Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

mine.slayer

Skvělá zábava akčního ražení, Benovi sice moc akční scény nejdou, ale dohání to snahou vžít se do role což se podle mě povedlo a já mu Batmana sežral i s navijákem. Začínám Lague of Justice žrát víc než Avangers!!! Totálně mě dostal nástup Wonder Woman. ()

koldin

Otřesný zážitek. Několikrát jsem od toho znuděně odešel. Největší záporák je až nesmyslně inspirován (po herecké stránce) jokerem. Spousta balastu. Spousta nezodpovězených otázek. Spousta naprostých nelogičností. A to mám komiksovky rád, ale tohle ne-e. ()

jizvoun

BvsS:Ultimate edition. Na to,jak všichni řvali, že je to neskutečný scheisse, tak jsem poměrně mile překvapen. Rozhodně se nejedná o dílo, který budu vyzdvihovat do nebes, ale vůbec mě to neurazilo. A to jsem obrovský fanda Nolana a jeho předchozí netopíří trilogie. Říkal jsem si, že Afflecka nezkousnu. Ale paradoxně ten mě tu překvapil nejvíce, v dobrém slova smyslu,naopak Cavill mě moc nebavil. Jinak je to klasická hopsačka, fackovačka a ničení města ala avangers. Některé postavy se mi ale silně nelíbily:tak 1) Alfred - asi jsem prostě odkojenej Michalem Cainem 2)Eisenberg- hodně slabě zahranej hlavní padouch, musím zas porovnávat s Nolanem a jeho dokonalýma šílencema 3)Wonder woman-co to mělo bejt?! 2 a půl hodiny tam chodí jak coura a na konci tam lítá se štítem 4)Superman - původní film se mi líbil, ale tady mu něco chybělo ()

Akrub

Na tento film jsem se hodně těšil, nemůžu říct, že jsem vyloženě zklamaný, nicméně přišlo mi to takové bez nějaké hlubší dějové linky...Marvel to zatím umí líp...nicméně fajn podívaná:) ()

Lasa

Nechtělo se mi na to koukat. Nečekal jsem nic a do půlky jsem byl docela překvapený, že to neni takový odpad...druhá půle mě vrátila do reality. Ta Amazonka na konci mě doslova v tom filmu sra.a a už jen chybělo aby záporáka lámala mezi stehny.Jendou a stačilo. ()

xi.xaO

Jeden z najočekávanejších filmov skončil fiaskom. Náhoda? Určite nie. V tomto som ťažko hľadal nejaké to pozitívum. Môžem len vyzdvihnúť Jesse Eisenberga. Lexa zahral podľa môjho názoru skvele. Bol ten spratek čo chce vidieť ako Superman trpí. To je asi všetko. Film, ktorý si stavia celú propagandu na súboji Batmana a Supermana a vo filme sa bijú len slabých 7/8 minút. Na film, ktorý má 150 min slabota. Neni síce špatný, ale krátky. Neuveriteľne stupidné chovanie niektorých postáv. Superman ani poriadne nevie čo chce. Louis či ako sa volá, stupidné zapojenie do deje, aby nebola len tzv. "křoví". Keby to nepísal Goyer, tak by som dal ruku do ohňa, že sa s jedným zo scénaristov vyspala aby dostala väčšiu rolu. Batman to je kapitola sama o sebe, na jednej strane je dobré, že je tvrdší ako predošlí netopieri muži. Ale postava, ktorá si dáva za základ nezabíjať úplne zlyhal. V Nolanovej trilógii batman nezabil snáď nikoho. (Možno sa mýlim, ale skôr nie.) A tady za 150 min zabije 20 ľudí ako by sa nechumelilo. A na koniec ten najväčší fail. Finálna bitka. Kde sa bijú tri takmer nesmrteľné postavy ( Wonder women, Superman a Doomsday, ktorý vyzerá ako troll s Lotr.) je úplne sprepáčením k hovnu. Nebaví ma pozerať na pseudo bitku typu: Doomsday dá bombu Supermanovi, ktorý odletí 100 metrov a pri tom spadne 200 metrová budova. Na oplátku dá Wonder Women Doomsdayovi, ktorý spraví to isté čo Superman. Odletí a spadne ďalší mrakodrap. A takto do je dokiaľ batmonavi necvakne, že to tak nepôjde. A k tomu ešte nič nevidíš, pretože všetko je v tme. Takže jediné čo vidíš je tak svietiaci Doomsday a meč Wonder Women. Snyder by sa mal uvedomiť. Taký stratený ponteciál. ()

