Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

Rathalos

Novy Hellboy ma absolutne nesklamal,bavil som sa od zaciatku az do konca,nechyba akcia,rozne bytosti a monstra,skvele triky,je to dostatocne krvave a vizualna stranka ma uplne dostala,reziser Neil Marshall je moja krvna skupina...:-) ()

Folky

Guilty pleasure roku. Jestli se u nějakého filmu dá říct, že je u něj nutno vypnout mozek, tak je to právě Hellboy. A mně se to povedlo. Nekompromisní béčko se zmatkovým scénářem, který skoro nedrží pohromadě, ale bavil jsem se u něj od začátku do konce a s radostí si někdy dám opáčko. ()

strikeman

Podhodnocený film, rozhodně povedený erkový komiks s vynikajícím Harbourem (coby důstojným následovníkem Pearlmana) v hlavní roli ... 79% ()

MickeyStuma

Další pokus o restart komiksového filmu, další šance na pořádné akční a temné rošambo, ale protože je zvyk železná košile, dopadlo to stejně, jako u předešlých pokusů o restart obdobných komiksových filmů. Tedy bohužel, další zklamání. A přitom snímek ohromný potenciál má, jenomže když je divák zvyklý na předešlé dva snímky, které vytvořil Guillerma del Toro, a je na ně upnutý, každá další šance je prostě marná. Změnil se nejen vzhled Hellboye, což je vůči jinému představiteli pochopitelné, ale i celý náboj dané koncepce. Příběh je rychlejší, drsnější, temnější, v akci výraznější a vůbec celkově daleko hororovější. Takže žádná popcornová zábava jako posledně. I když Hellboy samozřejmě klasicky hláškuje co se dá. Sarkastický humor tím udržuje rovnováhu mezi napětím a děsivými momenty. CGI efekty jsou takové jaké jsou. Nic moc, ale stačí. Diskutabilní je i scénář, který může na mnohých místech vyznívat dosti složitě a někdy i poměrně neokázale. Holt to už není taková legrační zábava, jak bylo očekáváno. Dokonce i sám autor komiksových příběhů Mike Mignola prohlásil, že tato filmová verze je komiksu daleko věrnější. David Harbour v roli Hellboye je překvapením. Konzervativní divák, jak už je výše zmíněno, je ale zvyklý na Rona Perlmana a pro mnohé přes to vlak prostě nejede. Přitom David pojal svou roli dobře a plně charismaticky. Neil Marshall vs. Guillerma del Toro. Režiséři ve své tvorbě naprosto neporovnatelní, což se ukázalo i na komiksové postavě Hellboye. Každý má své pro i proti a tak to vlastně má i být. Marshallův Hellboy měl v amerických kinech označení R, což už mluví samo o sobě. Kdo chce pouze zábavu, sáhne po filmech od Tora. Kdo chce drsnější verzi, sáhne po tomto filmu. ()

Heavyman

Servítky si neberoucí nářez, kde se masakrujou lidi i monstra až lítají končentiny vzduchem, krev stříká proudem a občas padne i fórek. Dokonalé na vypnutí mozku. ()

Faila

Úplně pitomé to podle mě sice nebylo, místy mi to přišlo i docela vtipné a příběh nebyl úplně nezajímavý, ale je to spíš taková oddychovka, z které nejsem nijak vyloženě unesená. ()

