Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

CrypzzXD

Podivná splácanina s ohavným vizuálem, nepřesvědčivými herci, kupou WTF momentů a řadou přebytečných scén, které by se daly pro dobro přijatelné stopáže bez problému vystřihnout. Neříkám, že to je nejhorší komiksová adaptace, ale hanba by mě fackovala ji řadit byť jen i mezi ty průměrné. 4/10 ()

Fiftis

Efekty a masky, akokoľvek sú prepracované, pôsobia miestami hrozne neprirodzene. Keď na vás snímka bez možnosti oddychu vŕši jednu akčnú sekvenciu za druhou, pričom úplne postráda akúkoľvek gradáciu, je niečo jednoducho zle. Z niektorých scén je dosť vidieť, že sa vo veľkom strihalo. Dokonca sa tu vyskytuje dvakrát zopakovaná prakticky rovnaká scéna. Celkovo mi vzhľad Hellboya nejako nesedí, ale to môže byť môj problém. Harbour sa inak snaží. Hoci jeho poňatie hlavného hrdinu je oveľa priamočiarejšie a výbušnejšie, než Perlmanove. Či je to na škodu či nie, posudzovať nehodlám. Ikonický Ron Perlman mi ale bol sympatickejší. Soundtrack je tiež potrebné spomenúť. Ten je skvelý a chytľavý a navyše presne pasuje do celkovej nálady snímky. Takže podtrhnuté - podčiarknuté, je to priemer. ()

Shakers

Pomerne dlho som sa odhodlával k tejto novej verzii Hellboya. A už aj viem prečo. Aby bolo jasné, som veľký fanúšik del Torovho Hellboya, jednotku aj dvojku som už pár krát videl a určite sa k tým filmom vždy s radosťou vrátim. No keď som s tohto videl pár minút plakal som. Del Toro je majster čo sa týka vizuálnej a výtvarnej stránky, ale tento dizajn Hellboya je strašný. Prišlo mi to ako keby prežil mŕtvicu, 4 infarkty a k tomu ho prešiel párny valec. Chápem, že si už niečo prežil, ale tak škaredú masku som už dávno nevidel. Pri hlavnej postave myslím, aby bolo jasné. Nový Hellboy ponúkol zaujímavý príbeh, ktorý ma trošku bavil, ale to je asi tak všetko. Ešte akcie a krv stali za to, aby som neklamal, ale nič iné ma tam nezaujalo. Príšery biedne spracované, ale aspoň ich tam bolo dosť, Hellboy zle spravený a zároveň aj zle napísaný, inak povedané moc sympatii nevzbudzoval a pokiaľ vás hlavná postava nechytí, viete kam to potom smeruje. Vedľajšie postavy, emócie alebo humor až na pár dobrých hlášiek, tiež nula bodov. Myslím, že pri tomto filme platí, že čím ste väčším fanúšikom del Torových Hellboyov, tým je pre vás tento film väčšie utrpenie. Som rád, že sa to nezaplatilo a stále dúfam v návrat Perlmana a Tora, ktorí prinesú tu pravú trojku. P.S.: po-titulkové scény sú dve. 40% - 2* ()

