V zime roku 1820 bola loď Essex z Nového Anglicka určená na lov veľrýb napadnutá niečím neuveriteľným: veľrybou obrej veľkosti a sily, s takmer ľudským zmyslom pre pomstychtivosť. Táto Skutočná námorná pohroma inšpirovala Hermana Melvilla k napísaniu knihy Moby-Dick (Biela veľryba). Rozpovedala však iba časť príbehu. Film V srdci mora odhaľuje mučivé následky tohto napadnutia, kedy boli členovia posádky, ktorým sa podarilo prežiť, nútení prekračovať svoje limity a robiť kvôli záchrane života neuveriteľné veci. Zatiaľ čo sa kapitán pokúša nájsť na otvorenom mori správny smer a jeho prvý dôstojník sa snaží obrovskú veľrybu skoliť, posádka čeliaca búrkam, hladovaniu, panike a zúfalstvu pochybuje o všetkom od hodnoty ich životov až po etiku ich živobytia. (Continental film)

Wertherion

Co filmu nemohu rozhodně upřít, je úžasná vizuální stránka. Ať už je to barevný tón, filmové efekty nebo i jen naturalisticky vyobrazené (a pro všechny grínpísáky jistě velmi nekorektní) lovení velryb. To je ovšem také vše, co je na filmu dobré. Obávám se, že Hemsworth by se neměl pouštět svého kladiva, protože ani harpunáře (i přes věrohodnou houpavou námořnickou chůzi), ani trosečníka, ani milujícího manžela mu prostě neuvěřím. Film ničím dalším nepřekvapí a hned, jak se Essex potopí, začíná dost nudit. Kdyby se stejně umě (myšleno po vizuální stránce) zfilmovala literární adaptace zkázy Essexu, Hermanova Bílá velryba, byly by to dle mého názoru mnohem lépe investované peníze. Možná že by se i Chris dovedl tvářit jako uvěřitelný Achab. Slabé tři hvězdy jen za na začátku zmiňované plusy. ()

lobo87

Bolo to krásne, bolo to napínavé, herci, réžia i hudba boli na najvyššej úrovni, ale nechytilo ma to za srdce. Napriek tomu, takto remeselne vysokokvalitnému filmu nemôžem dať len 3*, pretože si zaslúži viac... 70% ()

blondboss

Slušný pretlak filmových emócií a vydarený vizuál nevytiahli tento snímok do vôd originálnych filmových diel súčasnosti. Aj keď sa dá povedať, že ide o príbehovo zaujímavejší počin, chýbala v ňom akási lepšia atmosféra, ktorá by diváka viac prikovala k sedadlu. Viac-menej podobné príbehy tu už boli a aj podobne natočené, preto pre mňa to nebol až taký výnimočný zážitok. Určite ale v rámci dobrodružných žánrov jeden z tých nadpriemernejších snímkov a Chris Hemsworth slušný výkon. 65 % ()

Wulz

Poprvé jsem viděl v hrozné kvalitě, skoro jsem nic neviděl. Na podruhé už to byl jiný zážitek. Silný film, dojemný a v dobré režii. Senzace. Ale smutné... ()

blazma

Velmi zajímavý příběh a film. Herecké obsazení vzhledem k popularitě herců jasně táhne, Hemsworth, Walker, Murphy a Holland jsou zkrátka jména které přilákají všechny věkové kategorie. V určité chvíli může film část obecenstva nudit. Nic méně pro mě to byl velmi napínavý a zajímavý snímek. ()

vodkasesemte

Chudáci velrybáři, jak je tam ten zlej vorvan potopil! To mi uplně vehnalo slzy do očí. Stojí jim to za to takhle riskovat svý životy pro kapku oleje!? Jo, a to je taky pravda - nehrála tam žádná nahá ženská, dokonce ani mořská panna neukázala ploutev! ()

Brodequin

Ze začátku jsem měl problémy... vadila mi všudepřítomná žlutozelená barva. Když jsem si vlastně uvědomil, že se nejedená ani tak o pravý příběh o Moby Dickovi, jako spíše o zkáze lodi Essex, začalo mě to bavit víc a to hlavně od druhé půlky filmu. Nakonec přihodím jednu hvězdu navíc, jinak jsem byl rozhodnutý pro 3. Nebylo to zas tak dobré, určitě na to brzy zapomenu, ale pro vyplnění večera je to fajn film. ()

Tomy_Reardon

Snad nejnudnější zbytečně dlouhej film.. Vlastně to bylo o ničem, tohle se dá podat i jinak, ale ne takhle.. Fakt sem měl chuť odejít po hodině.. Nehrát tam Thor a SpiderMan je to nuda!!! Slabý dvě hvězdy!!! ()

wick

Solidně zfilmovaný příběh....je nutné vidět na velkém plátně, protože největší devizou je asi kamera, největší slabinou herci, velryba jako nesympatičtější postava mohla být využita lépe. Ron H. už natočil lepší věci, a Mobydick od Johna H. byl také lepší. ()

doriana.g

Jo! Příběh sice předvídatelný, ale dobře a s měnícím se tempem odvyprávěný + bouřky, vlnky, mamky velrybky + jeden bílý macek sekuriťák, čili všechno, co jsem od toho čekala. Dala bych slušné tři, ale jednu přidám za Hemswortha. Z rusoidních, ztuhlých a přihlouplých xichtů ala Tatum, Craig, Hardy nebo Courtney už jsem o-p-r-a-v-d-u unavená, až znechucená. Pohled na tohoto hezkého a slušně hrajícího muže mi dává pocit, že svět (filmu) je ještě na chvíli v pořádku. ()

MorraEddie

Ron Howard prostě umí a po Rivalech se opět trefil do černého. Sice to není taková pecka jako jsem čekal,ale furt je to hodně povedený film se skvělými herci,efekty a čert vem,že se to skoro všechno točilo před zeleným pozadím - jak jinak by se ty scény daly také lépe natočit,no ne? ()

veverysiak

Škoda, že to chlapi nedotiahli ďalej, ako celok to nevyzerá zle, ani detaily nevyzerajú zle, ani z akéhokoľvek uhla pohľadu to nevyzerá zle, chyba je tá, že po všetkých stránkach z toho kričí nedotiahnutosť, scenár, kamera, triky, herci, réžia, všetci mali o niečo viac zabrať a nezapadlo by to prachom zabudnutia, takže 65%. ()

Lykr

Tak tady můžete vidět, že je možné, aby se i tahle digitalizovaná blbůstka dostala na plátno. Nechápu, že si Howard kazí reputaci touhle fraškou. ()

Saxos

Příběh odvyprávěný jedním z přeživších velrybářské lodě Essex, kterou potopila bílá velryba, a dal základ vzniku knihy Moby Dick. Slabší: digitální efekty; soudtrack. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Co chystá režisér Rivalů?

Co chystá režisér Rivalů?

14.02.2014

Ron Howard je hollywoodský veterán, jenž se blýsknul Apollem 13, Čistou duší nebo Duelem Frost/Nixon. Nejvíc lidí ale zřejmě potěšil loňskými Rivaly, kteří momentálně drží 8. pozici v žebříčku… (viac)