Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

Jazz06

Co musím filmu nechat, tak to je nápaditost monster. Zvlášť na konci se opravdu předvedli a nezbývalo než tleskat. S brutalitou hodně tlačí na pilu, ale hodí se to sem. Párkrát se mi až udělalo šoufl jak propracované to měli. Nicméně příběh je děsná slátanina. Nebo za to možná mohlo to, že se nelogicky skáče z jedné scény do druhé a já se místy ztrácel. Polovina dialogů je expozice. Hlášky padají úplně mimo mísu a vtipy maximálně otáčí oči v sloup. Obsazení fajn, ale většina postav svoje repliky přednáší jak na divadle. Volba hudby pro některé scény naprosto příšerná. ()

Hellknight12

Naposledy videné v kine. Dnes som mu dal druhú šancu a ani na druhý pokus mi to neprišlo lepšie. Slabé réžia, slabý scenár ale hlavné zlý vybraný herec ako Hellboy. Po efektívnej stránke je to slabý priemer. Nedokážem si pomôcť ale jediný kto hral aspoň trochu nadpriemerne bola M. Javovich aka čarodejnica. Jej postave je tiež veľmi slabo napísaná ale s tým čo mala zahrať a v scenári tak to za mňa podala bravúrne. Na to, že to je po Hellboyovi hneď druhá hlavná postava, tak na plátne nemala ani tretinu času. Čo je za mňa škoda. Mám len dve otázky. Prečo nepokračovali, tam kde skončila Zlatá Armáda? Ak už bol del Toro zaneprázdnený, tak nemohli si vybrať lepšieho režiséra? Celkové hodnotenie za mňa je 50%. Bohužiaľ za mňa sklamanie. ()

WhiteRaven

Hellboy je odfláklý a připomíná režisérský debut. Ať už Béčkové CGI, pomatený střih, pofidérní vtípky, křečovité vyprávění příběhu nebo i Hellboyovy hýbající se gumové rohy, vše by šlo udělat s větší láskou a ne za účelem vybouchat kačky za co nejkratší čas. I přes tyto skopičiny je Hellboy v míře zábavné Rko, ale pouze v případě, že se u něj vypne vše, co připomíná myšlení. ()

Ondr0n

Od nového Hellboye jsem dostal přesně to co jsem čekal podle traileru. První polovina filmu se nesla v duchu: Je nastolena scéna s úžasnou pro Hellboye typickou atmosférou, následovaná nějakým tím zajímavým nápadem, ale vzápětí je to celé totálně zabito pitomými hláškami, silně nepatřičnou hudbou nebo slabými efekty (navíc jsem si potvrdil, že digi-krev je prostě nuda i když je jí sebevíc). A druhá půlka filmu ztrácí i onu zmíněnou nápaditost a atmosféru. A to pořád není to nejhorší. I hlavní hrdina Hellboy mi přijde absolutně nezvládnutý, jak herecky tak vizuálně (cením snahu přiblížit se komiksovému vzhledu, ale prostě se to nedopadlo) a právě jeho hlášky mi lezly na nervy nejvíc. Zbytek osazenstva taky není žádná sláva. Spousta lidí si také stěžuje na to, že film neustále skáče z jednoho místa na druhé a působí neskutečně přeplácaně, ale mě osobně tenhle fakt nějak nevadí. Přemýšlím, jaký aspekt filmu bych mohl vyloženě pochválit, ale žádný mě bohužel nenapadá. Vizuál (až na efekty) nebyl úplně k zahození, ale žádný zázrak to není. Místy jsem si opravdu říkal, že by to mohlo být super, ale ve finále z toho prostě nic nevzešlo. ()

tlesk

Původní filmový Hellboy, jakkoli s předlohou nakládal volněji, měl dobře vykreslené postavy a poetickou, mýtickou atmosféru s nádechem pohádkového temna a tajemna. Byl jiný. Originální. Tento reboot od Neila Marshalla vizi Guillerma del Tora nepřekonává. Je hektický a uspěchaný. Jako by do vás chtěl napumpovat koňskou dávku adrenalinu. Vrší akci nad akci. Jednu za druhou, až se divíte, co se to vlastně vše děje. Když ale smršť akčních scén právě touto neukočírovanou nezřízeností nezanechává žádný výraznější dojem, stává se z adrenalinu sedativum. Hellboy je i přes drsnost, propracované masky a poklonu předloze (místy doslovnou) nesmírně nekonzistentním, nevyrovnaným a křečovitě sestříhaným filmem, který jednoduše řečeno zklamal. Přestože si v závěru a potitulkových scénách dost otevřeně připravuje půdu pro pokračování, bylo by možná lepší, kdyby k němu nedošlo… ()

