Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

werxix

Jedná se o slušnej restart série, proto nechápu zdejší nízké hodnocení a hodnotím tento film na 5*, i když za mě je to spíš na 4*. Mila Jovovich skvělej záporák, kterej se sem parádně hodí a i na nového Hellboye v podání Davida Harboura se dá zvyknout hned po úvodních hláškách, které jsou mimochodem super. Na závěr snad jen, že Ron Pearlman zůstane v našich srdcích jako Hellboy číslo 1, ale život jde dál. Bonda taky nehrál jen jeden herec. Doufám, že bude pokračování. ()

Desmond04

Moc nechápu negativní komentáře a v podstatě i samotný neúspěch co se týče výdělků filmu. Nový Hellboy mi seděl po všech stránkách. Uvolnění styl vyprávění, akce, nechutnost vystavena do posledního detailu i obsazení monster se povedlo tak, že dvouhodinová stopáž utekla jako voda. Byli samozřejmě určité pasáže, které nesnesou ty nejpřísnější měřítka, je jich ale méně, než bych u podobného filmu čekal. Když jsem zmínil samotnou monstropedii, tak za všechny si zaslouží zmínit Baba Yaga, která snad ještě nikdy v žádném jiném snímku nebyla v tak creepy podobě jako tady a její scénka patří k tomu nejlepšímu v celém filmu. Opravdu klobouk dolů. Je škoda, že bude tento projekt pravděpodobně uložen k ledu, protože v něm dřímal poměrně dobrý potenciál. ()

Novko

Šílený béčko. ty necelý dvě hodiny slouží k tomu aby člověk nepřemýšlel a užíval si film. David Harbur je dobrej, stejně tak i humor, ale to je asi tak všechno. CGI nic moc, ale to se od rozpočtu mohlo očekávat.5/10 ()

LencaN

Určitě to není nejhorší film, který jsem kdy viděla. Ale rozhodně se k němu nebudu vracet. Ano, vizuálně to mnohdy vypadá fakt dobře. Nejvíc mě rozbila Baba Jaga, ta byla neuvěřitelně odporná... a ty monstra na konci, ty byly fuj a mlask zároveň. Líbila se mi i hudba, k Hellboyovi to sedělo. Ale jeho rádoby vtipný řeči mě tak vytáčely, že to chvílemi až rvalo uši. Neříkám, že fanoušky si nenajde, ty stoprocentně našel (a tuším, že drtivá většina je mužského pokolení :D). Ale takovýho burana jako scifi hrdinu fakt nepotřebuju. Ani příběh nebyl žádná sláva, taková komiksová spatlanina. Čekala jsem mnohem víc. ()

Skylwalker42

Tak pozor. POZOR! Není to špatné. Je to docela dobré. Nový červený čertík hláškuje stejně kdysi Perlman. Samotné zpracování již samozřejmě slabé, ale nikoliv tak hrozné. Vzhled monster se mi líbil. Nebyli to jak loutky z Gumáků nebo obligátní CGI monstra z Hollywoodské továrny na příšerky. Ale tak nějak v rámci mé rozmanité představivostí si PŘEDSTAVUJI ohavné existence z pekla. ()

Scaevola

Postavy jsou sympatičtější než v minulé inkarnaci, protože pod nánosem rudého maskování stejně nic nezahrajete a (trapné) hlášky můžete pouštět z mikrofonu. Krvavé akce je přehršel, přičemž tvůrci si očividně libují v zohavování náhodných kolemjdoucích, a přestřelenost některých zápletek zřejmě k Hellboyovi patří. Co však beru jako jednoznačný klad, je přímočará zábavnost, která uhání kupředu bez výrazného zdržování rozmíšky mezi otcem a synem nevyjímajíc, takže soudím, že propad tohoto snímku je způsobem primárně pověstí toho předchozího, což je škoda. A ještě zmíním povedená monstra na konci - takhle by Peklo mohlo vypadat. ()