Raziel_cz

Na del Torova Hellboye si lidi stěžovali, že se nedrží komiksu. Tak gratuluju – teď tu máme nového feel-good Hellboye, který se komiksu nedrží taky (i když tenhle i – a to především – ten del Torův se ve skutečnosti komiksu drží dostatečně), nemá žádnou atmosféru, žánrově spadá spíš do komedie a úspěšně zvládá rozbít všechny vaše oblíbené postavy. Vychází hlavně z Divokého honu, k němuž přidává kousky vyzobané z různých jiných dílů, ale nejenže naprosto minul jeho pointu, ty vyzobané kousky navíc skoro do jednoho působí jako přilepené izolepou. (Dál lehké spoilery... ale fakt vám to zážitek nijak nezhorší.) Což se vlastně týká hlavně těch postav – je jich tady hooooodně. Fakt hooooodně, hlavně těch nelidských. A samozřejmě mezi nimi není Abe, Johann Kraus, Roger nebo Liz. Ale je mezi nimi Baba Jaga, čarodějnice z Temnota vábí, Henry Hood, všichni známí nacisté, Rasputin, Ben Daimio, Humr Johnson a řada dalších. A popravdě jediný důstojně zpracovaný je ten Humr. To je na jednu stranu fajn, nakolik je v komiksu moje oblíbená postava, ale taky je to trochu málo. Spousta z nich se tu mihne jenom na zlomek vteřiny (Hood), vteřinu (nacisté) nebo sice na více než vteřinu, ale nehraje je Roden a nevypadají jako Rasputin... a ten zbytek – profesor Bruttenholm je napsaný jako Reginald Hargreeves z Umbrella Academy, Hellboy jako náctiletý fracek (a i když se David Harbour fakt snaží, z tohohle materiálu sympaťáka udělat nezvládl), zmíněná Baba Jaga leze po čtyřech ve stylu Vymítače ďábla a Alice je otravná hláškující kravka. No, vlastně skoro všichni jsou otravní a hláškující. A nadávající. A asi tím půjdu sám proti sobě, protože jsem se na Rkového Hellboye těšil, ale nadávky i brutalita tu působí strašně samoúčelně. Marshallovy filmy mi obvykle vyhovují, ale jeho punkový styl je úplná antiteze pomalejší, přemýšlivé a často surrealistické předlohy. A jasně, já vím, že mu do toho studio dost hráblo (což je na tom dost vidět), ale těch věcí je tady příliš mnoho, aby se daly hodit jenom na to. Výsledek by každopádně víc seděl třeba Suicide Squad. Se kterou to má ostatně společného víc. Například to jako Suicide Squad vypadá. A taky to jako Suicide Squad zní. A samozřejmě to je i přesně tak hloupé a hloupě sestříhané. Začíná to voiceoverem (protože samozřejmě), jenž vám o dvacet minut později zrekapitulují expoziční dialogy. Expoziční dialogy jsou mimochodem skoro jediný typ dialogů, jichž se dočkáte. Ale nemusíte se bát, protože když už vás začnou nudit, proloží je to flashbackem. S voiceoverem. A musí se nechat, že komiks funguje přesně takhle. Jenže mu to vychází, protože jak už padlo, komiks je pomalejší, přemýšlivý a často surrealistický, a hlavně je to víc než co jiného příběh o příbězích a legendách a mýtech, a přestože by to narativně fungovat nemělo, nějak to funguje, a že se děj zastaví, protože jedna postava začne druhé vysvětlovat expozici, není nic neobvyklého. Jenže tohle je film. A místo toho, aby vám ukázal, co se děje, vám to povídá. Ale ani když se pokouší ukazovat, moc se to nezlepší, protože mu chybí struktura. Aspoň akční scény jsou většinou super... ale zase jak na jejich pozadí pořád buší rock, působí spíš jako videoklip. A jelikož ten rock potom buší i na pozadí všeho jiného, působí jako videoklip i to. A když pak asi ve dvou částech bušit přestane a ty dvě části se snaží být napínavé a strašidelné, zase to nefunguje, protože vám ten rock, co před třemi vteřinami bušit přestal, pořád buší v hlavě. Co dodat. Snad jenom, že kvalita CG je občas proměnlivá, ale celkově fajn. Obrovská monstra na konci dokonce vypadají fakt super a mají úměrně super design – škoda, že tam jsou jenom malou chvilku. A že titulky ve stylu Mindhuntera, když vám film oznamuje lokaci, byly milé. | Fun fact: V propagačních materiálech (včetně traileru) jsou věci, které ve filmu neuvidíte. A Abe tu ve skutečnosti je. Ale budete si přát, aby nebyl. () (menej) (viac)

BOURQUE

Reboot Hellboy-a je v mojich očiach fiaskom. Scenár detinský, pripomínajúci B-ové klišé parádu. (Na čo všetko sa dá ešte použiť legenda o Excalibur?) Globálne, vizuálne efekty v poriadku (odporúča sa však kino), ale aj tu sú rezervy. D. Harbour ako Hellboy nebol až taký zlý, ale na R. Perlmana nemá. Zbytočne nafúknutý snímok na 2 hodiny. Hlášky na priemernej úrovni, jedine celkom solídne vybraná hudba dokáže občas spestriť to, čo vidíte. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

GOREGASM

Jedno velké překvápko. Marschall z padesáti megového rozpočtu vypotil sympatický vizuál a jeho odvázaný a masakrózní přístup Hellboyovi prospívá stejně jako vtipně ukecaný David Harbour v hlavní roli, který se může vedle Perlmanovy kreace postavit s hlavou vztyčenou. Béčkové vody to ze sebe nesmyje, ale ani není třeba, protože přesně takhle by komiksová bejkárna v eRkovém kabátku měla vypadat. Natočte pokračování, prosím, prosím. Ve stejné sestavě moc prosím, prosím :-) 80% ()

