Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

C0r0ner

Perlman je lepší než Harbour, o tom žádná, scenáristicky to bylo celkem generické a kopírka původního filmu, ale ten námrd s haldami mrtvol, kurevsky excelentními příšerami a pořádným ratingem si prostě plnou palbu zaslouží, protože se to jen tak nevidí. Parádní fantasy. 90% ()

Cheeter

Jako akční odreagování dobrý, ale to ostatní tomu scházelo. A to jsem někde četl, že to má být blíž komiksu, než u del Tora. Ten Hellboye dokázal polidštit, udělat z něj lepší zážitek. Asi jako se povedlo Nolanovi u Batmana. Špatný nebyl soundtrack, ten se naopak povedl. Akorát příběh spíš připomínal sérii menších po sobě jdoucích téměř nezávislých scének. ()

Martrix

Hellboy = chyba, která mě stála 615 Kč. Jsem filmový fanda, takže jsem byl jeden z těch, kteří po prvních trailerech kroutil hlavou, že to bude propadák. Pak jsem viděl poslední videa ze kterých to vypadalo, že Hellboy může příjemně překvapit. Tak jsem to riskl, koupil lístky přes web ještě před premiérou.... . Ano, je to přesně tak špatný, jak se všude píše.  Spousta CGI, chlejstance krve a fuckování... to nestačí. Je potřeba dobrý příběh a pak taky zajímavý způsob, jakým je vyprávěn. A právě na tom nový Hellboy padá. Nemáte čas si oblíbit postavy, lítáte s Hellboyem od jedné rubačky ke druhé, slyšíte co říká, ale nesdílíte s ním jeho pocity...prostě mizerně sestříhané, přeplácané a občas podivně infantilní a nezáživné... . Celý film vlastně působí zvláštně nepatřičně. Jakoby to byla obvzlášť hnusná pohádka a současně ne dost zajímavá a cool fantasy. Podobně jako třeba Mumie. Hellánek se tak veze na té pořádně vzedmuté vlně zpackaných pokračování. Takže mám na kontě další film, po jehož shlédnutí si pokládám otázku, jestli už nejsem na takový hovadiny moc starej. Ale pořád si zatím myslím, že je v pořádku mít rád komiksárny i v pokročilém věku. Jen už asi nejsem tak imunní vůči špatným filmům, jako dřív. ()

necisty

Těžké soudit. Film při svých 2 hodinách má spoustu momentů, kdy nudí a nějak v půlce jsem málem usnul. To je prostě pro film fatal. Každopádně se tvůrci pokusili o něco, co jinde jen tak neuvidíte. Efekty jsou kvalitní a kýble krve, příšery a Milla celé vizáži jen prospívají. Dokáži si představit, že kdyby trefili podobný humor jak u Deadpoola, tak by se z toho všichni posr*li. Já z toho odvařený nejsem, ale bylo tam něco co se mi líbilo a úplně bych to neshazoval. Nejspíš to strašně podkoply původní negativní recenze, první katastrofální trailer a žalostně slabý marketing. ... MKUH ()

ic

Jediná scéna lepší než v předchozí adaptaci… ta s otevřeným peklem a atmosférou zmaru a smrti, byla tak krátká. Všechno ostatní za moc nestálo :( ()

PavelVanekArt

Vyloženej průser to není, má to tisíc a jednu chybu, ale taky nějakou tu kvalitu. ERko tomu hezky sedlo, netlačí (resp. tlačí) to na pilu, humor sem tam píchne do správnýho místa a Harbour není takovej shit Hellboy jak jsem čekal. No ale na druhou stranu je to plný špatnýho střihu, špatnýho CGI, zbytečně přeplácaný legendama (c’mon, zase Artuš?), Milla Jovovich na hovno jako posledních dvacet let (ale zase vypadá dobře) a vtip se kolikrát mine účinku a ta katastrofální hudba... která je sama o sobě dobrá, ale využitá v hodně špatných scénách. Konec, kde povstali obři z pekla byl ale cool. Kdyby to jelo dál (což asi nepojede, prd to vydělalo, dobře tomu tak), tak by z toho byla průměrná trilogie/sága/epos/whatever. Každopádně je tahle značka mrtvá, což je kurevská škoda. Ani omylem to nemá na fantasy pohádkové Del Torovi dva díly. Uvidíme, co z podobnýho ranku přinese Spawn a Lobo. 2*-3* a.k.a 40% ()