Comida

Nový Hellboy není zas tak špatný film, a už vůbec ne nudný. Naopak - tempo filmu mi sedlo a celkem slušně jsem se bavil. I vtípky se povedli (fungovali tak na 80 %). V čem trochu snímek zaostává je akční stránka filmu. Horší práci s kamerou nijak nepomáhá špatný střih (ne jen v akčních scénách). Co mohu ale pochválit je hudební doprovod skládající se převážně z rockové hudby. Trochu zamrzí horší digitální efekty které občas doopravdy bijí do očí. Problémem je taky vážná stránka filmu. Takže bych ocenil více kdyby byl celý film natočen jako komedie dělající si ze sebe srandu. Nicméně, celkově se jedná o zábavnou kravinku, kterou pokud vypnete mozek a budete tolerantní, si užijete. Mimoto tu dostává celkem prostor i nádherná Milla Jovovich která působí kouzelně, i přesto že hraje zápornou postavu. Možná je to tím že ztvárňuje čarodějnici. David Harbour jako Anung un Rama působí sympaticky a je doopravdy drsný. Ne jako ve verzi Guillerma del Tora, kde nám onu představu násilně snímek cpe (což bylo více ve druhém díle). 6/10. PS: Trochu mě zaráží proč eRkový film je v kinech s českým dabingem? Jediná odpověď na tuto otázku, která mě napadá je aby si pracovníci kina mysleli že se jedná o další dětinskou komiksovku. No oni pak ty tržby vzrostou. ()

HERGImanCZ

Taková béčková oddychovka! Nový Hellboy si rozhodně nezaslouží umístění na vrcholu jakéhokoliv žebříčku. Na druhou stranu se o to ani nesnaží. Je plný mýtických stvoření, hlášek a krve. Svět, ve kterém se film odehrává, není nijak podrobně vysvětlován. Je tu sice krátký úvod, ale potřebujete vědět jen to, že zde existuje obrovské množství kultů, příšer a čarodějnic. Jo a také magie, která nemá nijak definovaná pravidla, a tak ji scénáristé mohou použít k čemukoliv, co je napadne. Co se týče humoru, snaží se ho tu prosazovat poměrně hodně. Sice se ne všemu, co bylo myšleno jako vtip, zasmějete, ale rozhodně se tu neobjevují momenty, kdy vám vtip přijde spíše trapný. Často je to všechno také okořeněno vulgární mluvou, která do filmu skvěle zapadá. Poslední věc, o které bych se chtěl zmínit, jsou efekty. Poměrně často jsem slýchával, že jsou ve filmu na některých místech dost mizerné, s čímž tedy spíše nesouhlasím. Ano, nejedná se o špičkové CGI, které můžeme vidět ve jiných filmech podle komiksů, ale že by mě někdy přímo praštilo do očí to, jak špatně příšery vypadají, to se mi rozhodně nestalo. Nový Hellboy rozhodně není film, který byste povinně museli vidět. Pokud chcete ale vypnout a skočit si na něco s R ratingem, jedná se o dobrou volbu. ()

Flory14

Hellboy, pekelná jízda, která na mě byla až moc rychlá. Tento film to měl od začátku strašně těžké. Je těsně před filmovou událostí roku Avengers: End Game, trailery se lidem nelíbili a navíc původní verze Dela Torona byla velmi oblíbená. Aby tento film uspěl, muselo by se jednat o naprosto unikátní kousek, což se bohužel nejedná. Tempo filmu je velké, v každý lokaci se zdržíte tak 5minut a už jste jinde. Po konci filmu jsem vlastně pořád nedokázal zjistit, jaký žánr to kromě akce byl. Komedie, horor, parodie, fantasy? Nevím. Davidovi Harbourovi jsem strašně fandil, tohoto herce mám dost rád a přeju mu úspěch, leč tady mě nepřesvědčil. Nutno ale podotknout, že postava Hellboy, na které by měl film stát, nebyla tak výrazná, plus jeho nelogické měnění názorů je taky WTF. Ten film chtěl zkrátka stihnout to, co se klidně dalo dát i do tří filmů. Každopádně Rko co se brutality týče, tam je podojený dost. Spousta mytologických postav. Celkem fajn muzika a občas se zasmějete. Kritika na to, že Hellboy vypadá fakt hnusně je oprávněná, takhle si pekelníka představuji, nechci Zacha Efrona, ale pořádně hnusnou držku!!! Pokud nevíte na co jít do kina a chcete totálně vypnout mozek, klidně mu dejte šanci. Totální Béčko, který ale může někomu, kdo to má rád, sednout. Přesto to tři hvězdy urve, s hodně odřenýma rohama, ale dá je. ()

boo-boo

Všeobecnému všeobjímajúcemu hejtu nerozumiem. Hellboy je presne taký, ako jeho predloha - v prvom rade škaredý, v druhom béčkový, nemá zrovna uhladený vizuál, no je celú dobu hovadsky zábavný. Všetci zúčastnení vedia, že točia brak a pristupujú k veci s nadhľadom, ktorý by sa hodil každému, kto si naňho zbehne. Harbour je skvelý, Milla hrá presne to, čo sa od nej čaká a pekelné finále síce pravdepodobne zožralo 80% peňazí na triky, ale stálo to zato. Neviem, prečo to bolo také krvavé, ale rozhodne mi to nevadilo. ()

