V zime roku 1820 bola loď Essex z Nového Anglicka určená na lov veľrýb napadnutá niečím neuveriteľným: veľrybou obrej veľkosti a sily, s takmer ľudským zmyslom pre pomstychtivosť. Táto Skutočná námorná pohroma inšpirovala Hermana Melvilla k napísaniu knihy Moby-Dick (Biela veľryba). Rozpovedala však iba časť príbehu. Film V srdci mora odhaľuje mučivé následky tohto napadnutia, kedy boli členovia posádky, ktorým sa podarilo prežiť, nútení prekračovať svoje limity a robiť kvôli záchrane života neuveriteľné veci. Zatiaľ čo sa kapitán pokúša nájsť na otvorenom mori správny smer a jeho prvý dôstojník sa snaží obrovskú veľrybu skoliť, posádka čeliaca búrkam, hladovaniu, panike a zúfalstvu pochybuje o všetkom od hodnoty ich životov až po etiku ich živobytia. (Continental film)

MartinezZ

Jako vidět se to dalo, ale že by to byl trhák hodný opakovaných návštěv velkého plátna, to zas ne. Jak už bylo řešeno, digitální dokreslovačky pozadí byly dost malované. Nemůžu ani říct, že bych nějak uvěřil Chrisově postavě a od prvního vyskytnutí se postavy Cilliana jsem čekal, že bude mít větší roli v příběhu, a jakmile se zjevil Ben Whishaw, vzpomněl jsem si na jeho roli v Cloud Atlas, přišel mi totiž naprosto stejný. A také je pravda, že nejlepší část filmu patři onomu vyprávění a vzpomínání s Bendanem (jednoznačně nejlepší postava fimu) a samotné vzpomínky s Thorem nebyly nijak zvlášť... strhující. Ani ono zvěrstvo, které sice (díky tvůrcům), nebylo nijak detailní) vyznělo poněkud do prázdna (nebýt té jedné scény v lodičce s kapitánem). během filmu jsem několikrát zatoužil po tlačítko posunujícím děj vpřed (pominu-li obecnou nesmyslnost nasrané velryby). ()

Tayen

Příběh o velké bílé velrybě má obrovský potenciál stát se skvělým blockbusterem nebo drsnou survival podívanou. Bohužel V srdci moře zůstalo stát na mezi těmito dvěma žánry a nerozhodlo se, kam se vydat. Na jednu stranu je tady Hemsworth, který je nýní Thorem na moři, digitální orgie a barevné filtry, na druhou stranu zpustošení námořníci nuceni se kvůli přežití dopouštět hrozných činů, kruté moře a palubu pokrytou rybím tukem. Film byl mělký a a rozpačitý. Fakt, že se nedokázal vyhranit z něj bohužel udělal dvouhodinovou nudu, ve které vám je osud námořníků ukradený, a ve kterém nefunguje napětí. Linka se spisovatelem Melvillem byla úplně zbytečná. Rozhodně si ale přečtu knižní předlohu. ()

Karlas

Přestože příběh souboje dvou ambiciózních mužů je již ošoupaný jako starý manchester a dialogy byly často spíše odříkány než prožity, já si užil krásnou podívanou. Miluji moře a oceány, jsem okouzlen něžností plachetnic a žasnu nad majestátností mořských tvorů. To vše byla vzácná ambra, která vydatně naplnila soudek mé spokojenosti. Nenechte se však ukolébat vlnami Pacifiku, ve skutečnosti jde o velmi krutý a tragický příběh. ()

Praxis

Není to blbej film, to rozhodně ne. Máte tam všecko, co jste vždycky chtěli vidět od dob Master & Commander. Je tam akce, nějaké to super lidské drámo o přežívání na krutém moři, máte tam i nějakou tu moderní ekologickou stopu i se tam objeví roztomilá humorná narážka na "olej ze země". Ve výsledku by se chtělo zvolat: "Tak co k...a ten Praxis zase remcá?" Remcá proto, že tam chybělo nějaké pořádné vyvrcholení, něco, co by mě chytlo za koule a donutilo zvolat: Je to sakra dobrý. K postavám si totiž nějak moc nestačíte vytvořit vztah - všichni se tam tak nějak zjeví a nenápadně odejdou. I ten Chris je vlastně jen takovej přizdisráček, kterého zastiňuje překvapivě starý Nickerson a jeho simply best povídání od stolu. I bez obrazu byl jeho popis o kanibalismu vlastně neskutečně silný. Kamerové vychytávky, spousta barevných filtrů a neskutečně přepálené a místy bolavě digitální CGI triky. Mno, takže Rone, moc jsi mě nepotěšil, já tě také nepotěším, dostaneš za tři hvězdy a budeš ještě rád. Běž točit radši nějaké Rivaly nebo Apollo 13. To ti jde líp, protože v tom celém Apollu - na ploše menší než Essex - bylo víc emocí, než v téhle digitální maškarádě. 65% ()

