Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

KoRner

Konecne nejaký originalny a odvazny komix plný krvi a kritici ho zvozia pod ciernu zem. A nepravom. Tento Hellboy je podstatne mladšia verzia Pearlmana, nie je rozvazny, ale trusit suche hlasky rozhodne nezabudol. Zaporak sice mohol byt vyraznejsi, ale to nema drvivá vačšina Marveloviek a divaci ich vytiahnu na 80%. ()

Han22

Další úlet z oldies filmů do současnosti s bráchou a naprostá trefa do černého! Kdo by to řekl - není tu Perlman, je to restart a na ČSFD to má 55%, to musí být sračka? Není! Od Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic tu nebyla tak brutální a krvavá záležitost, s naprosto vynikajícím sprostým dabingem, kde hláška střídá hlášku a parádní scéna brutální scénu. Hellboy je stále stejně brutální hláškující a vraždící hovado, krvavé scény strkají do kapsy všechny horory za posledních x let a triky (peklo!) jsou fantastické. Ano je to přepálené béčko, ale já se bavil jako už dlouho ne. Zombíci, artušovská legenda, nechutní duchové, obři, artušovská legenda, naprosto skvostná baba Jaga a jako třešnička na dortu Milla Jovovich v roli pěkně nasrané a všemocné čarodějky, která dává vzpomenout na podobně krvavou a přepálenou sérii Resident Evil. Bavil jsem se dokonce více než u původních Hellboy a už kvůli těm pablbům co tu dávají div ne odpad dávám 5*. ()

Devadesát Dva

Harbour dává Hellboyovi vlastní zajímavej komediální spin, kdy dává vyniknout jisté "nevinnosti a zmatenosti" postavy (jako s tváří malého dítěte, které dumá, co se po něm chce). Tenhle prvek v původních dvou del Torových filmech příliš nezazněl, protože Ron Perlman víc stál na hláškách a sarkasmech a tady jsou postavy, mladší. a přiznejme si, vizuál a temná estetika 'Hellboye' byla jako stvořená právě pro del Torův styl, totéž už se ale nedá říct o rutinérovi Neilu Marshallovi, jehož casting na sesli režiséra podle mě byl kámenem úrazu, což ale mohl a měl tušit každý, kdo do tohohle investoval a myslel si, že to ošulí (jsou tu hordy režisérů, kteří by tu práci zvládli lépe). ale studio očividně chtělo rozjet sérii (Abe Sapien se teprve objeví na konci), nicméně Hellboy propadl tak, že se toho nedočkáme a tohle je efektivně u ledu. 'Hellboyovi' se dostává možná trochu  přehnaného dissu, ale zároveň je to šablonovité až běda, i když to má svoje brutální momenty, jako třeba masakry zplozenců pekla během finále, ale fakt, že to "jakž takž" vypadá a má pár momentů nevybalancuje tu všechnu ostatní plochost. 'Hellboy' tak nadále i přes to, jak ikonická a dobře napsaná postava s dobrým archem je, se jakoby konstantně nedaří rozjet nějakou delší franchise, kde by mohl pokračovat, sic původní dva filmy od del Tora považuju za úspěch, pořád to skončilo jen u dvou a všichni víme, že touha po dalších byla ve vzduchu. ()

Junglista

Já se řadím k těm, kteří zůstanou raději u pekelníka Rona... David se snaží seč může, ale scénáristi mu házej pod nohy ne klacky, ale rovnou stromy. A takhle mizerný CGI jsem už dlouho neviděl - čestná výjimka je pouze s monstrama v Londýně, tam to bylo ok. A humor se teda těžce nedařil. Vůbec mi nevadilo temnější naladění, ale když pro mě byla asi nejlepší scéna těch pár minut na Sibiři, tak asi nejsem úplně cílovka pro tenhle film. ()

Corpsegrinder

Zábavný, plný toho blbýho osmdesátkovýho kouzla, ale ten film to o sobě ví a využívá toho naplno. Dostatek monster, hromada krve, končetin a lidí rozemletejch na sračku. Nový obsazení hlavní role v pohodě. Občas slabší CGI, ale aspoň se snažili využít praktický efekty kde to šlo. Tohle je verze Hellboye kterou si dokážu užít víc než Del Torovo. Neberte to tolik vážně, ten film se tak taky nebere. ()

Fary odpad!

Je to stupidní, blbý, hloupý, nevkusný, stvůry vypadají jak z nepovedenýho filmu z devadesátek (možná TMNT - obzvláště ten Bebop). Sežráním něčích hlasivek nebude ani démon mluvit jako ten člověk, obři jsou totální debilové, britská paranormální rozvětka jsou banda kokotů. Ježišikriste! Proč tohle někdo natočil? Zpětně budu muset přidat ještě jednu hvězdičku Perlmanovi a jeho verzi Hellboye, protože tohle je fakt neskutečnej průser. Ta rudá alkoholická socka s evidentně umělou rukou je jak ze slunka spálený bezďák, ale fakt ne zplozenec pekla a čarodějnice Nimue vypadá jak mrkací panenka. Kdo tomu dop*dele dělal CGI?! ()

