Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

majec4

Podla mna pecka film. Zabavil som sa neskutocne. Malo to super napady, hlasky, Babu Jagu, Artusa, obrov a plno ineho. Obaval som sa ako sa mi bude pacit samotny Hellboy, myslel som si, ze ten moze byt iba jeden, no Harbour bol uplne v pohode. Jovovich potesila tiez a tie jej priserky, co robili gulase z ludi boli fakt super urobene. Za mna to v pohode konkuruje Del Torrovemu Hellboyovi, lebo mi to prislo komixovejsie, tym ze casti tiel len tak lietali. Mozno je to viac pritiahnute za vlasy, ale mne to urcite nevadilo. Marshall to rozbehol pekne, tesim sa na pokracovanie. ()

cskomando

Nesympatický, ale o to víc brutálnější, krvavější hellboy s nabitějšími akčními scénami. Celkově postavy stály za nic. Příběhové zpracování a vtipné hlášky oproti předchozím 2 dílům chyběly. Nebýt těch monster, krve a bojových scén, šel bych o hvězdičku dolů. Nicméně jsem herce ani moc nevnímal díky surovosti filmu. ()

Israha

Marshall je horším režisérem než Del Toro, a proto je také jeho Hellboy horším filmem, než Hellboyové od Guillerma, o tom není pochyb. Ale i tak vcelku nechápu ty katarakty hejtů, co se vyrojily, protože v kontextu zkouknutí finálního traileru a znalosti Marshallovy filmografie bylo zcela evidentní, že nic jiného, než pokleslou zábavu pro okrajové publikum od nového Hellboye čekat nelze. Osobně s tímto filmem mám jen dva výraznější problémy. Prvním je vizuální neatraktivita ve spojení s mnohdy výrazně čnícími projevy nižšího rozpočtu (což Marshall vždy docela solidně uměl skrývat, ale tentokrát se mu to nějak rozpustilo pod rukama), druhým rejžova neschopnost navodit pocit epičnosti a osudovosti. Ve finále jsem dostal něco, co mi ze všeho nejvíc připomnělo Wirkolova Jeníčka a Mařenku - tedy přepáleně krvavou, absurdně nadsazenou béčkovou magořinu, která si povětšinou sebe sama uvědomuje, ale v momentech, kdy se zkouší tvářit vznosněji, začíná klopýtat. A nebudu lhát - to mi k radosti více méně stačí. Krev stříká, Harbour pod maskou Hellboye suše hláškuje, na plátně se promenádujou nádherně bizarní stvůry (ta démoní apokalypsa v Londýně!!! Mňam!) a tempo děje se po celé dvě hodiny v podstatě nezastaví. Jen trochu škoda rutinní a hůře nasnímané akce. ()

molcan2

Naliehavo vyzývam každého, kto je fanúšikom comicsového Hellboya, jeho postáv ale aj fanúšikom filmu od Guillerma, pozrite si to. Nechápte ma zle, Guillermo spravil z Hellboya krásnu temnú rozprávku a tento film ho samozrejme nebude kopírovať. David Harbour je vynikajúci a hraje Hellboya inak ako Perlman, čím automaticky čakám že prejde z TV obrazoviek na strieborne plátna. Myslím, že tento film má rovnakú smolu ako minuloročný Venom, ktorého kritici zjazdili ale divákom sa páčil. Recenzie ktoré som čítal ho porovnávajú s predchádzajúci filmami a vadí im násilie, gore a vulgarizmy. Čo čakali od R-kového filmu, preboha? Dúfam, že kladné slovo od fanúšikov pomôže a dočkáme sa pokračovania. ()

