V zime roku 1820 bola loď Essex z Nového Anglicka určená na lov veľrýb napadnutá niečím neuveriteľným: veľrybou obrej veľkosti a sily, s takmer ľudským zmyslom pre pomstychtivosť. Táto Skutočná námorná pohroma inšpirovala Hermana Melvilla k napísaniu knihy Moby-Dick (Biela veľryba). Rozpovedala však iba časť príbehu. Film V srdci mora odhaľuje mučivé následky tohto napadnutia, kedy boli členovia posádky, ktorým sa podarilo prežiť, nútení prekračovať svoje limity a robiť kvôli záchrane života neuveriteľné veci. Zatiaľ čo sa kapitán pokúša nájsť na otvorenom mori správny smer a jeho prvý dôstojník sa snaží obrovskú veľrybu skoliť, posádka čeliaca búrkam, hladovaniu, panike a zúfalstvu pochybuje o všetkom od hodnoty ich životov až po etiku ich živobytia. (Continental film)

Tominni

Ron Howard se s příběhem velrybářské lodi Essex a námětem na Bílou velrybu popasoval dobře, což překvapení není. Film má dostatek akce, přestože se přiznám, že jsem taky velrybě celkem fandil, holt zabíjení velryb kvůli svícení prostě dobře není, ale tohle se samozřejmě v roce 1820 neřešilo. Samotný survival na oceánu nebyl vůbec špatný. ()

xSxEx

Clovek ceka, ze to bude klasicka verze Moby Dicka a ono z toho vzeslo neco naprosto jineho. Do prvni pulky filmu si clovek uzivat cit, jaky byl kladen na zabery a vypravi pribeh o velrybarich tak detailne, ze clovek se dokaze vzit do toho, jaci to byli vlastne hrdinove(ac ja lov velryb odsuzuji) a druha pulka filmu se zmenila v takovy survival, ktery misty pripominal PI a jeho zivot. Pro mne jeden z nejsilnejsi filmu tohoto roku. ()

swinevenca

Většinu času mě to bavilo, určitě se tomu v budoucnu nebudu vzpírat, až to někdy budou dávat, ale zároveň si uvědomuju, že to asi musí být jen tím příběhem, protože výtek mám dost. Od nenaplněných očekávání při popisu posádky a denního lodního života, přes viditelně digitální záběry až po podivně patetické i motivační řeči. Takže v tom přestanu hledat něco víc a spokojím se s poctivou dobrodružnou podívanou. ()

DePompon

Niet čo vytknúť. Ron Howard vie spracovať každú knižnú predlohu, ktorej sa chytí a v tomto prípade to nebolo inak. Chris Hemsworth opäť raz zažiaril v úlohe príťažlivého, no zároveň drsného lovca veľrýb. Nebudeme si klamať, vždy mu to zožeriem aj s navijakom. Veľkolepá dobrodružná výprava namiešaná tak akurát, bez všetkých tých moderných zbytočností, ktoré v konečnom dôsledku viac ublížia, než pomôžu. Pre tých, ktorí sa nedokopali k povinnému čítaniu a tiež pre tých, ktorí sú zvedaví na legendárnu gigantickú veľrybu v životnej veľkosti. ()

Schmitke69

Po dvou letech odkládání jsme se konečně dočkli a dle mého to stálo za to - film svištěl slušnou rychlostí a nenudil jsme se krom prvních pěti minut snad vůbec - největší zásluhu na tom má Hemsworth, který to celé táhne jakožto zkušený First-mate a zase o kousek lepší herec než posledně... Za mě 4* zcela oprávněně! ()

a0001

Celý film je akokeby hodený cez filter instagramu, herecké výkony stroskotané viac ako trosečníci. Všetko na pol plynu, akurát filtre a efekty na 999%. Ako rozprávka nevhodné, ako film rozprávkové. Pre mňa jeden z najslabších filmov na mori s podobnou tématikou, pritom zaslúžil by si určite lepšie spracovanie. ()

