Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

Lukkyn

No mohl to být i větší trapas!!!Jako fanoušek série jsem se na její uzavření hodně těšil. Poslední setkání s Alice mě vlastně mile překvapilo. Už začátek napověděl , že to Anderson vzal opravdu vážně a snaží se sérii vtisknout alespoň nějakou pointu. Celá rekapitulace posloužila jako rozbuška solidní akce. Tady bych vytknul jen ten šílený střih občas člověk nevěděl kdo se kam kope!!!Alice skončila , tam kde všecko začalo. A nečekaně zůstala otevřená zadní vrátka. Myslím, že jako ukončení několikadílné videoherní série to poslouží bohatě. Milla Jovovich se tak loučí s životní rolí. Alice budeš nám chybět!!!! ()

DannyBurino

Já měl takový strach z toho jak to dopadne a stal se z toho skvělý film. Je mi fuk co říkají hateři mě se tenhle film líbil. Sice kamera byla trochu otravná, ale překvapivě jsem neztrácel přehled nad tím co se dělo furt jsem viděl co se v akci děje. Záporáci a plány Umbrelly byli povedený, akce skvělá ( hlavně finální souboj ) a hlavní zvrat společně s koncem byly úžasné. Mínusem z mého pohledu je začátek ( jakoby tam část filmu odstřihly ) a kompletně zapomenutelné vedlejší postavy. Jinak úžasný film narozdíl od Crappoola. ()

lednimedved1 odpad!

Nevkládal jsem do tohoto filmu přílišné naděje, ale i tak jsem byl poměrně zklamán a z kina jsem odcházel znechucen a pachutí zvratků na jazyku. Možná jsem přehlcen filmy, které mají smysluplný děj, nejsou úplně plné naprostých nesmyslů, dialogy v nich obsahují informace, mají dobrý zvuk a mnoho dalších podobných vychytávek. Tak v momentě, kdy dialogy obsahují většinou sdělení typu – Zhaslo světlo! Točí se větrák! A to i přes to, že to skutečně hlásit nemusí, protože to vidím! Tak přesně v ten moment začínám trpět. Snaha děsit a bavit spočívá v tom, že Milla (s digitálními ňadry) celá vyděšená někam jde a když to člověk nejméně čeká (poté co se ztlumí hudba a kamera najede Mille do vyděšeného obličeje), se ozve velmi hlasitá rána (Proč to nevím, ani to jak může zombík vyskočivší z vody udělat jiný zvuk než žbluňk nebo cák) a řev monstra, které se právě rozhodlo, že udělá baf. Lekl jsem se za celý film jednou a to když mi došla sýrová omáčka u nachos, ještěže bůh vymyslel salsu. Scény, které se točí kolem obrněných vozidel Umbrelly, jsou kapitola sama pro sebe a myslím, že by se na nich dalo vyučovat, jak se má točit špatný film. 1. Efektní bitka na střeše vozidla, záběr jedna, zombíci cca třicet metrů za vozidlem, Milla se pere, uběhnou čtyři vteřiny - dva hity a osmnáct chaotických střihů a voilà zombíci jsou všude kolem stále stejnou rychlostí jedoucího vozidla, Milla ukopne pár fešných hlav a sim-sala-bim zombíci opět jen za autem. FUJ. 2. Milla ujiždí na motorce obrněnému vozidlu. To, že jí to trvá tak neskutečně dlouho a že řadí jednu rychlost za druhou (skočila někde kolem desátého rychlostního stupně), by se dalo odpustit, ale to, že po ní střílí raketomety a rotační kulomet a hooodně dlouho a přesto se netrefí ani jednou! Milla se sklání nad motocyklem a stále řadí a jestli nepřestala tak tam řadí dodnes. Na to se kouká hůř než na vězeňský sex přímo z cely. 3. Střet u budovy. Katapult vs obrněné vozidlo s raketomety a kulomety. And the winner is, ano katapult a skvěle dirigující Milla, svým: „Střílej“ . A ptáte se, zda jsem v této záplavě negativna nezapomněl napsat něco pozitivního? Ne nezapomněl. ()

CheeseFigure

Za ,,scénku,, po titulkoch päť. A teraz sa ide strhávať. Jedna za to, že skoro ani jedna postava (okrem Alice) sa nechovala ako v predošlých dieloch (tá Red Queen mala byť čo? V Odvete sa snaží všetkých vyhubiť, teraz je z nej hrdinka) . Ďalšiu strhávam za pocit, ako keby medzi tím to dielom a Odvetou malo byť ešte niečo, čo by tie dva filmy spájalo. A tretiu za roztrasenú kameru (bože ja tak nenávidím, keď neviem poriadne, čo sa na plátne deje). Čo ale musím vyzdvihnúť je scéna (skôr scénička) s lanovkou zo začiatku. Tá bola celkom mrazivá. ()