Pajky3

Nic proti Davidu Harbourovi, ale Ron Perlman a jeho Hellboy jsou lepší a bavili mě víc. Největší problém mám s tím, že se mi prostě nelíbí triky a příšery, všechno je až zbytečně nechutný. Možná to je bližší tomu, jak to je v komiksech, ale sledování to neulehčuje. ()

Juto

Nový Hellboy si medzi prehnanými úbohými efektmi, hlúpymi dialógmi a všadeprítomným, otupujúcim násilím zaslúži svoj vlastný špeciálny kruh v Danteho pekle. 4/10 ()

campix

Sázka na rkový rating nevyšla a nový Hellboy je tak velmi podprůměrnou záležitostí. Co si budeme povídat, ale Neil Marshall rozhodně není del Torro a kvalit prvního Hellboye zde ani zdaleka nedosahuje. Vytratila se veškerá poetika. Pokud tedy můžeme o něčem podobném v případě Hellboye mluvit, ale všechno zde zazdilo generické CGI, nezajímavé charaktery a také casting. Harbour se snaží hláškovat, ale vůbec to nefunguje. Krve a sprostých slov je zde požehnaně, ale celkově vyznení filmu to nijak nevylepšuje. Je zde sice jedna zajímavější akční scéna a film je protkán velmi kvalitní hudbou (Royal Blood, Muse nebo Rosalia), ale mínusů je zde o poznání více nežli plusů. ()

mortak

Tvůrci převedli komiks na plátno, ale nějak tak zapomněli na film. Příběh začne mít emocionální náboj až v poslední čtvrthodince. Do té doby je to spíš přehlídka příšerek. Pokud se mělo hrát o střetu světů monster a lidí, jako v X-menech, tak tady absentuje jedna strana - lidé, zde používáni spíše do mlýnku na maso. Pokud se mělo hrát o sestavení týmu, pak to zoufale nevyšlo. Zbyla jen freak parade. ()

fars

Neil Marshall zase spěchal a potřeboval mít ve filmu zběsile nařachanou jednu věc za druhou, ale tentokrát mi to sedlo. Popravdě bych dal objektivně za 4*, ale po tom, co jsem viděl zase to nízké hodnocení tady, rozhodl jsem se jít do plných. Už jen za to eRko využité na maximum si to zaslouží. Další nesporný plus jsou výborně zvládnuté obludy a kreatury, to byl fakt top. Samozřejmě, že už to je zase o dost jiné, než starý Hellboy, ale jak říkám, mě to neuvěřitelně sedlo. Normálně bych to napálil tak na úroveň Deadpoola. No dobře, druhého Deadpoola, ale pořád hutný nářez. Jo, asi mi fakt stačí v jistých věcech málo :-) ()

Deyw

Hmmm..peklokluk je takova serie klipu kde to furt lita sem a tam..ale peklokluk je skvelej a ostatni take, hlasky litaj jako svine..koukal sem na staryho peklokluka s perlmanem a nebylo to takhle zabavny..takze pro me nejlepsi hellboy, akce skvela krev lita do drsky hudba vali jako svine a porcovani pri motley crue nema chybu, vsichni sou tak sprosty jako svine a kdyz pekelnik byl nasracku na hrbitove + gol je topka :D ()

majo0007

Niekto z producentov si povedal - keď tak fajnovo fungoval koncept Deadpoola (eRkový rating & pár vtipných hlášok), prečo ho nezopakovať. Nuž pre toto. Otrasné po každej stránke. David Harbour prvý a aj posledný krát v úlohe Hellboya. ()

SeanLSD

Najviac mi to pripomínalo VAN HELSINGA, len lepšie natočeného, brutálnejšieho a pusteného väčšou rýchlosťou. Podobne ako SÚDNY DEŇ je to krvavá zábava s mišmašom motívov, ktorá sa bez nadýchnutia valí dopredu a ani trochu sa neberie vážne. V momentoch, kedy to scenár vyžaduje, tak pôsobí nepresvedčivo až trápne. Nasadené nemilosrdné tempo, z ktorého sa do konca nezľaví, vôbec neumožňuje dostať sa do príbehu. Marshall totiž vôbec nebuduje atmosféru ani vzťah k postavám. Tie sú nahodené ako šablóny - ostatne podobne aj centrálny dej - a jednotlivé zastavenia príbehu nevyťažené a nedotiahnuté, skok sem - skok tam. Trollovia, zombies aj pekelné monštrá ako vystrihnuté zo SILENT HILLU, už ani nehovoriac o vyslovene luxusnej Babe Jage, tak vychádzajú nazmar, podobne ako hláškujúci Hellboy, studená škótska výprava či pekná morová čarodejnica z Artušových čias. Po tejto skúsenosti by som vážne ocenil, keby Marshalla vrátili ku komornejším projektom s pevnými mantinelmi, kde je jeho udivujúca energia využitá pre dobro projektu a nápaditosť vyniká ďaleko efektívnejšie. ()