Karlos8

Nejprve bych zhodnotil CGI, které bylo dle mého názoru na velmi nízké úrovni. Co se týká města a hlavně oceánu, je zde hodně vidět zelené plátno, bez kterého by tento snímek pravděpodobně nevznikl, jelikož speciální efekty jsou použity doslova na každém kroku. Co se týká příběhu, popravdě jsem čekal víc. Pokud to měl být souboj kapitána a prvního důstojníka, tak to chtělo daleko větší jiskru a a hlavně zápletku. Neustále jsem očekával vzpouru na lodi a ona nikde. Hodnotím tedy velmi průměrně, což se u Rona Howarda příliš často nestává. ()

Facerr

Klasika trochu jinak, nebo možná tak jak to bylo,o což se celej film svým podáním snaží. Fakt, že hlavní část s velerybkou byla trochu odfláknutá tohle zpracování trochu sráží na kolena. Na druhou stranu je tady danej celkem záživnej důraz na survival zbylých námořníků na moři. Hezounovi Chrisovi díky tomu mohli maskéři vykouzlit na ksichtě nevídaný orgie. Očekávaný wooooow z Mobyho se nekonalo (a když, tak jenom na malou chvíli), ale nudit se u toho nebudete. Btw. žlutej filtr přes celej film mě kupodivu docela bavil. ()

baclajean

Předloha: Nathaniel Philbrick (kniha)? Tak to asi Philbrick napísal knihu o tom, ako melville napísal knihu, No dobre, zaujímavéa trocha nepochopiteľné, ale poďme k veci: Melvillov Moby Dick je pre mňa kniha číslo jeden, najlepší a najkvalitnejšie napísaný román aký som kedy čítal (a už som nejakú túknihu prečítal). Stala sa námetom nejedného filmu, a ani "V srdci mora" nie je výnimkou spomedzi tých veľmi kvalitne spravcovaných adakptácií. Herecký výber taktiež na jednotku, ako "Thor" Hemsworth, tak aj Ben Walker ci Cillian Murphy sa skrátka perfektne hodili na svoje postavy. A zahrali ich bravúrne. Znova je príbeh podaný z troška iného uhla pohľadu než predošlé filmárske počiny, a to sa nesmierne cení. Odporúčam nielen pozrieť si film, ale určite aj prečítať si Bielu veľrybu, klenot svetovej literatúry. ()

harycek

První dojem: " mám nápad , sníme psy"!!!ale potom mě to nějak vzalo, kamera "rybí oko " se mi tam moc nelíbila, chce to vidět ještě jednou!!!Po druhém shlédnutí musím přidat!! ()

Dangerman

Velká očekávání ve mě probudil tento snímek, avšak po shlédnutí zůstávají nenaplněna.. Slibné drama mezi Thorem a kapitánem lodi Essex se zasekne stejně jako hon na největšího Moby Dicka všech dob. Zhruba v polovině se film už vleče asi jako plavba na záchraných člunech, závěr už je naprostý zmar, asi jako záchranná mise s roztrhanými plachtami. Celé to podtrhne čiré šílenství, zoufalství a kanibalismus posádky, odnikud nikam a po vydařeném rozjezdu děj utone v tichých vodách pacifiku, 40% s odřenými zády, přídí a uraženými stěžni.. ()

jack_scott

Zajimavý dobrodužný film, s méně zajímavou režií a těžkopádným scénářem. Film nemá moc drive, postavy člověka moc nezaujmou....Nijak mě ve filmu nic neohromilo, bohužel ani ledabyle animovaný Moby Dick. Forma vyprávění příběhu díky vzpomínkam pamětníka mi také přijde nějak nadbytečná.... a dalo by se pokračovat. Není to zlé, ale mohlo to být mnooohem lepší. 68% ()

Kub_ees

Hľadal som film z tohto obdobia a s touto tematikou a našiel som ho. Spracovanie je na vysokej úrovni, dej je pútavy, super kamera, scenár a obsadenie. Nemám čo vytknúť, pretože film ma bavil. Bolo v ňom všetko od zobrazenia lovu veľrýb, potopenia lode, až po stroskotanie. ()