filmfanouch

Tenhle kozoroh, démon a hrdina v jednom to už na velkém plátně zkusil dvakrát! Vizionář Guillermo del Toro ho představil ve svých dvou filmech, které sice nebyli kdovíjaké pecky, jako jednoduché akční fantasy ale fungovali především s del Torovou stylovou režií a Ronem Perlmanem v hlavní rolí. Oba filmy byli prostě fajn žánrové jednohubky (jednička se navíc natáčela u nás a Karel Roden si tu střihl hlavního záporáka!) ale nebyli ani nějak přesahové a nebyli z nich ani žádné hity. Hellboy 3 se pomalu chystal, del Toro ale projekt záhy opustil, načež ho následoval i Perlman a tak se studio rozhodlo, že pod dohledem Hellboyova komiksového autora Mika Mignoly natočí reboot a pokusí se případně nastartovat Dark Horse Cinematic Universe.... Režie dostal na starost Neil Marshall, člověk, který v seriálu Hra o trůny stojí za dvěma perfektními bitvami (konkrétně Bitva na Černovodí z 9. dílu 2. série a Bitva na Zdi v 9. dílu 4. série) a ukázal, že má na akci a fungování postav v akci skutečný čuh. Oba díly Hry o trůny, které zrežíroval stále patří k nejlepším epizodám a i když Marshallovi v biografii chybí výraznější filmový projekt, zdálo se, že je Hellboy v dobrých rukách. Perlmana poté v hlavní roli nahradil David Harbour AKA Jim Hopper ze Stranger Things a bohužel zesnulého Johna Hurta v roli Trevora Bruttenholma nahradil boží Ian McShane. Zpočátku to tedy vypadalo, že by nový Hellboy nemusel být průšvihem, následně ale dorazil první trailer, který nějaké velké naděje ve funkční látku spálil. A i když byli další ukázky přece jen zajímavější, lákavější a lepší, pořád by to bylo jako byste si vybírali jestli máte chytnout kapavku nebo syfilis. Pomalu se tak stávalo jistějším, že bude Hellboy velkým zklamáním a potopeným potenciálem. Stal se nakonec zázrak? Bohužel musím potvrdit, že nestal! Nový Hellboy je totiž obrovská katastrofa- hnusný digitální bordel utopený v totálně smysl nedávajícím scénáři (a s ním spojeném ději), který počas filmu nakopne spoustu vedlejších zápletek, které ve finále nikam nevedou. A i když se David Harbour snaží, zbytek castingu je proklatě mimo! Hellboy má spoustu problémů.... 1) Humor- Humor ve filmu je ve velké míře infantilní a především ve většině případech ani debilně infantilní aby byl vtipný a nebo prostě debilní infantilní. Je prostě infantilní a není vtipný. To je problém jelikož Hellboy se po většinu filmu snaží velice hláškovat a prostě to nefunguje. 2) Triky- Triky na Hellboyovi jsou velice ošklivá věc. Vlastně nejvíce kazí zážitek z celého filmu- Divák by si samosebou rád dal Hellboye bojujícího s obry nebo Hellboyův souboj s digitálním superdivočákem, pokud ale obři a digitální superdivočák vypadají velice digitalně nepřirozeně je to velký problém. Triky v tomhle filmu vypadají jako základně naprogramované triky u kterých si někdo řekl, že už je dále upravovat nebude a dá divákovi zdůraznit, že se kouká na spoustu pixelů, které mají něco představovat. A když jsme u toho..... nevím to jistě, ale krev mi ve většině případech také přišla dost pravděpodobně digitální. 3) Střih- Jak jsem řekl Hellboy nakopne spoustu dějových linií, postav a všeho možného. Dává to smysl jelikož by studioví hlavouni jistě chtěli novou fantasy sérii. Hellboy ale často neví kam má dřív skočit a je to na něm dost výrazně vidět. A především samotné přestřihy ve většině případech trhají uši. Dle posledních zpráv je střih dílem studia a Marshall, který se měl s producenty na place hádat co to šlo nemá se střihem nic společného. Dost možná to dává varovný signál... David Harbour sice na Rona Perlmana nemá, snaží se ale alespoň fungovat jako sympatický hrdina. Ten pocit z trailerů, že se ale na roli úplně nehodí prostě diváka neomrzí. Dá se o něm ale říct rozhodně více pozitivních věcí než o zbytku herců... Milla Jovovich je sice pořád kus, rozhodně je ale vidět, že neví jak zlou čarodějku správně uchopit. Ian McShane se na roli usedlého mentora úplně nehodí a především se nemůže alespoň úplně dialogově vyřádit jako třeba Winston v Johnu Wickovi nebo Černovous v Pirátech z Karibiku 4. Sasha Lane je po většinu času otravná a Daniel Dae Kim dostane až příliš málo prostoru a nedokáže svojí postavu divákovi úplně snadno prodat. Nejvíc potěší Thomas Haden Church jako Lobster Johnson, bohužel ale zmizí z plátna příliš rychle a má spíše cameo. Hellboy se i v kampaní chlubí tím, že je drsný a brutální, to, že je ale něco drsné a brutální automaticky neznamená zvednutí kvality. Jak jsem řekl krev je ve většině případech výrazně digitální a především občas všechno to rozsekávání, rozmáčkávání a vytrhávání jazyků začne už po prvních 30 minutách smrdět nezajímavým gorem. Film také skáče příliš rychle z místa- Chybí nějaké zajímavější dialogové scény mezi postavami, nějaký funkční vývoj nebo více démonů Hellboye o tom jak funguje ve světě lidí, kteří se ho vlastně bojí a vidí ho jako strůjce apokalypsy. Ve finále je to ale jenom rychlý přesun z bodu A přes bod B skrz na skrz bodem C přes bod D do bodu E. Někdo může namítat, že se tak zrychluje tempo a film se nezdržuje. Na druhou stranu vidět funkční vývoj hrdiny je přece jen zajímavější než hnusná digitální akce bez špetky snahy. Nebudu Hellboyovi úplně křivdit- Harbour se snaží, Marshall tam nacpal pár slušných akčních scén a třeba hudbu Benjamina Wallfische (jeho původní, ne ty hrozně nacpané songy) jsem si neskutečně užil. Pořád je to ale především nemastný neslaný fantasy bordel, který si nalajnuje příliš mnoho a neukáže vlastně nic. Na Hellboye 3 s návratem del Tora a Perlmana už je asi pozdě (del Toro kutí dospěláckou verzi Pinnochia a Perlmanovi je 68 let!) a Hellboy 2 s Harbourem jen tak nebude. Takže jsou dvě možnosti. 1) Zahrabte Hellboye někam hodně hluboko a už s ním nikdy v rámci filmové adaptace nepracujte 2) Dejte tomu nějakých 10-15 let než se objeví někdo kdo by si mohl s Hellboyem slušně poradit. Marshall to totiž nedal. Zda je to především jeho zásluha je složitá otázka, jisté však je, že se Hellboy z roku 2004 a jeho pokračování Hellboy 2: Zlatá armáda rázem stávají lepšími filmy... () (menej) (viac)

