Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

Anderton

Nedá sa nič robiť, Hellboy je zatiaľ najhorší blockbuster sezóny a možno aj posledných rokov. Pritom namaskovaný David Harbour je sympatický pekelný chlapec a podobne, ako s Ronom Perlmanom by som s ním rád šiel na pivo. Lenže problémy sa nabaľujú už od samotného scenára. Záporáčka je doslova skladaná tri štvrtiny filmu dokopy, aby sa na niečo zmohla a predtým všetci len konštatujú, že ona sa do riti vráti a čo teraz s tým. Prasačie monštrum je väčší fail než Jar Jar Binks a ani odtrhnuté končatiny a množstvo brutality nevyvolávajú vlastne vôbec žiadne emócie. Marschall so svojim absolútne nijakým vizuálom toho veľa nezlepšil, najhoršie zločiny sa ale museli diať v strižni. Tak odfláknuté finále by sa malo púšťať na filmových školách, ako proste netočiť blockbusterové finále. No a humor by tu aj mohol fungovať, ak by bolo niečo vtipné už na papieri, z ktorého sa po večeroch herci učili repliky. Asi sa pritom cítili dosť divne. ()

Frajer42

Tomuto filmu schází zoufale duše a nějaká nosná kostra příběhu. Působil na mě jako koláž několik mála působivých akčních scének a několika mnoha ukecaných pasáží, které ve většině případů působily dojmem, že je sesmolil na záchodě na toaletní papír 9letý panic. Moje dojmy jsou tedy vysoce rozporuplné. Rozhodně doporučuji k filmu zvolit vysoký přísun tekutin pro dospělé, jinak se utrpení nespíš nevyhnete. Čím více takových tekutin zkonzumujete, tím více se vám bude tento Hellboy líbit. Neil Marshall se s tím totiž vůbec nesral a přepálil snímek v každém ohledu, a tak film rezonuje na samé hraně divácké únosnosti. Úplně moje mlsná očička neokouzlila ani audiovizuální stránka. Těžko říct, zda se náhodou nejednalo o autorský záměr ke zvýraznění přepálenosti a jakési béčkovosti, ale některé efekty působily vyloženě směšným dojmem. To ovšem nebylo nic proti stupidním dialogům, kde když se občas nepovedla hláška, tak byly dokonalým materiálem k uspávání hadů. Nevytlačím ze sebe více, než pěknější 2 kousky. ()

Socrates

Uff, to teda byly předstartovní obavy! A přitom naprosto zbytečný. Tenhle Hellboy je totiž jen o malinko míň vtipnější než ten del Torův, kterýho bezmezně miluju, jinak je vše (až na obsazení Milly) v naprostým pořádku. ()

Dzeyna

Já ani nevím odkdy mi je Hellboy sympatický. Nicméně jsem nejdřív byla trošku odpůrce těch vtípků a sprostých slov, ale časem jsem si na to zvykla a dokonce mě to baví a nedokážu si ho bez toho ani představit. Příběh v pohodě. Ale na to, aby vás to dostalo musíte být asi velký fanoušek. ()

Kothy

Docela mě překvapilo tak negativní přijetí filmu. Podle mě se to Neilu Marshallovi vzhledem k rozpočtu docela povedlo. Davidu Harbourovi role taky sedla. Nejsem fanda předlohy, takže to nemohu srovnat. Torova verze se mi ale líbí o něco víc. Dost se tu cestuje, ale většina děje se odehrává v Anglii. Opírá se to o artušovskou legendu a další mýty. Ani Milla Jovovich nebyla v roli Nimue úplně špatná. I Rko tomu podle mě dost prospělo. Možná tomu chyběla nějaká větší celistvost, protože jednotlivé aspekty fungují slušně. Hlavně akce se mi líbila a občasné hlášky. Možná na to mohli dostat víc peněz. Co už, vzhledem k tržbám se asi dvojky nedočkáme... "Neklapalo by to. Já jsem kozoroh a ty kurevský magor!" ()

Kudly4

Přiznám se, že jsem nečekal takovej nářez, ale to asi skoro nikdo, kdo pálil za PĚT. Hellboy není moje srdcovka, ale vztah k prvnímu dílu mám (v té době snad můj první film na DVD přehrávači). Je to hodně Fantasy/Horor a to mi právě sedlo. Několikrát jsem se zasmál, brutální je to víc než dost, takové Gore, kdyby bylo v čistém hororu tak chčiju blahem a k tomu všemu krásná, zlá Jovovich. Jo, já jsem nadmíru spokojený, super relax. Škoda, že jsem prošvihnul kino, byl by to ještě několikanásobně lepší zážitek. 90% ()

predators

3* nebo 4*? Dost váhám...asi jako u žádného filmu v poslední době. Měl jsem problém s postavou Hellboye...na můj vkus je málo sympatický, chápejte, v porovnání s Hellboyem od Thora. Hodně mě zaujala Milla Jovovič a její kostým čarodějky. Spoustu příběhů jsem nevstřebal tak, jako fanoušek znalý předlohy a prase mně vyloženě vadilo. Takže pocity rozporuplné...možná zvýším hodnocení po druhém shlédnutí. ()

Ratemus

Komiksovky mimo DC a Marvel vždy vítám a hlavně když patří k srdcovým záležitostem a to Hellboy je. Co mi vadilo a chybělo u předchozích filmů, je zde naservírováno pod nos v perfektním provedení. Odkazů na předlohu je zde plný kýbl, ať je to začátek s wrestlingem (Hellboy v Mexiku), nebo povídka Mrtvola pojednávající o Gruagachovi, povídka Baba Jaga a samozřejmě hlavní pilíř příběhu inspirovaný hned třemi knihami, Temnota vábí, Divoký hon a Bouře a Běsy. Je to tedy inspirované až dost a některé scény jakoby skutečně vypadly z komiksu a to mi hodně chybělo u Torovi verze a to bude možná trochu problém, jelikož tento film maximálně ocení ve většině jen fanoušci a znalci předlohy. Musím vypíchnout množství sarkastického humoru, který je pro Hellboye typický až téměř přirozený a samozřejmě samotný Hellboy jehož představitel David Harbour je více než dobrý, ba skvělý a role mu absolutně sedla. Nevadila mi ani nebílá a nezrzavá Alice a samozřejmě Daimio, ten byl skvělý, ale co bych rozhodně nečekal, je Lobster Johnson, to bylo tak výborné pomrknutí na fanoušky až běda. Baba Jaga byla řádně nechutná a moc hezky udělaná, Gruagach velmi zábavný, Blood Queen Nimue taková klasická záporačka, kterou prostě Gruagach předčil, nebyla špatná, ale možná jsem čekal víc. Hrozně oceňuji v dnešní době praktické efekty, které jsou zde prostě lepší než ty CGI, ať je to Baba Jaga, která je skutečně nechutná, Hellboy samotný a plno démonů. No a co je obrovským plusem, je malý rozpočet a rating, nechutností, gore, násilí, krve a vnitřností je tu požehnaně a rozhodně se jimi nešetří a to prostě taky filmu sedne a je to něco, co mi chybělo ve starší verzi. Já se skvěle bavil, bylo to zábavné, pořádnou dávku sarkasmu jsem dlouho nedostal, akční, takové hrozně svěží a nové, když vezmeme fakt, že všude je DC a Marvel, celkem to uteklo a pro každého fanouška předlohy pohlazení po duši, že tu máme konečně toho pravého pořádného Hellboye…mimochodem, i fanoušci Sapiena budou uspokojeni. Je to rozhodně lepší než starší verze, o málo lepší než původní Hellboy a o míle lepší než Hellboy 2. Ovšem zde mi toho vadí podstatně méně než u starší verze. Ve výsledku se jedná o velmi svěží vítr, zaručenou brutální akční zábavu a pohlazení na duši každého komiksového milovníka předlohy. David Harbour to zvládl, je skutečně Hellboy jako Jackman Wolverine, jako RDJ Iron man nebo Reynolds Deadpool...celkově ten sarkastickej projev a celá osobnost, tohle je prostě jeho životní role, kterou chci sledovat v dalších filmech, chci pokračování s Kostějem Nesmrtelným, na kterého odkazuje druhá potitulka. . Tady je podle mě základní kámen úrazu že plno lidí je zhrzeno že toto není trojka, netočí to Toro a nehraje tam Perlman. Už jen proto mají předsudky a hledají chyby. Může to někomu přijít přeplácaný vzhledem k artušovským legendám a evropskému folklóru. Hodně lidí to bude prostě porovnávat a i když původní Hellboy nebyl nijak úžasný a přelomový, byl první a to se prostě počítá. Perlman vypadal dobře ale nebyl to ten Hellboy, jen si děsně cool drsňácky zapaloval doutník a křupal krční páteř otáčením hlavy. Tenhle film prostě nesedne každému, je to perfektní béčko se vším co Hellboye dělá Hellboyem. Snad místy za ty špatné efekty uberu bod 9/10 () (menej) (viac)

