Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

Hugo01

Jak už název napovídá, nejspíš jsme Millu Jovovich jako Alice viděli mlátit zombíky naposledy. Povedl se poslední díl nebo ne? Já myslím, že více než dobře. Po pěti dílech se asi tvůrci ani už nesnaží ničím extra překvapit, ale to ani nemusí. Diváci už přesně ví, do čeho jdou a co mají čekat, a přesně to dostanou. Nemrtvá monstra samozřejmě nabývají ještě bizarnějších a nápaditějších podob než v předchozích dílech a to je určitě dobře. Alice se snaží být ještě drsnější, i když těžko říct, zda to je ještě vůbec možné. Opět dostane k ruce "tým" přeživších, s jejichž pomocí se snaží s nepříznivými okolnostmi nějak vypořádat. A opět nám je úplně jedno, když někdo z nich náhodou skoná. Ano, ani tady se nic nezměnilo, pořád starý dobrý Resident Evil. Ale neberte to špatně, řekl jsem přece dobrý! ()

Hollohlaway

Sláva, že už je konec. I ty akční scény jsou na houby, děsivě sestříhané, scénář je debilní paskvil , výplod chorého mozku, a Mila už hraje hlavně výstřihem. Ostatní postavy nestojí za řeč a je to nacpané nesmysly a nelogičnostmi až hrůza. ()

Fox85

Tak jsme se dočkali, konečně konec. Ale upřímně, věří tomu někdo? Kdopak další se pokusí z toho ještě nějaké prachy vyždímat? ()

Fisek

Nový Resident Evil dokáže asi i normálnímu člověku vyvolat epileptický záchvat. Kdyby se vedly záznamy, tak film bezpochybně vyhraje za největší počet střihů. To je můj největší problém s nejnovějším počinem Andersona, protože to ten dobrý film, který je za tou „břečkou“, shazuje. Ani mi nevadí, že jsem musel pět let počkat na (v rámci možností) důstojné pokračování příběhu, ve kterém jsem se začínal ztrácet a už ani pořádně nevěděl, co se vlastně děje. Protože jsem konečně, alespoň já, dostal děj, který má význam, pointu, a je opravdu zajímavý. Prologue na začátku nejen zrekapituluje celou ságu, ale odkryje i novou část příběhu naší Alice. Pak na každou akční scénu připadá na 10 sekund cca 15 střihů a takhle až do konce. Každopádně přes to editační peklo je The Final Chapter pořád lepší než Retribution a Afterlife dohromady. A i když Alice pronesla: „This is the end of my story,“ všichni víme, že ani zdaleka se nejedná o poslední díl. Zatím nechávám 3*. ()

kenkaku

"Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta."... nenavazuje. Anderson na konci #5 navnadil na velkolepou bitvu a tak nějak si to rozmyslel. Co si evidentně rozmyslel je i scénář, prože takových WTF zvratů na jeden film jsem už dlouho neviděl... Děj jako celek jsem tak nějak nepochopil také. Anderson totiž nejen, že zcela ignoruje fakta z epizod co nerežíroval (#2-3), ale dokonce i zesměšňuje ultra mlátičku a bosse Weskera (viz závěr #4) na poskoka co ho zlikvidují dveře... DVEŘE! Jako celek totiž série na ten závěr sedí tak z 20%. Na druhou stranu velice příjemný (i když s vysvětlením na vodě) je návrat známých tváří (Iain Glen, posledy v #2 a #3) plus dalších SEDM postav od minula. Dává to pocit ucelenosti. Velice příjemné... Vrátí se i zombie-pejsci a ulička s laserem. Prostě příjemné. Co mě ale doslova rozčilovalo je ultra, ULTRA zběsilý střih. Jakmile nastává akce, dochází na brutálně nepřehledný mišmaš. To je něco tak strašného, že se film stává jako celek prakticky nekoukatelný :(. A to je bohužel jediný dojem, který z filmu mám. ()

Soweek odpad!