HonziKaja

Konečně. Epileptický zážitek s kamerou na konstatním ošklivém instagram filtru. Fanoušci si příjdou na své, moje choutky přestaly u třetího dílu. Ve své podstatě můžete přeskočit 80 minut a nic se nestane. Pak to ale příjde! Odhalení a konec celé série v provedení které téměř nikdo nečekal. Kvalita. Dejte si první dva díly, trailer na třetí a posledních 20 minut posledního. ()

zuzrik

Rozhodně lepší než předchozí tři filmy ale jednička zůstává stále nejlepším filmem celé série. Akce od začátku do konce a finále jakš-takš uspokojivě rozuzluje a uzavírá děj. Na závěrečný film to celkem ušlo. ()

mansonn

Oproti predchadzajucim 2 dielom krok vpred i ked hmmm skoda ze tak dlho cakali na Mille je uz vidiet ze ma pokrocily vek a tazsie predava sceny v ktorych kedysi vynikala.... co dodat k deju niekedy sa clovek chyti za hlavu ale zasa akcnost je vysadou tohoto filmu ()

Mukade

má to debilný strih v akčných scénach á la Seagalove filmy posledných 10 rokov. Plus Alice nerfli, okradli v posledných 2 či 3 dieloch o superschopnosti, čo je trápny krok s5 (hlavne ale že nevysvetliteľne stále všetkých pobíja aj bez nich, aj bossov čo takto zdegradovaní neboli LOL) Podľa mňa neslávny koniec série ()

Monditrade

Jako absolutní žrout Residenta je tento díl zase další, který je velice podařil. Dobré efekty a souboje. A kouzelná Milla jako vždy :-) ()

RoyBatty444

Väčšinu film nič nie je vidieť a po zbytok je to samý roztrasený strih až na pár výnimiek. Ako po ostatné časti B-čko ako vyšité a k tomu ešte aj slabé. Dialógy plytké a príbeh tuctový. Pár dobrých záberov na post-apo nezachráni. ()

Bloodsnake83

Mé dojmy z filmu jsou takové rozporuplné. Nějaké věci mne zaujali, jiné zas vůbec ne. Třeba jsem nepochopil, kde se vzal odpočet času, proč tam je a co by se mělo stát po uplynutí. Chtělo to trochu víc zapracovat na detailech. ()

WugWugs

"The Final Chapter" by som nahradil "Všetko na efekt". Akčné scény sú ako by ste hrali Left 4 Dead, ale bez pocitu prvej osoby a pohrúženia do efektného vraždenia nevinných zombie a im pridružených mutantov. Nové vysvetlenia a pointy trochu zamiešali karty deja (i keď len povrchne, viac by som tu ani neočakával), počítačová akcia je zvládnutá dobre, takže film nie je trápny ako dva predchádzajúce diely. Napriek tomu ma "posledný" Resident Evil veľmi nebavil, väčšinu času mi bolo jedno, čo sa tam melie. 2.5 ()

Raziel811

V rámci série celkem slušné zakončení, tedy pokud to nebude jako u Pátku 13tého 4 - to byl také Final Chapter :). Každopádně, plno lidí na RE nadává, ale filmová série defakto nemá žádnou konkurenci, pokud pominu Cčkové hlouposti nebo rádoby artové věci. Čistý akční výplach s příjemným vizuálem a fajn hudbou, mě to bohatě stačí. Až budu mít chuť na něco "náročnějšího", pustím si Světovou válku Z a ve výsledku v obou filmech jsou nelogické a hloupé věci, ale co, jde přeci o zábavu. ()

8SCARFace8 odpad!

Po tom ako skončil posledný film, som očakával že úvod tohto bude teda hneď s tou akčnou scénou. Aký to veľký OMYL, úvod filmu je už PO skončení danej scény, zrejme z dôvodu že rozpočet musel byť mizivý. Digitálne triky sú za 0 bodov, bojové scény 0 bodov, kamera 0 bodov ... lacné, chaotické, neprehľadné akčné scény kedy každú sekundu máte strih až vás rozbolí hlava, záporné postavy konajú bez rozumnej motivácie, kladné postavy sú nezaujímavé a v jeden moment sa objavia, v ďalší už nie a keď umrú tak vám to bude aj šumafuk lebo väčšine nepovedia ani len meno. Trvalo 14 rokov aby táto séria, ktorá mala prvé tri ešte celkom obstojné filmy, skončila s úplme mizernými troma filmami ktoré nasledovali už po tom. Odpad, hnus, urážka značky Resident Evil a dúfam že už nikdy viac. A čo fakt neviem pochopiť, ako môže Capcom dovoliť aby taký babrák kazil dobré meno ich značky takýmto bordelom. ()

nMarek

Nechapu, proc ji vubec do toho hnizda dovolil vstoupit. Oni projdou dverma, a Agent Smith vyda rozkaz zavrit dvere... Fakt logicky. Mam rad jen prvni dil, ten posledni (pred timhle) byl asi nejhorsi, na tehle jsem se dival, jen abych videl konec. Kamera mi tu prisla otresna, ale co cekat... ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)