Yoshitsune

Víte jaký problém, tenhle film má ? Že nevyšel v osmdesátých letech, kdyby vyšel v osmdesátých letech, tak by neměl ty problémy, které sou kolem něho. V té době vycházely tyhle zábavný béčka, jak na běžícím pásu a většina z nich má status kultovní. Dalším problém je, že se to drží předlohy (komiksu) a to je ten největší problém, sice netuším, jak to může být problém, ale co já vim ? Další věci, které se filmu vytýkají, je nějaké stříhaní ve filmu a že scény na sebe nenavazují, ne neni to jako u nového Predátora, kde to stříhání je znát, tady to všechno na sebe hezky navazuje. Akce, příběh, akce a příběh a takhle to víceméně jde až do konce filmu, tohle neni žádná novinka, ve spoustě filmů tenhle způsob je a funguje. A dalším problém, filmu je, že je tu jenom CGI, což je lež, ve filmu je hodně praktických efektů, maskování postav je naprosto fantastické https://twitter.com/HellboyMovie?lang=cs a ano je tu i CGI, ale je to dobře vyvážené, Toro taky ve svých filmech používal CGI, to kdyby jste to zapomněli, či nevěděli. A posledním a největším problém, je to, že je to násilné a sprosté a tak si to děcka nemohla užít, to je super argument a k tomu se snad ani nebudu vyjadřovat. Ale já, sem si film užil a bylo to opravdu parádní béčková krvavá jízda, kde se hláškuje, Hellboy rozdává rány a né ze všech soubojů, vyjde jako vítěz. Jeho vztah s otcem, neni zde tak idylický a ani ostatními kolegy, to neni zrovna ono, ale ta chemie mezi postavami funguje na jedničku, ať už jde o vzájemné urážení, či spolupráci. Ale co bylo asi nejlepší, bylo to že Hellboy stal, před osudem a jeho osud, je nastolit na zemi peklo a to že je hlavní hrdina, na vážkách a zvažuje přejít k těm zlým, to bylo asi to nejlepší, na celém filmu. Takže co je, tento nový Hellboy ? Je to béčko jako noha, takže pro lidi co mají rádi béčka, povinnost. PS : Ano Ďábel ví, jak na mně. ()

silentname

Čo mám na toto povedať? "Hellboy 2019 je skutočne ukážka veľkého blockbusteru, ktorý skončil absolútnym fiaskom. A zaslúžene. Nie, nebudem k tomuto filmu úctivý, ani nebude mať môj rešpekt. Skôr si kladiem otázku, ako sa mohol tento film dostať tak hlboko do tej ohromnej špiny a bahna. Je to skoro na zaplakanie. Je pravda, že David Harbour je dobrý ako nový Hellboy. Sasha Lane sa mi tiež páči. Hudba je tiež celkom okey. A čo ďalej? Poďme si povedať. Príbehovo je toto maximálne priehľadné. Pripomína mi to situácie, ktoré sme videli v starom spracovaní filmu "Hellboy". Asi by som si ten film musel pozrieť znovu na to, aby som ho vedel ohodnotiť, no v čase keď som ho pozeral sa mi to zdalo ako dobrý akčný film s dobrým sarkastickým humorom, ktorý ho spravil zaujímavým. A hoci aj v tomto filme má Hellboy svoj sarkazmus, miestami mi to príde trošku nasilu. Áno, párkrát som sa posumial na fóre, no málokedy zo mňa vyšlo niečo iné než veľká dávka ticha. Akcia je často hrozná, lebo sa to robilo všetko pri zelenej stene. Veľmi jednoznačne viditeľnej zelenej stene. A to až bolí pozerať. Celú dobu som mal pocit, že tento film ma chce utrápiť na smrť. V závere neprichádza nič, čo by sme už v minulosti nevideli a okrem toho ak sme videli starého "Hellboya" tak to bude mať skoro ten istý koncept. Toto ma skutočne vysoko sklamalo.A potom je tento film plný násilných scénok, ktoré tomu dokopy nič nepridajú. Je to vizuálne tvrdé a dobre spracované, no reálne to nemá žiadny dôvod. Je to len na to, aby sme videli veľkú dávku krvi a násilia. A to je všetko. Občas ľutujem, že som na niektoré filmy nešiel do kina, no tento tam rozhodne nepatrí. Myslím si, že tento Hellboy by sa mal vrátiť do pekla a hanbiť sa v kotli za tento film. Hodnotenie: D ()

