Hellboy Animated: Blood and Iron

(TV film)
všetky plagáty

Profesor Broom se v roce 1939 utkal s upírkou Elizabeth Ondrushko, maďarskou krvavou hraběnkou a vyšší kněžkou kultu Hekaté. Ani kůl v hrudi jí ovšem nadobro nezastavil. Nyní má profesor po ruce Hellboye, Liz i Abea, pro které se obyčejná akce “prozkoumat strašidelný dům“ mění na boj o holý život. Nestojí proti nim totiž jen samotná upírka, přivolaná zpět na tento svět dvěma čarodějkami, ale i další krvelačná stvoření noci. Tohle bude zatraceně dlouhá noc... (Yojimbo)

Yojimbo

Tenhle film má vše, co mám na komiksech o Hellboyovi rád. Předlohu lze asi těžko překonat, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tentokrát je to i o něco lepší než v případě prvního animáku. V průběhu se vyskytne několik skutečně působivých scén, příběh je plný mytologie a tajemna, tempo svižné (ostatně film není nikterak dlouhý) a dokonce i ten dabing se o něco málo zlepšil. ()

Tom_Lachtan

Krev & Železo... Název by i relativně odpovídal, ale nepřipraví na to, co přijde, poměrně nudná omáčka, která z mírné béčkovosti vykolejí jen na pár chvilek v před-finálnímy souboji, které kdyby byli finální, určitě bych byl mnohem raděj, neboť ač je ten závěrečný dobře zpracován, prýští z něj účelovost jako krev v Tarantinově Kill Billovi. (_(__spoiler__)_) Proč? Pro bohy proč se ve všem musí snažit Hellboye obrátit na tu "správnou"stranu? ()

C0r0ner

Líbily se mi na tom dvě věci. Že kreslené postavičky dabovali herci z hraných filmů, a že se tam nakonec objevily mýtické bytosti. Jinak to byla taková průměrná pohádka na jedno shlédnutí, která je sice příjemná na pohled a nenudí, ale posléze z ní příliš vzpomínek nezůstane. Na Del Tora to nemá ani omylem. 70% ()

kaylin

Tenhle film, který je o rok mladší, má mnohem zajímavější hororovou atmosféru, čímž si u mě jednoznačně hned od začátku získal lepší postavení než snímek první. Jsou zde podobné atributy jako ve "Sword of Storms", ale je to přece jen temnější a krvavější. Nemůžu si ale pomoct, pokud chcete Hellboye skutečně poznat, pořád raději sáhněte po komiksu. ()

liquido26

Solidní temný hororvý animák. Hellboy a jeho banda operují v domě, kde straší, do toho se mísí flashbacky z profesorovy minulosti v Transylvánii. Standartní příběh, který nepřekvapí, ale taky nenudí a hezky odsýpá, dobrá animace (Hellboyovy párátka rulezz :-)). Příšlo mi to o dost lepší než první animák Sword of Storm. ()

• Čtveřice, která si ve filmech série Hellboy zahrála hlavní postavy, Ron Perlman, Doug Jones, Salma Blair a John Hurt, zde nadabovala své postavy. (Innuendo1987)