Teď tady vládnu já! Kultovní dobrodružný film o sváru válečníka He-Mana a jeho odvěkého nepřítele Skeletora... Uprostřed vesmíru, přímo na hranici světla a temnoty, se na planetě Eternii tyčí hrad Šedoleb. Po věky věků udržovala Čarodějka Šedolebu v tomto světě klid a mír, ale armády temnot se daly do pohybu. Hradu se zmocní obávaný Skeletor, který moc dobře ví, že ten, kdo vládne Šedolebu, ten se stane všemocným, stane se vládcem vesmíru! Skeletorovi ale uniká hrstka vzbouřenců, vedená jeho odvěkým nepřítelem, válečníkem He-Manem. Povstalce čeká nebezpečné dobrodružství, které se neobejde bez lítých soubojů, ale také cestování časoprostorem. Jak hrdinové obstojí ve vyhnanství na exotické planetě jménem „Země“? ... Vládci vesmíru jsou dnes již kultovní filmovou adaptací stejnojmenných komiksových předloh a hraček, spadajících do světa Masters of the Universe od firmy Mattel. Snímek pro ni vyrobilo legendární studio Cannon Films (Krvavý sport, Kobra, Lifeforce, Amerika 3000, Kyborg), které jej promovalo jako „Hvězdné války 80. let“, čemuž odpovídala i plodná spolupráce s hračkářským byznysem. Hlavní role He-Mana se ujala tehdy vycházející třicátnická hvězda Dolph Lundgren (Rocky IV, Univerzální voják, Expendables, Aquaman), naopak zkušený Frank Langella (Drákula, Duel Frost/Nixon, Lolita) se chopil maskované role zlovolného Skeletora. (Česká televize)

Mrkvič

Mnohokrát viděný "skvost". Nezapomenutelný dabink jedním člověkem (tuším že Hejmou). Vše vycházelo z mých oblíbených postaviček a tak jsem ten film miloval. Uznávám, že je tam spousta podivností, a bez bezbřehé důvěry a nadšení z filmu je to možná pro někoho těžko stravitelné. Pro mě ale srdcovka. ()

TO

Uvolněná zábavná konina, která má pořád svoje určité kouzlo. Tošku stupidní, ale He-Man a Skeletor to je prostě borci a „Monica z Přátel“ je tam skvělá. ()

Lomy

Jak rychle může zestárnout film (a tím nemám v první řadě na mysli trikovou či vizuální stránku), a to rychlostí přibližující se blesku, se dozvíte po zkouknutí tohoto dílka, které už ve své době muselo na diváka působit, že bylo natočeno minimálně o 20 let dříve, než je skutečný rok vzniku. Koktejl složený z naprosto neuvěřitelných a nezkombinovatelných ingrediencí. Chvílemi má nezaujatý divák pocit, že se snad tvůrci snažili o parodii, kterýžto je pak vyvrácen rádoby vážnými hláškami jako například, když jakási bílá čarodějka, která je uvězněna v jakémsi magnetickém poli pronese: "Jste ve vážném nebezpečí, dokážu tomu odolávat do východu Měsíce, než se ve vesmíru otevře Velké oko." Zde podle mne leckterý divák (který není hluboce a zasvěceně seznámen se všemi detaily jistě velmi propracovaného světa He-mana) vůbec netuší o co kráčí.., což je bohužel i můj případ. Dojem nenapraví ani vyobrazení hrdinných postav, jak vystřižených z nějaké obskurní směsice sci-fi a fantasy literatury - hlavní hrdina - blonďatý dlouhovlasý svalnatý polotarzan svlečený do půl těla v podání Dolpha Lundgrena, pak jakýsi postarší voják s dederáckým knírem v plném brnění a militaristická ozbrojená amazonka. A ti cestou navíc ještě potkají křížence skřeta s trpaslíkem, kterého vezmou do party, protože má "nesmírně" důležitý vynález v podobě zvláštního hudebního nástroje, fungujícím na tom principu, že "vesmír je hudba", a který má zachranit svět (nebo snad i galaxii či vesmír - už nevím), a který umožňuje cestovat na jakoukoli planetu v jakékoli galaxii, a není náhodou, že se naši hrdinové dostanou na naší matičku Zemi... avšak k jejich smůle se tam dostanou i čtyři, nejen na první pohled, odporně vypadající antihrdinové, jacísi Bijec, Smrťák, Divočák a Karg(?), kteří jsou navíc nejdrsnější v celým universu.. No a zkrátka celá tahle plejáda a směsice podivně vypadajících jedinců se mezi sebou mlátí hlava nehlava meči, pistolemi, lasery a bůhví čím ještě..no a pokud je zrovna chvíli klid zbraní, tak nás zase pro změnu srazí lavina hlubokomyslných hlášek a to bez ohledu na to, kdo je zrovna jejich autorem. Ve zkratce řečeno: toporné herecké výkony jednorozměrných postav (což byl sice záměr, ale i to lze udělat na úrovni neurážející divákův intelekt) s tak umělými dialogy, až člověk přemýšlí, zda nejde o rafinovaný úmysl. Tak alespoň, že na závěr zvítězí po nesčetné "nervydrásající" bitvě dobro nad zlem.. A když je navíc konec uzavřen "starým eterniánským příslovím", tak to asi nezbyde lecjaké oko suché. Pokud vám tento komentář přišel poněkud zmatený, tak vězte, že nějak takhle zmateně jsem se cítil i po shlédnutí tohoto bijáku. ()

