Nemilosrdný boh temnoty Set (Gerard Butler) obsadil egyptský trón. Kedysi mierumilovné a prosperujúce impérium sa teraz jeho vinou zmieta vo vojne a chaose. Setovej krutovláde si trúfa vzdorovať len hŕstka odvážnych povstalcov. Obyčajný zlodejíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný boh Horus (Nikolaj Coster-Waldau) uzavrú prekvapivé spojenectvo. Dych berúci boj proti Setovi a jeho krvilačným poskokom ich zavedi do podsvetia aj na nebesia. Smrteľník aj boh musia prejsť skúškami odvahy a obetavosti. Inak nebudú mať najmenší šancu nakoniec zvíťaziť. (Bontonfilm SK)

AxelWers

Tak na 4* to asi nie je, ale 3* by boli asi málo. Celkom obstojný fantasy film, miestami klišé, v ničom prevratný, ale nenudil som sa a záver celkom fajn. ()

PedroPo

Je to chujovina. Ale kupodivu zábavná a příběhově soudržná (což třeba o novém Souboji Titánů nebo "těch dalších" řeckých filmech říct nemůžu). A sou tam pěkný baby. Neber to :) ()

j.linhi

Zbytečně dlouhá srágora, která se neskutečně vleče. Podle trailerů sem čekal bitvy bohů a aspoň nějakou, jakž takž dobrodružnou cestu, prostě asi tak tříhvězdičkovej film na způsob souboje, nebo hněvu titánů. Místo toho sem dostal spoustu mluvení za chůze, přehnanýho a neustálými hledění na něco, přiblblý keci o ničem a jenom sem tam nějakej ten souboj, kterej stejně skončil téměř hned jak začal... takže dávám jednu hvězdu víceméně z milosti. ()

MIRAS133

Věděl jsem, že od tohohle filmu bych neměl očekávat mnoho. Nakonec mě však celkem mile překvapil. Jak zde už jeden kamarád uvedl, po kurvení řecké mytologie Percy Jacksonem, jsem měl z podobného námětu celkem strach, ale dalo se na to koukat. Vizuální stránka byla pro mě celkem slabší, myslím si, že efekty by se daly v dnešní době zvládnout daleko lépe. Avšak postavy bohů a jejich práce (například dědouš slunce, který brání zemi před temnotou), to se jenom tak nevidí a byl to skvělý nápad. Palec hore 3* ()

RajAthen

Hups, to se nepovedlo. A přitom zde máme nadlidské borce, kteří metamorfují (ve špatné) grafice v mytické superbytosti, aby si mohli dát ještě více do kokosu. Začátek je ve znamení příslibu, který se po mém soudu nevyvedl. Po úvodní "ceremonii" bych zpětně býval raději vypnul. Když už mám jednou vypnout mozek, tak by se mělo být nač dívat, ale to by grafické ztvárnění mělo odpovídat vytyčené megalomanské úrovni. Zkrátka příliš velká blbost v příliš levném hávu, že to ani Butler neutáhne. Prznění egyptské mytologie se nejvíce vydařilo již Mumii. ()

E lan

Kvalitní božská pastva pro oči s překvapivě povedeným scénářem. Byť trochu předvídatelným, ale přesto se člověk celou dobu dobře baví. A o to tu jde. Mozek pak může nechat doma a to taky není špatný relax😄 ()

ER

Boha Jeho,...tohle ne. Pozlátková (i místo krve tu teče zlato!) love story,která nemá moc šancí zaujmout.To remake Souboj Titánů byl více "zlatý",než tento film. ()

Acrobat

„Uniesli milovanú z hrobu!“ Merisi a Peter sa zo všetkých spamätali svižne a utekali k hrobu. Peter bežal rýchlejšie a bol tam skôr, no nenazrel dnu. Merisi vtrielil ihneď a zbadal len purpurový plášť. „Je preč! Volaj Proyasa!“ Akési biblické intro sa môže hodiť aj na egyptských bohov, ktoré by upadli v smiech a zabudnutie ako odpad, lenže je tu Proyas, ktorého vízia, autorstvo a odvaha sype jeden nápad za druhým. Úctyhodný čas vypĺňa osudom, smrťou, podsvetím, obrazmi. Hypotéza, kde len pozrieš a moje pohŕdanie egyptskými bohmi bez výnimky. Daj mi ich, predhoď ich predo mňa. Tie ich reči nemôžem zniesť. Jedného po druhom by som vracal na smetisko. Proyas odpísaný, už viac nepozvaný, prepadol ekonomicky, právne odsúdený, divákmi zavrhnutý. Lenže on ide „si to svoje“. Obnažené otrokyne nesú rýchlym krokom všetky zvitky o Egypte. On lustruje, lustruje ale zbesilo všetko hádže preč, umára sa a pozerá sa len do svojej hlavy. Musí pripraviť to čo vie. Smrť v poetike v Egypte plnom transformerových bohov. Bohov zbytočných, lebo Jozef (zo Starého zákona) všetko vysvetľuje. Lokácie, forma, kamera, obrazy, všetko Proyas spĺňa. Udržuje latentné vzrušenie. Čo však z toho, keď v konečnom dôsledku efektami preplnenom Egypte sa deje priam abnormálne nereálne teátro okorenené mizernými vetami Re(Rusha). V diaľke sa blíži chaos a má zjazvenú tvár, ku ktorej prišiel – rozpráva viacero príbehov a za každým má geniálny plán. (videné 15.07.2016, BDrip) ()

Zevon

Nekonečný mišmaš spíše než egyptské mytologie všeho možného v barvami přeplácaném kolotočovém provedení s velmi malým potenciálem udržet pozornost na jakémsi zamotaném příběhu, plném nesmyslů a plácání o ničem. Nechápu, proč byl tento film vůbec natočen. ()

West

Když vypnete mozek, tak si to užijete v celkem pohodové náladě. Digitalní triky sice občas zaostávají.. sem tam vás to prostě plácne přes oči, a řeknete si, to (zelený) plátno za nima, moc na kráse filmu nepřidá, ale celý ten příběh je pro diváka sympatický a hlavně nenáročný. A čas při něm utíká s větrem o závod,.. Člověk pak i opomene tu stylizaci, protože hudba byla nádherná a herci hrali fajn. 70% ()

Likan7

Zvláštní film. Je na něm hodně vidět, že si chtěl režisér udělat svůj Souboj titánů a v mnoha ohledech se mu to povedlo dokonce lépe než novým Titánům, ale pěkný efekty, hodně pěkný bitvy jeden na jednoho a hodně barviček proste nestačí. PS - Na Butlerovi bylo hrozně moc vidět, jak ho to vůbec nebaví. ()

waska

Až moc barevné, až moc přeplácené, ale docela zábavné. Nebýt Butlera, tak je to asi o něčem jiném.. Herci se sice snaží, ale není tam nikdo, kdo by vyloženě zaujal. Kromě Butlera. Jeho postava záporáka, v tomto případě boha, je prostě k sežrání. K Egypské mytologii to má sice sakra daleko, ale na sobotní večer je to příjemné pokoukání. ()

bearmeedek

Na to, že jsem dobrovolně vstoupil do Starověkého Egypta, jsem docela trpěl. Neuvěřitelný maglajs a mix všech možných mytologicko-fantasy filmů a vrchol všeho bylo, že se zabrousilo i do sféry Star Wars! O to víc hlava nebere, že film natočil chlápek, který se narodil v Egyptě. Z mého pohledu škoda, že se nezůstalo u normální mytologie. Ovšem i celkové podání bylo tak trochu chladnější a nevtáhnulo do děje. Pouze hudba byla odpovídající žánru, i když neohromila ničím novým. Za mě 30% a hvězdička jen jedna, protože ty nad egyptským nebem zrovna moc nezářily. ()

Shaleman

Ne, ne. V době transformerů, capitánů ameriků a dalších digitálních blockbusterů něco takového nemůže tržebně uspět. Nacpat dneska film horem dolem digitálem a čekat, že z toho vypadne svět nejde. Už nám není 12, abychom si z tohoto padali na zadky. My už chceme trochu ten příběh, takový to gró, takovej ten tah na branku a ne nějaký tucty tucty. A nebo aspoň nějakýho toho robota, stačí úplně malinkej, asi jako šestipatrovej panelák. Anebo alespoň nějakej ten suprhrdina. Stačí nějakej úplně neznámej. Takovej ten co nosí spodky na kalhotách. Nebo alespoň nějakou tu emerickou slzičku. Takovou tu vomáčku. Tu držkovou bez držtěk. No... To pak tu hvězdu i přidáme, aspoň na ten průměr. ()

netWoor

Souboj Titánů tentokrát ne v řeckém, ale egyptském pojetí (stejně se v těch bozích málokdo vyzná). Fajnové, megalomanské, ale ... navzdory veškeré snaze, pro mě ... sem tam nuda a hlavně .... takové obyčejné ... ()

Durgas

Ono to celkom odsýpalo a dalo sa to pozerať. Ale bolo to tak strašne strašne hlupučké, treťotriednoscenárové, a zle zahrané (výnimka Nikolaj a Gerard). Ešte aj tie triky vyzerali dosť zle. Subjektívne za dve, objektívne odpad. ()

MilesTeg

fakt zábavná ptákovina na vypnutí mozku aneb jak by vypadala egyptská mytologie, kdyby ji vymysleli Řekové. Ó velký Ra, no jasně: režisér se narodil v Egyptě řeckým rodičům :-) ()

gemi

Moc pěkně (a hodně barevně) zpracovaná Egyptská mytologie. Skvělé triky i příběh, který postupně člověka vtáhne. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (viac)

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (viac)

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (viac)