Ocitáme se v Americe v době po nukleární katastrofě, kdy na zemi vládne chaos a lidstvo se vrátilo do doby kamenné. Státním zřízením je tuhý matriarchát, kde muži jsou drženi jako otroci na ponižující práce, nebo žijí volně v přírodě a jsou považováni za divoká zvířata. Jednomu z nich se podaří z otroctví uprchnout a po objevení nového kmene se zamiluje do krásné vůdkyně klanu. Podaří se mu přesvědčit ženské pokolení, aby dalo mužům ještě jednu šanci? (Sofia)

Pecival

Přiznám se, že nevím jak tuhle totální zběsilost hodnotit. Je to krapet mimo standartní hodnotící meze, ale nějakým záhadným způsobem to má svoje kouzlo (nebo to jsou ty piva). Každopádně jsem se u toho docela bavil, ale velkou výtku bych měl, film je to na takový brak poněkud cudný a nejsou ani vidět žádné ženské vnady. Trocha to vynahrazují pekelné osmdesátkové trvalé zůčastněných ženských. Vidět to s českým rychlodabignem přes němčinu, asi bych přitlačil, leč nezadařilo se. Na druhou stranu i ta angličtina je hodně, hodně divoká. ()

Rýža

Pro osmdesátokové úchylárny mám slabost. Zvlášť pro ty postapokalyptické a genderově vyhrocené. A jak jsem tak skenovala, v roce 3000, po velkém bombení, zřejmě ze světa zmizelo skoro všechno, ovšem laku na vlasy zůstalo (díkybohu) dosti. Pětihvězdičková genialita snímku umocněna desetihvězdičkovým simultánním překladem, který film povznáší do naprosto netušených dimenzí! Ať žije oldschool a velký Zeeeeman! ()

darkrobyk

Někdy mi přijde, že zdejší obsahy jsou psány ve chvíli, kdy pisatel/ka už půlku filmu zapomněl/a. Po jaderné katastrofě vznikly ženské skupiny, které udělaly z mužů otroky, z některých oplodňovače a z jiných hračky. Z další tlupy ulovených mužů se podaří utéci dvěma chlapcům. Když vyrostou, svobodí část zajatců a rozhodnou se postavit ženám na odpor. Sice jsem nepochopil, jak žena zvládne v pěstním souboji muže o dvě hlavy většího a jednou tak než ona těžkého, ale je to film. Každopádně jde o to, že i ženské klany mají mezi sebou rivalitu. A když by se zdálo, že se snad dohodnou, stačí jeden blb (zde blbka) a krveprolití vypukne naplno. Místy úsměvné, avšak hlavní protiválečná myšlenka je jasná, což se cení. Trochu nezvyklá je scénická hudba, po většinu času zní heavy metal, ale dobrej, takže OK, rozhodně lepší, než kdyby to bylo dobové disco. Mnohé ženy jsou jak z Playboye (mihne se v jedné scéně) s typickým líčením a účesy 80. let, což se mi líbilo. Oceňuji kameru při akčních scénách, zejména natáčet jedoucí kompars na koních...no, to jistě nebylo snadné. A těch pádů s koňmi bylo rovněž požehnaně. Po formální stránce velmi dobré. Připouštím, že dnes budou spokojeni asi jen skalní fanoušci a sběratelé. ()

TERRORDROME

Totálne béčkový šrot z produkcie patrónov Golana a Glóbusa, kde v postapokalyptickej budúcnosti bojujú proti sebe muži a ženy. Zo žien sa staly nadradené amazonky s naducanými trvalami, zatiaľ čo z mužov podradný santusáci a nedobrovoľný oplodňovači. Hneď na úvod vybafne pár prekvapivo napumpovaných akčných scén, hlavne tá kde je konvoj amazoniek napadnutý bandou chlpatých Homo-Erektusov-Kaktusov, to bola veľká švanda. Uprostred filmu to bohužiaľ zredne a bitky ustúpia deju. Mužský hrdina objaví podzemný bunker a v ňom rôzne užitočné serepetičky, laserovú pušku ( v praxi takmer nevyužitú ), granáty, svetlice, magnetofón a samozrejme onen zlatý oblek vhodný k ošáleniu všetkých prostoduchých súkmeňovcov. S pomocou pyrotechnických efektov sa potom chlapi snažia oblbnúť ženské, ale tie harpyje sa maximálne tak naštvú a vyrazia na trestnú výpravu s cieľom drviť gule a trhať chujov. Finálna pohlavná márovačka bola riadne brutálna, radosť pozrieť. Nakoniec však všetci pochopia že si musia dať pusy a byť k sebe dobrý. Môžu si predsa byť vzájomne užitočný, ženy umyjú riad, muži pozabíjajú pavúkov na hajzloch a spoločne im bude sssuper. Najväčšou haluzou filmu bol ten "úžasný" Yetty čo sa tam pokojne producíroval, striekal na seba dezodorant a nakoniec tancoval s magičom v ruke. Kde sa vôbec vzal? Dokonalý, štýlovo debilný osemdesiatkový brak. ()

choze

"A TAK JSME ZJISTILI, ŽE SE S ŽENAMI DÁ DĚLAT I NĚCO JINÉHO NEŽ BOJOVAT." Narozdíl od italských a jiných kopírek ŠÍLENÉHO MAXE či ÚTĚKU Z NEW YORKU nabízí AMERICA 3000 pocházející z produkce Golana a Globuse víc než jen zprofanované pankáče a futuristická vozítka a sice vlastní originální vizi budoucnosti (založenou na brutálním souboji pohlaví), vlastní příběh a nadhled (ale ne ten trapný tromácký). A že je to hodně zábavná vize budoucnosti, obzvlášť když je něžné pohlaví zastupováno ultimátními homo blonde superior Laurene Landon a Victorií Barrett! I s odstupem času skvělý vtipný film se sympatickými postavami a jedno z nejlepších postapo béček vůbec. S německým dabingem a českým rychlodabingem přes něj je to pak za jasných pět hvězd. ()