noriaki

Barbarella, Flash Gordon a Masters of the Universe. Tři podobné filmy, ale každý točené ve stylizaci právě probíhajícího desetiletí. Šedesátky se svou atmosférou optimismu, liberálním přístupem k sexu a drogám a hlavně se svým nenapodobitelným kouzlem. Sedmdestákový spektál který se jednak nebere vážně a druhak jde o jedinečnou poctu původnímu komiksu. A potom tohle. Osmdesátkový komerční projekt myšlený jako součást reklamní kampaně. Paradoxně to není vůbec poznat. Herci jsou zoufale mizerní, scénář je hloupý jako v typické střílečce té doby a o nějaké osobitosti si může film nechat jenom zdát. Na tu koneckonců rezignoval svým vykrádáním všeho možného. Tohle mohl být výborný kultovní film, ovšem to by musel vynikat alespoň v něčem. ()

PetrPan2

Moje první setkání s Dolphem Lundgrenem, vezmu-li v úvahu žánr a fakt, že je to především pro předpubertální mládež, tak je docela vtipné a povedené. ()

JohnSmith

Jako dítě jsem je viděl na nějakým německým programu. Nerozuměl jsem tomu ani slovo,ale hrozně se mi to líbilo. Jenže jsem vyrost a už se mi to tak nelíbí, nebo lépe řečeno, celkem mě to nudilo. ()

Luksa

Dnes už je to spíše komedie. Trapná režie, trapní hereci, trapné masky, triky, kostýmy atd., ale stejně jsem se u toho bavil daleko více než u většiny současných béček. ()

Ironfood

"Ich habe die Macht" Legenda 80. let, která je takovou levnější a infantilnější variací na hvězdné války. V hlavní roli On-Muže Dolph Lundgren, ve vedlejších rolích mohou zaujmout James Tolkan z Back to the future (ten člověk snad nikdy neměl vlasy), Courteney Fox z Přátel či Robert Duncan McNeill z Voyageru (kterého jsem teda ve filmu nepoznal a odhalil až dodatečně) ()

sedm.1

Pamatuji,jak jsem před mnoha,mnoha lety jako malý klučík měl tenhle film moc rád a to hlavně kvůli Lundgrenovi a nefalšované naivnosti celého snímku.Jenže dnes už malej klučík nejsem a Vládci vesmíru na mě působí jako totální papundeklový shit.Neuvěřitelně dementní dialogy,fakt nepřirození herci(bohužel včetně Lundgrena) a u efektů nevím,jestli se mám smát nebo plakat nad jejich zoufalostí.Jako pohádka to mohlo před dvaceti lety na podobné capartíky,jako jsem byl já,docela zapůsobit,dnes je film ale už tak moc jinde,že jen z nostalgie a kvůli Lundgrenovi tomu ty 2* dám,ale jinaj je to fakt čistej odpad. ()

vitekpe

Sice akcni sci-fi film, ale taky by se dal oznacit jako "rodinny" nebo "pro deti a mladez". Dospely divak prece jen trosku trpi pote, co zjisti ze dulezitejsi nez armady Skeletora (a jinych vesmirnych hrdinu) je particka pubertaku s pubertackou v cele... No nevadi, jako osmdesatkova legracka se to celkem da jednou videt. ze by slo o nejaky prulom v zanru, to jiste ne. 3+ ()

Han22

Tohle musím hodnotit slabě - ano má to lasery, vesmírné bitky i pozemní bitky, ale na rozdíl od různých béček k tomuhle nemám nostalgický vztah z dětství a mám pozdeření že i tehdy by se mi to nezdálo. Ono vzít příběh ala Flash Gordon a hodit do osmdesátkové Ameriky chce hodně odvahy, ale ta nestačí, musí se to umět natočit, aby tomu člověk aspoň trošičku uvěřil. A to se nepovedlo. ()

iXtr3m3

Klasika osemdesiatkových béčiek. Je to smiešne, je to uletené, ale je to podľa hračiek, ktoré som si kedysi ako krpec maľovával a je to stále pozerateľné aj po xy rokoch. Dal som si to po tridsiatich rokoch od premiéry a neľutujem... :) Je to na pomery béčiek veľkolepý fantasy dobrodružný príbeh, ktorý síce nectí predlohu tak, ako by mal, ale s obsadením sa pohral, má to výpravu, má to slušné efekty, má to skvelý Contiho soundtrack, má to vtip. Škoda, že nevznikla v tej dobe ešte aspoň jedna časť. ()

