Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

BillyGoat

Chvilku hobitovsky pohádkový, chvilku až nechutně brutální. Rádoby cool (každý si tady s gustem zafuckoval) a rádoby hluboký (beznadhledový sentiment, který se k Pekelnému klukovy prostě nehodí). Všechno, i snad ty šestnáct let staré triky, byly v původním filmu lepší. A všimli jste si jak tady Hellboyova maska působí uměle až mrtvě? ()

HSGID odpad!

Sám som neveril že som to dopozeral. Tak ako je nesympatický Hellboy tak je aj film. Nehovoriac otom že humor je tu suchý že ani púšť nie je taká suchá. Nuda tu nadobudla nového rozmeru. ()

Herrydos

Bohužel za mě velký krok vedle do rokle film má své světlé momenty občas s trochou sebezapření se jde i těm vtípkům zasmát ale co mě asi nevíce tlouklo do očí je jistá vizuální rozpolcenost chvíli efekty a masky vypadají skvěle a chvíli tak lacině a odflákle až to bolí tohle je velké zklamání a opravdu tady nemám moc co vyzdvihovat do nebe snad jen Milu která dostala trochu méně prostoru, ale za to odvedla jako Královna krve dobrou práci. Nový Hellboy funguje jen když se k němu přistoupí jako k nenáročné podívané na jeden večer a nebude ho srovnávat z minulými filmy pak má šanci aspoň trochu u nenáročného diváka zabodovat. 2* ()

Rumplcimprca

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi?!? Akční? No, dejme tomu. Fantasy? Tak jasně. Dobrodružný? Ne, jen blbý. Sci-fi??! Vždyť to se vylučuje s příběhem! Komedie? Možná.... Trapná komedie? ANO, URČITĚ!!! Dokoukal jsem to jen kvůli mé platonické lásce k Mille. Ale je to neuvěřitelná sračka, divočákodlak je trapnej a směšnej jako prase! ()

luciferrus

Snad poprvé mi Hellboy přišel jako fajn film. Blíže komiksu, trošku neortodoxní, příjemně nahláškovanej. Jako minus se mi jevil "Van Helsing" styl, ale nejsem koncovka těchto filmů. 65% za to, že jsem se u Hellboye poprvé pobavil. ()

smirec1

Nechcel som vidiet tento film lebo tam uz nehral Perlman hellboya. A bez neho by to nebolo ono. Ale nakoniec som si ho predsa pozrel....a myslim si, ze Harbour ako hellboy bol jediny herec,v celom filme ktory zahral dobre svoju rolu...bohuzial na taky film je dost malo ked iba jedna postava taha cely dej.... ()

MaxBodycount

Boha jeho, kerý cecek dovolil tomuto monštru natiahnuť sa na dve hodiny ? Na kieho keketa je tam vôbec prvá polhodina, to aby som si mohol pošušňávať na Harbourovom uslintanom šarme ktorý nezamaskuje ani tona prostetík na jeho xichte ? Kerý schizofrenik prepisoval scenár, aby bolo možné pôsobivé scény schopné konkurovať takmer čomukoľvek, čo vo svojich dvoch filmoch predviedol Del Torro kombinovať s goreom vhodným pre čistý horor ? Niekde v tých dvoch hodinách je ukrytý film, ktorému by som s čistým svedomím napratal tak štverku, ale táto verzia to nebude. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Mám pod stolem brokovnici s kostmi andělů a mířím ti na čertíka." - "Koukám, že dneska mi jde po koulích každej." Nestvůry a příšery byly udělaný parádně! Máme tu obry, upíra, čarodějnice, mluvící prase Gruagacha či Babu Jagu s chaloupkou na kuří nožce. Chválit bych ještě chtěl eRkový rating, protože dodal jeden vulgarizmus za druhým, potoky krve a těla trhaná na kusy. Příběhově to chválit nemohu. Merlinem, Artušem, Excalibur? Hellboy jako ten jediný, co může nést excalibur, což je taky jediná zbraň, která dokáže zabít záporačku královnu Nimue? Ten scénář stahuje tenhle film hluboko do pekel, a to doslova. Co se týká hereckého obsazení, tak si myslím, že je jedno, kdo byl v kostýmu čertíka. Ono jednoduše - Hellboy vypadal jako Hellboy, rozumíte? Milla Jovovich jako záporačka taky na pohodu. - 50%. ()

MatyasK1

Krvavé, šílené, vtipné a hodně jiné oproti původní verzi. Nedá se říct, že je tento film špatný. Není to nic extra ale fajn na odreagování. 60% ()

GilraenElens

Vážně jsem chtěla dát aspoň dvě hvězdy, ale i přes mou slabost pro Milu Jovovich to prostě nejde. Film se snaží být za každou cenu vtipný a brutální a krvavý a kdo ví co ještě a nakonec je z toho jen nekoukatelná, žaludek zvedající slátanina. ()

obri odpad!

