sa vizuálnej stránky týka. Tá je, povedzme, pomerne diskutabilná, keďže na jednu stranu niektoré scény pôsobia ohromujúco, naopak v iných je počítačové CGI až príliš citeľné, čo určite v žiadnom prípade filmu nepomáha. Lepšie a horšie scény sa však nakoniec akosi vyvažujú, čím vytvárajú v tomto smere pozerateľnú záležitosť, ktorá neurazí. O niečo horšie je to však s hlavným nosným pilierom každého filmu, a síce s jeho príbehovou stránkou. Jeho základom je spomínanie zostarnutého Toma Nickersona, ktoré však sleduje dominantnejšie postavy, akou je napríklad aj postava Owena Chasea, ktorú stvárňuje Chris Hemsworth, ich vzájomné rozpory medzi sebou, prežívanie na lodi Essex, lovenie veľrýb či následné zúfalé prežívanie zvyšku posádky na malých člnoch pri niekoľkomesačnom blúdení na otvorenom mori. Na prvý pohľad to možno síce znie zaujímavo a dobrodružne, ale zhliadnutie filmu, bohužiaľ, presvedčí diváka o opaku. Nie že by bol film nudný, to v žiadnom prípade, ale extra nadchnúť diváka takisto akosi veľmi nedokáže. A to je škoda, pretože potenciál námetu je zdanlivo niekde inde. Niekde, kde pôsobí finálna verzia filmu oveľa lepšie. In the Heart of the Sea je pútavo pôsobiaca dobová dráma s pomerne ojedinelým námetom, kvalitnými efektami a relatívne silným hereckým obsadením. Aby takto divák vnímal tento film, stačí mu vidieť trailer, ktorý mu nakoniec možno ponúkne väčší zážitok ako film samotný. Silná priemernosť príbehu, hoci opierajúceho sa o reálne základy, ktorý by mal inak posilniť spomenuté faktory, je v tomto prípade však skôr rozkazom na vytiahnutie plachiet a spomalenie lode. Väčšinu divákov s najväčšou pravdepodobnosťou nezaujme, vďaka čomu na film po jeho zhliadnutí zrejme dlho spomínať nebudú. Snáď to najlepšie, čo sa filmu darí je to, aby diváka primäl k prečítaniu knižnej predlohy, z ktorej jeho námet vychádza. ()

Armin82

Docela mi to připomíná film Bounty. Taky se tam nesnesl kapitán a důstojník, taky na lodi, taky na konci nějaké vyšetřování, akorát tam nebyli velrybáři a tahiťanky. Každopádně na Rona Howarda, známé herce Hemswortha, Murphyho nebo Gleesona, to není žádná hitparáda. Rok natočení samozřejmě přináší daleko lepší efekty na moři, než jak tomu bylo v minulosti u všech možných verzí o bílé velrybě. Já mám ale pro dobrodružné filmy a speciální efekty slabost, takže mě se to líbilo. Ale jak říkám, od Howarda a herce, kteří mu byli k ruce, bych čekal víc. 70% ()

Klajondr

Příběh zajímavý, u postav je to však malinko horší. Někteří herci to prostě nezvládli a uhráli to tak maximálně na průměr. Což se v podstatě dá říct o celém filmu. Na druhou stranu rozhodně potěšily pěkné kamerové záběry, kterých není pomálu. Chtělo to prostě něco víc. ()

RAFT

V srdci moře se režisérovi opravdu povedl .Film podle skutečných událostí fakt krása,to se musí nechat, jak po režijní stránce ,tak po té herecké a kdoví čeho ještě.Herecké trio naprosto dokonalé,herci si ve filmu odehrály fakt dobrou práci.Velice krásné prostředí,krajina taktéž ,Bílá velryba zvaná Moby dick a jejich lod zvaná Essex ,zprvu nevěděl sem komu ve filmu fandit ,jestli velrybě a nebo lidem .Hudba ve filmu dosti dobrá.I když nevím kolik sem viděl filmů s rybáři nebo s loděma ,když nebudu počítat všechny piráty z karibiku ,tak po filmu Master and Commander: The Far Side of the World další skvělý film. Předposlední film ,který sem viděl v kině .Tedka už jenom čekat na ten poslední Star Wars: Episode VII - The Force Awakens.Za film 77% ()

