V zime roku 1820 bola loď Essex z Nového Anglicka určená na lov veľrýb napadnutá niečím neuveriteľným: veľrybou obrej veľkosti a sily, s takmer ľudským zmyslom pre pomstychtivosť. Táto Skutočná námorná pohroma inšpirovala Hermana Melvilla k napísaniu knihy Moby-Dick (Biela veľryba). Rozpovedala však iba časť príbehu. Film V srdci mora odhaľuje mučivé následky tohto napadnutia, kedy boli členovia posádky, ktorým sa podarilo prežiť, nútení prekračovať svoje limity a robiť kvôli záchrane života neuveriteľné veci. Zatiaľ čo sa kapitán pokúša nájsť na otvorenom mori správny smer a jeho prvý dôstojník sa snaží obrovskú veľrybu skoliť, posádka čeliaca búrkam, hladovaniu, panike a zúfalstvu pochybuje o všetkom od hodnoty ich životov až po etiku ich živobytia. (Continental film)

Rhod

Novo-stará dobrá klasika. Dej prevažne odohrávajúci sa na oceáne, opustenom ostrove a na lodi. Tieto témy sú mi pri filmoch veľmi blízke a preto ich rád pozerám. Pri tomto filme je až ťažké uveriť, že v skutočnosti mohla taká pomstychtivá veľryba existovať. Trochu som vo filme nepochopil negatívny vzťah medzi prvým dôstojníkom a kapitánom lode, keďže sa nič také závažné medzi nimi nestalo. Miestami by som povedal, že bol film trochu chaotický. Nepáčili sa mi ani efekty, veľmi bolo vidno, že ide o prácu počítača. V druhej polovici filmu by som si vedel predstaviť viac akcie, pretože nič sa tam nedialo. Ako bonus hodnotím, že ide o skutočný príbeh, aj keď samozrejme určite s viacerými vykresleniami. ()

rigby

Sympatický dobrodružný film, který bude bavit a divák se u něho neunudí. Není to žádný zázrak, není to ani nějaké umělecké dílo, je to jenom pouhá zábava, ale velmi kvalitní. A tak je to potřeba brát a nečekat od tohoto filmu kdovíjaká moudra. Teprve pak bude člověk spokojen. ()

jojto

2 hodinky ubehli ako noc v bordeli. Vchádzam s malou dušou a vychádzam doslova uspokojený. Veľmi plynulý dej, ktorý sa zbytočne nebrzdí na vzťahoch medzi posádkou, nezdržuje scénami v člnoch či neustálym lovením vráskavcov. Dokonca aj lúčenie s manželkou bolo rýchle. Za 2 hodiny zažijete zo všetkého kúsok. Dobrá kamera, triky, kulisy i kostýmova dobovosť vás vtiahne do deja a s Esexom na šírom mori zažijete nielen vzrušenie, strach či beznádej, ale predovšetkým veľké dobrodružstvo. ()

Ace.A.T.L.

No, tak tohle se mi opravdu líbilo. Nenáročný, nic přehnanýho, nic neuvěřitelnýho a co jsem očekával, to jsem dostal na plno. Já jsem opravdu spokojenej. Nenudil jsem se ani chvilku a rozhodně to neni naposled, co jsem si to pustil. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Dr_Berry

Nádherná pohádka. Co k tomu dodat. Průměr všech průměrů. Znova to vidět nepotřebuji. Thor vs Bílá velryba - čekal jsem větší nášup. Chtělo to víc konfrontací mezi kapitánem a prvním důstojníkem. Víc tnout do hloubky postav. Opravdu by to prospělo celýmu filmu. Jinak scény, kde frčí pochytat pár vorvaňů, jsou parádní. Je tam vidět to digi kouzlení, ale to vůbec nevadí dyť je to pohádka. ()

moriero

Jak byl na konci ten citát o Moby Dickovi? "Bude to americký epos..." A on to JE americký epos. S nádherným vizuálem, s úžasnou hudbou, se sympatickým castingem....se syrovou velrybářskou atmosférou. Moje životnost na té jejich lodi by byla tak patnáct minut. A to mám 90 kilo a pro strach uděláno. Ale, Páni, ty detailní záběry všeho důležitého...ty mi dávaly zabrat. Třeba lidská hlava, přes kterou se přelije mořská vlna...a to nemluvím o ocasní ploutvi té bílé bestie. Ufff...síla. Doporučuju. ()

brasek

Skvelé dobrodružstvo. Užil som si snímok, herecké výkony potešili... zápletka medzi postavami priamočiare vykreslená, príbeh vyrozprávaný zaujímavo. Veľmi podarený film... výprava, kamera a triky sú nadpriemerná záležitosť. ()

esmoke

Po výborných Rivalech se režisér Ron Howard pustil do příběhu, který inspiroval slavnou knihu Bílá velryba. Děj nemá s knihou skoro nic společného a film bych jako výborný rozhodně neoznačil. Hodně záběrů je divných a viditelně CGI, příběh není dostatečně filmově dramatický. Postavy jsou nezajímavé a můžou si tedy klidně umírat, zabití jedné velryby vyvolá víc emocí než vyhynutí většiny posádky. Ještěže má Chris Hemsworth toho Thora, jinak by to byl jeden kasovní propadák za druhým. (2D dabing) Rozpočet: $ 100 miliónů, Tržby: $ 93,920 miliónů. ()