Bohnice05

Musím říct, že to není úplně špatné. Je to dokonale šílené a R-rating se k Hellboyovi prostě hodí. Ale to provedení je bohužel hrozné. Miluju del Torova Hellboye, který je po výtvarné stránce dokonalý. Levné efekty a animace, kterých je tenhle film plný, na mě proto bohužel působí uboze a trapně. Veliká škoda. ()

figliar

Zas až takú tragédiu by som v tomto filme nevidel. Aj keď pre mňa bude vždy najlepší Hellboy Ron Perlman, David Harbour ho zahral solídne a aj so štipkou humoru. Príbeh odsýpa svižne, aj napriek 2 hodinám dĺžky som sa nenudil. Keby Marshall viac zapracoval na vizuále, pretože ten pôsobí veľmi lacno, tak by z toho bolo veľmi slušné fantasy. ()

helloween93

Dlouho jsem váhal, jestli téhle adaptaci dám dvě nebo tři jvězdy, ale vzhledem k tomu, jaký je scénář guláš s digibordelovým vizuálem, nakonec dám 2*. Mignolovy komiksy jsem četl a z téhle adaptace jí necítím tou temnou atmosférou, spíš z Hellboye udělali takového pekelného Deadpoola, který se snaží hláškovat za každé situace, temná atmosféra opírající se o lidový folklór je pryč a zbude pouze krvavé akční béčko se samoúčelnou vulgaritou a brutalitou, kterou mám rád, když má pointu a je podána ve vtipné podobě. Což ale není tenhle případ. Diváci film odsoudili a z Hellnoye je jeden z těch nejostudnějších propadáků roku 2019. ()

Wallis3

By mě zajímalo, co se na tomhle místní smetánce a exprtům na slovo sťatým nelíbilo. Harbour v mnoha ohledech daleko lepší než Perlman. Krvavost filmu víc než slušela, Milla byla BITCH, co jsem teda těžce trpěl byla ta adolescentka, ale pak jsem si zvykl. Ty óbr monstra byla lahoda. Ale uplakánci se asi bojínkovali, tak to pohřbili, protože tam nebyl uprdlej strejda Perlman, achjo! ()

FanKalEl

Pre mňa osobne veľmi uspokojujúca akcia a temná fantasy ktorá v rukách Neila Marshalla vyznieva viac komiksovo než prvé dva počiny. Bál som sa že bez Rona Perlmana to už nebude ono ale som tak rád že som sa mýlil. Charaktery vás zaujmú a hravo s vami potiahnu dve hodiny. Miestami vizuálne obžerstvo na veľkom plátne. Prečo nedávam plný počet? Scenár je tu slabší než u Zlatej armády. Tie hlášky v českom dabingu sú neskutočne super. Druhé zhliadnutie mi nezmenilo názor o tom že je to fakt v pohode film.. (75%) ()

misbos odpad!

PEKLO - aneb - film, který si nikdo nepřál. Když si scénárista dějový peripetie tahá z prdele jak tasemnici (zombie Merlin..), když herci pořádně nevědí, co a jak hrát (hlášky jsou většinou mimo mísu, a tón se mění behem jedný scény několikrát), a když na to všechno najmou patlala, co se vystřík prvníma dvěma filmama, a pak už to byl humus... jinak to ani dopadnout nemůže. Normálně mi bylo trapně, že na to vůbec koukám. Nic! Sifon! Dva! ()

emdvojka

No musím povedať, že Hellboy v podaní Davida Harboura je výborný. Jeho vzhľad je primerane odpudivý ale i drsný, hodný jeho mena. Vtipná zložka je spracovaná dobre aj aj ľudská stránka "pekelníka" vzbudzuje sympatie. Príbeh ide viac do hĺbky jeho minulosti a počiatkov jeho vzniku. Trhanie rúk, nôh, podrezávanie krkov a stínanie hláv však mohli troška obmedziť pretože je to niekedy až otravné. Záver filmu však veľmi nepoteší, pretože miesto poriadne šarapaty sa tam dočkáme jedného súboja a zvláštne budovaného konca, ktorý všetci len prekecajú. Tak či onak je ale nový Hellboy iný od toho v podaní Rona Perlmana a tiež si zaslúži svoje pokračovanie, ktorý je na konci filmu i naznačené jedným prijemným prekvapením. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)