Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

Kingjiri

Del Torovo pojetí Hellboye mi sedlo mnohem víc ať už kvůli skvělý atmosféře, vizuálu a propracovanýmu fantasy světu nebo Ronu Perlmanovi, kterej se pro tuhle roli snad přímo narodil. Tentokrát se jde cestou béčkárny, která má sice pěkně využitej Rkovej rating, dostatek akce nebo svižný tempo vyprávění nicméně povedenej vtípek je vždycky vystřídanej vtípkem nepovedenym (nebo rovnou trapnym), finále je dost odfláknutý a vizuál je často předigitalizovanej. Zatimco poslední dvě výtky lze aspoň částečně omluvit skromnějšim rozpočtem, scénář moh být rozhodně líp napsanej a nesnažit se být vtipnej za každou cenu. Pro fanoušky akčních béček při nejlepšim sympatická žánrová jednohubka (stejně tak pro mě), pro ostatní diváky nejspíš nicneřikající podivaná. ()

joker30

Bohužiaľ asi moje sklamanie roka 2019. Čakal som, že to bude vyzerať o dosť inak. Bol to nejaký divný guláš, ktorý nemal ani hlavu ani pätu a ešte navyše to bolo všetko také predvídateľné a pritom sa to hralo na nejakú neuveriteľnú zápletku. Ach, škoda... ()

Blowler

Nenech se strhnout zdejším hodnocením a zamysli se nejdřív nad tím, co vlastně od nového Hellboye chceš. Pokud nejsi fanoušek původním filmů od Guillerma, ani komixů, můžeš se skvěle pobavit. Práce s postavami? Nope. Hloubka? Nope. Příběh na pokračování? Snaha, ale Nope. Dostaneš vysokorozpočtový akční blockbuster s tunou CGI se skvěle padnoucím Davidem Harbourem v roli Hellboye. Nic víc jsem nečekal a podle toho taky hodnotím. Příjemná jednohubka na odreagování. ()

HenryIvan

Mal som v pláne napísať, že Hellboy je svojim každým kúskom B-éčko jak sviňa a len sa snaží vyzerať ako blockbuster, no ono to nabralo také obrátky, že v strede to pripomínalo slušnú kokotinu a skončilo sa to ako vydarená pičovina. Jediné, čo stojí za ako takú ( pozitívnu ) zmienku bol David Harbour, ktorý bol občas celkom vtipný. No tie masky a poniektoré efekty, za to by som kompetentným ľuďom nedal ani halier. Rovnako je pekné sledovať takýto počin a počúvať niektoré dialógy, pri ktorých som krochkal blahom pre ich debilitu, strojenosť a neuveriteľnú dávku klišé. A aby tých všetkých oxy(MORONOV) nebolo dosť, poviem len, že normálny človek zvládne Hellboya dopozerať. Kto je dnes však normálny ?? 40 %. ()

dalziel

*Také nejaké ,nijaké.Záchrana "média" Alice ako malého dieťata bola asi najzábavnejšia vec celého filmu.Fimári si trocha uždibli z Hry o tróny a trochu z Helboya zlatá armáda..Aspoň mňa to pri pozerání napadlo. ()

bararich8

Nejslabší Hellboy. Příběh nepříliš zapamatovatelný, hodnotím po týdnu a už si fakt nepamatuju, o co tam šlo. Nicméně David Harbour je více než solidní nástupce. Další díly už raději asi ne, 3* ()

Torgal

Kvôli hnusnej Hellboyovej maske som bol pripravený tento film nenávidieť už od zhliadnutia prvého traileru. Kupodivu to ale napokon vôbec nedopadlo tak zle. S Del Torom sa to síce porovnávať stále nedá, ale inak sa jedná o slušný komiksový akčňák čo sa nebojí pridať aj vedro digitálneho kečupu. Jednotlivé scény dokonca super (súboj s obrami podfarbený vypalovákom od Muse), ale dohromady to drží menej by bolo treba. Zápletka je tiež hodne hodne divoká a záporáčka Milla toho ukáže len veľmi málo. Celému finále tak potom chýba poriadne epické vyvrcholenie. S ohľadom na očakávania ale stále príjemné prekvapenie. 6-/10 ()