Tak nějak bych zde mohl s klidem duše zkopírovat můj komentář k nedávno viděnému Underworldu Blood Wars, akorát místo slov "upír" a "vlkodlak" bych to zde nahradil slovem "zombie", protože filmy jsou jinak naprosto identické. Na začátek rychlé rekápko, protože po posledních 4 naprosto dementních dílech si už nepamatujete ( a je Vám to vlastně jedno ) co se stalo a pak už jen servírované lejno v podobě nepovedených akčních scén, střihu, z kterého bolí hlava ( za chvíli se už vážně dostaneme do bodu, kdy budou scény mezi střihem tak krátké, že nám budou ukazovat pouze fotky ) a naprosto dementního příběhu a hereckých výkonů, které předčí i Sharknado 4. Anderson si tak už u mě zasloužil třetí odpad, což se mi zde ještě u žádného mainstreamového režiséra nestalo. Při natáčení se borcům ještě povedlo jednoho člověka skutečně zabít a jednoho zmrzačit. Takže ( za ironicky pomalého potlesku ) gratulace všem! ()

Ralna

Z napětí jsem si okousala obě ruce (o to víc mě to vtáhlo do děje) a závěrečný stream vzpomínek granny Alice mě skoro přivedl k slzám. RE se stal za ta léta jediným filmem tohoto typu, který bych si dobrovolně pustila a dokonce jsem se na The Final Chapter těšila. Díky za bezva sérii filmů a smysluplný konec. ()

sedm.1

Co ve mně po celou dobu sledování této podívané vyvolávalo největší euforii, bylo utvrzování se v naději, že nejen dle názvu by se mohlo jednat o skutečně již poslední díl této už vyloženě trápící se série. O to větší zhrození ovšem přišlo se závěrečnou scénou, respektive větou Mili Jovovich, která naznačila další možné pokračování. Takhle mě děsit, pane Andersone? No, snad jsem to třeba ale jen prostě blbě pochopil. Každopádně, poslední tři díly mi vážně přišli čistě už jen jako nastavovaná kaše, omílající pořád to samé do kola, bez jakéhokoliv vývoje, a to ať už co se děje, tak postav týče. Což ovšem navíc není zas až úplně ten nejzásadnější problém, ten totiž spíš vidím v mnoha jiných ohledech, jako například v celkové ztrátě zábavnosti, dále ty filmy přestali mít i šťávu, akce se stávala čím dál víc monotónější, sestříhanější, a tím pádem nepřehlednější, vizuál působil recyklovaným dojmem, postavy rotovali díl od dílu v neměném složení, no a právě všechny tyto negativní aspekty zrovna v Poslední kapitole hromadně nabobtnali až do neúnosných rozměrů, které ji pak následně nekompromisně poslali až na úplné dno. Pro mě se tak tento, snad už vážně poslední díl, stal rozhodně jedním z těch nejslabších, samotná Milla na mě působila také již unaveným, až vyčpělým dojmem, zkrátka mi to přišlo opravdu už jako zcela zbytečné pokračování, naprosto nenápaditý, tuctový, unavený béčko, které chytalo dech pod hladinou. A pokud mělo jít vážně o rozloučení se, tak ho tedy rozhodně nemohu považovat, minimálně s ohledem na první a třetí díl, za důstojné. ()

Kienast

První čtvrtka je parádní adrenalinová jízda, pak jen celkem průměrný dojezd bez překvapení.Tupý scénář a děsný střih akčních scén. A Milá Jovovich má největší prsa ze všech filmů ... ale furt málo. ()

