Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

IZFNP

Som rada, že nový Hellboy nešiel v stopách svojich filmových predchodcov a rozhodol sa látku poňať inak - až groteskne fantasticky so silným gore nádychom. Harbour je dobrý, jeho Hellboy je hláškujúci drsňák, no surprises there. Postavám okolo neho tiež nie je čo vytknúť a soundtrack je extrémne fajn. Len je to tak šialené, ako len môže byť niečo, v čom je všetko od náckov po Artuša. Výsledok je totálnou absenciou sebareflexie, wow :D Ale čo, sklamaná nie som, vlastne to pre mňa bola uspokojivá, i keď šialene prepálená rozprávka pre dospelých. ()

Drozdo57

Ale no, také hrozné to nebolo. Ďakujem miestnemu osadenstvu, že som si tento milý Rkový výplach pustil bez očakávaní a na čisté pobavenie sa. Účel splnilo. Užil som si dostatok násilia, brutality, nechutnosti, suchého humoru a stupidity. Akosi tú stupiditu prekúsnete. Ono je to niečo ako prvý Resident Evil. A Mila vyzerá teraz asi lepšie ako vtedy. Ale tiež je možné, že na jej počítačové vylepšienie šlo najviac peňazí z rozpočtu filmu. Celkovo som sa pobavil ale znovu to asi pozerať nebudem. Jo a tiež, nový výzor Hellboya je určite lepší ako ten starý. ()

srolyma

Krvavá pohádka pro starší děti. Hellboy sice sází jednu ironickou hlášku za druhou, utrženými končetinami, useknutými hlavami a hektolitry krve se tu nešetří, ale tak nějak mě ten původní čertík s Perlmanem bavil víc. Řádění pekelníků v Londýně stálo za to, ale jinak slabota. ()

blondboss

Hellboy je jedným z tých komiksov, ktoré mi absolútne nesadli. Či už sa bavíme celkovo o samotnej postave, o deji a aj o zmysluplnosti a podstate príbehu. Na druhej strane má Hellboy celkom slušné hlášky a konkrétne tento diel bol celkom vymakaný aj po vizuálnej stránke. Ale ako hovorím, nie je to môj šálok kávy. 60 % ()

blazma

Nový Hellboy, vypadá o trochu lépe než původní. Bohužel přidat tam víc krve a rozsekávání na kusy ve stylu Rkového ratingu, nepomůže k tomu aby se lidi do toho zamilovali, jak nejpíš tvůrci očekávali. Legenda o Artušovi spojená s Hellboyem, je víc než směšná a naprosto zničila potenciál filmu. Aspoň teda pro mě. ()

david.babick

je to na hranici mezi dvěma až třema hvězdama...ale čekal jsem to horší, takže se přikláním ke třem, hlavně kvůli gore...ale na Hellboye s Perlmanem to rozhodně nemá ()

Naghavi

Měl jsem dnes na výběr mezi Hellboyem, Trabantím pokračováním a Řbitovem zviřatek...Lobotomickým myšlením a taky rozhodnutím parťáka (zdravím, drahý) jsem zvolil Hellboy a očekával jsem alespoň úsměvnou horrorovou podívanou, no ovšem jedinou zábavou bylo, když jsme po setmění v sále naprosto rebelsky a cool způsobem opustili levné sedačky a usedli do těch dražších kožených o řadu výše! Bohužel až pozdě (a navíc na hajzlu) jsme si všimli, že v programu pičestáru běží taky pokračování animovaných dětských komiksů Čtyřlístek...Tato klasika mého dětství má alespoň nějaký náboj a nostalgii, než hnusný rudý hrdina s dvěma muffiny na čele...30%, dvě hvězdy, z toho jednu za chechtajícího se Oťáka... ()

sebulba1981

Je tu další film, který rozděluje diváky.Pro mě osobně je nový Hellboy natočený zajímavě. Hlavní hrdina je sympaťák,i když je ošklivý jako noc. Různých příšer je tady taky velmi mnoho. Až je to ke škodě věci, jelikož se nám ani pořádně nepředstaví a už zase rychle zmizí. Děj je jednoduchý a chaotický,kde akci střídá akce.Co musím vyzdvihnout je míra brutality, která je na hraně vkusu. Já jsem si ty utrhané hlavy,ruce,nohy a kdoví co ještě hodně užil,ale pro spoustu lidí je to určitě moc.Pokud se vám líbil starý Hellboy,budete asi zklamáni. Já dávám palec nahoru. ()

