Teď tady vládnu já! Kultovní dobrodružný film o sváru válečníka He-Mana a jeho odvěkého nepřítele Skeletora... Uprostřed vesmíru, přímo na hranici světla a temnoty, se na planetě Eternii tyčí hrad Šedoleb. Po věky věků udržovala Čarodějka Šedolebu v tomto světě klid a mír, ale armády temnot se daly do pohybu. Hradu se zmocní obávaný Skeletor, který moc dobře ví, že ten, kdo vládne Šedolebu, ten se stane všemocným, stane se vládcem vesmíru! Skeletorovi ale uniká hrstka vzbouřenců, vedená jeho odvěkým nepřítelem, válečníkem He-Manem. Povstalce čeká nebezpečné dobrodružství, které se neobejde bez lítých soubojů, ale také cestování časoprostorem. Jak hrdinové obstojí ve vyhnanství na exotické planetě jménem „Země“? ... Vládci vesmíru jsou dnes již kultovní filmovou adaptací stejnojmenných komiksových předloh a hraček, spadajících do světa Masters of the Universe od firmy Mattel. Snímek pro ni vyrobilo legendární studio Cannon Films (Krvavý sport, Kobra, Lifeforce, Amerika 3000, Kyborg), které jej promovalo jako „Hvězdné války 80. let“, čemuž odpovídala i plodná spolupráce s hračkářským byznysem. Hlavní role He-Mana se ujala tehdy vycházející třicátnická hvězda Dolph Lundgren (Rocky IV, Univerzální voják, Expendables, Aquaman), naopak zkušený Frank Langella (Drákula, Duel Frost/Nixon, Lolita) se chopil maskované role zlovolného Skeletora. (Česká televize)

Lima

Stejně jako mrkváče, křiklavě barevné trvalé na mladých holkách a Michal David neodmyslitelně patřily k 80.létům - "desetiletí podivného vkusu", tak i tento Goddardův paskvil patří mezi jejich nepřehlédnutelného reprezentanta. Mytologie jak z pera desetiletého fantasty, tragicky prkenný Dolph Lundgren a až nestoudné vykrádání všeho možného, ´Star Wars´ počínaje, ´Supermanem´ konče - no ano, existuje jenom málo horších kombinací. Ale tady, více než jinde, platí - "je to tak blbé, až je to krásné". Až se bude posílat informativní sonda mimozemským civilizacím v dalekých galaxiích, v přiložené kapitole "filmová 80.léta" by tenhle kousek rozhodně chybět neměl :o) Příjemné ´guilty pleasure´. ()

T2

Rozpočet $17miliónovTržby USA $17,336,370Tržby Celosvetovo $21,500,000║ Príbeh a prevedenie je jasné béčko ale pozerateľné, masky slušné a trikovo to ušlo. /60%/ ()

Djkoma

Šílenost, která se snaží došáhnout na status kultovní šílenosti. Dolph Lungren ve variaci na Barbara Conana, který je poslední šancí planety Eternie na záchranu před zloduchem lordem Skeletorem.... Velké fantasy klišé. Překvapivě se na to dá nejen dívat, ale dokonce i pobavit. Když se přivře jedno oko nad technickým provedením, druhé nad hereckými kvalitami a člověk dokáže uznat, že tohle "chtělo být aspoň béčko..." tak to opravdu jde. Nepatřím mezi lidi, kteří dokážou takovéhle filmy vynášet do nebes a tak dávám 2* za snahu. Nostalgie a pocit "šílenosti" autorům prostě nelze upřít. ()