DD

Abych řekl pravdu, tak si nepamatuji film, který by takovým stylem pohřbilo špatné CGI. Přežiju nezajímavej scénář, generickou hudbu nebo Hemswortha, jehož herecká kariéra je jeden velký omyl, ale jak došlo na první výpravnější moment filmu (bouře), tak jsem čuměl, jak moc 'awkward' může působit taková scéna v roce 2015. Navíc ten film měl stát 90-100M, což taky není zas tak málo. ()

Shredder

Dvojhodinovy film, ktory nie je prilis psychogicky, ani prilis akcny a cely cas len plava po miernom digitalnom mori. Silny namet mohol poskynut aj silne filmove momenty, no jedine co sme dostali, je silna davka nekvalitneho do oci bijuceho CGI. Postavy su az absurdne jednotvarne a dopredu to taha len charizma Hemswortha (nie kvalita jeho postavy). Dobrodruzstvo sa malo odohravat na mori, no paradoxne najviac zaujimave su konverzacie medzi Whishawom a Gleesonom. Jednoducho podobne filmy sme tu uz mali a boli spracovane omnoho kvalitnejsie, takze divaka ziadny strhujuci zazitok necaka. ()

Franche

SPOILER ....... kdyby samotná velryba nezabrala pouze přibližně 10 minut filmu bylo by to lepší. Takhle se kecá, kecá, kecá, chvíli se bojuje o život a pak se kecá a kecá a bojuje .. o post kapitána apod. 3* - hodně strženo i za to, že je to od pohledu až moc zelené nebo modré (kdo ví, na jakém plátně to vlastně mistři točili) ()

denulik

Nie je to ani dobrodružný film o lovcoch veľrýb, ani o psychologická dráma o konflikte kapitána a prvého dôstojníka na palube, nie je to survival o prežití stroskotancov, ani štúdia o tom, ako sa Melville dostal k námetu svojho bestselleru. A zároveň je to z každého niečo. A to mi vadí. ()

TSZ

Tématicky se mi Ron Howard strefil opět do noty a nebýt zdlouhavého úvodu, kdy se během cca 30 minut neděje téměř nic, bylo by hodnocení vyšší. Takto však zbytečně celý příběh rozmělnil a ačkoliv jsem si při sledování připadal jako když jsem v 10 letech hltal Ostrov pokladů, na víc jak tři hvězdy to nevidím. Škoda, těšil jsem se asi až moc. ()

Mijagi

Z komentářů kritizujících laciné efekty má člověk pocit, že se tahle mořská podívaná měla jmenovat spíše „V srdci plavečáku“. Nenechte se odradit! Sem tam šplouchne vlnka jinam, než by ve skutečnosti měla a v dáli se klene zelený horizont, není to však něco, co by výrazně rušilo příběh a ten je tu hlavní. Ronu Howardovi se díky dobré práci s dějem ve scénáři, kvalitnímu hudebnímu podkladu a perfektní kameře povedlo to, co již předtím předvedl v Rivalech. Opět servíruje divákům několik dílčích scén, ze kterých čiší atmosféra, až z toho mrazí (šimrá) po těle. K úplné dokonalosti chybí už jen převedení tohoto umu z jednotlivých pasáží na celý film. V mládí jsem seknul s rybařinou, protože mě nebavilo koukat se několik hodin v kuse na nehybný splávek a ono se při tom dá užít tolik srandy :-) ()

Knor

Pravý dobrodružný velkofilm. K úplné dokonalosti mi chybělo přece jen více syrovosti, jde přece o těžkou, špinavou a násilnou práci velrybáře z 19. století. Jinak s tím nemám problém, líbilo se mi to a moc. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Co chystá režisér Rivalů?

Co chystá režisér Rivalů?

14.02.2014

Ron Howard je hollywoodský veterán, jenž se blýsknul Apollem 13, Čistou duší nebo Duelem Frost/Nixon. Nejvíc lidí ale zřejmě potěšil loňskými Rivaly, kteří momentálně drží 8. pozici v žebříčku… (viac)