JamesVsalix

Já nemůžu jinak, než plný počet, protože jsem se královsky bavil. A to ne díky příběhu, ale jakým způsobem jej dokáže Ron Howard podat. Stále tedy zůstává jedním z mých nejoblíbenějších režisérů. Co mě ovšem o úžasnosti celého příběhu přesvědčilo byla překvapivě Wikipedie, ve které jsem se dočetl skutečný příběh námořníků z Essexu. Je naprosto úžasné, že Ron Howard se držel svých pravidel a naservíroval skutečný příběh mužů, kteří se střetli s legendární velrybou a jejich boj o přežití. Tradičně není nouze o skvělé a hlavně přesvědčivé herecké výkony, mezi nimiž vévodí Hemsworth, Holland, Gleeson a Murphy. Dostala mě hudba, dostal mě vizuál, dostala mě forma. Mám jedinou výtku: nedotaženost příběhu s vorvaněm. Jinak ovšem krásný film o příběhu, který inspiroval spisovatele Hermana Melvilla s sepsání románu o Moby Dickovi, jež je považován za vrchol amerického romantismu. Úžasné. ()

Vasyl

Rybář bylo vždycky napiču povolání, kór v té době a kór velrybář. Takže proč ne, mohlo to byt mnohem mnohem nudnější. Taky ale realističtější - hned v první bouři by jich zdechla půlka a bylo by vymalováno. Chtělo to víc velrybí krve, kanibalismu a míň CGI. Aspoň jsem se ale dozvěděl, jak se píše "Nentakyt". ()

PamelaJJK

Rád bych věděl, čím si tohle velrybářské dílo zasloužilo 70%. To mi někdo vysvětlete. Jen proto, že to režíroval Ron Howard, si na zadek fakt nesednu... Šedivá (no, vlastně modro-zelená) dvouhodinová nuda kam až oko dohlédne. Myslím, že námět se dal zpracovat mnohem drsnější (neplést s brutálnější) formou. Takhle to je jen nefunkční pokus o "velkofilmovou" podívanou. Tu jedinou hvězdu dávám za jindy většinou nesympatického Chrise Hemswortha, protože tahle role mu pasovala. Sice mám dobrodružné filmy rád, ale zdejší nadšení z lovců velryb vážně nesdílím. A klidně po mě hoďte harpunou... ()

Stumbleine

Výborný historický film dle skutečné události, Krásné mořské dálavy, a v nich nebozí vorvani, jenž byli ve své době hojně loveni kvůli strategické surovině - spermacetovém oleji ()

wallax

Už dlho som nevidel tak skvelo (po každej stránke) spravený film. Hudba, herci, dej, skvelý zážitok...toto všetko s kopou akcie a dobrodružstva priniesol Ron Howard v snímke V srdci mora. Čo je ale skutočne výborné je rozprávanie filmu...pri koncových titulkoch som si ani neuvedomil, že film skončil. A aj keď poznám zhruba príbeh bielej veľryby Moby-Dick, tento film mi ho vyrozprával v surovom a veľmi pútavom kabáte...Skvelý film! SOUNDTRACK: Po veľmi dlhom čase sa mi do ucha dostala totálna bomba! Konečne prišlo niečo iné, nové, zaujímavé, neobohrané...jednoducho to nie je ono keď sa pod každý (dobrý) soundtrack podpíše aj keď skvelý ale dosť identický Hanz Zimmer. Roque Baňos skomponoval fantastické a skutočne odlišné tóny, ktoré som aspoň ja osobne na poli OST už veľmi dlho nepočul. Soundtrack je pomerne rozmanitý, veľmi dobre sa počúva a celý chod je veľmi dobre namixovaný. A aj keď som si nespomínal v ktorej časti filmu hrala tá ktorá skladba, názvy skladieb to vedia zľahka pripomenúť a poslucháč sa razom ocitá zase na mori kde môže opäť prežiť tento veľký príbeh. Prekvapivo fantastický soundtrack, ktorý v spojení s filmom priniesol zážitok nad moje očakávania. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Co chystá režisér Rivalů?

Co chystá režisér Rivalů?

14.02.2014

Ron Howard je hollywoodský veterán, jenž se blýsknul Apollem 13, Čistou duší nebo Duelem Frost/Nixon. Nejvíc lidí ale zřejmě potěšil loňskými Rivaly, kteří momentálně drží 8. pozici v žebříčku… (viac)