Franki69

Jak já se těšil…připomnělo mi to klukovské vánoční těšení se na něco, co jsem chtěl. A po rozbalení bylo jasné, že jsem TO nedostal a přesto jsem měl z nových a nečekaných věcí radost. Čili, těšil jsem se na malé Hellboyíky, taťkovské starosti s malými čerty a do toho zachraňování světa od záhrobních potvor. Místo toho jsem se ocitl v dost drsně vyprávěné story opakovaně zatápěné krví a klopýpající přes utrhávané končetiny. A že jich bylo! Hellboy roku 2019 (David Harbour) je chvílema dost ošklivej a o poznání víc chlupatej čert. Smysl pro humor a drama ale naštěstí neztratil, jen přestal kouřit. Tvůrci na Del Torovy filmy rezignovali, oškrábali z Hellboye tu původní lehkou hravost a fascinaci světem pohádek až na krvavé fláky masa a vyhřezlé vnitřnosti, znovu nám osvětlili kdo je Anung Un Rama, jak se dostal mezi nás a jak přišel k nevlastnímu taťkovi. Potvor bylo dost a byly vopravdu hnusný a zlý. Příběh v dějové logice filmu držel pohromadě a až na ty vypichovaný oči nebo třeba trhání lidí v Londýně bylo pořád na co koukat. Byli jsme s přítelkyní a řeknu to rovnou, temnota a krvavost filmu jí moc nesedly. Já to dal jen tak tak.. Takže jsme viděli krutou pohádku o zlých čarodějnicích (skvostná Mila Jovovich), čertovi dobrákovi a démonech z temnot každý trochu jinak. Hodnocení male & female 80% & 50%. Sakra, kouknu se na to ještě jednou, byl to dobrej film… ()

tybro

Bomba zážitek, který posouvá příběh i akci "rohatého" hrdinu na novou, lepší úroveň. Na výbornou se povedl jak dabing tak masky, ty jsou rozhodně bezkonkurenční. Parádně si tu našli svůj prostor všichni představitelé jak hlavních, tak vedlejších rolí. Bylo i znát ta "příchuť" studia Lionsgate, aneb krvavé to bylo dosti :) ()

HNTR

Budu jeden z těch, kterým se líbí víc původní Hellboy... Ale v rámci možností jsem si tenhle remaster užil... Bojový scény s hudbou, občas dobrej vtip, někdy trochu cringe... Na vypnutí hlavy a nepřemýšlení nad dějem, je to podle mně ideální. ()

Bezejmený

Ne úplně strašné, ale žádná výhra se nekoná. Původní filmy of Guillerma del Tora mě vůbec nebaví, proto jsem si přál pořádný akční nářez. Nicméně přišlo zase zklamaní. Ne že by tam bylo málo akčních scén (a jsou celkem dobře natočené a patřičně drsné a krvavé), spíše naopak mi chybělo vysvětlování. Film se žene kupředu přes hromadu postav (a samozřejmě i mrtvol), příšer, démonů, tajných řádů a všeho možného, že se v tom divák nemá šanci orientovat (comics jsem nečetl). Humor a takové to rádoby drsňácké hláškování je tu dost násilně. Občas to vyjde, většinou ne. David Harbour i Milla Jovovich své role bezproblémů zvládnou, ale chybí mi něco více. A především pak lepší scénář. Holt pokus o pekelného wolverina nevyšel. ()

Chaloupek

Asi jsem viděl jiný film než většina ostatních. Vzhledem k ohlasům, jsem od začátku filmu čekal na moment, kdy si řeknu “teda teď už je to fakt blbý”. No a pak to po dvou hodinách skončilo a já si to říct nestihl. Dobře jsem se bavil a půjdu na to rád znova. Edit: po druhém zhlédnutí musim přidat pátou hvězdu. Procentuálně to pro mě kolísá mezi 73 - 85%. Nechápu ten hejt všude kolem. Je to čistá komiksová zábava. Edit2: po přečtení všech komiksů, které se vážou k ději filmu, je to pak na jasných 85%. Nemám tomu moc co vytknout. Kritikům doporučuju si uvědomit, že námětem byl komiks a to ještě v počtu několika jednotlivých příběhů. ()