tron

Nech mám na Vládcov vesmíru (ktorých aj tak všetci poznáme pod názvom He-Man) akékoľvek skvelé spomienky z detstva (zberal som komiksy aj umelohmotné figúry, napríklad som mal modrého Skeletora), dobrý film to proste nie je. Akurát, že v 80. rokoch sa to tvorcom pod dozvukmi Hviezdnych vojen, Highlanderov či obdobne kuriózneho Flasha Gordona (ten však mal aspoň Queenov) prepieklo. Dnes však nie je snímka ničím viac, než len mimoriadne bizarnou zmesou všetkého možného. Od týpka s lebkou namiesto tváre, cez začínajúcu Courteney Cox, končiac u chlpatého škriatka Gwildora. Dominantnou pochybného, ale svojím spôsobom (a s určitým promile v krvi) obdivuhodne zábavného a unikátneho béčka je svalnatý (a viac nahý, než oblečený) švédsky blondiak a extra-silák Dolph Lundgren v plášti a s obrovským mečom. Mám tento film rád, vonia mi detstvom. Avšak to je všetko. Ale pre mňa je to dosť. ()

B!shop

Tohle je takovej ten klasickej film, kterej dnes vzbuzuje spis usmev, ale driv to musela bejt jizda. Pribeh je predvidatelnej uz od zacatku a je vcelku jednoduchej a naivni, ale zaroven je i originalni. I kdyz z napadu, ze se bitva presune na Zemi se dalo vytezit vic. Co me prekvapilo bylo, ze se to tu reze od zacatku do konce a z celkove stopaze 100 minut je tu 90 minut nejaka akce a do toho hudba, ktera kopiruje Star Wars, takze dej hezky odsejpa. Ono to celkove pusobi jako splacanina vseho moznyho. Prislo mi to jako neco mezi Star Wars (hudba, vojaci), Strazci vesmiru (zoldaci) a Barbar Conan (hlavni hrdina). Cily v podstate strasna preplacanost, ktera prekvapive funguje. Co se tyce hercu, tak je tohle jedna z tech lepsich Lundgrenovejch roli, i kdyz samozrejme pusobi spis komicky a zas takovej krutak, jakej by podle povesti mel bejt to neni. Celkove vsichni pusobi dost smesne (jako kdyz si deti hrajou na vojacky), nastesti triky ne, ty jsou tak na urovni prvnich Star Wars (neupravenejch). Hlavni zaporak v podani Franka Langelly je ale dost slabej. Bud to takle bylo umyslne a tim padem to bylo vcelku originalni, ze i kdyz chtel vladnout vesmiru, nepusobil moc jak silenec a nebo to bylo nahodou. Coz si myslim, ze je pravdepodobnejsi. Jelikoz ma Langella na sobe porad masku (dost smesnou), musel by to uhrat ocima a hlasem. Bohuzel az na par drsnejch hlasek pusobi jak kladas. Navic vetsinou mluvi klidne a oci ma vylozene dobracky. Asi nejlepsi byla postava policisty v podani Jamese Tolkana, ten byl hodne vtipnej a pripomnel mi tatika z Flakacu. I kdyz mam k filmu spoustu vytek a navic par veci tu je dost nelogickejch, tak jsem se dobre bavil a jsou to slabsi 4*. ()

movie

Tohle by mohl být dokonalý béčkový trash. Tvůrci si půjčují od HVĚZDNÝCH VÁLEK k FLASHI GORDONOVI a vypadá to kouzelně. Bohužel střihač a režisér neměli soudnoust a ponechali snímku stopáž 106ti minut. Což dost výrazně brzdí děj, který obzvlášť po "bitce" na vznášedlech nabíra pekelné obrátky (tedy aby byl následně zbržděn dlouhou stopáží). ()