Martin.Proko

Takový průměr pro znalce komixů. Pro lidi kteří neznají DC vesmír, to může být ještě horší... ...Batman je relativně tragéd, Superman také, možná lepší herecký výkon podával senátorka a Luthor. Zvukový doprovod mě vůbec nějak nezaujal, je tu pár zajímavých záběrů, ale není to nic zásadního... ...Film beru jako úvod k DC frančíze a předskokan Sebevražebného oddílu. BvS spíš diváku měl představit nějakou startovní pozici DC a kdo na aní asi bude stát. K samotný příběh to bohužel účelově vyplňuje/naplňuje... ...Myslím, že tak rozpačitě by třeba dopadli X-men první třída pokud by přišli první... Podle mně je potřeba BvS vnímat jako součást nějakého celku... ()

Insomnia.k

Dlouho jsem se tohoto filmu bál kvůli ohlasům které jsem na něj slyšel ale nadmíru mě překvapil. Ačkoliv příběh byl krapet zmatený tak Nolanovská atmosféra a Snyderovo komiksová autentičnost tento nedostatek vyrovnaly. Nebylo to sice jako Stražci ale hodně se to k tomu blížilo. I Ben Affleck se role komiksového superhrdiny ujal skvěle (narozdíl od Daredevila) a jeho Batmana jsem mu věřil. ()

Raziel811

Po obrovské vlně hejtu jsem k filmu přistupoval s despektem. A ano, Snyder není dobrý režisér a ani vizuál nemá moc v malíku - upřímně si myslím, že kdokoli, kdo patří v Asii do top 20 mezi režiséry by z tohoto dokázal vytřískat víc. Obrovský rozpočet není moc vidět a první hodina je vyloženě nuda. Pak se začnou objevovat zajímavé scény obsahově i příběhově a pokud počítám do budoucna, DC má vykročeno relativně slušně. Oproti Avengers musím ocenit temnější vizuál, jelikož ta Marvelovská pestrobarevnost mě již unavuje. Affleckův Batman je slušná náhrada za Balea a rovněž Jeremy Irons v roli Alfréda je asi dokonce lepší než Caneův. Celkově mám spíše pozitivní pocity a jsme zvědav, jak se celé universum bude sunout dál. ()

Pilgrim6

Takto ne. 3 hodiny prodloužené nudy plné dialogů za které by se nestyděli ani držitelé zlatých malin, průhledné zápletky a špatně zahraných postav (jediný a zrovna nejvíc kritizovaný Jesse Eisenberg alespoň trochu zaujal). Batman už se ani nesnaží chrčet a radši si rovnou vzal modulátor, postava Supermana víceméně slouží jako placeholder pro zvukové stopy sonic boomu a jediná alespoň trochu zajímavá Wonder woman vstupuje do filmu až příliš pozdě. Ani Snyderova obvyklá premisa v podobě triků tenktorát nikterak neohromila. Narozdíl od Suicide Squad je Batman vs Superman stejně schizofrenní jako Lex Luthor a nemůže se rozhodnout jestli má být vážný, nebo marvelovsky humorný. Ač mi přijde právě marvelovské pojetí přeceňované, tak alespoň ve své parketě je to skvělý film. BvS je v konci bohužel akorát směšný. 1* za Lex Luthora a Wonder Woman ()

