Příběh se točí kolem japonské legendy o samurajovi, který se postavil bratrům – démonům hromu a blesku, aby ochránil život své milované. Démony porazil a jejich moc se přenesla do “meče bouřek”. V soudobém Japonsku je profesor Sakai po otevření starodávného svitku posednut démony, kteří chtějí získat mocný meč a nabýt zpět hmotné podoby. Jenže dotyčný artefakt se řízením osudu dostane do rukou Hellboyovi, kterému nezbývá, než se vydat na strastiplnou cestu tajemnou, nebezpečnou krajinou plnou duchů, démonů a monster, aby zachránil náš svět před blížící se hrozbou…

První animovaný snímek o démonovi s uřezanými rohy a kamennou pravačkou producentsky podpořil režisér Guillermo del Toro a k tvorbě přizval i původní herce, s kterými natočil film HELLBOY. Na příběhu se také podílel Mike Mignola, autor komiksové předlohy. (Yojimbo)

sheen

Velmi pěkné animované zpracování Hellboye. Nechybí tomu jak nápad na příběh, tak svižná akce a rychlý spád + ještě hlas Rona Perlmana:) Animace filmu mě vyloženě sedí. Akce je v některých momentech dokonce velmi vtipná, když se snaží hrát baseball s hlavama protivníků. Zbytek akce už se nese v duchu sejmi vše co se hýbe. ()

D.Moore

Tak moment, prozraďte mi - proč všechny tolik štvou Hellboyovy nohy? A jo, už vím - vy asi neznáte původní komiks a s "Rudochem" jste se poprvé setkali v Del Torově pecce. Pche, tak to se potom neošklíbejte. Coby velký Hellboyův fanda musím říct, že tenhle animák se po čertech povedl. Je v něm (kromě cigár a nějaké té krve) všechno, co znám z knih a sešitů. Jednodušší animace se k Hellboyovi hodí perfektně, líbivá je i hudba, ale největší výhra je stejně příběh, ze kterého starý známý Mignola srší všemi směry. Kouzelné pasáže jako hlavy (ty dokonce v jednom komiksu jsou, což potěšilo), pavouci, vodní příšera nebo závěrečný souboj proti démonům a jejich pohůnkům, tu pravou atmosféru rozhodně mají. Plusem je samozřejmě i dabing postav a pak vlastně celé to kouzelně barevné prostředí - Japonsko Hellboyovi svědčí. Dávám mu tedy pět poctivých hvězd a jsem moc, moc spokojený. ()

PauloZ

Hellboy mě na animovaném poli lehce zklamal. Ať už tento, nebo Blood and Iron. Chybí mi v tom větší drajv a agresivnější přístup. I když se Hellboy nasere, tak má za minutu hotovo a celé to vyzní moc jednoduše a odlehčeně. Tento díl mě ale bavil o něco víc, než Blood and Iron. Přesto si myslím, že ze samurajského fantasy světa šla vytřískat pompéznější mela. ()

Paldini

Výborná animovaná holomajzna. Pánové a dámy z Úřadu pro vyšetřování paranormálních jevů se tentokrát vydávají do Japonska pátrat po záhadně zmizelém profesorovi a jejich pátrání lemováno jest dlouhou řadou démonů, nemrtvých a draků, jejíchž osud je zpečetěn ve chvíli, kdy si troufnou na naši partičku vyšetřovatelů. Vyšetřovatelé to ovšem taky nemají snadné a musí použít všechny své schopnosti k zahnání bujícího zla. Pro znalce comicsů Mikea Mignoly bude jistě potěšujícím zjištěním přítomnost epizodky inspirované výborným kraťasem Hlavy. A výtvarná stránka filmu se snaží držet atmosféry Mignolových kreseb. ()

Terva

CITÁT - V roce 1944 byl na Zemi svolán Démon, aby začal válku........ Natočeno podle stejnojmenného komiksového příběhu Mike Mignoly. CITÁT - Cítím něco mrtvého, dlouho mrtvého.......... Hellboy, Abe Sapien a Liz na své další výpravě za dobrodružstvím a záchranou, přinejmenším, světa. CITÁT - Svět potřebuje naše schopnosti.......... V příběhu je dvakrát zmíněno hlavní město Čech Praha. Nejdříve v incident u Vladova hrobu a pak Hellboyovo záhadné pražské zmizení. Hororový příběh o osudu jednoho samurajského meče. Nejodpornější scéna je ta s pavouky. CITÁT - Maminka musí nakrmit svoje děťátka........... Toto je příběh dvou démonů Hroma a Bleska, kteří se chtějí dostat na Zem. Hudba nic moc, kreslené je to průměrně, ale má to dobré hororové i krvavé prvky. CITÁT - Teď jsem se nasral........ HellBoye nadaboval Ron Perlman. Original HellBoy Theme Marco Beltrami Movie. ()

• Na tvorbě filmu se podíleli také autor filmového zpracování Guillermo del Toro a autor komiksové podoby příběhu a Mike Mignola. (Innuendo1987)
  • Čtveřice Ron Perlman, Doug Jones, Salma Blair a John Hurt, která si ve filmové sérii Hellboy zahrála hlavní postavy, zde nadabovala své postavy. (Innuendo1987)