Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

corpsy

Nikdy by som si nebol pomyslel, že ešte niekedy uvidím Domček na stračej nôžke ( samozrejme okrem MRÁZIKa ), ale ono nikdy neviete, čím vás život prekvapí. Reštart tejto komiksovej legendy na filmových plátnach, využíva dnešnej popularity Rkových bláznovstiev ( ešte raz díky DEADPOOL ), pričom v tomto prípade ide o Rkové Rko. Proste sa tu nikto s nikým nemazlí, a hektolitre krvi a vnútorností sa na vás valia s podobne priliehavými hláškami. Ak by sa dalo, dal by som slabšie 4, ale radšej ostanem u silnej trojky a budem spomínať na film z rodu, ktorého na plátnach v takejto brutálnej podobe veľmi niet. ()

salisbury

Pekelný chlapec v novém hávu s absencí Rona Perlmana a Guillerma del Tora poukázal na to, jak to může vypadat pod dirigentskou hůlkou Neila Marshalla s ohyzdně rudě natřeným Davidem Harbourem. Na vizuál nového Hellboye jsem si nemohl zvyknout, ale jinak eRko filmu slušelo. Dan Brown jistě netušil čeho je scénárista Andrew Cosby schopen a král Artuš se díky tomu roztočil ve svém hrobě jak vidiový kotouč pilové cirkulárky. Film má pár dobrých momentů, ale celkově nejsem schopen šílenou genialitu tohoto díla jakkoliv pobrat. Snad někdy dojde na del Torův třetí Hellboyovský opus, který věřím, že bude o pár do špičky narostlých čertovských rohů lepší. ()

PauloZ

Serte na předsudky. Je to mnohem větší magořina, parádně krvavé a šlape si to uplně jinama než Torova verze, ale bavilo mě to! Hellboy má charakter a jako somotný mě bavil stejně jak Ron Perlman. ()

ConanVJ

Já si na nového Hellboye nemohu stěžovat, krom výběru hudby, ta mi ve filmu moc neseděla. Film má dobrý příběh, celkem hodně akce a pěkné efekty. Hellboy změnou obsazení získal temnější podobu a je i díky Rku drsnější. Občas se vulgární mluvou fakt nešetří i když je to celkem zbytečné. Za mě pohodová odreagovačka, která své předloze ostudu nedělá. Za mě 75% :) ()

schizmo

Chápu, že novej Hellboy na se Del Torovu megalomanskou produkci nechytá, ale zas takovej hejt jakej schytává, si určitě nezaslouží. Naopak, s odstupem času mi příjdou oba předchozí díly oproti novince jako zdlouhavé politické drama :D. Asi nebudu chodit kolem horké kaše, Hellboy 2019 mi zatraceně sedl a přestože mě trailery spíše odrazovaly, dostal jsem 666x násobně víc, než bych si vůbec byl schopen pomyslet. Tenhle film je v prvé řadě, a furt nemůžu uvěřit, že to píšu, totální hororové gore! Zapomeňte na comixová klišé, ze kterých film stále pochopitelně těží, ale představte si, že dostanete kulervoucí mytologický masakr, o kterém jste vždycky snili, ale nikdo ho zatím nenatočil. Nevím, jestli se tímhle pojetím snímek sám o sobě nezaškatulkoval do béčkové ratingu, ale dostat do blockbusteru tolik usekaných hlav, vyhřezlých střev a hektolitrů krve, to chtělo hodně velkou odvahu. Do toho sarkastické hlášky otráveného syna pekel, který v tomto díle dochází svého předurčení, tvoří mocný koktejl, který se současné filozofii kinematografie značně vymyká z rukou. Film to určitě není dokonalý, ale tak jak je naservírovaný, znamená velmi odvážné překvapení letošní filmové sezóny. A že na to tolik lidí plive? Připisuju to na vrub toho, že diváci svévolně migrují z role bavícího se návštěvníka do pozice odborného taky-kritika. Zvlášť u filmu, který je popcornovka jak noha (useklá), mi to hlava nebere... ()

depony

Měl jsem možnost vidět ČSFD projekci a poprvé jsem zvažoval, že odejdu a nedokoukám se. Nelogické kroky, krve jako v Silent Hill, humor, u kterého se nikdo nesmál, postava Hellboyova otce, která v podání McShanea, kterého mám rád, naprosto nehonestovala vztah "otce a syna", hromada flashbacků, postav, které se objeví, ale nemají prostor pro vysvětlení, proč tam jsou ... V druhé polovině filmu jsem si říkal, kam může ještě Hellboy klesnout ... a přitom svět Hellboye je tak "boží" :) ()