SamGee

Každý fanúšik komiksov poznáva postavu Hellboya, o ktorom boli natočené kultové snímky pod taktovkou režiséra Guillerma del Tora. Tieto filmy si získali srdcia divákov vďaka detailným vzhľadom príšer, zaujímavému vizuálu, silnému príbehu, sympatickým postavám a šarmantnému Ronovi Perlmanovi. Po viac ako 10-ročnej pauze sa rozhodli filmári zresetovať príbeh Hellboya, ktorý by sa držal viac komiksovej predlohy a bol mládeži neprístupný. Bol som zvedavý, či dokáže týmito prvkami osloviť fanúšikov a zároveň prekonať del Torove kúsky. Hlavným hrdinom tejto snímky je Hellboy (David Harbour), ktorý pracuje ako lovec príšer pre tajnú organizáciu a má problematický vzťah s okolitým svetom. Počas svojej misie sa stretne s nebezpečnou čarodejnicou Nimue (Milla Jovovichová). Tá sa vrátila po viac ako 1000 rokov zo záhrobia a má jediný cieľ – vyhubiť celú ľudskú rasu. Aby ju zastavil, musí si vytvoriť tím a čeliť šokujúcej pravde o svojom pôvode. Príbeh o záchrane sveta pred nadprirodzenými silami nie je novinkou, avšak najväčším úrazom vo filme sú vedľajšie dejové linky. Tie sú príliš preplnené, neustále hádžu nové informácie a spomaľujú rýchle tempo hlavnej zápletky. Keby tvorcovia doladili alebo vypustili niektoré menej podstatné časti, prospelo by to len kvalite filmu. Ďalším úrazom sú akčné scény, ktorým chýba dychvyrážajúca choreografia. Naopak krvavé scény, humorné momenty (hlavne u prasačieho humanoida Gruagacha) a interakcia medzi vedľajšími postavami a Hellboyom zachraňujú ako-tak celý film pred úpadkom do vôd béčkového filmu. Herec David Harbour sa nikdy nevyrovná charizmou Rona Perlmana, no na druhej strane dodáva hlavnej postave iróniu, ostrosť a brutalitu, ktoré si dokážu ľahko vybudovať sympatie u divákov. Herci hrajúce vedľajšie postavy (Ian McShane, Sasha Laneová a Daniel Dae Kim) podávajú slušný výkon a ich dynamická interakcia s Hellboyom patrí medzi zlaté vrcholky filmu. Bohužiaľ postava zlovoľnej čarodejnice Nimue nepodáva zapamätateľný výkon, čo bolo podľa môjho názoru spôsobené scenárom. Hudba od Benjamina Wallfisha spolu s rockovými skladbami sa bez problémov strácajú vo filme. Na rozdiel od hudobnej zložky, špeciálne efekty, masky a vizuál ohurujú svojím zmyslom pre detail, či už pri samotnom hlavnom hrdinovi, trolloch, Babe Yage alebo démonoch z Pekla. Napriek vymakaným efektom, precíznej vizáži oblúd, surovým scénam a čiernemu humoru Davida Harboura zlyháva Hellboy ako komiksový film, ktorému chýba ucelený príbeh, zmysluplná logika a prepracovaná akcia. Ak máte chuť na bezhlavé odreagovanie pri akčnom filme, tak pre vás môže byť Hellboy dobrou voľbou, ale ak máte chuť na niečo zmysluplnejšie s väčšou hĺbkou, tak sa tomuto počinu radšej vyhnite. Príbeh: 3/10, Herecké výkony: 6/10, Hudba: 5/10, Špeciálne efekty: 7/10, Celkovo: 5/10. ()

argo.smile

Ako mal som dosť z toho čo sa stalo s Hellboyom. Neil sa pokúšal zachovať predlohu tak napchal všetko možné do jednoho a vznikol z toho bordel ako sa patrí. Nezachránilo to ani digi gore a sprostý jazyk. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)