Ellmariachi

Hodnocené po poměrně dlouhé době. Nebylo to špatný a bylo vidět, že se do toho peněz dalo dost. Herecký výkony taky dle mě fajn to samé atmosféra. Tak proč to celé nemělo zdaleka takový úspěch jak si asi všichni přáli? No možná všichni chtěli až moc. Zní to zvláštně, ale vše je hnané na takovou zvláštní hranu. Každopádně snímek za pokoukání stojí a u mě má hraniční 4hvězdu. 70 procent. ()

ArsenalEagle

Film s veškerými předpoklady velkofilmu. Howard jako režisér, v hereckém obsazení jedno zajímavější jméno než druhé, silný příběh. Bohužel, ne vše vyšlo tak jak jsem si představoval, přesto jde o dost dobrý snímek ()

Baronne

!Pozor na spoilerky! Na příšerně prkennýho Hemswortha se dalo konečně i koukat! Moc hezky a chytře pojatej příběh o "hrdinech". Nic složitýho, nicméně je tu pár scén, který chci vyloženě vyzdvihnout. Tak zprvu svíčka s voskem jako nádherná metafora při vysvobození od démona, kterej byl v duši tehdy 14letýho klučiny co musel skočit velrybě do huby a sežrat jednoho afroamíka když měl hlad, po dobu cca 50. let... S tím související a předcházející přesvědčovací věta budoucího autora knihy Moby Dicka "Devils love unspoken secrets". Obrovská posedlost prvního důstojníka lovit velryby a vozit olej nenažranejm sráčům pro zajištění rodiny spasená nevhozenou harpunou i přes obrovskej tlak kapitána a celý posádky. No a navíc výbornej Cillian, takže bez váhání 4*. ()

JJ.Gibson

Ať se dívám kam se dívám, vidím to nakonec na 3,5* což mě docela mrzí, vzhledem k tomu, že jsem se na Thora jak si to rozdává s Moby Dickem dlouho těšil! Začátek filmu je fajn, vše je tak jak má být, navíc digitální efekty jsou pěkné a nikterak neruší dojem z filmu. Chris Hemsworth je přesně takový, jakého ho chceme mít, takže z tohoto pohledu je vše v pořádku. Navíc Chris jako by vypadl postavě Edwarda Kenwaye z herní série Assassin's Creed z oka. Kdoví, jestli se náhodou touto postavou neinspiroval, nicméně Kenway byl o trochu víc cool. A když už jsme u toho, tak se v této hře také dalo jezdit na lodi a dokonce i ulovit velkou Bílou velrybu a bohužel musím říci, že tato mini hra, na mě měla větší emoční dopad a více jsem to prožíval než koukání na film. To ale neznamená, že by se mi V srdci moře nelíbilo, jen jsem to čekal o trochu více "epičtější a surovější", když si vzpomenu na film Bounty či Master and Commander, tak to tam všechno bylo! Tady to lehce pokulhává. Možná to je díky hereckému obsazení nebo né úplně dotaženému scénáři nebo prostě filmy, co obsahují monstra nedokáží podat tak oslnivý příběh, jak bychom si přáli, sám nevím, ale vím že jsem tento snímek chtěl o ždibec lepší... ()

Laxik

Nevěřte trailerům, není to vůbec o CGI velrybách a moři, je to o lidech. A byť je to dost povrchní, kouká se na to dobře a uteče to. A není to úplně předvídatelné. ()

Tirion

Tohle je mistrná filmařina, která má však ke zpracování nešikovnou látku. Druhá polovina filmu je totiž dosti o ničem. A nezvládl to lépe uchopit režisér, dramaturg a v první řadě samozřejmě scénárista... Trochu škoda, mohl to být druhý Master & Commander. ()

gogos

Ron Howard je rutinér jehož snímky snad nikdy vyloženě nezklamou. Tentokrát se vytasil s legendárním námořním dobrodružstvím, které uchopil po svém. Vznikla tak vskutku zajímavá podívaná, která je nejen epická, ale také dramaticky výživná. Práce s postavami není možná na nejlepší úrovni a děj také již stokrát adaptovaný, nicméně snímek jako takový se může chlubit parádním vizuálem, strhujícím tempem a zdařilou akcí. V srdci moře je dobrodružství pro celou rodinu, které ani na vteřinku nenudí, avšak bohužel nepřináší nic nového či přelomového. Poctivě odvedená řemslná práce za 4* ()

kaylin

První polovina filmu mě naprosto unavila a já jsem si říkal, že Ron Howard natočil jen pitomý film o tom, jak jeden frajer chce lovit jednu velrybu. A dal tomu dokonalý vizuál. Jenže pak přišla druhá polovina, která napravila reputaci té první a já jsem sledoval jiný film, film, který nechce jít hollywoodskými konvencemi. V tu chvíli to bylo dobré. ()