Adasin

I když se snažím mít nadhled a nesrovnávat s Del Torovou verzí, pořád mi vychází jen průměrná akční fantasy, kde je sice hodně hodně potvor, akce a krve, ale stejně to není kdovíjaká zábava - Rko mimochodem je zde nejspíš především proto, aby se postavy mohly víc navzájem posílat do prdele. Všechno tu akci obklopuje šeď tak moc, že dokonce ten jeden kopec občas spíš vypadá jak z panelákovýho sídliště - díky za tu jednu pekelnou scénu. Plus ještě ta roztřesená kamera mi tady vadila - záběr se stal jen nepřehlednou mazanicí. Humor je aspoň za mě totálně mimo, nejvíc u Hellboye samotného. Proti Davidu Harbourovi nic nemám, ve Stranger Things byl skvělý, ale jeho Hellboy není sympatický (a určitě ne tak cool, jak na plakátech), abyste s ním cítili, spíš připomíná nevrlého bručouna, jehož jedinou útěchou je chlast. Ostatní postavy jsou (celkem) dobré, i díky povedenému obsazení, ovšem i zde bych pár připomínek měla - SPOILER: záporačka se zdá být nesmrtelná, super nebezpečná - tak proč její ostatky jenom schovali, proč je nezkoušeli nějak zničit? A to jejich zabezpečení teda taky nic moc - hlavně, že na konci filmu padla celkem snadno po jedný ráně - asi tak nesmrtelná zase nebude. Nejvíc mě zaujal agent Daimio, ale tu jeho proměnu nemuseli schovávat až na konec, když už od půlky je stejně jasné, že není normální, a že by mohl pomoct, když se i ve změněném stavu evidentně kontroluje. Konec SPOILERu. Příběh už je takový standart o zlu probuzeném po x letech, kdy čekáte, až se to semele, přičemž hrozí konec světa. Navnazení nakonec je sice hezké, ale fandové Del Torovy verze si při něm povzdechnou nad jednou modrou chybějìcí postavou. Za mě zklamání, a to jsem i pár komiksů s Hellboyem četla. 5/10 ()

agentmiky

S Perlmanem Hellboy hrál především na vážnou notu, Guilermo del Toro filmu vtiskl tajemný nádech a celkově se jednalo o perfektní výsledek se vším všudy. Marshall se ujal nové verze "Pekelného hocha" a vznikl produkt, který se v mnohém liší od této zmiňované dvojdílné ságy. Ano, v centru dění opět Hellboy😈, jenž je ale pesimističtější, starší a celkově takový nevrlejší. Ale jednu věc zanechali, a to výborné hlášky, kterých se zde divák dočká, toho se nemusíte obávat. Příběh místy až stupidní (vážně tam museli narvat krále Artuše ? 😂🤔), ale to se samozřejmě čekalo. Ono se to ani nesnaží vypadat nějak přehnaně promyšleně v porovnání s originálem, jedná se o béčkovou podívanou jako z devadesátých let, která se může pochlubit satirickým Harbourem😏 v hlavní roli a taktéž slušivým audiovizuálem, jenž fakticky neurazí.....zejména stylizace závěrečných pekelných monster nadchla, stejně tak i bitka s trojicí Trollů (plus k tomu všemu habaděj praktických efektů, takže celkově👍). Ten drsný a brutální styl filmu prospěl, digitální krví se místy vůbec nešetří. A potěšil taktéž soundtrack, jenž byl svěřen do rukou Benjamina Wallfishe. A ten rozhodně nezklamal, ba naopak. Druhý díl bych klidně bral, ale výdělky by se daly označit za tragické, takže to asi moc reálné není. No, uvidíme. Je to mezi 3* až 4*, ale přikloním se k té lepší alternativě. Za mě dávám 70 %😎 ()

Korbitch

Ajajaj, blbečkové z hňup sfd zase potopili tří béčkovej nářez jako prase. Akce vynikající, hlášek na tři filmy, krvavý eRko bez skrupulí, vtip tak akorát a příběh je vedlejší, to neměl ani jeden Hellboy. Ale ta krvavá jízda, to byl panečku dobrej nášup. V dnešní korektní době vytáhnout s něčím takovým do kin, kde se trhaj ženský na kusy a lidi stahujou z kůže jak na běžícím pásu, tomu říkám mít koule. Rozhodně cajk biják. Já se snad na starý kolena usmířím s Verbalem, protože on je sice magor, ale inteligentní magor. Vy ostatní, co tady zase dvojkujete a níž jste jen nuzáci. Trapní nuzáci bez kouska nadhledu. ()

Praxis

Přeplácaný humusácky vypadající digimrdník, který ani né moc povedené fóry nespasí. Povedlo se třeba skvěle vytvořit Babu Jagu, ale to je asi tak všechno. Závěrečná patnáctiminutovka je fajn včetně pochodujícího démona s napíchnutými lidičkami na nožičkách. O řád horší než del Torovy verze. 50% P.S.: Český překlad se neskutečně vyřádil na povedených titulkách, které byly lepší, než dialogy :-)) ()

Ellmariachi

Ale hovno.... Že to propadlo v tržbách , to chápu. Ono to není pro ty klučíky s gelem ve vlasech a obtáhnutým trikem Capa Ameriky. Ale že to má takovéhle hodnocení zde v databázi a dokonce taková slabota i od oblíbených uživatelů, to mě vcelku, nebojím se říct, šokuje. Možná je to díky mé, jak jinak, neznalosti předlohy, ale já se královsky bavil. Krom silné pravačky, Hellboy ukázal, že má silnou i držku a to mě bavilo. Když k tomu přidám opět sexy Millu Jovovich a celkově slušné ostatní postavy, co víc chtít. Od příběhu jsem nečekal žádný kudrlinky a jsem rád, že nepřišly. Akce je totálně super a když se k ranám přidají pořádně ostrá slovíčka, máte pocit, že kdyby ten kluk pekelná byl, choval by se přesně takhle. Pro mě jedno z největších překvapení a 90 procent. ()

ArsenalEagle

Harbour v roli Pekelníčka překvapil a ukazuje, že Perlmanovy pantofle mu nejsou až tak velký. Nový Hellboy je hodně slušný béčko, u kterýho překvapí zajímavý vizuál a nekorektní humor. Právě humorná stránka je z filmu tou nejsilnější a je jen škoda, že hláškující mašina, jakou bezesporu Hellboy vždycky byl, nesází jednu sarkastickou poznámku za druhou (nebo možná sází, ale snesl bych mnohem víc). Myslím si, že kdyby se šlo do extrému (R rating nadruhou), mohla to být fantastická řežba, naneštěstí Pekelníček běhá mezi žánry a nikde se úplně stopro nechytne a právě ta snaha nabrat alespoň nějaké body u všech diváků ho paradoxně táhne k zemi. V součtu jsem ale, vzhledem k hodnocení, mile překvapen. Film nabízí spoustu výborných scén a hlášek (obři, neklapalo by nám to,baba yaga,vílí čuník...), bohužel zároveň i dost awkward momentů, kdy nechápete co tam dělá Artuš s Merlinem, nepříjemného asiata a otravnou dívku tmavé pleti bych klidně vyměnil. Někdo tu navrhl Vaughna na režisérkou stoličku a já nezávisle na něm souhlasím, přesně to jméno mi po zhlédnutí filmu přišlo, že by to dokázalo vytáhnout někam výš. ()

JJ.Gibson

Je to něco mezi trojkou a čtyřkou. Upřímně na efekt, to člověka okouzlí, vypadá to brilantně a CGI je většinu času hodně povedené. O tom žádná. Den na to jsem si pustil Hellboye s Perlmanem a skok v efektech je neskutečný :) Překvapila mě určitá brutalita některých scén. Osobně bych snad ani nemusel od rozkroku dále. Co mě trochu zklamalo, byl ostrovtip Hellboye. Né že by měl Perlman o tolik lepší, ale tak nějak s ním soucítíte více než s Harbourem. Příběh je tak akorát, ani bomba ani zkáza. Občas mi přišlo, že scenáristé něco opomenuli. Např. oko a Babu Jagu. Jak řikám, na oko dobrý, supr hudba při fightech, ale ten správný "feeling" z filmu se prostě nedostavil... ()

Alementina

už po 5 minutách jsme si říkala, co to ksakru je ... a po 10 minutách, že toho budu litovat a taky že jo. Taková sračka, co není vtipná a celý je to tak hrozně splácaný všechno dohromady, kdy jsem si říkala, že už chybí jen Superman a nebo Chuck Norris. Mně i bylo líto těch herců, že musí říkat takové trapárny a hrát v něčem takovém... U mě je to v TOPce nejhorších filmů, co jsme za posledních pár let viděla. 1* za efekty a babu Jagu a jeji chaloupku na kuří nožce. A jako sebemrkačství jsem si dala i celý závěrečný titulky, abych viděla i tu druhou po titulkovou scénu, která je jedna z nejnudnějších! .. ()

