Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

machopoltar

preco okolo 50%,,preco,,,,tak som si precital ca 20 tych najnizsi hodnoteni a dostal som vysvetlenie, ktore ale nema vyznam rozoberat ale jeden dám,,,,,,,nevidel som sice ani jednotku a ani dvojku a toto som si pozrel nahodou, ale nudil som sa od zaciatku az do konca,,,potom si pozriete jeho oblubene filmy a pochopite ,,,,,,,,,,,,,,,,,,vsak toto je rozpravka o demonoch pre dospelych kde sa idete zabavat na danu temu a ak sa niekomu pacila 1 i 2, tak urcite ale urcite nebude sklamany,,,,,necakal som viac ani menej, dostal som presne to na co som sa tesil - pekelnu fantasy ()

Nika.Wondr

Pan Neil Marshall se s tímto snímkem moc nevycajchoval. Vzhled Davida Harboura je tragikomický. Ve snímku, který je o 15 let mladší vypadá Hellboy daleko lépe. Nemá jednu ruku dvojnásobně delší než druhou a ani nevypadá tak uměle našroubovaně. Celkový děj filmu je prazvláštně utahaný, sem tam diváka probere a poté ho opět mile uklimbá skoro do bezvědomí. Efekty podpoří celkový dojem Hellboye tím, že snímek vypadá o několik desítek let starší. Možná by bylo lepší si tento film nepustit a tak si nezkazit dojem z předešlého Hellboye. Dávám dvě hvězdy a můžete mi říkat hodná této. ()

drkaldj

Hellboy celkem baví, nadávky, drsnější a celkově temnější pojetí je fajn. Pro mě skoro na hranici jako první Hellboy od Del Tora. Jde ale vidět že měl film během filmování problémy a celkově některé scény na mě působí jak z jiného filmu. ()

sml41

mam rád starého Hellboya od Guillerma a jeho kreatúry, tento novodobý "červenej" je nudný, preafektovaný, polystyrenova ruka...viac krvi,vnútorností a vulgarizmu neurobi dobrý film. ()

HombreT

Taká klasická popkornovka, kde vypnete mozog a len sledujete projekciu. Ja však zostávam vlažný. Keď som videl poslednú scénu tak som si uvedomil, že nejde len o prenesenie fantázie na plátno (a tu to boli doooosť nechutné výjavy....až mi miestami liezli na nervy). Pretože keby bol film takto akčný počas celej stopáže, tak by ani ten Hellboy na cracku nevadil a ja by som slastne prežúval. Takže nakoniec cieľovka len hlúpi verbalisti. ()

ferdomravec

Neviem či to súvisí s tým že som koli pandemii nechodil do koná pozeral dookola veci ktoré som videl ale nový hellboy bol príjemným spestreni ()

kavralajka

Tenhle Hellboy je jízda. Akce, čvachtavé gore a humor suchý tak, že by se dal sypat. Bavil jsem se a smál na celé kolo, ale pocitu, že se to dalo udělat lépe se jen tak nezbavím. ()

darius1706

Když jsem četl, že Hellboy bude bez Perlmana, tak jsem si říkal, že to nebude stát za nic. A hele, docela překvapili. Tohle pojetí šlo jiným směrem, než původní filmy, ale za mě to byla (už víme, že pokračování nebude) cesta správná. Moc ale nechápu to velmi nízké hodnocení - ve světle toho, že tu můžou různí Avengers i v 58mém pokračování dostávat plný počet, přičemž je to neustále dokola to samé, nějaký jouda v nějakém upnutém obleku nechá do sebe mydlit hodinu bez kapky prolité krve, tak tento film byl v poměrně ostrém kontrastu. Co tedy lze vytknout, jsou na svou dobu dost odfláklé triky, i když se to dá odpustit, je to škoda. Já jsem se ale překvapivě bavil. ()

Belphegor

To bylo hrozné. Režisér se zřejmě nedokázal rozhodnout, zda chce točit horror, cool film nebo komedii. Žánrová pop hudba atmosféře opravdu neprospívá. Scénář je takový plitký, otravně "excentrický" místy. Logika dialogů je na nule, vztahy mezi postavami nevystavěné, postavy nemaji osobnost a děj přebíhá od jednoho k druhému. Postava detektiva Bena vyloženě zbytečná. Musím ale říct, že by námět mohl byt velmi zajímavý, dostat to do rukou někdo šikovnější. Snímek totiž své moment má - čarodějnice rozřezána v boxech, některé kulisy, úvod Baby Yagy. Ovšem ten scénář je žalostný, například úvodní sekvence ma jistý potenciál, je ale zkratkovitá jako by to pro autory byla povinnost a navic je to digitálně odpudivé. Kolikrát ve filmu zazní, že je Hellboy zlý a přinese světu zkázu, a stejně ho vsichni chtějí, jako by se nas o tom film snažil za každou cenu přesvědčit. Navíc jeho vnitřní boj psal nejaky ťunťa - lidi nesnáší, všichni se k němu chovají špatně a stejně jim pomáhá, jeho vnitřní boj, na kterou stranu se má přidat, končí v trapu zase kvůli hloupému scénáři... Prasečí monstrum byla fakt trapnost sama o sobě, spoustu SFX je hrozných - dokonce i nápady jsou takové úsměvné - mediu lezou duchové z pusy a vypadají jako lejno. Kamerově bez nápadu, akce je špatná též. Finále je rychlé jako facka, bez katarze. Některé obludy z pekla vypadají designově dobře, ale v celku to je hloupé. Jinak je tu spoustu krve a trhání různých částí těla po celý film, nevim, proč se v tom autoři tak vyžívají. Chtěl jsem dát hodnocení odpad, ale dam jednu hvězdu za design Babči Yagči a sympatickou Sachu Lane. ()

pistabaci

R.kový rating rozhodne prospel a je škoda, že film tak výrazne tržobne neuspel, pretože pokračovania by som kurňa chcel. Oproti Torovim počinom poklad. ()

Filmoar

Weheheeeej tak toto je jazda, nechápem to nízke hodnotenie... ale budiž. Harbour ide ako píla a Milla ach jaj, postavy, dialógy a Baba Jaga a hudba. Prvé dva diely od Tora sú super ale toto je inde a presne to je to orechové. Treba zabudnúť na prvé dva počiny, a užiť si toto naplno Za mňa 87% ako oči ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)