Evil Dead: Vzostup zla

• Česko Smrtelné zlo: Probuzení (viac)

Večne rozcestovaná Beth sa rozhodne po rokoch navštíviť svoju staršiu sestru Ellie, ktorá žije s tromi deťmi v stiesnenom byte v Los Angeles. Návštevu však preruší nečakaný objav tajomnej knihy, ktorá vyvolá prastaré zlo a v budove rozpúta peklo. Keď Ellie posadne neľútostný démon, jej blízki musia bojovať o prežitie a čeliť tej najhoršej verzii rodiny, akú si viete predstaviť. (Continental film)

Hornet.CZ

84% / Ne, neviděl jsem originál ale stejně si myslím, že to nevadí. Sám film totiž i sám za sebe odvádí super práci a člověku je většina věcí hned jasná (mimo počátečního zemětřesení, které působí fakt dost okatě a člověk nechápe, že se toho nestalo více). I tak lze tento film prakticky jen chválit, atmosféra je naprosto skvělá a za posledních 5 let jsem takovou nikde jinde neviděl, technická stránka, hudba a i prostředí jsou taktéž naprosto úžasné. Co už tolik zase ne, tak je scénář v mixu s postavami, místy jsou tu podivné a klišovité pitomosti, které přímo bijí do očí a zážitek dost kazí ale stejně si myslím, že herci odvedli velmi dobrou práci, vše co vidíme z jejich výkonů působí věrohodně.  Film totiž ve finále umí posloužit i jako horor ale i jako velmi černá komedie a to bez jakýchkoliv výčitek, a já jsem rozhodně spokojen, jen a jen doporučuji. Poznámka: To, že je film posazen do moderní společnosti (dcera ekoaktivistka s krátkým účesem a syn dj s trochu přitepleným chováním), mě de facto nezajímá, tak jako tak jsou tyto postavy reálně dobře zahrané a více řešit nebudu. ()

Andrmen221

Jakože tohle mě roztrhalo. Žádné trapné lekačky, ale pořádné krvavé psycho, odporné, nechutné, šílené. Takhle má horor vypadat, masky úchvatné, fakt jsem byl posranej celou dobu až do konce, což se mi dlouho nestalo, takže klobouk dolů. Jdu si zakouřit, protože tohle bylo fakt něco. Opravdu dechberoucí. ()

lukas.7

Smrtelné zlo - Popravde čakal som viacej aj keď sú vo filme fajn krvavé scény ale mne to pripomenulo nákazu zoombie vs démonická sila :D ... po pravde nebolo to až tak dobre ako som asi čakal vo filme sú fajn scény ale neviem posadnutá mama démonom a následne aj deti mi prišla zvláštna  všetko sa dialo v jednom priestore odkiaľ nebolo uniku ... nemyslím si že to bol až tak fantasticky horor chýbali mi tam nepredvídateľné scény kde sa človek zľakne  niečo s čím nepočítate no toto bolo až moc priamočiare na môj vkus / nachádzajú sa spojlery / od otvorenia knihy a spustení platne sa to cele rozbehlo demon posadol mamu a neskôr sa to rozširovalo ako zombie deamon .. Film hodnotím hororovo krvavé drastické to je asi všetko :) na jedno pozretie sa to da ...  Moje hodnotenie filmu je 5,5/10 ()

patho666

Neveril by som že ešte uvidím v kine poriadny krvák, toto pokračovanie rozhodne hanbu originálu nerobí. Osobne mi vadila práve tá paneláková zmena, byť to celé v prostredí úvodnej scény chrochtal by som blahom. ()

CreepyJoe

Meh... kdyby člověk ten námět neviděl tisíckrát ok, nicméně bych od toho očekával nějakou inovaci, což by teoreticky bylo v rozporu se záměrem, prostě od začátku bylo předurčeno že se totálně s tímhle filmem minu. Zlatý Insidous. ()

Calabria

Perfektní horror kterých je už dneska poskrovnu, až jsem to trochu nečekal. Na začátku jak se ukáže nápis evil dead vypadá epicky ()

vrch07256732

U mna tak pol na pol resp. stredna cast je totalne nadupana, vynikajuca atmosfera, fantasticka praca so zvukom a vizualom atd ... proste skvele. Co mna osobne sklamalo bol konies na urovni beckovych zombie-vyvrazdovaciek, rovnako uvod sa zbytocne dlho zaoberal predstavenim rodiny a ich problemov, co v koncepcii dalsieho deja bolo ale ze uplne fuk, ale asi bolo treba stopaz natiahnut. ()