Methew

Som vyslovený fanúšik DC Universa, jeho intelektuálnejšia atmosféra jednoznačne dominuje Marvelu. Na komiksoch som vyrastal. Pamätám si Spider-mana, ktorého genetiky zmenili, ovplyvnili tak aj na mentálnej a fyzickej úrovni a spravili z neho záporáka lebo bol hlúpy. Čím chcem poukázať aj na hlúposť hrdinov v Captain America: Civil War, ktorá ich poštvala proti sebe, keby boli múdrejší a silnejší, nespravili by to. To je výhoda a sila v DC Comics, tu partia drží za každých okolností pohromade. Menší spoiler z komiksu, keď Lex Luthor dostal Supermana a uväznil ho hlboko v podzemí aby nemohol čerpať silu zo Slnka a spravil tak z neho úplného slabocha. Liga spravodlivých po ňom pátrala s vysokým nasadením až kým ho nenašli. Z Marvelu mám tak trochu osobne dojem, že oni by po niekoľkých neúspechoch hľadania, nechali svojho parťáka aj zomrieť. Napr. taký Vision, ktorý je v nich predstavený ako vysoká forma umelej inteligencie, ktorá čerpá silu z mimozemského kryštálu, ktorý má neobmedzenú moc, je tak nejak vo svojej podstate obmedzený a trochu hlúpy. Batman vs Superman je v podstate ani nie tak fyzický boj mimozemšťana, ktorý je extrémne odolný, silný, ale aj značne mentálne vyspelý proti človeku, ktorý má zas dlhoročné skúsenosti s rôznymi extrémnymi súbojmi, je to v podstate súboj ich intelektov, súboj schopností, ktoré ich robia tým čím sú, a to je to pravé komiksové. Až nakoniec spoločné meno ich matiek, im ukáže, že majú niečo spoločné, majú základ na spoluprácu, základ na založenie Ligy Spravodlivých. Niekto si povie, čo tam po nejakom mene, lenže každé meno má aj svoj psychologický význam. ()

Signore

Zhlédnuta kinoverze. První polovinu bych hodnotil víceméně kladně, Snyder se snaží zpětně učinit z Man of Steel lepší film a provádí jisté pokání za nesmyslné (a nihilistické) digitální řádění v předchozím filmu, v závěrečné půlhodině se však bohužel opět ke svému oblíbenému (byť tentokrát lépe stravitelnému) "digitálnímu bordelu" vrací. Přičtu-li k tomu nemálo scénáristických faulů (které dle uživatele Toma Hardyho nemizí ani v prodloužené verzi), je celkové hodnocení toliko průměrné, což je velká škoda - film je totiž vizuálně skvělý (samozřejmě s výjimkou "cool" digitálních bitek) a předkládá celou řadu podnětných témat; navíc Ben Affleck do role celkem slušně zapadl, Jeremy Irons je tradičně skvělý (obdobně Laurence Fishburne) a potěší i neokoukaná Gal Gadot. Hlavní výtky tedy (vedle scénáře) musím bohužel směřovat vůči panu režisérovi, o jehož schopnostech mám stále větší pochybnosti - kupříkladu nechápu, proč jsme v kinoverzi (kde je třeba šetřit každým metrem filmu, že) nuceni si dvakrát (!) připomenout smrt Waynových rodičů, přestože VŠICHNI vědí, jak budoucí Batman o své rodiče přišel. ()

Pavlo

Zrejme v komiksovej podobe by to bolo perfektné, ale takto je to akési nezáživné. Pripomína mi to Spiderman 3 - veľa postáv, ale ani jedna poriadna dejová linka, tobôž zaujímavá akčná scéna. Zack potrebuje nájsť len tú správnu múzu a príbeh. ()

Trunks

Zhlédnuta rozšířené verze! Konečně Batman věrnější své komiksové předloze. Bale je mrtev, ať žije Batfleck. Jediné co bych filmu vytknul, že přišel moc brzo. Tahle bitva dvou titánů se měla odehrát později a v již ustáleném universu. ()

Naby

Cekal jsem od toho takovou tu 3* a horsi pokoukanou (coz je vzdycky vyhoda, nemit ocekavani ;-) ). A nakonec se mi to cele celkem libilo. Nebylo tam uplne to klasicke jenom bum, bum prask a mraky efektu s celkovym zachranenim minimalne cele zemekoule. I pres to ze se to castecne tuhle strukturu zachovalo (co by jsme taky cekali mensiho od takhle nabusenych hrdninu ;-) ). Bylo zde ale spoustu takovych mensich zapletek a nenapadneho politikareni a hlavne to bylo cele v takovem temnem kabatku a ne v takovem tom ozarenem nesmrtelnem duchu. Urcite jde o lehce nadprumerny film, ktery stoji za pokoukani. Celkem 3,7* ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce