V zime roku 1820 bola loď Essex z Nového Anglicka určená na lov veľrýb napadnutá niečím neuveriteľným: veľrybou obrej veľkosti a sily, s takmer ľudským zmyslom pre pomstychtivosť. Táto Skutočná námorná pohroma inšpirovala Hermana Melvilla k napísaniu knihy Moby-Dick (Biela veľryba). Rozpovedala však iba časť príbehu. Film V srdci mora odhaľuje mučivé následky tohto napadnutia, kedy boli členovia posádky, ktorým sa podarilo prežiť, nútení prekračovať svoje limity a robiť kvôli záchrane života neuveriteľné veci. Zatiaľ čo sa kapitán pokúša nájsť na otvorenom mori správny smer a jeho prvý dôstojník sa snaží obrovskú veľrybu skoliť, posádka čeliaca búrkam, hladovaniu, panike a zúfalstvu pochybuje o všetkom od hodnoty ich životov až po etiku ich živobytia. (Continental film)

TommyDiamond

V srdci moře je klasické námořnické dobrodružství, které tu už dlouho nebylo. A i když je příběh natolik známý, že by se mohlo zdát, že to nebude fungovat, tak jsem se nechal strhnout vlnami digitálního moře a opět jsem si epos o ambiciózním kytovci a nebohých námořnících vychutnal. Za mě to budou krásné tři hvězdy ()

JimDeNiro

Docela slušný film, ale i tak slabé 4 hvězdy. Něco mi tam chybělo na silné 4 hvězdy.. hlavní důvod hodnocení byl taky to, že ty efekty, ty efekty... Ron Howard nenadchnul tak, jako vždy... Škoda.. Ale i tak je to dobrý film.. 65% - 3,5* ,zaokrouhluji nahoru.. ()

Shanen29

.Ron sice nenatočil špatný film,ale chybí mě ta větší údernost a dramatičnost děje v určitých místech.Jinak dobře koukatelný příběh. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Konečně nějaký pořádný, historický, mořeplavecký film, ikdyž to byly většinou digitální orgie. Každopádně jsem fandil velrybě a kapitána bych asi ubil :D ()

hospoda96

Jedno velrybí sushi bych prosil.... Druhá spolupráce Howarda s Hemsworthem se povedla méně než první (Rush), ale nicméně je to i tak vtahující příběh, ze kterého občas mrazí při představě, že bych taky takhle dopadl.... Z filmu bohužel čouhá všudypřítomné CGI, chápu, že to jinak asi udělat ale nešlo maličko to jen kazí dojem jinak jako vždy super Murphy a Gleeson ve vedlejší roli a Tom Holland aka nový Spider-Man se v tomhle pro něj prvnim velkym projektu před CA:CW předvedl parádně. Oleji ZDAR! ()

Shitonit

Měl jsem rád sovětský filmy, například Timur a jeho parta, nebo Čuk a Gek, to bylo tak srdcervoucí, že jsem často vzrušením nemohl ani dýchat. V srdci moře jsem chvílemi nacházel podobný pocity. Nemohl jsem dýchat. Hrdlo se mi svíralo hrůzou při pomyšlení, že bych to měl někdy vidět znovu.. ()

Miagy

Zaujímavý príbeh, pekné zábery ale k lepšiemu hodnoteniu mi chýbalo niečo drsnejšie, krajšia príroda, viac zo života stroskotancov, to bolo dáke odfláknuté.... ()

Zombiepod

Za tento film som Howardovi vlastne vďačný. Má to jeden pádny dôvod - a to ten, že i napriek všetkým negatívam (nebolo ich málo) a trochu chabému scenáru je to veľmi dobrý dobrodružný film z námorného prostredia, akých dnes už veľa nevidíme. Dobrý rozbeh a pútavý rozprávačský štýl zaujmú, no po útoku bielej veľryby sa to celé nejak zadrhne a do konca možno mierne vlečie. Postavy ma bavili (i napriek klišé) a to neustále utekanie človeka pred mocnou silou prírody tak isto. Nie je to možno film, ktorý som od Howarda čakal, a vizuálne sa nad tým divák vďaka krkolomne zvládnutým efektom občas pousmeje, no vďaka sympatickým hercom, atmosfére a zasadenia filmu do konkrétneho prostredia a doby som spokojný. ()

papadoce

Ron Howard vie rozprávať veľké príbehy. Tento sa mi trošku vymyká zo štandardov jeho tvorby, ale na kvalite nestráda. Práve naopak. Pôsobivé historické rozprávanie o véééľkych rybkách vie zaujať a nepustiť až do konca. Sú to neskutočne podmanivé vizuálne orgie doprevádzané vhodným hereckým osadenstvom. Mnohí síce nie sú žiadny hviezdny lumeni, ale do atmosféry zapadli ako riť do šerbľa. Dokonca aj Hromovládca a to aj napriek účesu, ktorý rok 1850 minul asi tak o 150 čísel. Ale nevadí. Pomerali si s Moby-dickom vtáka a čuduj sa svete Asgárďan dostal na piču, zrejme na sklamanie mnohých faniniek. V srdci mora je dobrodružná jazda, ktorá stojí za zopakovanie. Ron väčšinou vie čo robí. Je to taká Howardovská päťka alebo niečo medzi. ()