-krusty-

Miluji první dva kusy EVIL DEAD a jsem - s přimhouřením obou očí - ochoten akceptovat i remake (byť se originálu charismatem nepřibližuje ani náhodou). EVIL DEAD RISE jsem dal třikrát - třikrát, abych tomu dal šanci a právo koexistovat pod značkou Evil Dead. Řemeslně je tam asi vše cajk, lekačky, stovky litrů krve, gore………..ale vyvstává otázka: a co jako?  S prapůvodní myšlenkou EVIL DEAD to nemá nic společného a oslí můstky jsou hodně rozvrzané. Ja se třikrát díval na mix CONJURING a libovolného zombie-filmu. Kde je image, charisma a trademark série EVIL DEAD? Vse je násilně naroubované a umělohmotné. Kluci prostě moc moc moc chtěli natočit film se značkou EVIL DEAD v názvu a podřídili tomu vše. Jako horor s jakýmkoliv jiným názvem - dal bych o hvězdu víc. Ale takhle? Ten kalkul je až hmatatelný…… ()

Duffson

Za me trochu zklamani. Dej v panelaku s silenou matkou mi vubec nesedl. Oproti predchozimu dilu kde se odehrava v lese(typicky) je to mnohem slabsi. ()

BStone

Plnotučný horor s režií Lee Cronina si servítky nebere a v ponurém paneláku roztáčí peklo na zemi. Zlé mrtvé zabít tak nějak klasicky nejde, zato si svou morbidní jízdu dokáží řádně užít. Skvělý zářez do série. 75% ()

MarekTulen

Na první pohled to působí jako upgradnutý díl evil dead, ale je to jen na oko. Postavy se tu nebrání a jednoduše konají až na poslední chvíli, aby to bylo zbytečně napínavé. Stejně tak i monstrum oddaluje smrt postav a i když si myslíme že postava bude za pár sekund mrtvá, vždy monstrum udělá něco jiného co postavu ani nějak nezraní a může pokračovat dál. Ano dá se odmyslet provedení a film si i užít, protože má hodně nových nápadů, parádní horror prostředí a krásný visuál. ()

PORTER44

Konečně zase pořádný horůrek kde nechybí hlavně dostatek krve,výtah plný krve to se jen tak nevidí super efekty,vizuálně spokojenost nechyběla ani oblůdka kterou rozšrotujou,není posedlí jenom jeden ale mění se další a další což dává filmu nové grády za mě super. ()

Dalajlada

Tož vykradačka úspěšné klasiky byla dost mizerná. Režisér se sice nebál drsných záběrů, ale chybí tomu atmosféra, prostředí lesa a hlavně Bruce Campbell. ()

patto

po dlhej dobe som sa odhodlal na "horor". Nebolo to zle ale ale klasika. Celé postavené na klasickom koncepte "lakačiek" a vhodných zvukov vo vhodný čas. Asi som už na tento typ filmov starý. za mňa je omho viac hororový taký Prometheus alebo horizont udalostí postavený na kvalitné spracovanom príbehu. Z ucty k hororom tohto druhu **** a osobne hodnotenie z úcty k horor fandom 63% ()

Mezerník

Zbytečný film, který v žánru nepřináší nic nového ani obsahem, ani formou. Solidně zpracovaná nuda - možná zaujme někoho, kdo podobný film ještě neviděl. S dávnou sérií Smrtelné zlo (Evil Dead) to nemá nic společného. ()

VojtaHradec

tento film mně zaujal kvůli své násilné atmosféře byl velmi brutální a znepokojivý a to je na hororech hlavní hodně napínavé byly i scény kde postavy byly různě napadány démony a i věcmi které démoni používali. . ()

PetrDuda odpad!

Jak někdo může natočit horor tohoto typu v dnešní době? Uječený démon, ukvílená, nelogicky se chovající děcka, spousta krve, motorovka, žádná myšlenka. Tohle všechno už tu bylo tisíckrát, ale někdo má stále potřebu to točit dokola. Ultra odpad, pro fanoušky hororu holá ztráta času. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru