Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

Sabrewulf

Je hrozná škoda, že to nevyšlo. R-kový rating je totiž přesně to, co chybělo Del Torovým filmům, jenže co je to platné, když se to často hádá s infantilitou nejhrubšího zrna (prasátko Bebop tam vůbec nepasovalo). Nápady jsou občas fajnové, ale je to strašně přeplácané vším možným, furt se skáče do minulosti a děje se tam toho zbytečně moc, zvlášť v kontextu jednoduchého děje. Radši to mělo jet přímý tah na bránu a ten tah co nejvíce vypiplávat, než skákat z lokace na lokaci, z monstra A k monstru Z jak nějaké roztěkané nesoustředěné děcko (viz např. úplně zbytečná scéna v ringu). Přitom Harbour mi v masce Hellboye připadá mnohem víc badass než Perlman s těma kulatýma očičkama (spíš jak nějaký hodný strejda) a konkrétně 3 scény: Baba Jaga, Hellboyova vize a hlavně finální apocalypsa, si dávají oba Del Torovy filmy k večeři. ()

Nivenx

Úplně jiný hellboy jak od tora! Je to drsnější, tvrdší a krvavý jak prase. Tady se nebáli ukázat vypadlý očka, rozpůlený těla atd... prostě krvavý jatka jak svině. Bohužel velký úspěch nebyl jelikož na tohle děcka nepůjdou, ale za mě bomba jak svině! ()

sugythesugar

Toľko materiálu v jednom dvojhodinovom filme... Pripomína mi to Justice League, ale samozrejme nie tak tragickú. Tento film totiž nejaký dej má, aj keď si to z predlohou robí čokolvek chce. Ako fanúšika ma to mierne sralo, ale keď si spomeniem na DelTorovho Hellboya - ten sa tým comicsom len letmo videl. TU sa hýbeme na pomedzí vernej adaptácia, ktorá toho adaptuje tak moc, až toho veľa vynechá. Nevadí. To čo mi tu vadilo bola kamera počas akčných scén, ktorá buď to maskovala to že nebol rozpočet na každý detail, alebo mal kameraman pravidelné epileptické záchvaty. A nemôžem zabudnú na metalácky soundtrack... Ale svet je načrtnutý dobre a plus mínus vlastne budem rád, ak príde pokračovanie. Dve potitulkové scény jasne naznačujú, že Temnota vábi. 6/10 ()

Matej.Hess

Jeden velkej digibordel a ta úvodní část filmu? jedno velký WTF... Jedná se o slátaninu všeho možnýho. Efekty jsou bijící do očí, kamera místy zmatená a o střihu se bavit radši ani nebudeme, kdo rád gore scény tak ty si tady užije, i ten humor, který mi místy přišel tlačený na sílu. Baba Jaga je super. 60% ()

Triple H

Marshall/producenti ako keby sa snažili skombinovať hororový/gotický štýl komiksu s pubertálnou ujetosťou Deadpoola. Permanentne sa fuckuje, krvou a násilím sa nešetrí (v čom si nelibujem, ale je to v záplave dnešných chudokrvných blockbusterov podobne ako pri Deadpoolovi osviežujúce) a príliš často hrá rádoby cool hudba. Harbour úlohu na moje prekvapenie zvládol dobre a nie je len kópiou Perlmana. Len škoda že nemal k dispozícii lepší scenár - hláškuje sa síce o 106, ale vtipných momentov je málo. Efekty sú vzhľadom na budget celkom slušné. Je to totálna kravina, film sa našťastie neberie vážne, čiže pozrieť sa dá bez ujmy. **1/2 ()

chelseaman22

Hellboy je tu v novém hávu, který připomíná mix Letopisů Narnie a toho filmu, kde se bijí vlkodlaci a upíři. Nejvtipnější částí filmů je asi atak obrů, který připomínal bitku v umývárnách bradavického hradu. V závěru pekelnému chlapci narostly rohy a přibylo jablko se žezlem. A může se kralovat! 63 % Celosvětový příjem k 21. 8. 2019: $21,903,748, což je 0,44 násobek rozpočtu ()

griph odpad!