Retrostalker

Po otrasnom Hellboy 1 (2004) a Hellboy 2 (2008) konečne normálny Hellboy plný krvi, čriev a veľkých bossov ala God of War :) A tiež dobre že tu nehrá tá opica Ron Perlman. Už len aby konečne sfilmovali komix LOBO! :) ()

marekspanel

Přiznám se, že první projekci jsem asi po půl hodně vzdal, šoupnul jsem tomu sem 2* za vizuál a sbohem. Teď jsem se k tomu z nudy vrátil, dokonce s českým dabingem a nutným odstupem od původních dvou dílů a výborně jsem se bavil. Tady opravdu záleží jak se na to chcete dívat, pokud to budete srovnávat, tak to neuspěje. Najel jsem asi ale na tu správnou vlnu, prostě celý ten film se musí brát s velkou nadsázkou, je to šíleně ujetá, hororová komedie. Kdyby ještě Milla uměla hrát, tak by to byla krásná třešnička na dortu. Akce je super bizarní a těžce krvavá, zvlášť na konci to nastupující peklo, sakra to mohlo vydat na celej další film! Hlášky neskutečný, taková ironie a hovorové výrazy v češtině tomu dají tu správnou náladu. Guilty pleasure roku:) ()

Lenny_cz

Nový Hellboy, měl nakročeno k tomu aby byl super. David Harbour jako nový představitel byla dobrá volba, šlo vidět, že si roli užívá. Cením filmu rating R. Nic pro děti, plno násilí sprostých slov, já si těchhle  kroků vážím v dnešní době čím dál víc. Na rozdíl od Marvelu, kde se boji jen kapky krve. Nový Hellboy je prostě Béčko a na nic jiného si nehraje a ani nehrál před uvedením do kin. Odkazy taky super, ale prostě je tam to něco co mi vadilo a to jsou další postavy. Ostatní postavy mě ani nezajímali ani si je už nepamatuji. Film se na ně měl prostě vykašlat a věnovat se jen Hellboyovi.  Chtěl jsem dát 4 hvězdičky, ale asi 3 jsou ideál za mě, a taky vnímám, že film je hodbě sabotovaný, protože lidi chtěli 3 Hellboye od Guillerma del Tora s Ronem Perlmanem, což je škoda. Film není fakt tak špatný, jak lidi píšou. ()

HBJ

Komiksy a filmy o HB znám nazpaměť, je to srdcovka, moje top postava..Dost jsem se tady toho novýho bál, protože Del Toro s Perlmanem nasadili laťku moc vysoko a já do poslední chvíle doufal v Hellboye 3..Tohle není zas tak úplně špatný, jak tu zdejší "odborníci" kecají, docela se mi to líbilo a nevadil mi už ani ten hroznej ksicht, kterej Rudochovi tentokrát uplácali.Raději bych vedle něj teda viděl Abea a Liz, než slizskýho Daimia a trapnou Alice, ale nemůžu mít všechno..Nejlepší na filmu asi je to, že i když jako celek moc pohromadě nedrží, aspoň se hodně věrně drží komiksové předlohy, a to oceňuju.Pochybuju teda, že se dočkáme pokračování, který je tak křečovitě avizováno jak v závěru, tak obou potitulkových scénách, ale na Humra a Kostěje bych byl fakt moc zvědavej..PS Řekl bych, že nám HB trochu vyměkl a že je film krvák jako prase, to nezachrání..PPS Baba Jaga je luxusní !!! ()

bigmatko

Pre bežného diváka bude Hellboy pravdepodobne miernym sklamaním a uvidí v ňom chaos, slabý príbeh, monštrá v štýle ninja korytnačiek a nesympatické postavy, ktoré nemajú čo ponúknuť. Del Toro je rozhodne lepší rozprávač a aj keď jeho Helboy neobsahuje toľko skazy, krvi, čriev, zabíjania a netvorov tak ho osobne považujem za oveľa lepšie spracovanie. Nový Hellboy má rozhodne pekelné hlášky, je väčší a drsnejší a oveľa menej sympatický. Všetci ostatní sú vo filme nevýrazní. Po zbežnom naštudovaní príbehu originálneho komiksu je však jasne, že tento Hellboy je verný predlohe a patrí do Dark Universa, kde nikto nikomu nemaže medové motúzy popod fúzy a miesto toho mu rovno vytrhne črevá z brucha alebo ho stiahne z kože. čakal som od Hellboya viac temný príbeh a možno sa ho dočkám v pokračovaní, ktoré naznačili. ()