TommyZR

Tak tu máme remake Hellboye z roku 2004 a musím říct že se to vskutku povedlo. Zcela jiný příběh, jiné postavy, akorát ten D. Harbour mi do role Hellboye moc neseděl ale prostě R. Perlman byl lepší. ()

Hanys_

Hellboy je skvělý. Jenže asi jen první třetinu filmu (až po bitku s obry), pak už mě ta celá mytologie kolem čarodějnic upřímně uspávala a digitální souboje s upíry a všemi těmi příšerami vypadali hůř než v prvním Bladeovi. Až mi bylo Harboura líto, protože Perlmana nahradil skvěle. ()

ruhebitte2010

Vzhledem k hodnocení jsem toho moc nečekal, ale...Pravdou je, že hlavně ze začátku je to styl honem honem a děj působí až chaoticky, to se změní po bitce s obry. Hlášky docela vtipné, bavilo a nelze úpně srovnávat se "starým" Hellboyem, je to prostě jiné a jde čístě o zábavu. ()

SpaceOdyseus

Velke komiksove prekvapeni. Novy Hellboy je paradni becko v pravem slova smyslu, s klady i zapory, ktere beckovost tradicne s sebou nese. Ja si to uzil fakt hodne. Tu komiksovou prepalenost, to explicitne vykreslene nasili, ten vychodni folklor pretazeny do horurku, ty Harbourovy suche hlasky. Je to proste paradni adaptace, ktera by si zaslouzila pet dalsich sequelu. ()

Sancty

Hellboy aka Krvavý Disneyland aka Uteklo prase zase. Všetko čo mi chýbalo v Del Torovej rozprávkovej verzii sa mi tu dostalo vrchovato. Kto čakal regulérne pokračovanie bude sklamaný. Nie som fanúšik komiksovej série (komiksy celkovo idú mimo mňa, áno, som nekultúrne hovado) a s filmami podľa nich som skončil niekde pri treťom Pavúkovi, ale reštart Bezrohatca ma kurevsky zabavil. Je to jednoduché a zaváňajúce blbosťou, miestami hnusne digitálne a s hromadou nepodstatných postáv. Lenže má to famózne Prasa, čvachtajúce gore a červeného pravičiara, ktorý aj cez tú hnusnú držku (to je kompliment bohajeho) je sympaťák a poriadny búchač. Bohužiaľ katastrofálny strih, hlavne v závere, mi bráni obetovať 5 dušičiek. Napriek tomu ide o fantastické béčko. No tak, dajte Marshalovi natočiť Spawna. Obetujem jedno oko. ()

Milan25

Harbour i Milla jsou ve svých rolích fajn, ale celkově je to jakýsi patos. Motiv čarodějnice je popravdě nejasný a celkově mi byl příběh úplně jedno. ()

matisse odpad!

Nevim, kde začít, snad tim, že je až podivuhodný, jak nulovej rytmus to má, a jak hloupě všechny dialogy znějí. Hlasitý, vizuálně hnusný, scenáristicky odbytý. Chybíš nám, Guillermo. ()

TERRORDROME

Niekto nechal Neila Marshalla urobiť z ďalšieho filmového Hellboya frenetické krvavé orgie a jediné čo je na tom naozaj na prd je to, že kvôli celkovému neúspechu ( blbým amíkom sa to nepáčilo ) je ďalší diel nenávratne v riti, podobne ako svojho času Dredd s Urbanom. Harbour má ako Hellboy dvakrát hnusnejšiu držku než Perlman, chrbát chlpatý ako King kong, neustále sa z neho rinú debilné hlášky ( užil som si asi každú z nich ) a má ohromnú chuť všetko zmasakrovať v záplavách krvi. Detailná prehliadka rožštvrtených mŕtvol, vyklovaných očí a plaziacich sa čriev milovníkov umenia vždy zaručene poteší a tie digitálne efekty vôbec neboli také zlé ako sa všade píše, dokonca ani ten kórejský jaguárodlak. Na špici je veselo rozšupnutý súboj s troma obrami, splatterové šantenie obrích cenobitov v Londýne a scéna s úžasne nechutnou babou Jagou s drevenými nohami a deťmi na hákoch v špajzi. Na druhej strane by to naozaj chcelo nejaký trochu inak pojatý príbeh než len to obligátne "povstane stará čarodejnica a vyšle na svet mor", naviac Milla Jovovich je tu strašne nevýrazná, chcelo by to urobiť z nej nejakú krikľavejšiu a psychotickejšiu mrchu. Plus ten dej má tendencie byť dosť skratkovitý ( nájdenie Merlina za 10 sekúnd ) a nechávajúci veci nedokončené ( baba Jaga a Hellboyovo oko ). Sám Hellboy je tu na rozidel od Del Torrovej verzie menej Cthulhu a viac tradičný satanáš ktorého matka si to rozdala v pekle s belzebubom. Ako fanúšik Marshallovho Súdneho Dňa som si túto razantnú krvavú blbinu určite užil ako taký bezbožný prasopes, škoda že ostatný nie. ()

lucijelucije

I ldyz je David dobrej a imponuje mi, tohle fakt zanachranil. Hellboy je hellboy a herecke obsazeni opravdu kouzlit neumi. Nevim jestli to byl zamer N. Marshalla vyprodukovat gore film, ale tohle se nepovedlo. A to vubec. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)