Bozvav

Tento Hellboy mne nijak výrazně nenadchl, chyběl mu Ron Perlman. Boj s démony a čarodějnicí mne neoslovil, děj předvídatelný. Nicméně i tak slušně koukatelné, za mne 60%. ()

warrenur

Milla po dlhom case opat potesila. Hlasky celkom ujdu, ostatne ide v ramci sablony a takmer nicim neprekvapi. Pacil sa mi zaver, ked zacali vyliezat napadite prerastene pekelne monstra a pripomenulo mi to Silent Hill alebo niektore priserky zo serie Dark Souls. Ako celok vsak slabota. Dejova linia vo svojej predvidatelnosti nudi a je citit dlhsiu stopaz.. max 45% Neodporucam. ()

Grizzly

Harbour výbornej. Dílčí části filmu taky dobrý a cool. Celkově to ale tak nějak podivně nedrželo pohromadě a bylo to celý takový divný. Masakrování, příšery i hlášky dobrý, ale nějak tomu chyběla celková koncepce. Takovej divnej slepenec. Pobavilo, ale film to moc dobrej neni. Jako seriál by to byla pecka. 60% ()

pirko7

Nejde o trojku ani pokracovani. Je to separe akcni komedie se spousty krve. Pribeh dost laciny, cela akce je ale alespon zabavna. Pro me hlavni moment byl specialista a zabijak HUMR Johnson! :D. Ps: ano i po titulkova scena. ()

ROCK,THE

Tak jak dopadlo nové zpracování Pekelného chlapce? Řekněme víceméně nedopadlo. Bohužel příběh jenž se dal zpracovat mnohem líp tak kolísá. Je to smršť krásných scenérií ale divák je jak na horské dráze která jede rychleji než pendolino a tak si nemůže nic z té krásy vychutnat. Příběh střílí sem tam a v podstatě nedává smysl. Na film jsem šel s tím že nebudu srovnávat #guillermodeltoro vo duo starého dobrého Hellboye a budu na něj pohlížet jako na samostatný film ale to se bohužel nedá když je tak nedobře udělaný. Rozhodně příběhem původním dvěma dílům nesahá ani po kolena, co zas musím vychválit (aspoň něco) jsou vizuální efekty a zvuk což je opravdu pecka jen by to chtělo zpomalit. Další věc co chválím je #DavidHarbour a jeho vzhled který je opravdu epický a dokonce bych si dovolil říct že se vyrovná již kultovnímu a legendárním vzhledu #RonPerlman a. Co je horší je hlavní záporák respektive záporačka, #MillaJovovich je skvělá herečka a mám ji rád ale tahle role ji rozhodně nesedla a nevěřil jsem ji z pohledu diváka že by byla tak zlá jak se na oko prezentovala. K závěru bohužel ani soundtrack si nemůžu vychválit leč ho dělal můj oblíbený skladatel #benjaminwallfisch ale i ten hodně kolísá oproti jeho skvělé tvorbě na Shazamu. Každopádně názor na film si musíte udělat sami, takže rozhodně i tak doporučuji návštěvu kina. Tak bacha ať vám po shlédnutí nevyraší rohy, to by pak i z vás mohl být...... HellBoy. Mé hodnocení: 6.5/10 ()

vito_corle

Rudého pekelníka mám rád. Ale když jsem viděl poslední verzi, byl jsem hrozně zklamaný. Zbytečná jatka, asi aby se diváci bavili nad porcováním a nebo filmařům zbyly někde ve skladu střeva a gumové ruce. Trapně sprostý ďáblík i jeho pubertální parťačka bez vtipu. To jak komunikovala s mrtvými, mělo být asi efektní. Bylo to jen hloupé. I 2* jsou moc ()