POciSEM

Dalsi pecka od producentu Golan-Globus. Skoda ze se to neodehravalo cely na Eternii protoze to trochu odbocilo z He-manova univerza ale i tak se nam sesli nejvernejsi bouchaci naolejovanyho blondaka kterej kazdyho zlorada ve jmenu carodejky z Grayskullu zkosi svym svatym mecem. Tohle neni nostalgie,tohle je kult. Kdo si ve skolce nepral bejt He-man nebo Skeletor,ten jakoby nezil. Decka to nepochopi, vrstevnici urcite. A tak vam vzkazuju ,,Iiiiiiiiiii haaaaaaaave the Power" ()

kollis

Nejasné motivace, logicky nenavazující scény, řada nepovedených záběrů, ucházející triky s pestrou škálou barviček. Syntetizátorová hudba využita dokonce jako dramatický prvek posunující děj. Záporák drží slovo, šéf policie co pět minut efektně nabije brokovnici, aniž by vystřelil. Tomu všemu samozřejmě odpovídající herci s patetickými proslovy a s ultra božím toporným Lundgrenem v čele. Osmdesátá léta, vzpomínka na dětství, obrovské potěšení. Don't say goodbye. Say Good Journey. ()

TERRORDROME

Šialene preplácaná/preplácane šialená relikvia 80-tych rokov. Ako decko som to púšťal dookola a ani dnes som nebol sklamaný, príšery, efekty, lejzre, chujoviny, proste zábava. Vesmírny svalovec He-man a jeho parta versus tyranský lebkáč Skeletor. Dej sa v rámci obmedzení rozpočtu presúva pomocou vesmírneho kľúča na našu Zem, kde návštevníci z Eternie stretávajú Moniku z priateľov a pilota zo Star Treku: Voyager. Po krkoch im ide komando mongoloidných mutantov a neskôr si to priserie aj samotný Skeletor na svojom tróne. Zaujímavé je že si ho ani s celou bakelitovou armádou, prestrelkami na ulici, výbuchmi a maníkmi lietajúcimi na kanálových poklopoch vôbec nikto nevšimne, okrem toho jediného policajta ( Najzábavnejšia a najsympatickejšia postava vo filme ) ktorý celú udalosť vyšetruje. Akcie je dosť a je dobre zvládnutá, prevládajú samozrejme lejzrometné prestrelky s množstvom ohňostrojov, iskier a rozprskávajúcich sa vecí. Vo finále ožiari Skeletora vesmírne oko a zmení na zlatého superskeletora, ktorého ale He-man, s výkrikom "ja máááám moc" tak či tak spacifikuje. Vizuálne je film vykrádačka všetkého možného vrátane hudby ktorá znie ako mix motívov zo Star Wars a Supermana, ale v podstate jediná vážna námietka ktorú vlastne mám je samotná hlavná postava, čo je proste debilný blondatý kolohnát v kožených slipoch, nezmyselne a neobratne sa oháňajúci obrovským mečom. Ostatne Dolph Lundgren sa vraj vyjadril že natáčanie bola pre neho nočná mora. Celkovo úprimne stupídna zábava. ()

KM Phoenix

Mix všeho možného na plátně He-Manova vesmíru. Trocha Hvězdných Válek, Conana, Flasha Gordona a spousty dalších, Gwildor navíc vypadá jako znovu použitá rekvizita z jen o rok staršího Labyrintu. Výprava tohoto dílka nemůže s přihlédnutím k době vzniku nikoho překvapit. Z hereckých výkonů ani nebudu zmiňovat D.L. proti nemuž je Arnold S. pan herec. Zato u vedlejších postav můžete vidět rané role Courtney Cox (Přátelé) či Robert Duncan McNeill (ST: Voyager). A z návratů do budoucnosti si sem odskočil i James Tolkan. Nicméně když to shrneme vyjde nám poměrně zdlouhavá slátanina, s mizernými dialogy, velmi barevnými a nepřesvědčivými efekty a ... Dolphem Lundgrenem. Pozitivních je pár velmi vtipných akčních scén (např. ta v obchodě s hudebními nástroji) a samozřejmě Skeletor jako hlavní záporák. ()

gumolit

Z nostalgie musím hodnotiť dosť dobre pretože to bol asi prvý film čo som videl na videu niekedy v 80. rokoch a páčil sa mi soundtrack a hlavne Frank Langella v úlohe Skeletora.Dolph tu síce len ukazoval svaly, príbeh bol dosť primitívny ale taký mix Star wars dokonca na Zemi celkom pobaví i po toľkých rokoch !A prekvapí hlavne záver za titulkami :-) ()

mira007

Ve své době temné fantasy, dobrodružný akční sci-fi film, dnes viděno jako umělá přihlouplá pohádka inspirovaná Star wars nebo Flash Gordon? ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (viac)

Další Jackass v roce 2021

Další Jackass v roce 2021

22.12.2019

Studio Paramount Pictures stanovilo premiéru čtvrtého filmu v sérii Jackass. Původně zábavní pořad na stanici MTV vznikl v roce 2000 a stvořili jej Johnny Knoxville, Spike Jonze a Jeff Tremaine, o… (viac)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (viac)