J.e.r.e.c

Jak jsem u Mastera a Commandera oceňoval realistické námořní kulisy, tak tohle je přesně ten opačný případ, kde není opravdická ani kapka slané mořské vody, a i když se nad triky nejspíš nebudete šklebit jako po ranní lžičce rybího tuku, stejně jejich (ne)kvalita občas lehce vytrhává ze sledování. (Člověka, který prohnal záběry tím žluto-zeleným biofiltrem z mořských řas, bych probodnul harpunou.) Nad čím mi však zůstává ploutev stát je tvůrčí rozhodnutí, jak celý ten příběh o mladém muži a bílé velrybišce pojmout. Howard točil do půlky filmu variaci na klasiku Hledá se Moby, ale pak po montypythonovsku zcela změnil téma a odbočil do neznámých vod, patrně v domnění, že to jako zkušený mazák nějak ukormidlí a tento odvážný manévr mu navíc získá body u inovacíchtivého publika. Místo toho však dopadl jako kapitán Costa Concordia při plavbě u italských břehů a poslal celý film když ne ke dnu, tak do příběhově ukrutně hodně mělkých vod, kterými se člověk k závěrečným titulkům vyloženě proklimbá. 65 % ()

rodik

Pointa je jasná a snad ji jednou člověk jako druh pochopí, přestaňte vraždit živé bytosti kvůli vlastním požitkům a statkům... ()

Romeroo

Poctivé dobrodružství, které má co nabídnout, ale má i své otravné mouchy. Jedna moucha je, aspoň pro mě, málo času v nějakém hezkém boji s velrybou, druhá je svázanost s postavami, nějak jsem se s nima nenaučil plout na 100%. Vše ostatní v pořádku a na hezký zážitek to v kině bohatě stačilo. V srdci moře je taková hezká poctivka, která nenabídne bohužel ani o kousek nějaké specialitky navíc. ()

Guran

Pro mě velice očekávaný film byl pro mě zklamáním. Z prvního nadupaného traileru jsem nemohl popadnout dech. Opět trailer, který je na tom lépe, než samotný film. Co je však na tomhle snímku hodně dobré jsou efekty, ve kterých velryby vypadají, jako zkutečné. Herci hrají dobré. Chris Hemsworth je Thor na moři a ostatní jsou jenom jeho spoluhráči. Dějová zápletka je největším mínusem celého filmu. Scénáristi zde svou práci naprosto odflákli. Nepřátelství obou hlavních postav na Essexu nebylo žádným překvapením a filmu spíš uškodila. Kolikrát jsem během filmu měl pocit, že koukám na Vzpouru na Bounty. Tento film se ji hodně podobá. Originalita zde není. Role Bena Wishawa a Brendana Gleesona byly absolutně zbytečné. První podprůměrný snímek Rona Howarda. Od něho bych očekával solidnější zpracování. Snímek je hodně odfláklý. Bohužel to je tendence současné doby. Rychle vydělat a na kvalitu se vykašlat. ()

stephano

Nejsem si jistej proč se takovýhle filmy vůbec točí. Děj je nezajímavej, nemluvě o tom že tento příběh a jemu podobné sme již viděli na 100 variací. Skoro sem to nedokoukal. ()

mac000

Ron Howard natočí málokdy propadák. Ale po skvělém "Rush" jsem byl namlsaný a očekával o trošku více. Jistě, postavy jsou vykresleny skvěle, i výběr herců je bez chyby, ale film má hluchá místa, která, kdyby byla zkrácena, by prospěla jeho celkovému vyznění. (asi tak v půlce jsem se díval na hodinky "jak dlouho ještě?"). Záběry s útočící a ničící velrybou jsou ale úchvatné a když pro nic jiného, tak pro ně stojí za to film vidět. ()

jafuska

Tyto filmy s touto tématikou mě vždycky bavila, Už z toho důvodu, že je to odkaz na naši přírodu, na naši sobeckost naši neskutečnou zlobu vůči všemu živému, ano, je spravedlivé, že se pak vše otočí jako bumerang vůči nám, kdo nemá lisdkost v sobě a soucit s živými tvory, tam je nastolena neskuečná tvrdost vůči lidem a tak to má být, ()

ratpile

Vlastně mi ani nevadilo, že snímek nenaplňuje očekávání velkého blocbusteru či nějakého syrovějšího survivalu. Rozumně nepřepálený, ne zbytečně bombastický a přehnaně naturalistický, lehce old school odvyprávěný dobrodružný film, v dnešní době kvituji s labužnickým úsměvem. A tu romantickou atmosféru plnou koloniální špíny, tropické krásy a námořnických historek, jsem Howardovi sežral i s navijákem. Jen s tím CGI se mohli tvůrci držet více při zemi, obraz jsem si ale přesto naprosto užíval. Johó!! ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Co chystá režisér Rivalů?

Co chystá režisér Rivalů?

14.02.2014

Ron Howard je hollywoodský veterán, jenž se blýsknul Apollem 13, Čistou duší nebo Duelem Frost/Nixon. Nejvíc lidí ale zřejmě potěšil loňskými Rivaly, kteří momentálně drží 8. pozici v žebříčku… (viac)