Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

brasek

Hellboy ako postava je jediná vec, ktorá sa podarila pretože vyzerá dôveryhodne nerozprávkovo. Zvyšok však prináša otrasný zážitok, scenár je totálna fraška (Andew Cosby dostal šancu na kinofilm a pohorel na sto rokov dopredu). Príbeh splieta všetky možné postavy, z naivnej rozprávky sa stáva úplná hovadina, celé je to pretkané brutalitou. Sasha Lane je hotová tragédia, Mila Jovovich profesionálne bez emócií, dialógy sem tam stupidita. Dúfam, že tento projekt nezarobil dosť peňazí a pokračovania sa nedočkáme. ()

HennessyVSOP

Tohle je hodně odlišné od první variace na Hellboye. Herecky je to asi v pořádku (i když vedlejší role trochu dost ztrácí dech), hláškama už tolik ne, spousta z nich není ani drsných ani vtipných. Naopak celkem oceňuji vizuál, který se s tím moc nepáře a v rámci omalovánek pro dospělé je to takový svěží vítr temné fantasy. Nejhorším aspektem filmu je děj a scénář, který dost kulhá a kdyby si s ním dal někdo trochu více práce, tak by se mohlo jednat o hodně kvalitní zábavu, takto je to bohužel průměr. Nezapomenutelný ale trochu dost blbý. Pokud bude dvojk a povede se lépe scénář, tak nebudu proti. ()

sAreOn

Nedá mi to a po dlouhé době musím film i komentovat. Hellboy je pro mě již od dětství jeden z nejoblíbenějších komiks "hrdinů", proto jsem se těšil na reboot (samozřejmě staré movies s Ronem byly super). A pak dostaneme toto? Opravdu? 2 hodiny digitální nudy, na kterou se ještě ani nedá dívat - opravdu je to celé neestetické, vizuálně odpudivé. Jediné plus jsou monstra ke konci filmu jsou působivá, ale zbytek? Nulový příběh, ze kterého je cítit, že byl poslepován horkou jehlou - pojďme je poslat sem a pak tam a nějak to na konci vysvětlíme. Pár vtipných momentů a hlášek to celé bohužel nezachrání. Původní Hellboy byl guilty pleasure, ke kterému se vždy čas od času vrátím, ale tento film mě zanechává naprosto chladným - kdyby to nebyl Hellboy bylo by hodnocení ještě niže. ()

Vojta-x odpad!

Utrápená studnice hoven a odpadu. Na filmu se mi nejvíce líbily závěrečné titulky, kdy jsem mohl tento odpad vypnout. S původním Hellboyem má podobu jen v názvu ()

Kushina

Ačkoliv jsem se pravděpodobně nechal ovlivnit předsudky ostatních uživatelů ČSFD, tak o to byl pro mě Hellboy větším překvapením, než jsem čekal. Skvělá a bohatá příběhová linie se spoustou akce a zvratů, citově emoční a napěťové situace a na konec i celkem smutný ale dobrý konec. I když to graficky působilo jak klasické béčko, tak realita taková skutečně nebyla a kdo chtěl, tak v tom to krásné našel a film se mu musel líbit. Koneckonců i stále sexy Milla Jojovich filmu na kvalitě také neubrala,ba naopak. Film plný démonů, krve, akce i lásky byl prostě dobrý a ať si říká kdo chce co chce, kvality to mělo. 70% ()

albiebennett

Hellboy je jeden z nejoriginálnějších superhrdinů,což je dnes důležité ocenit, v době kdy si tento subžánr vydobyl pevný monopol. Ten mýtický svět je super, Hellboy je vtipný a má to na háku, škoda jen, že celý filmy vypadá jako počítačová hra. Oproti původním dvou filmům znatelný pokles, přesto je třeba ocenit jak netradiční tento film je, i když není moc kvalitní po všech stránkách, lae na žádný velkofilm si to nehraje tak pohoda :) ()

Dacsus

Tie dialógy musel písať fakt už totálny sfetovanec, nie? Obzvášť tie kŕčovité radobyvtipy. Hviezda za potvory a R rating, za nič viac. ()

BlackAdder87

Když jsem ze všech stran slyšel, jaká tohle není blbost, tak jsem se bál, že můj oblíbený režisér pro tentokrát šlápl totálně vedle, ale ne, průšvih se nekoná, ba naopak. A tak si říkám u čerta starýho, kozla rohatýho, jak se vám tohle sakra může nelíbit. Pravda, pokud jste čekali něco podobně melancholicky epického jako bylo předešlé zpracování Guillerma del Tora, tak jste byli v lepším případě překvapeni, v horším zklamáni. Řezník Neil se s tím jako obvykle moc nemaže a servíruje řádně krvavou sekanou, kořeněnou vrchovatou porcí úderných hlášek. Ale mě se tenhle pekelník utržený ze řetězu líbí. Potěšilo mě, že se ve filmu objevili staří známí, byť někteří jen krátce a nebo v narážkách a také nové postavy, ze kterých jsem byl nejvíc rád za Humra Johnsona. ()