Tony.cs

Tyhle akční fantasy béčka se už moc netočí. Ale Marshall je král britských béčkařů a svoje řemeslo umí. Je to sranda, je to akce, je to pěkný fantasy a je to krváček. Samozřejmě, del Torovým filmům se to nemůže rovnat, nicméně jako samostatné béčko mě to potěšilo. ()

MultiTobi

Už po traileru jsem si říkal, že to bude průšvih, ale tohle je teda průšvih kolosální. Nefunguje tam vůbec nic. Rádoby drsné hlášky a přeplácané CGI efekty. Postavy prázdné a nezajímavé, už si ani nepamatuju jména postav.Nedozvíme se o nich vůbec nic,jejich dialogy jsou nesnesitelně hloupé a jediné k čemu tam jsou je hnát děj příšerně dopředu a to navíc úplně bezmyšlenkovitě. Celé mi to přišlo jakoby se 5-leté dítě podívalo na Tarantinův film a řeklo si, že zkusí něco natočit. Naprostá ztráta času, zachraňte své 2 hodiny života. ()

movieband

Kostýmy perfektní (Gruagach), Harbour našlapaný, nahláškovaný a výborný Hellboy, epizodní pomrknutí, kterých nebylo nejmíň, velice příjemná a pro zarytého fandu rohatce byla parádní (Mexiko, Gruagach, Humr,..), ale tím plusy končí. Nový Hellboy je pro mě, i přes hezké pozitiva, spíš rozčarovaným zklamáním a kastrátem perfektní, atmosférické, a propracované(!!) hellboyovské trilogie (Temnota vábí, Divoký hon, Bouře a běsy). Ano, byly tam pasáže, jak přes kopírák s komiksem, ale celé to bylo jakoby ušité horkou jehlou a v závěru neslané nemastné. Del Torův Hellboy se sice nedržel předlohy, tak jak mnohdy epizodně Marshallův, ale scénáristi u prvního filmu dokázali dát celému filmu duši, i přes namixovanost s komiksem. A to Marshall, i když se snažil, nezvládl. Škoda, moc sem chtěl věřit ve filmové vzkříšení, Harbour byl perfektní, i to eRko filmu slušelo. ()

raimi

Původní komiksovou sérii Hellboy miluju (mluvím tady o komiksech, ne o filmech, aby bylo jasno). Krátký příběh Mrtvola ve kterém se objeví scéna se záměnou novorozence, považuju za jeden z pěti nejlepších komiksů, co jsem kdy četl. Je to pro mě srdcovka. Del Torovo zpracování mám rád a i když je poněkud infantilní, je vizuálně nádherné, některé scény berou dech a hlavně druhý díl krásně drží pohromadě. Obsazení je taky super, poetika komiksu je převedena s respektem k předloze, vždycky se na ně rád podívám. Ale tenhle obludnej a obscénní marast, to je dílo antikrista. Atmosféra nebo poetika? Nula. Herecké výkony? Nula. Digibordel? Plus sto. Humor? Mínus pět. Politická korektnost? Ou jé, noha na plynu. A tak tu máme další multikulturní ráj, kdy jsou postavy v záběru rozkvótovány podle rasy. Tudle šťastná černá rodinka, tudle černý byznysmen s kufříkem, tudle černý páreček jak ze žurnálu, tudle přešťastně zamilovaný rasově smíšený pár. Je to tak nepřirozený a tak na sílu, že to bije do očí. Ovšem to, že ponegerštili naprosto zásadní postavu Alice a starosvětský, klasicky anglický iluminátský klub Osiris, to je prostě svatokrádež. V téhle vulgarní stupiditě navíc každá postava mluví jak dlaždič po deseti rumech, hlavní "hrdina" Hellboy je prezentovanej jako hnusnej ožraleckej nýmand s pochcanýma vlasama, kterej všechno posere, všude dostane na hubu a furt jen držkuje a fňuká, a herečtí sparingpartneři jsou vybíráni na základě rasy, i když mají charisma ústředního topení. To platí hlavně pro tu třicetikilovou cigošku z Kliniky, i pro toho směšnýho kočičího motherfuckera. A ten scénář? B.P.R.D. je tady tak úžasně efektivní organizace, že se o apokalypse dozvídá z televizního zpravodajství, meh. Ale ono to tak nějak zapadá do toho současnýho západního sebemrskačství, kdy každá mužská postava nebo instituce, je vykreslená jako banda lůzrů, kteří prostě musí chcípnout. Gore je odporně digitální, jednu hvězdičku dávám za finální apokalyptický démony. ()

Kaluž

Z poetikou komiksové předlohy to má společnýho úplný prd, ale koukat se na to ještě dá. Tedy maximálně jednou. #DELETE ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)