geek.ondra

Totální béčková zhovadilost plná špatných triků, divného vizuálu a debilních postav. Tomuhle filmu ale neskutečně hraje do karet to že ze sebe nic víc než béčko nedělá... takže vypněte mozek a můžete si tenhle béčkový orchestr v klidu užít. 4,5/10 ()

papaguy

Na Zlatou armádu to nemá. Ale přece jen nutno uznat, že od prvního filmu ušel Hellboy kus cesty. Hlavně co se se speciálních efektů týče. Velká část filmu je prakticky jenom digitální. Paradoxně se tu mísí občas velmi odfláklá akce s prvotřídním provedením. Milla je prostě boží. Propojení klasické legendy s americkým komiksem působí téměř svatokrádežně. No, obešlo by se to i bez toho. ()

RoneXxXD

Hellboy byl vždycky Béčko,ale původní díly s Perlmanem a DelTora dosahovali kvalit lepšího Áčka. Tento výtvor je naprostý opak tedy jen horší Béčko. Nebudu zde nějak přehnaně poukazovat na fakt že s komiksovou předlohou až na pár referencí a zasazení to zcela hází do koše a jede si podle svýho,který je velký špatný. Celkově v tomhle hodnocení spíše budu srovnávat staršího Hellboye (2004) s tímhle výtvorem. Tenhle Hellboy je spíše parodie na předlohu a původní filmy,charaktery jsou zde naprosto blbě napsaný a z Hellboye udělali obyčejného blba co musí hláškovat u všeho co udělá kde na rozdíl v komiksech či v původních filmech byl aspoň řádně cynickej a hlášky byly načasovaný. Tenhle film má teda nemá absolutně korespondenční scény resp. ty scény do sebe opravdu nenavazují a je z toho prolínanej chaos. Z akce do akce,nic víc nečekejte a strašně to ubližuje filmu ne že ne. Vrátím se znovu k špatně napsaným charakterům - ta jedna holčina byla bezesporu nejotravnější složkou filmu a byla až do konce zcela zbytečná. A co efekty? Hrůza. Jako Low Budget seriál z 90let projetej nejnovější grafikou od Nvidia. Vzhled ksichtu Hellboye nebudu ani komentovat,memes se na tom dost vyřádili sami. Ale abych to i nehejtil bylo zde i pár lepších momentů...finále vcelku ušlo a pasáž s Babou Jagou byla docela fajn. Jinak celkově i kompozice byly strašně low budget např. scéna kde je popisován příchod Hellboye působil komicky tím jak to působilo lacině. Původní Hellboy v tom představení měl lepší grády. Film je prostě béčko nic oslnivého nečekejte,prostě počítejte s parodií původních filmů. Jaká škoda že nevznikl plnohodnotný 3.díl s Perlmanem. 60% ()

DAPDO

Nijak zvlášť jsem nestříkal ani z předchozích Hellboyů, ale uznám, že oproti tomuhle novýmu měly aspoň něco do sebe a byly i celkem vtipný. Tohleto bylo strašně křečovitý. ()

figliar

Zas až takú tragédiu by som v tomto filme nevidel. Aj keď pre mňa bude vždy najlepší Hellboy Ron Perlman, David Harbour ho zahral solídne a aj so štipkou humoru. Príbeh odsýpa svižne, aj napriek 2 hodinám dĺžky som sa nenudil. Keby Marshall viac zapracoval na vizuále, pretože ten pôsobí veľmi lacno, tak by z toho bolo veľmi slušné fantasy. ()

aR3Zz

Vlastně by to byl super povedený díl, kdyby scénaristi nepatlali dokupy vše, co jim přišlo pod ruce. Protože se na to fakt dobře koukalo, Hellboyovy hlášky nebyly zas tak trapné, místy měl film i hloubku a pěkně vykresloval motivy různých postav. Akce byla zpracována také ukázkově. Ale motat do toho krále Artuše, Merlina? Angličtí moderní rytíři na koních? Takovéhle doslova dementní přehmaty celý film zbytečně shazují dolů. 60% ()