GameboyNES

Jóó, kdo nelenil a přečetl si komixy ze kterých tenhle film vychází, bude plně spokojenej. Čekal jsem drsný levný béčko a dostal jsem kurva jo! Drsný krvavý, nahláškovaný béčko. Komixu se to drží velice věrně. Hudba výborná. Mám rád i Hellboye od Tora s Roníkem, ale tohle beru jako velice povedený restart. Jen škoda že je to fakt jen pro úzkou skupinku lidí a nevydělalo to na pokračování :( 100% ()

.killer.

Hellboy, kterej nekouří, má smartphone a je pohlcenej nepovedeným digitální bordelem? Možná kdyby neměl naprosto kulervoucí předchůdce z dílny del Tora, tak by člověk mávnul rukou... Člověk, který nemá soudnost. Možná mě to nas*alo jenom proto, že jsem konzerva, nebo prostě proto, že na tom chci hledat chyby, ale je fakt, že si o to Marshallův Hellboy naprosto otevřeně říká. Hodně špatná podívaná, které chybí kouzlo a charakter – aspekty, které nám před pár lety ten "pravý" Hellboy nabídnul. Určitě nedoporučuju. ()

Clark_Kent

To byl solidní koncert pro belzebuba! Má to styl, má to kurevsky dobrej příběh a taky to má ďábelsky extrémní koule. Čarodějnice a démoni si prděj do gatí a padaj jak shnilé hrušky. Nevím co se zdejším smrtelnickým srágorám na tomto zdařilém snímku nelíbí? No, když to vezmu od podlahy, hezky zrnko po zrnku. Tak nový Hellboy v podání D.Harboura si ladně vytírá prdel s předchozí břečkou v podobě cukrátka Perlmana. Bavilo mě to moc a jsem prakticky nadmíru spokojený, moc rád uvidím další a podobou pekelně tvrdou cestu. O moc víc jak cestu nějakýho vyčouzenýho marvelu. ()

Dandy95

No toto byla teda pořádná kravina... mám pocit, že na začátku natáčení tam snad byla i skutečná snaha udělat dobrej film, ale z nějakýho důvodu to celý šlo do kytek. Scénář je neuvěřitelná obludnost, sestříhalo se to snad za jeden den někde v garáži a aby bylo jak to prodat, tak se tam narve neuvěřitelná přehršel digi gore, který působí čistě nechutně a nakonec vizuální efekty, který jsou občas fakt jak ze Sharknada. Naopak mám pocit, že většina herců se fakt snažila, akorát Ian McShane vypadá, že si přišel jenom pro výplatu. Marshallovy občasný pokusy točit akci na jeden záběr nejsou špatný, jen to podle mě chtělo úplně jinej přístup co se týče celkové stylizace, barev a prostě přístupu k materiálu. Je to film pro dospělý s neuvěřitelně trapným dětinským humorem. Aspoň, že se to nebere úplně vážně. Peklo jako Justice League to není, ale...no ale pořád je to solidní peklo. Škoda. ()

RAFT

Nový Hellboy nic moc, jenom nuda a sem tam nějaké ty monstra jinak film nestojí za nic .Maska Hellboye hnusná až to do očí práská.Zlatý Guillermo del Toro a Ron Perlman . No ,co dodat další propadák .50% ()

Mr.Baboon

Tak tady hate opravdu nepochopím. Však tady šlapalo snad úplně všechno - humor, bitky, obři, Baba Jaga, bitky, démoni, humor, Hellboy, bitky... Ne vážně, ten film opravdu bavil od začátku do konce a to hlavně svým humorem, že si nebral nikde s ničím a nikým servítky, kostýmy a odsejpavostí. A opravdu mě mrzí, že se nedočkáme dvojky, jelikož na tu bych do kina už opravdu zašel. Škoda, fakt to mělo potenciál. ()

Knor

Tak musím říct, že to není až taková tragédie jak jsem většinou četl. Tohoto Hellboye nelze ani srovnávat s tím od Del Tora, tohle je úplně jiná lajna. Scénář je hloupoučkej až blbej, kromě tradičně sexy Jovovich a odporný čarodjnici tu není jediná zajímavá postava včetně Hellboye, kterej je absolutně nevýraznej a to je u hlavní postavy docela průšvih :-) Na druhou stranu jsem si celkem užil spoustu akce, slušný hláškování, hromadu různých příšerek. Digitální krví a vnitřnostmi se sice nešetřilo, ale je to tak přepísklí až to bije do očí, no ale aspoň něco. Stačí úplně vypnout mozkovnu, dát si pár piv a dá se na to v pohodě koukat. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)