lamps

Jako již tradičně musím upřímně obdivovat Marshallův vizuální drajv a odvahu jít vlastní cestou, ale scénář má jeho Pekelník bohužel tak slabý a chaotický, že film jako celek zkrátka obdivovat nemohu (a to jsem mu fandil i navzdory mlhavé kampani a tragickým ohlasům). Rychlý střih a hromadné dějové výpůstky sice určují ohromnou dynamiku vyprávění, ale zároveň nešťastně posilují epizodičnost a neuspořádanost syžetu, jenž nemá silný přesahující deadline a k důležitým zvratům dospívá víceméně náhodou. Celkem to uteče, Harbour si to dává, Milla s výstřihem vypadá až překvapivě dobře a některé scény představují high-speed guilty pleasure, ale ten film absolutně nerezonuje, neumí zapojit diváka do děje a eRkový rating těží často hrozně dětinsky a samoúčelně. V budoucnu možná docením více, zatím převažuje bída a šeď. 50% ()

sheen

Tady se tábor rozdělí na fandy předlohy, kteří budou nového Reda milovat a druhá půlka, která hltala fantasy všemibarvičkami hrající pohádku od Del Tora ho bude nenávidět. Dospělejší a hororovější zpracování, které nemusí každému sednout. Já osobně mám raději DelTorovo zpracování. [Cinestar Černý Most] ()

Beckett51

Temnej, krvavej a vtipnej komiksovej nářez, kterej rozhodně nenudí a odsýpá přesně tak, jak by měl. Nějaký hlubší vztahy k postavám, jako tomu bylo v případě Del Torovo duologie, si sice vybudovat lze jen těžko (možná tak k ústřední postavě, která je v podání Harboura prostě skvělá), ale o to víc oddechově to na mě působilo. Chvilkovej digitální bordel se sice objevil, ale stejně tak i skvělý masky a fakt skvělej design některých oblud (hell závěr a slepičí chaloupka mrk mrk), takže se to rozhodně vyvážilo. Ambivalentní pocity mám z hudby, která mi chvilkama přišla dobrá a chvilkama divná a mnohdy nebylo poznat, jestli se jedná o hudbu nebo filmový zvuky. Za sebe můžu říct, že bych velice, velice rád viděl další díl, ikdyž vím, že se to nejspíš nikdy nestane. ()

