Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

schizmo

Hlavní problém posledního Residenta, teda krom toho, že je to opět pěkná mizérie, je že si tvůrci měli rozmyslet, jestli spíš chtít film nebo spíš hru. A pokud byl záměr v tom, že chtěli film co nejvíc přiblížit hře, považuju tento nápad za výsostně špatný. RE řekl všechno v prvním díle (který byl už tak značně průměrný) a žádná další nástavba mu nepomůže. To, že měl někdo odvahu ždímat to na 6 samostatných pokračování, to bych nazval vrcholnou nesoudností o šesti dějstvých. I když má film občasné světlé momenty, nejde si nevšimnou, že se zde blíží značné recyklaci prvního dílu a ještě prohlubuje pachuť z toho, že Milla nenatočila od dob Pátého elementu žádný dobrý film. ()

agentmiky

Od posledního dílu se toho moc nezměnilo, Anderson již nepokládá příběh za tu nejdůležitější věc, proto není nikterak nápaditý, ale i tak se od Odvety posunul o pár příček výše. Mrzí mě, že film nezačal tam, kde Odveta skončila. Bitva o Washington a zrada Weskera by nemusela být špatným námětem, ale asi by to bylo příliš nákladné. Poslední kapitola se může pyšnit opět skvělým vizuálem a dost kvalitně vytvořenými exteriéry (za 40 milionů dolarů neočekávejte nějakou mega podívanou, ale i tak jsou některé scény dost nadprůměrně zpracovány), na kterých moc chyb nenajdete. Trochu mě štve, že narozdíl od her je zde málo postav stejných, ale na to jsem si už zvykl. Začáteční scéna s drakem mi přišla zábavná i přestřelená zároveň (u této série je to prostě normální věc). Příběh nebyl úžasný, ale měl alespoň ucházející zápletku, která mu ani moc neškodila a celkově se nad tím člověk nemusel pozastavovat. Pokáral bych za někdy zmatečnou kameru, kdy si divák moc neužije souboje, a taktéž rychlé střihy. Jinak je opět podívaná, na kterou se dobře dívá. Ačkoliv název napovídá, že to je zakončení, tak konec to moc neuzavřel. Uvidíme, co bude dál. Za mě dávám 66 % ()

wikked

Oceňuji rozpočet, díky čemuž se film nemusí úplně stydět za vizuál, který spolykal hodně CGI steroidů a relativně při zemi se držící pointu. Bohužel to trpí naprosto nesnesitelným střihem, který z každé potenciálně zajímavé akční scény dělá epileptický guláš. Nechybí samozřejmě laciná klišé, ohrané lekačky a velmi zkratkovitý béčkový děj, který se v druhé půlce posouvá po tradičních killing rooms, aniž by se mezitím snažil navodit nějakou atmosféru. "Still a better blood story than Underworld 5..." ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Tak tohle je hodně velké zlo. Po naprosto zbytečném a neskutečně hloupém dílu s podtitulem odveta se Paul W.S. Anderson loučí se sérií dramatickým skokem do vod céčkové produkce devadesátých let se všemi nešvary moderních akčních filmů. Poslední kapitola je nesmírně hloupou, nepřehlednou a utahaně otravnou tečkou za klesajícími kvalitami série, která více než cokoliv jiného štve svým ignorováním předchozích dílů do značné míry, lacinými triky i na poměry série ale především neskutečně šíleným a hloupým střihem, který asi tak příjemný a přirozený jako šmirglování očních bulv smirkovým papírem. O stupidním ději, který převrací vše na hlavu (daleko více, než tomu bylo u dílu předchozího) a postrádá jakoukoliv plynulost nebo gradaci ani nemluvě. ()

JJ.Gibson

Po 14letech je tu konec. Milla to všechno killnula a to, co ještě ne tak uřčitě kilne! Co se týče efektů, tak mi přijdou jako asi jako nejpodařenější z célé sérky. Vypadá to všechno dobře. Je to jedna velká brutální řežba s příběhem, jako vždy lehce pokulhávajícím, ale na to už jsme si tak trochu zvykli. Suma sumárum, konec jedné pro mne guilty-pleasure série, ke které se pravděpodobně již nevrátím :) P.S. vážně museli killnout Spencer Locke?? :( ()