Rian_witcher

Nemohu se ubránit srovnání s předchozími Hellboy a tohle je ve srovnání s nimi absolutní otřes. Tak přeplácaný scénář a příšerné scény plné vyloženě trapných příšerek nezachrání ani příjemně hrající David Harbour a ani stále sexy Milla Jovovich. Přiznávám že jsem nudou i pár částí filmu proklimbal. ()

aannemer odpad!

Sám sobě se divím, že jsem to vydržel celou hodinu. Totálně debilní a trapné. Prý to je víc podle předlohy než ten Hellboy s Pearlmanem, ale to mi je fuk, protože na toho starýho Hellboye se koukat dalo a kdykoli si ho pustím znovu. Tuhle krávovinu ale už nikdy! ()

BloomGeorge

Váhal jsem zda koukat či nekoukat. A stálo to za to. Vtip, akce, efekty no prostě labůžo bájo :-). Nehorázně a luxusně jsem hltal tento film. Možná bych si troufl říci, že pro mne i lepší jak ten předchozí. Je to samozřejmě o vkusu. Nebudu nikomu nic nutit, ale film stojí za podívanou. A jelikož s čerty nejsou žerty, tak prostě zde ty žerty jsou a stojí za to. Někdy ty hlášky mě dostávali do kolen :-)))). No efektům se nedalo nic vyčítat. Úplně a scela v normě ba dokonce i nad lehké očekávání. Jednu hvězdu jsem ale přeci jenom musel odebrat a to za někdy až scela neurvalý vývoj děje. Ale to je jen malá vráska na kráse a rozhodně film mohu doporučit. Pecka :-) ()

john986

Mozna kdybych nevidel ty Hellboye predtim, dal bych treba i 2 hvezdy. Na tomhle filmu bylo hrozny snad vsechno. Hellboy se nepovedl, vypadal jak dement, to prase radsi nekomentuju...radoby pokusy o humor na me nepusobily. No a taky cloveka napadne, ze pan reziser ma asi nejakej problem a neskodilo by se jit s tim sverit psychiatrovi. ()

daleba

Achichouvej, to byla sračka! Nehrát v tom má láska Milla J., tak snad dávám odpad. Nicméně teda aspoň hvězdička navíc za pěkný ksichty všech potvůrek, a hvězdička za Millu, která je prostě nejvíc! Jen teda mohla ukázat víc, než jen takovej slabej výstřih.... Hellboyovi s Perlmanem to nesahá ani po kotníky! ()

veverysiak

Nie celkom rozumiem výčitkám, ktoré sa spustili po vyjdení nového spracovania, jediné, čo mi tam trošku chýbalo, bola charizma Rona, čo ale vôbec neznamená, že David je béčko, naopak, určite je dôstojným nástupcom, aj kasting na jednotku, aj triky fajn, aj príšery excelentné, aj hlášky podarené, mierne mi to pripomenulo Herkulove a Perseove fušky, takže 80%. ()

jjjerry

Čekal jsem zklamání dle hodnocení. Dostal jsem příjemné překvapení. Nenudil jsem se. Ocenil bychmísty skvělou hudbu. Soundtrack roku to nebude, kompozičně to není sladěné pro celý film, ale dává to dobrou atmosféru. Jasně, je tam pár nelogických věcí. Třeba jak dostane na budku od pár anglánů a pak vyhraje boj s obrama SPOILER (který jsou neúměrně velcí i oproti hlavám ukázaným dříve). PS: takový jatka jsem fakt nečekal, komix neznám, ale maso a krev všude, Mashall se toho nebojí. ()

werxix

Jedná se o slušnej restart série, proto nechápu zdejší nízké hodnocení a hodnotím tento film na 5*, i když za mě je to spíš na 4*. Mila Jovovich skvělej záporák, kterej se sem parádně hodí a i na nového Hellboye v podání Davida Harboura se dá zvyknout hned po úvodních hláškách, které jsou mimochodem super. Na závěr snad jen, že Ron Pearlman zůstane v našich srdcích jako Hellboy číslo 1, ale život jde dál. Bonda taky nehrál jen jeden herec. Doufám, že bude pokračování. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)