Allien.9

Kdyby si film na nic nehrál a prezentoval se od začátku jako televizní B-čko, kterým bezesporu je, tak dejme tomu. Jelikož se ale bere vážně (jak a proč k tomu došlo?!?), je nejnovější počin Neila Marshalla (ne)skutečné peklo. David Harbour postrádá Ronův šmrnc, 99 % postav je na place úplně k ničemu, výprava tragická, plynulost příběhu připomíná pohyb blechy. Efekty nás vracejí zpátky do dob seriálového "Herculla", vtipy jsou křečovité, emoce neexistují a české titulky jsou prasárna největšího kalibru. Pořád málo? *SPOILER* Po centru kamerami prošpikovaného Londýna chodí cca. 24 hodin nasraná čarodějnice, která šíří mor a svolává všemožné démony, a přesto se najdou týpci, kteří si vykračují s kufříkem přes ulici a jsou strašně překvapení, že skončí jako kotníkový náramek jednoho z výše zmiňovaných démonů. (A podobnými face-palm scénami je film doslova posetý.) *KONEC SPOILERU* Co se týče odvážného R-kového ratingu, tak ano, ze začátku funguje, ale postupem času je hektolitrů krve a kusů těl tolik, že úplně čekáte, kdy začnou postavám padat hlavy i při nešikovném šlápnutí... Nový "Hellboy" je film do televize, ne do kina, takže 2* a to jsem na jedno oko slepá a na druhé nevidím. (Tímto zdravím Babu Jagu a případný sequell, který, jak upřímně doufám, nikdy nevznikne.) ()

misterz

Taký paškvil rôznych legiend a mytológií, no o to tu ani nešlo. Dôležité bolo, že dejová linka nenudila, stále sa tu niečo dialo, akcie tu bolo požehnane, sem-tam bol aj humor a rozhodne sa nešetrilo ani masakrom (aj keď tu by som ocenil menej digitalizácie). Vizuálne efekty tiež stáli za to - pekné na pohľad, pobavili aj rôzne príšerky, nechýbalo ani prasa... Celkom spokojnosť. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

liskam

Už když jsem odcházel z CSFD projekce tak mi bylo jasné, že jsem viděl film, který rozhodně nebude sedět každému. Film kterém se vůbec nepovedla humorná stránka, ale naproti tomu film který je dokonalý v mnoha scénách a až si mnozí diváci pustí film znovu, myslím že díky tomu půjdou s hodnocením výše. Další ze slabších věcí je hudba, tak nějak jsem ji nezaznamenal. Naproti tomu pozitivní věc je vyprávění příběhu a to že z Hellboye udělali potomka krále Artuše navíc tímto způsobem by se mohlo v budoucnu stát legendární. Takže za mě veskrze pozitivní filmový počin. A s výhradami dávám 4* a nějakých 74% ()

Goldbeater

Nechat padesátimilionový velkofilm napsat celovečerně debutujícím scenáristou a předpokládat, že to pak bude v režii béčkařského řezníka z Anglie „nějak“ fungovat, je opravdu ignorantská kalkulace a dobře producentům tak, že film propadl. Ač zde zřejmě byly snahy se fanouškům komiksové předlohy zavděčit, Cosbyho scénář pro dvouhodinový film absolutně nefunguje a působí jako přeplácaný a nesoudržný paskvil, kde ploché postavy mezi sebou nemají pražádnou chemii, nejsou z nich cítit žádné emoce, ba i jejich motivace ve všem je naprosto mělká nebo rovnou zcela nahodilá. Hellboy působí jako počítačová hra, kde skáčete z lokace na lokaci, abyste pokaždé dostali klíč, který vás posune někam dál v povrchním (a zdánlivě nepotřebném) ději. A k tomu hromada, ale opravdu nechutně velká hromada digitálního bordelu. Ale když dám stranou i ta nejzákladnější očekávání, co od každého filmového média mám (jinými slovy vypnu mozek), zkrátka mě to jako diváka absolutně nebavilo. Já vlastně po těch dvou hodinách nepřišel na to, čím mě tenhle otřesný neúspěch měl zaujmout. ()

DJ Obelix

Nový Hellboy jde proti proudu současných uhlazených a dokonale vysoustružených komiksových spektáklů na motivy komiksů z dílny Marvelu i DC. Hellboy je čistokrevná řežba, která svůj R-kový rating ždímá do mrtě. Fanoušci komiksové předlohy od Mikea Mignoly budou zřejmě plesat nadšením, protože takto věrná adaptace předlohy už tu dlouho nebyla - možná Deadpool, ale to je opět z jiného ranku. Jsem nesmírně zvědavý, jak si "Rohatej" povede v kinech, protože diváci si už dnes pod pojmem "komiksový film" představí něco úplně jiného. Ale pevně doufám, že si na svůj skromný rozpočet vydělá, a studio bude mít možnost rozjet své vedlejší syrovější a "béčkové" univerzum, které je v dnešní době přesycené megalomanskými blockbustery (ač stále většinou zábavnými) tolik potřeba. ()

kingik

Pekelně nekorektní reboot. Nový realizační tým dvě hodiny jede v přidrzlém a odvážném "dirty" stylu a navrch přidává obří porci gore, na blockbuster dost nezvyklé ražení. Neil Marshall se s tím vůbec nemaže. Na diváka se valí kanibalistické choutky Baby Jagy, oběti apokalypsy roztržené vejpůl, nejrůznější tělesné partie co chvíli končící v divákově klíně. Prostě to dává zapomenout na del Torovo nudná a uhlazená dvě předchozí zpracování. A rozhodně se mně ani nezastesklo po Ronu Perlmanovi, neb jeho nástupce David Harbour byl o poznání cool Hellboy, hláškoval ostošest a hned jsme si potykali. Dějově to sází na sexy středověkou čarodějnici Nimue, kterou obstarala s přibývajícím věkem stále mrdóznější Milla Jovovich, co vstala z mrtvých a která co chvíli hrozí apokalypsou. Její prasečí pobočník je také neméně zajímavý a zábavný. V kostce se ve filmu objeví i to, co bych nečekal, třeba obři, překvapivě ale nedojde na žádnou sexuální scénu, což je při výskytu Penelope Mitchell docela škoda. Dynamické (přec)hody budou vyhovovat divákům, kteří si na (c)hutné zápletky moc nepotrpí a ze všeho nejvíc vítají, když se pořád něco (dostatečně bláznivého) děje. Tenhle Hellboy by se hravě skamarádil s Deadpoolem. A i když se film nijak nerochní v popkulturních odkazech, stejně jako Deadpool bortí zaběhané stereotypy blockbusterů, což je naprosto osvěžující. Na svůj poměrně skromný rozpočet (50 mil.) je film napumpovaný efekty, natočenými na solidní technické úrovni. A můžu jen litovat, že filmu se nedostalo většího komerčního úspěchu. Hellboy už se tím (komerčním) pádem hned tak nevrátí, aby nakopal schematicky konzervativním blockbusterům zadky. Deadpool bude na to opět sám. 10/10 ()

dr.horrible

Som známy tým, že mám rád príšery. A tu sú obri, čarodejnice, duchovia, dokonca je tam prasodémon! A tak sa to vo mne teraz bije, či sa tváriť, že pre ne nevidím ten tuctový klišé príbeh a nefungujúce hlášky, a či proste len napísať guilty pleasure. Každopádne drahšie a krvavejšie béčko tu tento rok nebolo. Možno to ešte potom zvýšim. Aj keď je to blbosť. ()

InJo

Nejhorší Hellboy a bohužel i nejhorší film N. Marshalla. Je to hrozně rychlé, plné akce, drsné brutality (usekávání končetin, trhání lidí vejpůl apod.), hlášek, hudby, hrátek s kamerou... Ale nic z toho nefunguje pořádně a konzistentně. Sám Hellboy je pořád docela sympaťák (ostatní postavy nestojí za řeč, obzvlášť záporáci v čele s Millou a mluvícím prasetem jsou dost tragičtí), ale to je asi tak vše. Celý tenhle reboot působí snad v každém ohledu jako utržený ze řetězu, bohužel tady to není myšleno jako pochvala. Místo nářezové cool zábavy jsme tak dostali spíše rozbředlou a hloupou slátaninu. 40 % ()