Nový Hellboy, je skutočne prepadák na pohľadanie. Že prečo? Žiadny dobrý herecký výkon a postavy bez charakteru. Dej slabučký, predvídateľný, Patetické dialógy, žiadne napätie. No, ale zase je tam veľa, veľa, veľa krvi, násilia, smrti na sto spôsobov a podobných plochostí. Takže hurá, pozerajte, ale netešte sa. To už je slabé aj na komiks. ()

BigJohn02

Nemohu si pomoci, ale tenhle Hellboy se mi líbil zatím nejvíc. Na rozdíl od Pearlmana nevypadal jak plastová figurína, a monstra byla o dost lepší než ta ubohá z del Torovy jedničky. Chybí tu Liz, a tím i romantická rovina, ale je tu Humr! A příslib Abe Sapiena do budoucna. Hlášky, temnota, krev - tak, jak to má být. A zaplaťpánbůh, není tam tma jak v prdeli, ve které není nic vidět. ()

panfilmu odpad!

Tak se to povedlo, i HELLBOY, je mrtev a díky herci, který ho v tomto skvostu ztvárňuje se zrodil nový super hrdina HOMOBOY !!! RON PERLLMANN, byl prostě pro tu roly stvořen a oba díly sním se mi hodně líbí, jenže tohle je vážně průser, po zmršených STAR WARS, zabijou filmaři i BATMANA, protože, hlavní role bude zas GAY PATTINSON. Nedokážu pochopit proč se to v holivoodu poslední dobou tak moc sere s filmem i s obsazením těch filmů ! Myslím že amaerika má dost kvalitních herců, kteří by HELLBOYE ztvárnili mnohem líp, ale i kdyby ho nehrálo to pako, co ho hrál teď, tak stejně by ten film byl úplně blbej, protože i příběh a děj stály jaksi za úplný hovno. ()

Pejryn

Natočit tohle v době kdy frcela Rudá Sonja,nebo Nekonečný příběh,tak asi v pohodě,ale v dnešní době se vytasit s tímhle a pustit to do světa je docela odvaha....,nebo sranda,omyl,...to je jedno. Červenáček v obličeji vypadá jako by ho právě pustili z protialkoholní léčebny,pokus o vtip je snad vtip,efekty fakt děsný a dějove pořádně nevím o co šlo. Milla to bohužel nezachránila. Takže za mně jednou a dost.. ()

Javkine

Na úvod musím říct, že jsem velkým fanouškem komiksové předlohy od Mika Mignoly. A snad i právě proto, jsem z filmu dost zmatený. Místy věrný předloze, místy super scény, efekty a postavy a pro mě hustě vypadající Hellboy v podání Davida Harboura (a to jsem velkým fanouškem Rona Perlmana a dlouho jsem si v rudém nedokázal nikoho jiného představit). Jednotlivé scény jsou však prapodivně pospojovány a místy mi vůbec nesedí hudební doprovod, který nejen že nespojuje, ale spíše rozděluje výsledek na ne moc navazující sled událostí. Často jsem si během filmu říkal, jestli jsem si náhodou na chvíli nezdřímnul a něco mi neuniklo. I přes toto všechno mě to bavilo po druhém a dokonce i třetím shlédnutí (ano, dal jsem tomuto filmu další šance), je to lepší a lepší. O to více mě mrzí, že Hellboy kasovně propadl a kritiky zrovna vřelé taky nejsou. Podle mě by si Hellboy David Harbour zasloužil ještě jednu šanci. ()

sommernachts

Je to blbosť, bez diskusie, ale!, a to je asi dôležité povedať, veď predsa má to byť blbosť. Harbour si hrá Hellboya po svojom, krv tečie potokom, príšery sú príšerné, čarodejnice čarujú, hláškuje sa o sto tristo a odbočka do slovanskej mytológie funguje. Čo by ste viac chceli? Teda, áno, učesanejší scenár, konzistentnejšie zostrihanie a občas menej pixelov by tomu pomohlo, ale aj tak. Má to byť zábava a mňa to bavilo a pobavilo, chvíľami možno aj nechcene, ale na vypnutie po dni plnom excelovských tabuliek excelentné. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)