Han22

Tak jsem se na poslední díl série vypravil výjimečně do kina. Bohužel ve Špalíčku se posrali, takže veškeré lekačky jsou ohuleny na 500%, takže se Vám ze začátku jako spadnutí flašky nebo zapnutí faxu málem zastaví srdce. A za druhé se posral Anderson, který použil sto střihů za sekundu, takže z většiny kontaktních bojů prostě neuvidíte ani ťuk. Dále je tu tuna logických lapsů, pitomostí a dementních smrtí (padající dveře!). Na druhou stranu po 5 dílech člověk kouká jak to dopadne a ledaco odpustí. Myslím že se s vyřešení apokalypsy i osudu Alice vypořádal Anderson se ctí. A navíc tu používá to nejlepší ze série a valí občas úchvatné scény. Postapo ala trojka střídá brutální obrana města ala čtverka a ve finále se vracíme do úlu tak trochu v duchu jedničky. Zkrátka suma sumárum je to pořád parádní béčková podívaná, které nemůžu dát míň jak 4*. ()

Fordzy

Očekávání byla nemalá a výsledek je kapku jiný než jsem očekával, ale přesto zábavný. Avizovaný Mad Maxovský styl z nejlepšího třetího dílu série je tu jen po krátkou dobu a za doprovodu epileptického střihu je vystřídán klaustrofobními místnostmi z prvního dílu. Akční scény jsou oproti předchůdcům bez zpomalených záběrů, ale o to více nepřehledné. Milla tentokrát zapomněla sexy obleček a už jí to nekope jako za mlada, ale i tak má holka pořád jiskru a s trojhlavňovou brokovnicí předvádí divy. Kavalír Iain Glen si odskočil z GoT a vyloženě si užívá roli záporáka a neskonale mě bavil. Nastolené vražedné tempo mi dosti pomáhalo nevnímat značně tupý "příběh", ale s překvapivě uspokojujícím zakončením, které může a nejspíš bude mít další pokračování. Očekávám něco ve stylu "New Beginning". 55% ()

666Carnage

Jsem rád, že je tahle série zamnou. 6 dílů z kterých byli dobrý akorát první tři. Tohle i když asi dávalo smysl byla stejnak neskutečná hovadina. Doufám, že tohle byla opravdu poslední kapitola. 40% ()

KoRner

Ali Larter má snáď najlepšieho agenta v Hollywoode - jej postavy sa zázračne vracajú na scénu už od dôb Hrdinov a stále je to umelé a divné. Film je naozaj stupidita, triky hrozné a o napätí nemôže byť ani reč. Záverečný twist síce dodal sérii aký-taký zmysel, ale aj tak je to strašná nuda a pri detinskom chovaní postáv som žmúril oči. ()

Silwer

takhle to dopadá když do hlavní role dáváte svojí manželku protože chce pořád točit... Milla hrát neumí..příběh už nemá cenu ani rozebírat..snad jen člověka těší ten název..Final Chapter..doufám že Milla zase neukecá manžílka že chce další díl blbnutí před kamerou..tahle serie byla mrtvá už druhým dílem.. ()

Jane18CZ

Asi vážně o těch 5% lepší než předchozí Odveta... ale stále kravina kravin... doufám, že tohle už fakt byla poslední kapitola, protože dalšího Residenta bych nezvládla. Zlatá jednička, pak už to šlo jen z kopce. ()

marekkkkkk

Jedním slovem CHAOS ! Anderson to dělá snad záměrně a chce fakt jenom nasírat lidi, tentokráte doufám, že je to opravdu poslední kapitola. ()

Seti

Jéžiš to zas byla podívaná! Jediná pozitiva na Poslední kaptole jsou, že vám shrne veškerý děj celé série, takže nemusíte podstupovat tu torturu u každého dílu, no a pak samozřejmě tím největším je...že se nad námi Anderson konečně smiloval a natočil Poslední kapitolu. Jinak se opět jdná o přehlídku jeho filmařského neumětelství ve své krystalické podobě. Z rostřesené kamery a kulometného střihu akce je vám za chvíli na blití a když zjistíte, že na sebe nenavazují ani jednotlivé scény, tak byste se šli raději koukat na dokument o páření lenochodů tříprstých...určitě by to byla větší zábava se smysluplným scénářem a napínavější a lépe natočenou akcí. ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)