Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

farb

Pro mě povedený béčkový mix Hellboyovských komiksových atributů, krve a sprosté mluvy. A Harbour je skvělej Hellboy. 7/10. ()

helrohir

Nový "Hellboy" ma prekvapil. Príjemne. Isteže, tiež patrím medzi tých, ktorý by najradšej videli regulérnu trojku od del Tora, ale v tomto prípade som dostal aspoň poriadne zábavnú a zároveň drsnú komixovku. Harbour je v úplne v pohode, jeho hlášky aj interakcia s ostatnými postavami fungujú na výbornú. A hlavne sme sa po "Deadpoolovi" konečne dočkali aj nejakej iného komixového filmu, kde sa nešetrí krvavými a drsnými, občas až skoro hororovými scénami, a taktiež ostrejším slovníkom. Možno to má vzhľadom k občasným slabším efektom, obsadením pár hercov (Milla) či niektorým fakt priblblým frázam nábeh na béčkovosť, ale pre mňa to bolo akési guilty pleasure, ktoré mi perfektne sadlo. Nuž a ten všeobecný hate a finančný prepad ma trošku mrzí, pretože ja by som si veru pozrel aj dvojku. 70%. ()

Hemlock

Tento remake sice nenaplnil mé očekávání, nicméně musím uznat, že jsem se místy dobře bavil. Hlavně ta sviňa co mluví jak dlaždič byla naprosto skvělá!!! Vyzdvihnul bych i trhání lidských končetin a kebulí na sto způsobů, jež tomu dodaly ten správný romantický náboj - takže za mě lepší průměr. ()

Renie42

Bylo to dobrý, ale žádný wow efekt se nekonal. Měla jsem tendenci po celý film spojovat vše s tím předchozími filmy, protože to není zas tak dávno, co byl natočeny. A abych pravdu řekla, tento Hellboy nebyl zas tak pěkný jako ten předchozí :-). ()

Kimkong

Film neví jestli chce být akční řež, nebo komedie. Je to trapná komedie a laciný akčňák. Bezúčelně utržené končetiny a hromada krve u mě moc bodů nenažene. Postavy nic moc. Hudba nic moc.To nejlepší jste viděli v traileru. ()

mrclTV

Primálo vtipné, aby bolo zábavné, príliš lacné, aby sa na to pozeralo iba kvôli efektom a čo je najdôležitejšie, hlavný predstaviteľ vôbec nemá žiadnu charizmu (prepáč David Harbour, v Stranger Things si bol super, ale tu nie). Ťažký podpriemer (rozmýšľal som nad 1 hviezdičkou, ale zľutoval som sa). Hellboy s Ronom Perlmanom a Guillermom del Torom je niekde inde. ()

Jeyninka

I takto se dá zprasit film. Některé momenty byly fajn, ale celkově to nemělo hlavu ani patu. Přesto za scénu s Babou Jagou, za masky a pekelné příšery dávám dvě hvězdy. ()

boltCZ

Nový Hellboy je nudná postava s trapnými vtipy, obklopená nesmyslnou fantasy řeží bez pravidel. Spousta hezky udělaných rozmanitých monster filmu není k ničemu. S brutalitou se nešetří a celý film je vlastně jen vysvětlování, proč se zbytek stopáže všechny ty příšery navzájem mlátí. 20% ()

Oxyuranus

Svěží zpracování a konečně neovlivněná autorská vize. Něco tak parádního jsem už dlouho neviděl. Akce je originální a brutální a pekelný chlapec se nebojí nikomu pořádně rozbít tlamu a u toho se zaprasit. Tohle je přesně ta rovina, která Hellboyovi sedí. Netušil jsem, že David Harbour bude v roli pekelníka tak dobrý! ()

PlysovyMacko

Film veľmi čerpá z komiksu, čo sa mi páči. Hellboyovske príbehy vychádzajú z mýtov a legiend rôznych kultúr a náboženstiev, nadprirodzené postavy presviedčajú Hellboya, že jeho osudom je priniesť svetu apokalypsa a Hellboy sa vždy pobije s obludami. To co funguje v knihe, nefunguje na plátne. Plusom filmu je ze Hellboy je obrovský sympaťák a scéna kde sa naplno inkarnuje do svojho diabolské ja je famozna. Niekoho ešte môže baviť grafické násilie, kebyže nepoznam knihu, film by mi prišiel ako fantasy blbosť ako väčšine ľudí. ()

jokino

Hellboy.. Čo sa týka hodnotenia, musím si ešte rozmyslieť. Čo sa však týka príbehu, alebo už len samotného názvu značky - Hellboy, mi v tejto verzii určite viac sedí názvom, podstatne lepšie ho vystihuje, ako jeho predošlé staršie verzie, ktoré boli skôr ako rozprávky oproti tomuto.. R-kový rating zodpovedá určitej surovosti a brutalite filmu, bol podstatne temnejší. I keď tu musím povedať, tie CGI boli u mňa tak 50/50. 50%, najmä po epickej stránke, relatívne OK - nevyzerali až tak umelo a neviem si predstaviť, ako by ich mohli v tomto smere inak urobiť, no čo sa týka zvyšku, ostatných 50%, to už bol skutočne len čisto digi bordel. Kiež by tam zahrnuli skôr efekty ako z 80-tych rokov, kedy sa s tým vedeli omnoho viac, lepšie a neporovnateľne kvalitnejšie vyhrať. Vyzeralo to 100x reálnejšie, než tieto CGI a ono to aj bolo skutočné, žiaden digitál. Myslím, že filmu by to neublížilo, skôr naopak, len prospelo.. I keď by s tým asi bolo podstatne viac námahy. Ale čo už, je iná doba. ()

darkphoenix odpad!

Ohavnosť, ktorá nie je ani vtipná, ani cool. Hellboy je mojím oblúbencom, toto s ním však malo pramálo spoločného. Postavy sú ploché, väzby medzi nimi (či nebodaj ich vývoj) naprosto absentujú... a celkovo to pôsobí, že to všetci zúčastnení robili bez chuti a bez vášne. Škoda. Tento film spôsobil jediné, Hellboya tak skoro na plátne už neuvidíme. ()

waltosin

Davis alias Hellboy se snaží a jde mu to, ale oni chtějí zaplácnout příběh, který je i tak moc slabounký a nenadchne, brutálníma scénama, které jsou zbytečné a po nejaké době nudné.Hlavně skoro celý hellboy se dělal přes efekty, takže moc realních scén tam taky není a proto jim stačil tento rozpočet! Nechapu kdo schvaloval od 15 let protože to bylo chvílema fakt přes čáru :D40% ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)