dennykr

Marshalla mám upřímně rád už od brilantního béčka Psí vojáci. Za ty roky si vybudoval značku autora, který dovedně pracuje s libovolně nízkým rozpočtem. Přeci jen upířina Pád do tmy a vlkodlačí Psí vojáci stály pod tři miliony liber, stylové post-apo Soudný den zase pod sedmnáct. Finanční limity využil jako možnost vrátit se k praktickým efektům, hektolitrům falešné krve a poměrně sofistikované práci s očekáváním a kamerou. To samozřejmě vrcholí v seriálech, kam si ho zvou významné značky, aby natočil ne-zas-tak-velkolepé epizody velkolepým způsobem: fenomenální bitva v pilotu Black Sails, tragédie na začátku Lost in Space nebo nejlepší epizoda (jinak nekoukatelné) čtvrté série Hry o trůny, The Watchers on the Wall. V poslední jmenované Marshall například dlouze vystaví scénu směrem k bitvě s obrem a těsně před jejím začátkem ostřihne pryč, aby se vrátil až k drtivým následkům. // Proč ztrácím tolik času s tím, jak pracuje? Protože Hellboy je vlastně esence všeho, co natočil předtím. Neil Marshall vždycky režíroval upřímné "sračky" v tom nejlepším smyslu: zranění se v Psích vojácích léčila vteřinovým lepidlem, zatímco vlkodlaci vydávali zvuky ukradené ze soundbanky Warcraftu III; Pád do tmy je zase krvavá lázeň, kde se upíři zabíjí cepínem; Soudný den uvědomělá hra s pravidly braků a post-apo filmů a Centurion otevřeně parafrázuje Gladiátora i Běžícího muže. Hellboy je potom ničím neředěné béčko, které rekapituluje snad všechny prvky brakové fantasy, folklóru a populární mytologie – artušovské legendy, čarodějky, Ježibabu, prasodlaky i kočkodlaky, draky, mexické wrestlery, víly, obry a spoustu další verbeže. // A do toho se přidává Marshallova snaha zakrýt nízký rozpočet, která je obzvlášť výrazná ve dvou momentech. Zaprvé je to fenomenální souboj se třemi obry, který sestává z několika delších záběrů. Jejich ohyzdná CGI těla vytěsňuje z rámu a zůstává zaměřený pouze na protagonistu, díky tomu vzniká poměrně netradičně snímaná akční scéna plná dravých pohybů kamery a nečekaných přerámování. Zadruhé pak úplný konec natočený v jednom dlouhém záběru, v němž jsou hrdinové poprvé prezentováni jako funkční tým. Vůbec to okázalé vytlačování akce mimo rám je fascinující. // Marshall kondenzuje tři nebo čtyři různé komiksové svazky, aniž by bral ohled na jejich tematické a významové roviny – nejvýraznějším poučením zde je, že není dobré jíst děti. Hellboy je dokonale čistý a upřímný brak, který jakž takž drží pohromadě a vedle současných komiksových filmů působí jako přízrak z doby direct-to-video béček, jemuž někdo dal omylem o několik milionů víc. V ideálním světě by nikdy neměl vzniknout, ale je tady a sledovat jeho estetické kulhání je stejně bizarní jako fascinující. ()

Sobis87

Absolutně to nedrží pohromadě... ale zabaví. Jako pokleslá zábava s několika světlými momenty, které se úspěšně přibližují předloze, to je OK. ()

HoneyBunny

Chaotický střih, neobratný styl vyprávění a drsňácká hudba mě vedly k myšlence, že film natočil mladý začátečník, co chce být cool, ale nemá na to. Ale kdeže. .. Tohle je dítko starého harcovníka Neila Marshala. Hmmm... Budu věřit, že za nevyrovnanost a rozvrkočenost (už úvod je plný klišé a moc hrrr) nového Hellboye může studio. Del Torrovy Hellboyové jsou vizuálně a příběhově jiná liga, ale tady jsme se alespoň dočkali příběhu naznačenému (a nikdy nedokončenému) v Golden Army - Hellboy coby nositel Apokalypsy. A ten Rkový rating je fajn, vytržených a utržených tělesných částí je požehnaně. PS: Super české titulky! ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)