monolog

Jako malýmu se mi to líbilo, a i když si v těchhle starých možná až zetkovinách libuju ještě dnes, tohle se mi po opětovném shlédnutí spíš nelíbilo. Je zajímavý vidět dvacítku Courtney a dvacítku poručíka Parise ze Startreku Voyageru, ale to nestačí. Nejen že děj je absolutně o ničem, ale ani triky mě nijak nenadchly, ani na svou dobu nejsou nijak zvláštní. Možná kdyby se to jako Flash Gordon (podobná béčkovina, ale mnohem lepší) odehrávalo v jiném než našem světě, asi bych tomu dal víc. Ve Flashovi aspoň po hlavním hrdinovi nestřílí x tuctů vojclů, aniž by ho trefili, a on jich nezabije zároveň spoustu paprsky odraženými od meče. Další věc, nepřijde vám divný, když se chlapík v rudým plášti a se zlatým mečem, dva vojcli jak vystřižení z hvězdné pěchoty, a jeden skřet připomínající postavičky z dětských fantasmagorií prohánějí v růžovém kadilaku kabrioletu po městě, aniž si jich někdo všimne? Asi jsou všichni zalezlí doma a čuměj na Rodinný pouta. No a při pohledu na ty Skeletorovy lovce by se rozesmál i kapitán Hook. A ten konec! . Jak se jim podaří dostat zpátky domů, osvobodit svou planetu, zbavit se Skeletora a všichni žijou až do šťastné a vzdálené smrti. A doufám že do brzké rejžovy smrti, případně ochrnutí včetně hlasivek a pohybů očí, aby nemohl točit ani jako Christopher Reeves ()

Shit

V 70 a 80 letech bylo těhle fantasy mraky, většinou je mam rád, ale tohle to bylo fakt špatný. Dolph Lundgren je neskutečně nemotornej a jeho souboje jsou fakt někdy až legrační, stejně tak, když kříčí nějaký svoje drsný hesla jako např. "Teď mam sílu já", ostatní herci si s nim taky moc nezadaj, ale na jeho trapnej "obleček" prostě nemaj, na něm je vidět jak moc tvůrci chtěli ukázat jeho korbu i na úkor toho, že se to do děje hodí asi tak stejně jako eskymák na pláž. Děj je samozřejmě taky nedomyšlenej a stupidní, ale to mě netíží, jenže teď mě ani nebavil a to už mi vadí dost, stejně tak filmu moc nepřidají takový dost divný triky, přesně nevim na jaký úrovni byly v roce 87, ale pochybuju, že tohle bylo maximum, hlavně v poslední bitce to je hodně znát, když to místo na nějakej gigantickej souboj dvou ústředních postav vypadá, jako když tancujou na diskotéce. Jediný co tak trochu potěší je pár známějších herců jako je mladá Courteney Cox, James Tolkan nebo Chelsea Field z posledního skauta, jinak dost nepovedená fantasy. Slabší 3* ()

choze

Nostalgie stranou páč tohle jsem nežral ani jako malej. Film je to strašný a plochostí a infantilností jen nahrubo nahozeného a dost nelogického scénáře (který mimochodem příliš nekoresponduje s He-manovskou mytologií) s přiblblými dialogy silně připomíná jiný komiksový šrot 80. let, SUPERGIRL. Navenek se přitom tváří spíš jako nepoměrně lepší FLASH GORDON - máme tu dalšího atletického blonďatého hrdinu, který bojuje s mimozemským diktátorem, to celé v barvitých kostýmech, kulisách a maskách a za záplavy triků, obzvláště pak deště laserových paprsků, prostě space opera jako vyšitá. Zatímco FLASH GORDON ale oplýval parádní hudbou Queenů a pár slušnými nápady a akcemi, Bill Conti (autor hudby k ROCKYMU) ve VLÁDCÍCH VESMÍRU jen vykrádá hudbu ze SUPERMANA a akční scény jsou totálně zabité. A Lundgren tu narozdíl od Sama Jonese působí mimořádně tupě (role byla mj. nabídnuta i Slyovi). Není bez zajímavosti, že jde o nejdražší film Cannonu vůbec (22 milionů) a že scénář k plánovanému pokračování byl nakonec přepsán a Albert Pyun podle něj údajně o dva roky později natočil CYBORGA s van Dammem. Co se týče He-mana jako značky, přišel s ním na začátku 80. let Mattel coby s akční figurkou (přiznaná inspirace Conanem, který byl ale pro cílovou skupinu Mattelu příliš brutální), následoval komiks, 130 dílný animovaný seriál (1983-85) a film (první a poslední režiséra Gary Goddarda), který si sice v kinech nijak úchvatně nevedl (Golan před premiérou velkohubě prohlašoval, že půjde o HVĚZDNÉ VÁLKY 80. let), ale byl oceněn na několika festivalech fantastických filmů a postupem času si získal jistou kultovní oblibu. ()