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Pekelnej klučina? Takže máme tady po fakin 11. letech pokračování.. takže hlavní roli nám pěkně vystřidál Dejvid, byl to dobrej tah? Popravdě nevím, myslím, že ať by v tý roli byl kdokoli, tohle bude stejně srajda, protože je prábl někde jinde. Je klidně možný, že problém jsem já.. Ale mi to teda přišlo vcelku překombinovaný a hlavně kurva dlouhý.. Což délka má, co dělat jak s divákem, tak s tou překombinovanosti, jelikož čím víc kombinujete, tím víc času to tejkne. A to se mi zdá jako zásadní prábl. Bylo tam prostě až moc hoven okolo, holce tam lezou nějaký mrdky z držky, Hellboj tam zabijí nějaký obry větší kudlou než je on sám, pak je tam borka co spadla nejspíš do mixeru, prostě hovna, hovna a hovna přes hovna. (Vím, že byla rozsekaná Artušem, ok?) Bejt to kratší a míň sraček okolo, tak bych to bral, celkově pár těch džouků se mi aj líbilo. Už předchozí díly mě nebraly za kulky, takže asi tak, tenhle pekelníček mě zkrátka nebere. :) ()

Remivsremi

Béčko toho nejhrubšího zrna. Hodně těžko se hledá nějaká zábavnost. Je to ulítlé, nesourodé, chaotické, v některých momentech extrémně levné a unylé. Není tady snad ani jedná scéna, která by mě bavila. Výběr hudby absolutně nevhodný, rušivý a náhodný. Ohromný úkrok stranou oproti Del Torovému dvojsnímku. ()

kinghome

Herecký výkony jsou na bodu mrazu, příběh je totální sračka a celý je to rádoby vtipný, kdyby jste byli mentálně zaostalý děcko ze zvláštní školy, možná by jste se i nějakému tomu vtipu zasmáli. Tenhle film je totální trash a režisérovi by měl někdo dát pořádně přes držku za to, jak dojebal Hellboye. Prosím, už nedělejte žádnej reboot, natož druhej díl. Je to čím dál tím horší. Jednu hvězdu dám jen za to CGI, který muselo bejt kurevsky drahý a je to znát, nevypadá uplně nejhůř ale zbytek filmu je totální utrpení od první do poslední minuty. ()

BROKEN_

Nový Hellboy je zkrátka béčková podívaná, která se nebere vážně. Srovnávat to s verzi od Del Tora je blbost, to je úplně něco jiného. David Harbour je perfektní, do té role mi sedí náramně. Akce je dostatek, takže se nebudete nudit, a je to taky pěkně šílený v některých scénách. Erko je využito maximálně. Lítají tady vnitřnosti, končetiny, zkrátka je to pěkně drsný. Scény kde se vyskytuje Baba Jaga, jsou skvěle natočený a hlavně maskéři si daly hodně záležet, takže Baba Jaga vypadá úžasně dobře. Hlavně scéna s ní a Hellboyem byla dost creepy. Hudba byla v pohodě ale nic k zapamatování. Akce s obry byla to nejlepší z filmu. Film má spoustu klíšoidních scén, a jde vidět že to tvůrci moc neberou vážně. Ale mě to nevadilo, protože jsem se dobře bavil. CGI není dokonalý, ale na to kolik film stál, je to celkem dobře odvedená práce. Finále mohlo být lepší, přišlo mi že to režisér urychlil nějak moc rychle. Závěr navnadil na pokračování, kterého se nedočkáme, já bych to bral, škoda. Ve výsledku je Hellboy dobrá béčková výplachovka, která pobaví, ale nijak neohromí. Slušné 3 hvězdy. ()

ivan_drago

Paul Harbour byl výborná volba... Brutalita byla výborná volba a celý film mi taky přišel jako výborná volba... Monstra jsou monstrózní, Baba Jaga je babizna a obři... tak ti jsou tedy obří.... Nacisti jsou svině... Prostě všechno v nejlepším pořádku... už se nemůžu dočkat pokračování... i s Abem Sapienem... ()

Johnny.ARN

Nemal som s ním predchádzajúcu skúsenosť. Čávo hláškuje, nerobí si z vecí ťažkú hlavu a pohybuje sa na veľmi tenkej hranici medzi hrdinom a antihrdinom. Plus má obrovskú pravú ruku a miestami medzi rohmi korunu. Film ako taký baví, dejovo to je konzistentné, má to spád a pomenej hluchých miest. Citelne to ale trpí na slabšom CGI, či už pri tých obroch alebo kdekoľvek inde. V tomto čase robiť tak divné animácie som nevidel. Celkovo sa to ale pohybuje tak na pomedzí filmu, ktorý chce na niečo nadviazať a filmu, ktorý ma byť origin. Jeden aj druhý prípad účel splnilo, fanúšikovské tábory sú snaď spokojné, trochu. Mne ako človeku, čo som sa s tým červeným rohatým stretol prvý krát sa to páčilo. Viem ako vznikol, viem ako zmýšľa, viem čo sleduje. A hlavne som nevedel že je taký vtipný. 3 z 5 ()

