Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

Jossie

Na tenhle díl bych ráda zapomněla, Harbour vypadá jako Hellboy otřesně a utrhnuté hlavičky a končetiny nejsou všechno - nemá to kouzlo předchozích filmů a ani některá působivá monstra (jen některá, hodně jich je slabých) to nezachrání. ()

xxmartinxx

Velmi zvláštní film. Nový Hellboy působí jako pátý díl série s odkazy na předchozí dobrodružství, ačkoliv nenavazuje na del Tora a ony události jsme tedy neměli kde vidět. Je pak zajímavé, že kvalitu určují vlastně věci mimo tento film - kdyby ony předchozí čtyři filmy existovaly, byl by pravděpodobně zážitek mnohem "smysluplnější" a nepřišlo by nám na tom nic divného. V mnoha ohledech jde každopádně o milé překvapení vzhledem k tomu, že se o tom mluví jako o nejhorším blockbusteru roku - přitom mě to docela zaujalo. Není to bezchybný, není vytříbený ani precizní film, ale má pár zajímavých nápadů. ()

Morien odpad!

Děcka a věci pro děcka můžou být pekelně cool, ale výraz "dětinský" jednoznačně považuji za urážku. A tenhle film je dětinský. A ještě jsem chtěla dodat, že hudba je opravdu strašná. ()

Gilmour93

Nadějný R-boy zasažen brokovnicí naplněnou úlomky kostí dramaturga.. Marshallovi nápaditost rozhodně nechybí, ale bez jednoduchosti v dobrém slova smyslu (ať už po stránce mytologické či dějové) z toho vzešlo něco jako Sommersův Van Helsing na kokainu. Zvěstovatel apokalypsy Harbour celkem v pohodě. Je evidentní, že v maskérně trávil více času než Ronnie. Tam stačil jen červený nátěr a sekunďákem přilepit dva špunty od demižonu.. ()

Psema odpad!

Jako splácanina několika komiksových zápletek možná věrnější, v Marshallově tragické režii však nekoukatelná podívaná. Zmatená, stylistické nudná a humorem a padouchem veletrapná. Bolest. ()

Eliott odpad!

Tak tohle se nepovedlo vůbec. Nuda od začátku až do konce a kdybych třeba na půl hodiny odešel v průběhu filmu a záchod a pak se vrátil, vůbec bych nepostřehl že je něco špatně. Jen tak tak, že jsem nedal odpad. Tohle 2 hodiny dlouhé nic, které je ještě odkázané na pokračování?! No to si snad dělají leraci. 10% ()

Botič

Řekněme, že příběhová linka je celkem ok, ale každá scéna, každý záběr nutí přemýšlet o tom, že Guillermo del Toro by to natočil mnohem zajímavějším způsobem, design a masky by byly na jiné úrovni a pravděpodobně by nedošlo na tolik podivných CGI kusů. ()

3DD!3

Del Torova vize mi sedla mnohem více. Tenhle Hellboy se sice snaží čerpat více z knih, je krvavější a sprostý, ale chybí mi tady ta fantastická poetika. Tady se vyloženě plýtvá nestvůrami a postavami, jen aby se zde mihly a neznalé to mate. Harbourův Hellboy je mnohem ohyzdnější, ve stylu vágusáckého metalisty kříženého s čertem. Akce je drsná, špinavá ale plná hravosti a nápadů. Nestvůry jsou opravdu démonické. Baba Jaga je tak hnusná až mi z toho bylo špatně. Dvouleté dceři se ale líbila... ()

Hitman_47

Jako jo, je to občas celkem i dost odporný digibordel ... ovšem má to hodně světlých chvil. A to ani nemluvím o těch případech, kdy jsou použity praktické efekty (a hlavně masky), kdy je to prostě poctivá práce, a to se cení. Naprosto nechápu ohlasy typu "Je to jen nafouklá nuda" .... tenhle film je všechno, jen ne nuda! Film doslova skáče od jedné akční sekvence ke druhé, tady se asi podepsal studiový sestřih, jelikož v některých momentech je to až šíleně zkratkovité. Co se týče mnohými kritizované zběsilé stříhání v akčních scénách, tak jo, je to prostě Marshall ... ALE, ve filmu jsou i dvě akční scény "na jeden záběr", a ty jsou imho více než povedené. Jo a je to šíleně brutální, ale to asi každý čekal, Za mě jednoznačně palec nahoru a strašně mě mrzí, že to prodělá a studia jako SONY budou mít další střelivo proč udělat další bezpohlavní PG-13 chcanku ... např. z LOBA. ()

Le_Chuck

Harbour fantastický, R-kové gore šťavnaté a tam to končí. Žiaľ. Keď začali vyliezať démoni a chrúmať civilistov, tak som si priadol blahom, že finaly teraz to konečne začne a... Takto. Comix, ktorý nemá luxusného záporáka a hlavne (!) finále nemá absolútne šancu. Pocitovo 5 hodnový epos zosekaný na 100 minút žvástov a dilém, a 20 minút akcie. 50% ()

NinadeL

Byl jednou jeden... ale pohádka to nebyla. Nový Hellboy je v mnoha jednotlivost zajímavý, pro čtenáře Mignolovy předlohy příjemně doslovný, ale jako celek bohužel nefunguje. První dny těch vyděšených reakcí bylo tolik, že už jen doufám v brzký klid v Comics Centru. Docela jsem si užila Babu Jagu a chaloupku na kuřích nožkách. Ale o moc víc ne. Snad Humra Johnsona a potitulkové scény? Předchozí filmy jsou pořád gold a ještě lepší jsou animáky. #čsfdprojekce ()

Spiker01

Totální béčková blbina, která člověka neunudí, naopak jej překvapí drahou výpravou a mírou krve, usekaných končetin (málokdy rukou) a jiných brutalit, dokonce i na eRkové poměry. Co se ale tvůrcům určitě povedlo je tématické oddělení od starší dvoudílné série z Perlmanem. Zatímco Del Torovy filmy byly v duchu skvělého Faunova Labyrintu, nový Hellboy je spíše Underworld, Já, Frankenstein a podobně. Samozřejmě ne všem fanouškům tento styl sedne, ale víc dává najevo své komiksové kořeny, což je v dobách komiksové mánie více než příhodné. A další věc, můj oblíbenec David Harbour. Dlouho jsem si na něj zvykal, ale po určitém rozkoukání (Perlman prostě vypadal výborně a ikonicky) bych neměnil a pokud budou další díly, rád budu opět u toho. A Neil Marshall odvedl standardně dobrou práci, ale dovedu si představit, že s takovým Matthewem Vaughnem na palubě by to mohlo být ještě o fous velkolepější. Neškodných 7/10, po těch všech nepřesvědčivých reakcích jsem to čekal horší. ()