Razzor_82

"Jo, tak pojď!" Neil Marshall se snaží o restart rudocha. Rohatý David Harbour je jinak stylizovaný ďáblík a na Perlmana rozhodně nemá ani náhodou. Vidíme zde hodně sarkazmu a dějového skákání. Jde vidět snaha o drsnější verzi. Za mě hluboký propad. Jen díky Mile udržím tři hvězdy. 5/10 ()

JimiH

Tak tenhle restart si Hellboy opravdu nezasloužil. Schematický scénář, křečovité dialogy i motivace postav, téměř nulová atmosféra a snaha za každou cenu vybudovat franšízu. To naštěstí nevyšlo. Dvě hvězdy dávám za scénu s obry a Millu Jovovich. ()

DarthFailord

Tak jsem byl na Hellboyovi a je to nebetyčná kravina😂 David Harbour je celkem dobrej, ale na Pearlmena to bohužel nemá. Film se zabíji svou vlastní hloupostí a přeplácaností. Král Artuš? Vážně? Omg. Za světlou stránku filmu můžu označit mladou Alice, které se povedla bitka v lese, kde vyrážela z padouchů jejich duše, to bylo celkem dobře udělané a pak naprosto skvostné dvě minuty téměř u konce, kdy si tvůrci vyhráli s démony a monstry opravdu se vší parádou! A ty smrti a fatalitky které během těch dvou minut uvidíte opravdu stojí za to! Humor působí dost nuceně a většinou nefunguje. Vulgarity byly bohužel většinou taky navíc. Nebo pak od malého Prasáka působily nechtěně vtipně. Mila Jovovich jako záporák dobrá, ale utápěla se v oceánech klišoidních hlášek. I když musím uznat přepínání televize v jejím případě bylo výborný😂😂 mělo to takový potenciál, ale takhle si Hellboy prohrál válku sám...rád bych řekl, že si nebudu za týden pamatovat o čem to vlastně bylo a jaké o bylo, ale pravdou je, že takovou kravinu budu mít v hlavě ještě hodně dlouho🤦‍♂️🤦‍♂️😂😂 ()

Sala1

Film ťahá a stojí na hlavnej postave a hercovi Harbourovi, ktorý napriek prvotným obavám v zámorí podáva absolútne presvedčivý výkon a jeho Hellboy je zmesou sympatii, humoru, drsnosti, vážnosti a pochýb. Presne tak ako má byť a presne ako v komikse. Oproti pôvodnej duológii sa v tomto prípade generálne jedná o fantasy biják, ktorý má jednu veľkú výhodu a to je pestrosť sveta takého, aký ho Mignola vytvoril. Na druhej strane však snímka zlyháva v snahe narvať do projektu čo najviac akoby sa všetci báli, či to bude niekoho baviť ak nepôjdeme na plno. Pokiaľ film oprostíme od všetkých nánosov, dostaneme pozoruhodné fantasy dobrodružstvo, ktoré si neuveriteľne dôsledne ctí atmosféru komiksu a zároveň predstavuje svet zaujímavo a odvážne. Výsledný produkt, mimo toho, že snímka bude zapamätateľná v prvom rade ako guilty pleasure, je však príliš skratkovitý a od začiatku do konca hlučne rovnaký. Bez kúska režijneho citu prechádzame situáciami a konfliktmi, ktoré z vysoka kašlú na vedľajšie postavy a nerobia si starosti ani so záporákom, s ktorého sa vykľuje regulérny bad-ass. Strih a technická stránka, ktorá by pri podobnom filme mala byť dokonalá, v tomto prípade zlyháva a spolieha sa na fanúšikovskú základňu, ktorá im to odpustí, pretože sme konečne dostali rúbanicu hodnú najväčších mytologických crossoverov v dejinách. Pozdravujem Babu Jagu. Viac tu: https://youtu.be/WDREB-NzjWw ()

Liathfaol odpad!

Kdo má rád Hellboye, tak ať na to raději nechodí. Přijde mi, že autor původní komiks vůbec nepochopil. Film je udělaný neskutečně amatérsky. Ztracené dvě hodiny v kině. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)