Mrkvič

Digitální efekty, hodně jalové texty a, kromě chybě podaného rozpolcení mezi být hodným démonem nebo spasitelem démonů, lacině černobílé postavy. Každá potvora byla vizuálně hodně podobná. Když se objevila Baba Jaga, přišlo mi, že jsme ji ve filmu viděl už několikrát. Poslouchat, jak jeden z hrdinů přišel o celou jednotku, on jediný přežil a ... šlus, to je podání jak z osmdesátých let. Možná je tento Hellboy věrnější předloze, ale na Rona Perlmana prostě nemá. Tam jeho hlášky byly úderné a trefné. Tady je pokus o to samé, ale vždy se trefuje max osmička místo desítky. ()

filmmovier

Samozřejmě bych si místo tohodle Hellboye dal raději závěr trilogie s Perlmanem od Del Tora, byl bych ztělesněním blázna, kdybych si to nepřál. Ale kupodivu tenhle Hellboy mně taky překvapil. Mile. Nejen samotným Davidem Harbourem, který se do té role prostě hodí (ať chcete, nebo ne) a hláškuje o sto šest. A hláškuje naprosto skvostně, neskutečně jsem se bavil. A ta akce mu taky docela obstojně. Ian McShane je fajn, ale do role Hellboyova taťky se podle mně absolutně nehodí, ale nevadí. Milla Jovovich jako krvavá královna byla skvělá a moc se mi líbilo i celé to propojení s králem Artušem a Merlinem (komiksové předlohy jsem nikdy nečetl). Baba Jaga byla naprosto výtečná a na scénu s ní jsem čuměl jako na zjevení (nejlepší filmová scéna za dlouhou dobu) a finále v katedrále sv. Pavla bylo taky super. A otevřený konec s příslibem dvojky včetně potitulkových scén podle vzoru Marvel... byl jsem prostě zcela nadšen. Jen ta Del Torovská atmosféra je samozřejmě pryč, ale tohle pojetí se mi taky líbilo. A byl tam Humr Johnson! A hlavně v té úplně poslední scéně byl naprosto výtečný! A David Harbour ještě lepší, v té komediální poloze mu ta role prostě neskutečně sedne, v té akčnější je lepší Perlman. Stejně jako oba Del Torovy filmy. A to je nakonec i jeden jediný důvod, proč dávám jen tři hvězdy, i když prostřední část filmu trochu kulhala, ale to jsem tvůrcům nakonec rád odpustil. 69%. ()

oveckaoa

V podstatě se o nic světoborného nejedná na druhou stranu nevidím na tom ani nějak nic tak pohoršujícího, abych tomu dal odpad nebo jednu hvězdu. Standartní komiksovka, která je vyjímečná jen svou brutalitou. Záporačka klasický průměr (mohla a měla několik šancí Hellboye zabít a nezmohla se na nic) prase v pohodě i s hláškama bohužel nevyužité má pouze jeden pořádný fight s Hellboyem ,který by vyhrálo, ale chcípne. První potitulkovka o hovně nevyplatí se na ni ani čekat druhou jsem neviděl. Další díl bych klidně bral. ()

Yoshimitsu

Pro fanoušky Hellboye to bude nejspíš zklamání. Ano, tohle není plnohodnotné pokračování ono to totiž pokračování není vůbec jen se tam odkazuje na některé věci. Jede si to sólo svojí cestou má to super tempo, hlášky fungují někdy jsou na místě jindy jsou trapné. Z herce Hellboye jsem měl největší strach když jsem viděl, že je o hlavu menší než Perlman, ale zvládl to dobře. Uvítal bych více monster a více prostoru pro moje ukrajinské děvče. Dávám 75% ()

Quen11

Výborný Harbour a fantastické dizajny všetkých monštier v totálnom scenáristickom bordely, ktorý nezachráni ani skutočne nadmerne Rková šťavnatosť. Veľká škoda, 2 hodiny som sledoval ako sa snáži dostať spod pazúrov štúdia úžasný film. ()

MikyAff

Není to tak hrozné, jako se tu někteří zmiňují. Samozřejmě, že je tento Hellboy jiný. O to taky šlo. Musím říct, že co se týče krvavějšího pojetí, byla bych spokojená, kdyby ale to nebylo tak viditelně umělý. Příšerky, které se nám tu ke konci ukázaly byly super a měla jsem z nich husí kůži, jen jsem ani na chvíli tomu zlu ve filmu nevěřila, že by mělo nějaký potenciál. Snímek utekl příjemně rychle a na to jedno zhlédnutí diváka zabaví. Když se oprostím od jakýchkoliv otázek, jsem celkem spokojená. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)