Nevka

Nebudu ani v nejmenším přehánět, když řeknu, že nový Hellboy je nabušenou a kulervoucí onanií komiksových fanoušků. David Harbour jakožto nový herec se své role chopil se skvělou vervou, a jeho Hellboy je správně sarkastický, cynický a věrohodný. Kdybych měl v konečném zúčtování volit mezi ním a Perlmanem, rozhodně vyberu jeho. Celkově je tady oproti standardu obdobných filmů hodně příjemné, že ani jediná postava není člověku protivná a herci sednou jako prdel na hrnec. Ke všemu všechno perfektně šlape, mytologie kolem pekelníkova světa je dokonalá a gore funguje na výbornou. Když je racionální možnost pro to, aby kolem stříkala krev, nechutné stvůry trhaly lidi na cucky, nebo se po parádních lokacích povalovaly kusy kreativními způsoby rozsápaných mrtvol, tvůrci toho využijí. Rozhodně tedy nečekejte nějaký čajíček ve stylu Venomova kousání hlav mimo záběr, který by mohla například vaše méně otrlá přítelkyně snadno rozdýchat. Jde se až na dřeň a pro Hellboye je to jen dobře. Když se podíváme na provedení, tak kromě některých nereálných scén, které by nešly reálně vyprodukovat přímo na place (a jsou tedy nahrazeny CGI) je osvěžujícím prvkem i to, že snímek sází dost často na praktické efekty (třeba masky). Fajnšmekry potěší i zajímavý detail na neustále dorůstající rohy (stádia růstu, či odlomení jsou dovedena do naprosté dokonalosti). Kvituji fakt, že se scénáristé obratně vyhnuli delšímu opakování originu, který by v tomto případě asi zdržoval (jako třeba u BvS – Batman, nebo u Homecomingu Spidey). Mila Jovovich navíc k radosti všech po delší době narazila na povedenou „záporáckou“ roli a další vedlejší „obludy“ (Baba Jaga, Gruagach) se taky rozhodně neztratí. I proto prakticky nemám, co bych vytknul. Konec ukazuje, že plány do budoucna určitě jsou, takže sem s nimi! P.S.: Jak čtu ty recenze... V nejhorším půjdu zase jednou s chutí proti proudu, aneb nový přírůstek do zlatého fondu mých guilty pleasure :) ()

castor

Cynický čertovský ranař je zpět. Původní kousky měly skvělého charismatického hlavního hrdinu, ovšem krapet nesourodý a přeplácaný příběh. Tohle další dítko od úplně jiných tvůrců (Guillermu del Torovi jsem vyčítal vypravěčskou překombinovanost a přehnanou spletitost) je zrovna tak dynamické a našlapané, ale ve výsledku se tak nějak rozpadá jak domeček z karet. Pod vedením Neila Marshalla (solidní béčka Psí vojáci nebo Pád do tmy, tudíž také tady se měrou vrchovatou dočkáme utrhaných hlav a končetin) nás otravuje množství nahodilých postav a motivů, které dohromady úplně neladí. Design mnohých monster je (občas) fajn, ale je jich tolik, že bych je jen těžko vyjmenoval. Ale třeba takový souboj s třemi obry je slušně přehledný a uspokojivý. Krvelačná jízda skáče z místa na místo a v druhé polovině je to už totální guláš a o nějakém vnitřním uspokojení nemůže být absolutně řeč. Vyhledávači eRkového ratingu se budou každopádně tetelit blahem. Bez atmosféry, bez života. Dietní tři hvězdy!! ()

D.Moore

Mé obavy se potvrdily, tohle není vůbec ten Hellboy, kterého jsem chtěl vidět. Já vím, snad se ani nemohlo povést nacpat podstatnou část Mignolova roky budovaného vesmíru do dvou hodin filmu, který navíc není pokračování a musí Hellboye i tým představit. Ale on se o to někdo pokusil a byl to pokus o sebevraždu - lacině, nenápaditě, přeplácaně a místy (jak varovaly upoutávky) až televizně nudně a trapně vypadající. Komiksům je to sice podobné dějově, ale náladou skoro vůbec. Nedostatek atmosféry jako by se film snažil maskovat krvavostí a všemožným fuckováním, ale ani to mu pořádně nejde a hlavně já na něco takového zvědavý nebyl. Hellboy má být poetický, osudový, dramatický, hororový a přitom stále zábavný (jako knihy, jako Del Torova vize), obzvlášť tedy když si tvůrci za předlohu vybrali Divoký hon a Bouře a běsy, jenže tenhle restart není ani jedno z toho. K Del Torovým magickým snímkům může jen vzhlížet (a občas jako by to i dělal), protože je horší v každém směru... Výprava? Směšně prostá. Potenciálně zajímavé či zábavné postavy? K smíchu (chudák Humr). Snad všemu a všem chybí srdce a bohužel to platí i pro samotného Hellboye. David Harbour je totiž sice sympaťák, který si mě ve Stranger Things získal, ale má o dost horší masku než Ron Perlman a navíc pod ní zbytečně moc přehrává, huláká a poskakuje. Proč? Jestli se to takhle Miku Mignolovi líbí, je to jeho věc. Já si ovšem budu dál raději číst jeho knihy a dívat se na Del Torovy filmy, ve kterých je Hellboy Hellboyem a které si sice jdou vlastní cestou, ale aspoň v ní mají jasno a nejsou tak pekelně hloupé.___P.S. Tu bídu docela umocňovaly "za každou cenu husté" české titulky, které občas snad ani nepřekládaly, ale vymýšlely si (pravděpodobně kvůli dabingu). ()