cukorek

Priemerný fantasy - akčný film, ktorý v druhej polovici stráca kreativitu. Celkom slušne zapracovali humorné hlášky. V celkovom hodnotení to však ostáva na 50%. ()

Happens

Velice jednoduchá příběhová linie, která pro mě vytváří určitou paralelu k mnoha kulturním/politickým válkam v současnost. Třeba muslimové. Nenacpala se Amerika ve spolupráci s ostatními do jejich vnitřních záležitostí, nezničili jsme jim zdravotnictví, školství a vybombardovali průmysl a výměnou za to, že nás nenávidí a budou se mstít? Lidi vs Monstra. Kdo je tu reálné monstrum? Dobrý soundtrack. ()

SeBig

To snad i Uwe Boll by to natočil líp. Naprosto znásilněná značka zasypaná nesympatickýma hercema, trapným scénářem, neuvěřitelně nudným dějem. Hellboy mě nebavil, pro mě naprosto necharismatickej, záporáci jak Butchers harem ft. ta co poslala Resident evil pod kytky (co tu vůbec dělá, když to nerejžuje jeji miláček?),akce málo, spousta vedlejších postav, který tam jsou zdá se jen na efekt..ten pěti minutovej masakr u konce nějak ušel, tak aspoň za to nechám tu jednu. Lepší než Aquaman, leč stejný dlouhý hovno. ()

Marze

Je to průser a je jasné proč. del Tora, s nímž se produkce na třetím dílu série nedohodla, produkce nahradila Neilem Marshallem, který se dosud živil tuctovými horory.Nový Hellboy nemá ani humor, ani poezii, zato je kvůli hrubosti a násilí do patnácti let nepřístupný.Zklamání se dalo předvídat, protože do kin vstupoval Hellboy pokoutně, novináři jej směli vidět až na poslední chvíli. Kritik World of Reel dokonce píše o jednom z nejhorších letošních filmů. Zde jsem čekal mnohem horší hodnocení než 58%, ale důvod je opět jasný: část fanoušků za předělávku rohatého démona bije do krve. Tvrdí, že má blíže ke komiksové předloze. Ale normální divák , který se do kina za 175 korun bavit a zjistí, že Time Out měl pravdu v recenzi, která dvě hodiny filmového času přirovnala k věčnosti. Ale režiséři si jsou před pokladnami multikin rovni a vstupné vrací jen když vypnou proud. Ke svým původním schopnostem dostal nový Hellboy zvláštní dar: nudí, otupuje a uspává, přestože se zdánlivě pořád něco děje, něčím nebo někým mlátí, utrhávají se hlavy a požírají děti včetně vnitřností v opravdu nechutných detailech. Přitom však veškerá digitální monstra vypadají infantilně jako z animovaných Příšerek s.r.o., včetně překladu strašení: „Bafiky baf!“ Hrdina drsně hláškuje, ovšem průpovídky se připravují na smích s tak těžkopádnou snaživostí, že padají do ticha. Prakticky vyznějí stejně planě jako zbylá konverzace, kterou přesně charakterizuje Hellboyova replika „Nechcete se už konečně vymáčknout?“, a mlácení prázdné slámy vede až k pocitu, že pokud ještě jednou z plátna zazní slovo osud, případně předurčení, někdo už ztratí trpělivost a začne střílet. Útrpnost vzbuzují jednak věčné odbočky a odklady, které chudičkou dějovou linku tak okatě nastavují. Shrnuto : Hellboy křečovitě, umělohmotně, nabubřele, lacině a pubertálně. ()