Fajung

Dobre technicky prevedený dobrodružný snímok z hlbín oceánov, kde sa o slovo hlási veľký goliáš, ktorý ma už po krk harpún a bezohľadných lovcov svojich kamarátov. Na mobydicka to nemá ani náhodou, ale ako sobotňajšie dobrodružstvo v posteli s notebookom, môže byť. 65% ()

Gregor_Samsa

Ty instagramové filtry a nepřehlédnutelné CGI tomu moc nesluší. Domácí zvuk a plazma namísto plátna a skřípání lodního trupu za zády tomu taky moc nepřidají. Russel Crowe v Master and Commander – a toho jsem viděl právě na velkém plátně a se super zvukem, kdy dělové koule lítaly kolem hlavy a trámy ráhnoví praskaly – mi přišel lepší a silnější. Ron Howard asi umí takovéhle žánrovky profesorsky nejlépe. Těžko tomu něco vytknout, snad až na to jediné: je to příliš schematické, příliš hollywoodské, příliš nekonfliktní. Bude se to líbit všem. Vlastně i mně; není to špatný film. Heh. Jsem z toho takový trochu rozpačitý; mohlo to být totiž o dost lepší – škoda nevyužitého potenciálu... [70%; 2016-05-17 Home sweet home] ()

pold

Špatný film to není. Ale problém s filmy podle notoricky známých námětů (ke kterým potopení Essexu patří) je, že vlastně nemůžou překvapit, a když se dostanou k vrcholu akce tak už jen nudí. Po potopení lodi super - a pak už je to jen naředěné čekání na konec. Třeba akce s čluny u ostrova byla vysloveně na škodu a navíc. 65% ()

LencaN

Jako čtení dobrodružné knížky. Takový jsem měla z filmu pocit. Takový příjemný styl vyprávění mi vyhovoval. Děj ubíhal kupředu akorát. Chlapi byli prostě špinaví, neholení, herecky šikovní a dohromady tvořili fajn posádku se špičkujícím se zkušeným prvním důstojníkem a modrokrevným kapitánem zelenáčem. Surových scén tu bylo dost. To co hlavní vypravěč nechtěl za nic na světě nikomu říct stálo za to. Při pobytu na moři ti chlapíci zažili horké chvilky. Drsné bylo i lovení zbytků oleje z velryby. Příběh je totiž o námořnících, kteří se vydali lovit velryby, aby z nich získali olej na svícení. Jenže chamtivost je zavedla do vod, kde řádil jeden macek. Bílý macek. Ačkoli jsem byla mírně zklamaná, že Moby Dick nebyl až tak běloskvoucí, prostě sem tam jen světlejší skvrna. Ale to už je to nejmenší. Horší to bylo s triky. Byly totiž děsně okaté a umělé, což byla hrozná škoda, protože to film zbytečně degraduje. ()

KorenGeorge

Typický Ron Howard - zajímavě uchopený příběh Melvillova románu, zdařilá řemeslná stránka, dobře vybraní herci, svižné tempo. Film spíše pro kluky a chlapy s duší kluka. Bohužel bych očekával, že mě více emocionálně zasáhne, což se nestalo, charaktery působily příliš povrchně, bylo mi celkem ukradené, kdo přežije, a jak to dopadne. V tomto žánru byly natočeny lepší kousky, ale stále nadprůměr. ()

jjjerry

Bohužel, Ron Howard nepřidal ani půlku napětí co dosáhl u Rivalů. Tady jsou postavy prázdné, neponoří vás do děje. Nevíte zda fandit kapitánovi, poručíkovi a nebo velrybě =) Čekal jsem něco jako Master & Commander ale s velribami, a dostal jsem nudný prázdný film co těží asi jen z předlohy. ()

mstychov

Jedním slovem: bomba! Hezky zpracovaný příběh, nenásilný a poutavý. Nevydržíte se nedívat. Po skončení filmu mám chuť vyndat z knihovny Bílou velrybu a začíst se do ní. Určitě nezůstanu u jednoho shlédnutí. ()

PatrikP4

Sešla se zajímavá partička herců, která mě bavila... Zajímavě natočená dobrý příběh, který prostě v konečném součtu prostě top... Přispívá k tomu i rozhodně dobrý soundtrack... ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Co chystá režisér Rivalů?

Co chystá režisér Rivalů?

14.02.2014

Ron Howard je hollywoodský veterán, jenž se blýsknul Apollem 13, Čistou duší nebo Duelem Frost/Nixon. Nejvíc lidí ale zřejmě potěšil loňskými Rivaly, kteří momentálně drží 8. pozici v žebříčku… (viac)