Faustka

Tedy, nechci Ti radit Babo Jago, ale taková Push-up, by tvou už tak… ňam.. ňam postavičku, ještě vylepšila. … No! Co si budeme povídat, není nad ruskou klasiku. A "nový" Hellboy..? Perlman, je prostě Perlman. ()

Davies182

Ale jo, nakonec zvedám. Moje první letošní guilty pleasure. Až na to, že nechápu, proč přišla nejlepší akční scéna v půlce filmu (obři), tak sem spíš spokojen než naopak. Novej drsnější Hellboy má totiž šmrnc, cool hlášky, super triky a dost krvavejch scén na to, aby ze mě na dvě hodiny znovu udělal to nadšený dítě, který před dvaceti lety našlo v knihovničce prarodičů svoji první fantasy ságu. ()

pepo

Brany pekla sa skutocne otvorili. Ten film je ako Blahove statusy. Iritujuci, zdanlivo nekonecny, snaziaci sa o ironiu a pritom je iba neskutocne hlupy. 3/10 za poslednu scenu, ktora je jedina celkom fajn. ()

Xmilden

Budu přísný, ale celá druhá polovina je prostě slabá. Po tom co Hellboy vyřídí obry se bohužel zastaví na slovíčko u Baby Jagy, aby zjistil že Nimue je konečně seskládaná to jde celé do kopru. Ta mladá černoška s povinným Asiatem mě to děsně znechutili svou zbytečnou přítomností. Přitom to zpočátku vypadalo, že nahláškovaný David Harbour by Hellboye mohl zvládnout. Prostě se něco v druhé polovině zaseklo. Hlášky došly, nápady taky a potom už vše sledujeme jen do povinného a očekávaného finále. Mezitím se zastavíme u Merlina a ze země nám vylezou potvory alá Pacific Rim. Prostě je to přeplácané. Neil Marshall akci zvládá na jedničku. Je škoda že tohle neuspělo. Krvavé to je řádně a sprostě se tady mluví taky. Docela oddych od všech těch Marvelovek, kde se za každých okolností musí mluvit slušně. 40% ()

darkrobyk

Očekával jsem hrůzu a hle, dostal jsem pravého comicsového Hellboye. Drsný, krvavý, temný. Samozřejmě po technické stránce by se dalo vytknout ledaco, triky jsou veskrze průměrné, až mizerné, jenže akce vše vynahradí. Autoři do filmu naládovali, co se dalo, a tak spokojenější budou zřejmě (tedy já ano) příznivci comicsů s Hellboyem. A jak mám rád Rona Perlmana a jeho Pekelníka, tak musím konstatovat, že kreslenému předobrazu je blíže David Harbour. Jen civilní vizáž Jovovichové mi hrubě nesedla. Zatraceně, to minula maskérnu i s kostymérnou? Velice se mi líbilo peklo na Zemi, co vypadlo z obrazů Hieronyma Bosche. Doufám, že mezititulková scéna nebyla jen prázdným plácnutím, nýbrž navnaděním na pokračování. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)