Rakosnicek77

Howard i tady předvádí, že je mistrem svého řemesla. Osobně si myslím, že vyloženě špatného filmu, se od něj nikdy nedočkám. V srdci moře pro mne byla strhující podívaná, plná akce a vizuálních efektů, které zrovna tomuhle žánru náramě svědčili. Trošku jsem se toho filmu bál a odsouval ho v premiérách až na poslední místo, teď ale vím že to bylo naprosto zbytečné. Děj vás pohltí hned v úvodu a pak už vás nepustí, až do závěrečných titulků. Mohu jen doporučit. ()

movieband

„Zmizte s těmi penězi! I s ďábelským plánem. – Ne, pane. Ďábel má rád nevyřčená tajemství. Hlavně ta, co rozežírají lidskou duši.“ Loňské In the Heart of the Sea mě překvapilo na všech frontách. Film, respektive námět pro film, mě zaujal a snažil jsem se sledovat postup natáčení, plakáty, datum premiéry. Očekávání pak ale nějak opadlo a já jsem film v kině vynechal, trailery nesledoval a možná bych se na něj podíval ještě později. Jediná věc, které lituju je, že sem film v kině vynechal, protože určité části (bouře, setkání s Moby Dickem) museli být na plátně monumentální. Pravda zelenomodrý obraz filmu ubíral na autenticitě, celé to vypadalo furt dost počítačově, ale (!) celý film má své velké kouzlo. Howard oprášil námořnické dobrodružství a ze setkání s velkou Bílou velrybou udělal procítěný zážitek. Chlapácký flm, který diváka nešetří a výpověď stárnoucího námořníka (Brendan Gleeson) je místy velice drsná, surová a emotivní. Jinými slovy, jak jsem se bál, že se budu 2 hodiny nudit, jsem se vážně bavil a propadl sem celé té tragédii o skupině námořníků a Bílé velrybě. Za mě rozhodně překvapení a spokojenost. P.S. Herecké výkony byly dost věrohodné a namaskování vyzáblých a zničených námořníků perfektní. Brendan Gleeson výborný a Cillian Murphy, sic hrál vedlejší postavu, měl poutavý, sympatický charakter, který by dle mě dokázal klidně nahradit hlavní charakter Hemswortha. Jen bych ubral na stopáži, která místy působila utahaně. ()

italka63

Jsem vděčná že někdo vytáhnul tenhle scénář. Chyb to mělo hafo, jsou vypsané od ostatních uživatelů, nač je opakovat. Viděno příhodně v Chorvatsku na terase před výletem lodí na ostrov. Tak tři :-) ()

Kaluž

Ron Howard neměl do čeho píchnout… a tak si spíchnul variaci na Bílou velrybu. A je to stejně nezajímavé jako tenhle komentář. ()

decouble

Ten film nemá vůbec žádný rytmus, a to jak střihově tak co se týče dramaturgie. Scéna střídá scénu a vy čekáte na nějaké indície ohledně hlavního motivu či tématu příběhu, ale ty indicie se průběžně mění a nakonec tak nějak utopí v digitální vodní tříšti, která film obklopuje. V druhý půli už je to téměř utrpení, který trávíte tím, že se ptáte o čem to bylo. Až vám nakonec vypravěč filmu řekne, že to bylo o "kuráži jít tam, kam nikdo nechce jít." Podle tržeb bych řekl, že asi do kina na tenhle film. ()

dom156

Forma jaká zde je uplatněna je trefa, vypravování je v těchto případech nanejvýš vhodné. Dějová linka je zajímavá a napínavá, i když některé části jsou zbytečně natažené. Také Hemswotrh, kterého opravdu moc nemusím, zde zahrál velmi dobře, možná nejlíp z filmů které jsem s ním zhlédl. Na konci dovysvětlení také kvituji. Jen proč dávám o stupeň nižší, no jelikož mi k tomu chybělo takové to koření něco, co by mě dostalo do kolen jak filmařsky tak dějově. I tak doporučuji. ()

dawe04

Měl to být oscarový epos podle Melvillova Moby Dicka, nakonec to bohužel není oscarové, ani epické. Tak nějak napůl cesty. Je to poctivá filmařská práce, herci taky fajn... Záhadou je ale to, kam se poděly veškeré emoce a husí kůže z trailerových velkolepých scén (ty s velrybou). Na vině tak budiž kolísavé vypravování, které nedokáže za celou dobu pořádně strhnout. PS: Z dnešního pohledu prostě nedokážete ani hrdinům fandit při zabíjení velryb. Celou dobu jsem fandil vorvaňovi a doufal, že ty olejem posedlé kretény co nejdřív pošle ke dnu. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Co chystá režisér Rivalů?

Co chystá režisér Rivalů?

14.02.2014

Ron Howard je hollywoodský veterán, jenž se blýsknul Apollem 13, Čistou duší nebo Duelem Frost/Nixon. Nejvíc lidí ale zřejmě potěšil loňskými Rivaly, kteří momentálně drží 8. pozici v žebříčku… (viac)