sniper18

Je to slabý akčný fantasy film s Dolphom Lundgrenom, ktorý považujem za najhorší film, v akom sa kedy objavil. Má ničím zaujímavý príbeh o trojici bojovníkov, ktorých planétu obsadil zlý vládca a tak sa pomocou teleportačného kľúča premiestnia na našu planétu, aby sa zatiaľ prichystali na záchranu tej svojej, no vládca na nich pošle zabijakov. A tak bojovníci a ich noví priatelia majú iba pár hodín na záchranu oboch planét. Spracovanie ma vôbec nezaujalo, síce sa stále niečo deje, ale je to tak extrémne infantilné a hlúpe, že film ani na okamih nedokázal výraznejšie získať moju pozornosť. Akcie je tu dosť, ale ma vôbec nebavila. Stále sa strieľa laserovými zbraňami, prípadne bojuje mečom, kde samozrejme chýba krv a všetko to pôsobí príliš detsky. Ale aspoň nejakým kladom je to, že rozpočet filmu je vidieť a tak sa tu nájde aj niekoľko pomerne veľkolepých scén. Herecké obsadenie je celkom dobré, Dolph Lundgren v hlavnej úlohe, niekoľko zaujímavých vedľajších, ale záporáci sú tragickí. Réžia a technická stránka sú až na to infantilné pôsobenie pomerne dobré. Vládci vesmíru je film, ktorý ide úplne mimo mňa, ale celkom dobrí herci na čele s Lundgrenom a viditeľný rozpočet aspoň čiastočne zachránili moje hodnotenie. Objektívna kvalita filmu- 40%, film sa páči mne na 32%. ()

zelvopyr

Vlastně to není o moc horší než současný level Marvelovek, které se liší jen tím, že nudí falešnou psychologií postav. K pochopení je třeba vzít v úvahu pár let komiksů a sezón animáků, do filmu se vešlo jen málo a schematicky, je to spíš takový fanservis, řekněme. Objektivně mizerné herectvo až na Meg Foster, podivný hudební podkres (na to, že Universe is music). Na konci mi byl nejvíc sympatický Yoda, což by mě na začátku v nejmenším nenapadlo. ()

NinadeL

80. léta byla plná všech těch Beastmasterů, Conanů, Deathstalkerů, Drakobijců, byl tu Meč a čaroděj, samozřejmě Nekonečný příběh, překrásná Legenda nebo Labyrint, Planeta Krull nebo Willow. Ženské verze Barbarian Queen, Jestřábí žena a Rudá Sonja. A pokud od roku 1983 vládl televizi animovaný He-Man, bylo jasné, že celovečerní hraná verze jeho dobrodružství na sebe nenechá dlouho čekat. Osobně bych sice ocenila ještě jeden film, kde by po jeho boku stála She-Ra, ale člověk nemůže mít všechno a hned. V Masters je vynikající herecká sestava Frank Langella, Meg Foster a Courteney Cox. Je to všechno tak přímočaré a rychlé, že nezbývá čas se nudit a pokud divák přistoupí i na hru se subtextem mezi Skeletorem a He-Manem, je o dvojnásobnou zábavu postaráno. ()

Eddard

Prosím za prominutí, ale nemíním z nějaké pochybné nostalgie šetřit plagiát Hvězdných válek (které sami originalitou právě neoplývají), který je hloupý, nudný a vtipný jako umělá hmota. Fantasy, ve které se střetne hrdina s úctou nazývaný He-Man s protivnicí jménem Evil-Lyn, může být buďto nepředstavitelně zábavné nebo nekonečně dementní a nesledovatelné. Přes veškerou dobrou vůli jsem ve Vládcích vesmíru neobjevil ani zrnko sebeironie a jen několik málo scén, které mě pobavily svou upřímnou blbostí . Co se týče hereckých výkonů - kdyby bývali tvůrci svěřili jednotlivé party dřevěným loutkám v rukou zkušených vodičů, dostali by z nich dost pravděpodobně živelnější a přesvědčivější (rozumějte nějaké) herectví. Byli jste-li kdy na pochybách co je a jak vypadá takzvaný "kýč", prosím nehledejte dále. 10% ()