PKD

Tak,dámy(chacha,jaký dámy) a pánové,konečně jsem viděl (snad) finální chapitolu mé oblíbené quilty pleasure (páč to je to,co to je),ságy,Místní/Usedlé Zlo. A musím to zde napsat. 1.hudba (od RE 2),super! Konečně je po dlouhé době též součástí děje. 2.Došlo zde i na moje poměry,k několika (zvláště ve finální části),překvapivým odhalením. I když,s přihlédnutím k předchozím dílům,ne vždy,koexistujícím. Na starou Millu na vozíčku,dlouho nezapomenu. 3.jedna a to zásadní výtka směřuje k tomu,že zde citelně chybí většina postav z 5,což nedává smysl,ale smysl je věc,které se autoři této výdělečné série (a jako zatím jediné v historii herních adaptací! Což je prvenství,které jim už nikdo nikdy nevezme!),již dávno vzdali.:) Ono by stačilo říct (a to,jak víme,by je téměř nic nestálo),co se nimi prostě stalo. Tuto věc jsem měl,jako jedinou,celý film na paměti,a jako tato jediná věc mi to trochu kazilo celkový dojem. Suma sumárum,dostal jsem závěr,který končí tak jak končí,a já upřímně doufám,že další filmy (jakože budou),budou od jiných lidí s jinými lidmi:). P.s.pozor! to ovšem neznamená,že bych měl něco proti uměle vytvořené (neb znalci herní série vědí,že postava Alice ve hrách,neexistuje!),postavě Alice atd. 4.překotný až frenetický střih,mi po dlouhé době fakt vadil. Občas jsem nestíhal. 5. Postava krásky Ali Larter aka Claire Redfield,je zde snad poprvé deklasována na pouhé štěky. To též nepotěšilo. To,že v posledních 3 dílech(stejně jako ve hrách),jsou nemrví již jen pouhou otravnou kulisou,je zcela úmyslná úlitba hrám,které též již dávno,dávníčko,nemají se žánrem survival horror,nic společného. To je jako byste z geniálního Silent Hillu,udělali politický thriller:))) A tak to prostě je. Buď to vemte,jak to je,nebo ne. Nic mezi tím neexistuje! Proto veškerá hodnocení typu 2* a méně,jsou zcela mimo mísu,protože nedávají zkrátka smysl. Páček. ()

Makky

Piata časť bola natoľko sprasená, že Posledná kapitola vyznieva ako zázračné osvieženie z inej galaxie. Pri atraktívnych lokáciách a postapokalyptičnosti je cítiť obstojný rozpočet. Ten sa však neprejavil pri akčných scénach, ktoré sú katastrofálne zostrihané a niekedy pôsobia až rušivo. Záver prináša zopár momentov prekvapenia, čo je pre mňa osobne pri tejto sérii pozitívna novinka. Poteší "príbehová" ucelenosť, respektíve uzatvorenie celého príbehu... a bolo by fajn si teraz na pár rokov dať pokoj. ()

Helo

Jeden z mála kladů tohodle filmu je úvodní opakovací sekvence, díky který mě ani trochu netrápilo, že jsem naposled viděl RE2 a nemusel jsem ztrácet čas s výplní v podobě těch pěti (nebo kolika) filmů mezi. Ale takhle dementně natočenou akci jsem neviděl fakt hodně dlouho, protože nandat v průměru 5 střihů do jedný sekundy záběrů (aspoň tak nějak mi to přišlo), je prostě... úchylárna. O dalších ptákovinách, divným scénáři, atd. ani nemluvě. Snad reboot bude trošku jinýho soudku. Tohle bylo fakt strašný. ()

AffectedFace odpad!

Nudnější snímek do kin snad už ani jít nemohl. Chaoticky totálně nepřehledná "akce" u který "herci" neukázali ani kousek talentu a to nepočítám tu skoro 30 minutovou "šeďinu" pro postižený. Scénář, režie, hudba, nefunguje a kamera už VŮBEC NE! Sledovat sekundové střihy navíc opakující se jako v "Takenovi" mi žralo nervy. Stejně jsem nikdy nechápal význam celé týhle přezrůdnosti proměňující se na "úspěšnou" frančísku pro otrlé. Jeden béčkově nenáročný díl bez baitu na další by stačil. 2/10 ()