Monisek

Nejak me to nechytlo :-( Harboura jsem v rudochovi z pekla ani nepoznala, Mila byla sice skvela, ale to je asi tak vse... Fido u toho dokonce usnul, takze asi tak... :-/ ()

kesty

keď som prvýkrát videl, ako bude Harbour ako Hellboy vyzerať, vedel som že je zle. prepadnuté oči, poriadny zákus, neupravené bokombrady....tak nejako si predstavujem bezdomovca z pekla. našťastie Harbourova charizma presiakla aj cez centimetre latexu a červenej farby a hlášky, ktoré mu pripravili scenáristi, neboli vôbec na zahodenie. bohužiaľ, scenár dostal priemerný režisér, ktorý budget vystrielal na rozporuplné CGI a drevennú Milu Jovovich, ktorá už asi inak ako béčkovo hrať nevie. prepálená stopáž a naozaj zle natočené a zostrihané akčné scény (bitka s obrami vyzerala ako zo slovenského fantasy a záverečná pseudo cool feel-good mlátička bola neprehladnejšia než päťstý film Stevena Seagala) prispeli k zmiešaným pocitom z tohto R-ka (bodík za to). nie tak zlé, ako som čakal, ale ani zďaleka tak dobré, ako ktorýkoľvek Pearlmanov Hellboy. zbytočný reboot, chceme trojku! ()

Punkey

Nenechal jsem se odradit zde směšně nízkým hodnocením, jako v nedávné době shlédnuté Armádě mrtvých a znovu dobře udělal. Hellboy je vtipný, hláškující, gore, svěží akční představení za doprovodu rockové hudby (Muse, Alice Cooper, Motley Crüe,....). Lehce ujetý, ale zase ne tak jako v případě Doomsday a hrozně zábavný. ()

Sydonai

Marshall se nevytáhl ani tentokrát. Hellboy je bohužel dle očekávání béčková slátanina nejvyššího kalibru - leč místy úsměvná, většinou hloupá, skákající z jednoho místa na druhé bez nějaké propracovanější myšlenky. Nebýt R-kového pojetí a pár zajímavých nápadů, film by zapadl nadsvětelnou rychlostí. Velká škoda. 50% ()

CaptainCzech

Hellboy měl být akční, krvavý, plný hlášek a epických momentů. A to jsem přesně v kině dostal, nepobírám kritiku a totální hate na tenhle film. Skvěle jsem se bavil po celou dobu a doufám, že pekelník v kinech nevyhoří a dostane pokračování. Milla Jovovich alias Nimue mě jako záporačka bavila a pro mě osobně je zapamatovatelná, s čímž mám poslední dobou u jiných filmů problém. David Harbour jako nový Hellboy mě nezklamal ba naopak, půjdu proti proudu a řeknu že se mi líbil více než Perlman v původních filmech. Stále se něco děje (je tím myšlena akce, a nejvíce cool byla bitka Hellboy vs. obři, který podpořili úžasné záběry kamer), tvrdé a občas suché hlášky, které pobaví, vtipné situace (Hellboy a Baba Jaga), pár pěkných zvratů v ději, příběh dává smysl a má i absolutně epické momentky (Hellboy s hořícím Excalibrem na drakovi). Líbili se mi flashbacky, které občas doplnili děj a jakožto Artušovského fandu mě potěšilo začlenění této mytologie do příběhu. Vytknout filmu musím pouze pár věcí a to pro mě osobně slabé vedlejší postavy (Alice a asiat u kterého jsem si ani nezapamatoval jméno, navíc jeho nesmyslné ovládnutí přeměny během lusknutí prstu) a poté mou vlastní neznalost komiksů z tohoto světa, jelikož kvůli tomu mi utekla spousta Easter Eggů. První potitulková scéna s Abem Sapienem hodně potěšila a druhá velmi navnadila na případné pokračování. Za mě spokojenost, byla to pekelná jízda která bavila a tak si zaslouží 83% ()

Hapretor

Podle srajleru jsem čekal něco fakt vtipného, nabušeného akcí a trpkým humorem ... ono je to jen taková krvavá nudná patlanina ... ke konci jsem málem usnul ... málo hlášek ... akce trapná ... atmosféra téměř nulová ... Milla si vybírá stále horší role, přitom je to tak schopná herečka ... celé je to takové nemastné, neslané ... Hellboy postrádá nějaký vytříbený charakter - jako měl třeba v jedničce - tam byl mrzout k pohledání ... Zklámání roku 2019 ... ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)