korbitch22

Pohádky s Perlmanem se s tímhle nedají vůbec srovnat, to je pravda. Jednička byla ještě docela dobrá, hlavně díky Rodenovi a hojné Nazi mytologii, ale ve dvojce kromě perfektní scény s tumorem, s andělem smrti a postavy Nuady není vůbec nic a druhý díl se dá dokoukat dnes už jen silou vůle, nebo pod vlivem. Proto byl restart dobrej nápad. Neil Marshall je můj velice oblíbený řezník a proto jsem se na jeho velikou kino šanci opravdu těšil, i když mi je třeba Harbour úplně u prdele jako celé podělané a přechválené stupidní Stranger Thinks. Bohužel Marshallovi evidentně sedí menší produkce. Harbour sice hláškuje jak může a u jeho keců sem se opravdu několikrát trhal smíchy, akce je brutální a zrůdy povedené, jenže tohle funguje tak do 60% procent filmu, pak to celý nějak začne táhnout, film vypadá čím dál víc šedivě, lacině a příšerně béčkově. Ať už kvůli naprosto šíleným hereckým výkonům, odporné metalové hudbě , hláškám na místech kde se nehodí a působí našroubovaně až po neskutečně stupidní kiksy ve scénáři. Nejvíc mrda je asi ta, jak se Londýn mění v morem zasaženou válečnou zónu, všude lítají mrdky z pekla, ale lidi kolem chodí s kufříkama a nákupníma košíkama jako by se nechumelilo. Ty vole za to by zasloužil Marshall Hellbojovou pravačkou do análu. Navíc konec ukradený z nefungující Mumie s Crusiem (která mě bavila ale o poznání více, i když má stejné chyby a místy působí úplně strejně vizuálně hnusně jako nový Hellboy) Nimue by mohla ovládnout svět, nikdo jí neporazí, ani Hellboy, ale za každou cenu chce po boku mocného píchače a tak mu dá sílu a věří že se postaví po jejím boku, načež jí rozkrají. Úplně stejně debilně končí nová Mumie, kdy Ahmanet má moc nad světem ale za každou cenu chce opíchat Cruise, tak mu dá moc Seth v jeho těle nakonec ustoupí dobru a Ahmanet porazí. Ty píčo ani ne dva roky starej film a ten kokot Marshall natočí úplně, ale úplně stejný konec! Ta podoba obou filmů je neskutečná i díky tomu hnusnýmu vizuálu, za který může prostě odporný Londýn. Který já osobně nazývám zabijákem filmů. Příšerně hnusná lokace. No takže i když sem si teď mocně zapíčoval, protože na některé věci se prostě v tomhle filmu nahlas zapíčovat musí, pořád je to jen zábavné akční béčko plné krve, bohužel látka jako je Hellboy potřebuje větší kino potenciál, tenhle šedivel polopaskvil by se hodil spíš na Netflix. Je to zábavnější než oba díly od Del Hovna, ale celé je to uchopené až moc moc pod svojí úroveň. 60%. ()

Chrustyn

Nová verze Hellboye měla už od začátku tu nevýhodu, že neměla Rona Perlmana, pro kterého byl Hellboy životní rolí a nešlo si pod červenou kůží představit nikoho jiného. Nepomáhal tomu ani fakt, že dle jména Davida Harboura prakticky nikdo nezná a že jeho maska byla přinejmenším podivná. Naštěstí se ale béčkaři (který se neštítí krve) Neilu Marshallovi až překvapivě zadařilo a přinesl nám svou vlastní verzi, která se nesnaží napodobit, ani překonat tu od Del Tora. Hlavní věc, která filmu v tomto případě pomáhá je erkový rating, protože má díky tomu film opravdové koule a milovníci krve si přijdou na své a některé scény jsou jednoduše libové. Příjemně překvapila i akce, které není mnoho, ale je příjemně staromódní a tvůrci se snaží na místo přeplácaných CGI scén, dělat spíše bitky na tělo s využitím povedených masek. Kde ale naopak film extrémně tratí je scénář, který je příšerný a lepé, kdyby nebyl, protože se snaží o víc než jen o jednoduchou story o záchraně světa a častokrát se ztrácí ve své překombinovanosti a množství postav. Ve výsledku tak vznikla nijak výpravná ani nezapomenutelná, ale přesto příjemná akce, která občas připomene filmy z 80.let a to v dnešní době určitě potěší a divák tak filmu celou řadu věcí, rád odpustí. ()