Dexter1

Po slabom Afterlife a zmätenom Retribution sa ako tak vrátila kvalita do tejto série. Našťastie sa vynechali hlúpe dejové zvraty a šlo sa len po akcii, ktorá mi pomerne vyhovovala. Na Extiction sa to síce nechytá, ale oceňujem tento zárez, ktorým sa s nami snáď Anderson nadobro rozlúčil. Myslím, že Residenta od neho naozaj stačilo. ()

kinderman

Zapamatujte si jméno Doobie White, protože jde o člověka, který tomuhle filmu podřízl krk. Když jdu do kina na Resident Evil, vím, že jdu na akční hloupost. Netušil jsem ale, že mě ze způsobu, jakým jsou sestříhány (bez výjimky) všechny akční scény, rozbolí oči. Doslova. Střihač dokonale zničil práci herců/kaskadérů a režisér mu k tomu patrně požehnal. Takže po všech stránkách vyhozené peníze. ()

Vyhy

Kéž by to ukončili dřív. Jinak se ale jedná o klasický Resident Evil, takže mě to ani nepřekvapilo a ani nezklamalo. Občas nějaká "lekačka", což jsem uvítal, jinak opět šílený střih a katastrofická kamera. Žel, neměli moc peněz a je to vidět, ale jako celá série to funguje dobře. ()

M.i.k.e

Anderson se prý od Retribution poučil a poslední kapitolu tomu přizpůsobil...jak se to vezme.Retribution je pro mě zdaleka nejzábavnější díl série,takže jsem celkem doufal,že v podobném trendu bude série pokračovat / končit a finále je tak pro mě trochu zklamání.Pro mnohé rušivé zpomalené záběry tady totiž Anderson nahradil šíleně zběsilým střihem,což se na jednu stranu u podobných filmů čeká,nicméně zároveň to dělá celý film méně přehledný než by bylo zdrávo a dost často jsem měl problém se zorientovat.Dějově to pak není nic co by vybočovalo z řady a jako uzavření jedné ságy je to poměrně OK...60% ()

kaposlav

Tak ako som si aj myslel, že nový diel už asi sotva ponúkne niečo atraktívne a zmysluplné, tak sa aj stalo. Komerčná kvantitatívnocť ako vyšitá. Bolo isté už po prvej tretine filmu, že dopozerať tento film je plytvanie časom. ()

Martin741

Dlho som Resident Evil povazoval za kvalitnu seriiu, ale po tom, co predviedli reziseri vo filmoch z 2010 RE Afterlife a hlavne po RE Odveta z 2012 som o tuto seriu definitivne stratil zaujem - zacalo to perfektne, podzemne laboratorium pod Racoon City, T virus... a firmu Dazdnik- Umbrellu nie a nie znicit, seria zacala riesit tie iste veci furt dookola. + zmizlo par postav, ktore sa objavili v predchadzajucich filmoch, a to nie je dobre. Zmizli, a to ma stve. Mam rad pohybujuce sa obrazky, ktore sa snazim aj pochopit, ale u RE 2010 a 2012 verzii som to vzdal. Navyse chciet od Mily Jovovich herecky vykon - to je ako chciet od Somalska a Somalcov aby vydavali ucebnice ekonomie. Resident Evil dvojka z roku 2004 sa odklonila od hororu, zacal sa akcny masaker, ktory je az samoucelny, a uz vtedy som mal zle tusenie, ze sa filmy RE budu topit v sedivosti, a sivom, nevyraznom priemere. Stalo sa. . Skoda, ma to tempo, ale dialogy su obcas blbe a nedaju sa pocuvat. A chybou je aj to, ze vacsina filmu sa odohrava v noci .- to ma cosi maskovat, si myslim : 50 % ()

Nach

Vzpomínám si, když vyšel první Resident Evil. Svět vypadal mnohem lepší než dnes, protože - jak jsem si myslel - svítalo na kvalitní filmovou adaptaci počítačové hry. Když o nějaký ten rok později vyšla dvojka, byl jsem také nadšený. A pak to šlo strmě dolů. Nyní tu máme Poslední kapitolu, která jde ve šlépějích béčkového průměru posledních dílů série. Na pár předchozích dílů si vůbec nevzpomínám a vlastně je to úplně jedno. Z akce jde do akce. Honění se za lékem mi žíly netrhá, a akce již též nijak nápaditá není. Zpomalovaček ubylo na minimum, což je plus, ale příběh prostě je jak rok prošlá konzerva. Než jí otevřete, doufáte v zázrak. Jen co ale otvírák zaryje čepel do plechu, je vám jasné, že odtud lahodná pochutina nepůjde. 60% ()

Streeper

Spousta, spousta akce, příběh naprosto o ničem. Vysvětlení celé pointy by uhodl snad každý. Zase spousta akce. Opět netušíme, co se stalo několika postavám z minulých dílů, ale to už je hold taková tradice téhle série. Jo a opět spousta akce. ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)