Jezinka.Jezinka

Kdyby Návrat do budoucnosti a Hvězdné války měly postižené dítě, byli by to Vládcové vesmíru. Jako film na deštivé dopoledne, kdy se se spoludiváky choulíte pod peřinou a přemýšlíte, čí studená packa šátrá po té vaší, to funguje skvěle, pokud ale nemáte k Vládcům sentiment z dětství, velkolepá dobrodružná jízda to pro vás nebude a na konci společně s Dolphem nevykřiknete: "Já mám moč!" ()

castor

Tohle úchvatně nakřáplé béčko s košatým happy-endem dnes musí zákonitě vyvolávat úsměv na tváři. Švédský objev Dolph Lundgren za zvuků hudby Billa Contiho (celá Rockyho série a řada jiných Stalloneho pecek) s neustále zaťatými břišními svaly dokazuje, odkud se odpíchla jeho kariéra směšného atleta. Přeplácaná fantasy jízda ve stylu 80. let, která krade, kde může – a jen ten scénář někde zapomněla!! Slavné producentské duo Menahem Golan a Yoram Globus (mj. Cyborg nebo Krvavý sport) ale toho času plnilo sály kinosálů a my jen můžeme nostalgicky vzpomínat. Tak, a teď zpátky na ZEM!! ()

Rex Mundi

Z filmu si nepamätám ani prd makový, ale viem, že som ho videla ako decko a vtedy sa mi strašne páčil. Dnes by jeho sledovania isto hraničilo s utrpením, ale za tú detskú nostalgiu a za roky 80. teda dávam kompromisné hodnotenie. ()

MM_Ramone

S týmto snímkom rozbiehal Dolph Lundgren svoju filmovú karieru. Rok pred tým sa objavil vo vedľajšej, zápornej úlohe ruského boxeristu Ivana Draga. Bol ťažkým súperom pre Rockyho Balboa vo štvrtej časti tejto známej športovej série. Vo "Vládcoch vesmíru" sa predviedol už v hlavnej úlohe. Zahral si vesmírneho svalovca Hemana, ktorý sa neplánovane ocitne na Zemi. Zároveň je prenasledovaný neľútostným lordom Skeletorom, čo uzurpoval moc na planéte Eternia a má pripravené aj ďaľšie invázne plány. Podivné, postaršie, béčkové sci-fi, pri ktorom sa dá pobaviť. Efektne gýčové osemdesiate roky. *** ()

Wacoslav1

Tak ted musim maximalne podporit POciSEMa a jeho koment tohle je kult a kdo z nasi generace tvrdi ze na tom nevyrostl tak lze film ktery nestarne ani po 25 letech jasne ze je to becko vykrada to Hvezdny valky a dalsi filmy ale k certu s tim je to nostalgie jako prase byt k uplne dokonalosti tomu neco chybi ale to nevadi Lundgren proste vzdycky byl borec nejvetsi film je napinavej a vtipnej a Contiho hudbicka je uzasna a zvysoka seru na to ze neni puvodni zkratka pan Golan vedel co produkuje a v 80 letech na co Cannon sahl to promenil ve zlato a mam uplne v prdeli ty chytry kritiky budto to sou deti co to nemuzou pochopit nebo jeste hur prislusnici nasi generace co na tom vyrostli a ted se vykrucujou a delaj jako ze ja nic ja se od toho distancuju a vite co? k certu s vama JAAAAA MAAAM MOC!!!!!!!! ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (viac)

Další Jackass v roce 2021

Další Jackass v roce 2021

22.12.2019

Studio Paramount Pictures stanovilo premiéru čtvrtého filmu v sérii Jackass. Původně zábavní pořad na stanici MTV vznikl v roce 2000 a stvořili jej Johnny Knoxville, Spike Jonze a Jeff Tremaine, o… (viac)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (viac)