Ghoulman

Až překvapivě dobré - nápadité co se týče akčních scén, s báječnými hláškami, padnoucím výběrem herců a fajne rock'n'rollovým soundtrackem. Pro ty, kdo četli předlohy od Mignoly navíc spousta pomrkávání ne pouze po jednom, ale celé řadě jeho komiksových příběhů s Hellboyem, ať už těch delších nebo povídkových. Což je další moje chvála - vše je složeno do docela fajn příběhové mozaiky, která dává smysl navzdory množství motivů - za to patří tvůrcům respekt. Pár děr v jinak super akčním bijáku - nevyvážená konstrukce tempa (v některých pasážích by mohl film být rychlejší, v jiných si naopak dát více na čas), boje sice perfektní, ale občas zbytečně gore (záležitost vkusu hádám, ale původní komiksy nikdy tak násilné nebyly). A na závěr, ačkoliv film není bez atmosféry, rozhodně postrádá nevyslovitelně brilantní vyváženost a precizní výběr barev, prostředí, kostýmů a mizanscény jako v případě Del Torovi adaptace. Za mě spokojenost, nechybělo mnoho do pěti hvězd a kdyby nebylo právě Del Tora, jehož Hellboye považuji takřka za geniálního, tak těch pět bych i dal. ()

Scalpelexis

Neurvalá a rozháraná slátanina, která nejspíš potěší pouze béčkaře anebo milovníky předlohy. Nejsem čtenář komiksu, a proto mi hodně pasáží přišlo infantilně hloupých anebo jejich množství bylo těžce přehuštěné na jeden celovečerák. Všechny dějové linie byly ukvapené, nedopečené, Hellboy by řekl "nedomrdlé". Záporáci se pohybovali na levelech mezi "odporným" a "trapným", vtip byl křečovitý (hlavně být sprostí) a jedna ze zábavnějších "složek" měly být nekonečné hektolitry krve, jako kdybyste dolovali ropu na Sibiři. Digibordel na obrazovce anebo i výpravu nekomentuji, působilo to levněji co krabicák. Plus za ok Hellboye a Davida Harboura a povedené otitulkování. Slabé 2*. ()

marhoul

Moje chyba, nepotrpím si na létající kusy těl a podobné lahůdky. Své publikum si asi najde, mně se film nelíbil, ani mě nebavil. Dvě za efekty, .. i když kývající se, očividně gumové rohy při úpravě pilníkem taky nebyly kdovíco, ale třeba ten netopýr v ringu na startu, ten se mi líbil dost. Ale když začal obr kosit mlčící mnichy v klášteře, do toho ty krysy... tam už to nebylo nic pro mě. ( To je dodatek pro ty, kteří si ověřují, zda jsem film skutečně viděla. A jestli prý z něj mám vstupenku, a jestli ji mohu ukázat. Tak vážení z csfd: mám vstupenku. Film jsem viděla a nebavil mě. Víc než dvě nedám, lituji jen času.) ()

Stanislaus

Hellboy od del Tora byl více pohádkový (ale i tak celkem dost creepy), oba filmy disponovaly úžasnou výpravou, maskami a oplývaly osobitou tvůrčí fantazií. Marshallova vize sází zejména na krvavý vizuál, je drzejší a nejde daleko pro sprosté slovo - zkrátka se nese v eRkovém duchu se vším všudy, což má ve výsledku svoje plusy, ale i velké minusy. Hláškující Harbour mě bohužel nebavil tak jako Perlman, vlastně jsem měl poněkud problém sympatizovat s jakoukoli postavou, jelikož mně všichni více či méně šli na nervy. Vedle toho ve mně propojení s artušovskou legendou zanechalo dosti smíšené dojmy. Nicméně abych jen nehanil, z postav mě nejvíce zaujala (tj. nejméně iritovala) čarodějnice Nimue a líbila se mi exkurze za Babou Jagou do chaloupky na kuřích nohách. Mrzí mě, jak nejnovější film o pekelníkovi dopadl, protože potenciál zde byl veliký. Chtěl jsem ještě film pokárat za vesměs rušivý vizuál a nepříliš pěkné efekty, nicméně s ohledem na rozpočet (50 milionů USD) se to dá pochopit. Ale i tak - velká škoda! ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)