UncleMorty

Reboot se nekoná, chtěný remake tu není a nic nového taky nedošlo. Hellboy je zbytečným filmem, který není ucelený do jednoho pevného kusu, který by se mohl správně prezentovat a obstát. Scénář zbytečně skáče v sekvencích, ve kterých se člověk sice neztratí, ale postupně si říká jestli zde něco nechybělo. Chápu že pokračovat po 11 letech od posledního pekelníka je produkčně nesmysl, to ale nebránilo tomu, nějak chytře navázat na to, co už zde je. Komiks jsem nečetl a i tak z celého filmu mám pocit, že byl určen právě čtenářům a ne nezávislému divákovi a je to škoda. Dalším škraloupem je to otřesně okaté CGI. Něco takového bych čekal od filmu na netflixu a ne od velké produkce. ()

Mr.Sock

Nezaujíma ma, ako veľmi je to podobné komiksu... Nie som komiksový fanúšik, ale filmový. A tie dve hodiny boli jednoducho utrpenie... Nezáživné, nudné, béčkové a s detinským humorom. Celé to bolo akési nasilu. Herecké obsadenie snáď až na McShanea katastrofa. Najmä dívať sa na Sashu Lane mi ťahalo zvyšky viery v ľudstvo zo žíl. Prvé dve tretiny filmu by pokojne mohla natočiť aj Markíza. Len posledná tretina filmu to u mňa zachránila na jednu hviezdičku pred odadom.... ()

CheeseFigure

Podľa reakcií internetu som čakal katastrofu. Tá sa nedostavila. Áno, na Torovu verziu to síce nemá, ale i tak ide o celkom fajn priemerné béčkové fantasy s drsným hrdinom. Je krvavé, vulgárne, Hellboy hláškuje, hlavná záporáčka je (aj napriek peknej predstaviteľke) nevýrazná, ale zas scéna príchodu Hellboya na svet mi v tomto filme prišla lepšia jak tá z Torovej verzie. Celkový dojem je ale skôr priemerný, i tak by som ale dvojku neodmietol. ()

sha.piro

David Harbour nebo Ron Pearlman? Tady není pochyb, který z nich je skutečný Hellboy. Je to Ron. A to i přesto, že doba pokročila a maska hlavního hrdiny nepůsobí konečně už tak gumově, Ronovo ztělesnění si každý zapamatuje, protože bylo dokonalé. Nový Hellboy vypadá pekelněji, má perfektně upajcnuté rohy i věrohodnější ruku, ale film nestojí za nic. Vtipnost žádná, zato vulgarismy se to jen hemží a efekty? No, já vám nevím, ale prase spolu s dalšími jako kdyby přišlo z roku 1990. Baba Jaga už byla podstatně povedenější, ale jako celek je film naprostá, ale opravdu naprostá cx nechutenstvím prošpikovaná, tragédie. Pokud máte rádi potoky krve, utrhané či rozťaté hlavy a ruce, vyvalená střeva, apod. a slova od zmr___, tak vám tenhle špatně promíchaný nápoj stupidity určitě zachutná. Hvězdičku dávám jen za Millu Jovovich a perfektní doprovodnou hudbu. ()

Camel91

R-ko tomuhle filmu slušelo se vším všudy, ale to je jediný co mě na tom bavilo, drsný, krvavý, sprostý - proto film hodnotím celkem vysoko protože v tomhle rozhodně tvůrci originální byly. Převážně zpracování samotného Hellboye se mi nelíbilo nedalo se na něj koukat, scénář místy trochu slabý a záporačka nic moc nepředvedla a její kroky a jednání mi přišlo divné, říkám scénář nic moc. Problém je že člověk se nevyhne srovnání s původní verzí a ta bohužel pro tenhle snímek, je pro mě lepší, hezčí, mělo to lepší atmosféru. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)