URBAN

No když už to tak špatně dopadlo tak tomu alespoň nejde zapřít to že jsem se při tom nestihl tak nějak nudit. Jenomže když jsem se na tento restart Hellboye těšil... A dostal jsem tohle? No doufám že to třeba někdy příště vyjde. ( 10.7.19/TV ) ()

StanislachKo

Tu si trúfnem prehlásiť, že v mojom ponímaní ide o najlepšieho hraného hellboya! A napriek tomu, že momentálne ležím, si za tým proste stojím. Obsahuje to v zásade to najzábavnejšie z oboch predchádzajúcich. Má to Rasputina, náckov, obrov, tajomnú sektu, chlastajúceho redboya, Artuša, Merila, veľké zbrane a teraz konečne k tomu zásadnému: Neskutočný nadhľad, rozprávačovi nohy bozkávať, Ian McShane si tu odklepol ďalšiu rolu, čo sa počas celého filmu nič hrať nesnaží a napriek tomu si vždy ukradne celý film. Tu mu ale konkurovala hlavná postava. Vôbec neviem, čo je to za týpka, ale cením, že oproti Perlmanovému prevedniu viac creepy, špinavý, nechuťák v baloňáku, zle zbrúsené rohy, dostávajúc podstatne viac na držku. Má to väčšiu logiku ako predchádzajúci uhľadený Ron, čo dvíha činky, miluje sladkosti, do hladka si každé ráno zbrúsi... (heh...) a bizardne labužnícky fajčí cigary. Je to sakra pekelník, on musí vyzerať a správať sa divne! Nemám ilúzie, že takto pekelne nízke hodnotenie môže spôsobiť aj niečo iné, ako že "Guillermo...". Holt, rovnaká rovnica pri Bladovi dvojke. ()

alchac

Já si tedy jako bližší předloze opravdu nepředstavuji film, v němž nějaký dement bez špetky pochopení a/nebo úcty k temné poetice předlohy namrdal do papiňáku co nejvíce ingrediencí z Hellboyova světa a uvařil z něj Rychle a Zběsile laxativní Džondikovský (ano, byla i Baba Jaga) eintopf! "Humor," inteligence a konzistence děje mi totiž zmíněné audiovizuální vysérie (resp. ty části, které jsem měl to zhnusení vidět) opravdu silně připomínaly, což mi jako hltounovi předlohy tedy pěkně nasralo a celé dvě hodiny dávalo nostalgicky vzpomínat na dobu, kdy Del Toro ještě nezmagořil, Perlomuž netrpěl pokročilou artritidou a Rodenovic Karlík dostával hauptky v Holém Údu (o oku daleko více lahodícím výtvarnu původního snímku ani nemluvě, ale to koneckonců souvisí s absencí prvně jmenovaného). Takže se sebezapřením vypotím jednu za plnokrevné zpracování a budu předstírat, že jsem tenhle obzvláště hnusný dort pejska a kočičky nikdy neochutnal. ()

CinemaRanger

Takže k tomuhle filmy mám několik kladů a záporů, takže si to pojďme rozebrat. Klady: Jsem rád, že do filmu dali i postavu Humra Johnsona, který v komiksu není u Hellboyova zrodu. Také je velký klad, že se drželi komiksové předlohy, co se týče hlavní dějové linky. A myslím, že něco takového bylo těžké zfilmovat, protože se tento příběh táhne přes celé 3 komiksové knihy. Tak a teď pojďme na zápory: Hudba. Techno je něco, co se k tomu vysloveně nehodí. A na závěr samotný Pekelný kluk. Ten je nudný a těžko se vyrovná svému dokonalému předchůdci. Nejde o to, že by byl ztvárněn špatně, ale Ron Perlman je prostě legendární. To by bylo asi vše, takže když to zprůměruju je to průměrné béčko, které si můžete pustit na párty, či jen tak, když venku prší a vy chcete zabít čas. Nikoliv tohle není žádný komiksový odpad, znám horší komiksové filmy. Ale je škoda, že natočili tohle, místo třetího Hellboye, který byl původně v plánu. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)