Teď tady vládnu já! Kultovní dobrodružný film o sváru válečníka He-Mana a jeho odvěkého nepřítele Skeletora... Uprostřed vesmíru, přímo na hranici světla a temnoty, se na planetě Eternii tyčí hrad Šedoleb. Po věky věků udržovala Čarodějka Šedolebu v tomto světě klid a mír, ale armády temnot se daly do pohybu. Hradu se zmocní obávaný Skeletor, který moc dobře ví, že ten, kdo vládne Šedolebu, ten se stane všemocným, stane se vládcem vesmíru! Skeletorovi ale uniká hrstka vzbouřenců, vedená jeho odvěkým nepřítelem, válečníkem He-Manem. Povstalce čeká nebezpečné dobrodružství, které se neobejde bez lítých soubojů, ale také cestování časoprostorem. Jak hrdinové obstojí ve vyhnanství na exotické planetě jménem „Země“? ... Vládci vesmíru jsou dnes již kultovní filmovou adaptací stejnojmenných komiksových předloh a hraček, spadajících do světa Masters of the Universe od firmy Mattel. Snímek pro ni vyrobilo legendární studio Cannon Films (Krvavý sport, Kobra, Lifeforce, Amerika 3000, Kyborg), které jej promovalo jako „Hvězdné války 80. let“, čemuž odpovídala i plodná spolupráce s hračkářským byznysem. Hlavní role He-Mana se ujala tehdy vycházející třicátnická hvězda Dolph Lundgren (Rocky IV, Univerzální voják, Expendables, Aquaman), naopak zkušený Frank Langella (Drákula, Duel Frost/Nixon, Lolita) se chopil maskované role zlovolného Skeletora. (Česká televize)

AnanAss

Studio Kanón chtělo tak moc vlastní Star Wars, až si natočilo jeho béčkový fantasy klon… a ještě k tomu pravý jako od Matella. Přesvědčí vás o tom již úvodní titulky se svou znělkou. Do hlavní role nafasovalo Ivana Draga, s blonďatou hřívou a v kožených slipech, dřímajícího často v pravačce svoji naleštěnou chloubu (pozor, jde o meč!). K němu přihodili nesourodého parťáka v podobě vesmírného leprikona, který, kromě toho, že si nadmíru holduje na kuřecích křídlech, vynalezne přístroj k cestování do jiných dimenzí (vizuálem vypadá i vydává zvuky jako kapesní jukebox). A tak se prohání se po Zemi v růžovém cadillacu, spolu s pozemským klávesákem a mladou, roztomilou „přítelkyní“ Monikou a stojí proti samotnému Smrťákovi a jeho partě vesmírných žoldáků. Takže prostě Star Wars třetí cenové skupiny… ale dělané s láskou k řemeslu. Záleží jen na vás, zdali vám to vyhovuje a stačí. ■ AnanAss‘s Score: 5/10 ■ ()

Louie

Tak tenhle film jsem miloval na ošoupané véháesce, na které za ním byli nahraní Gremlinové. A ani po letech mě nezklamal, možná, že je to nostalgie... Ale jestli ano, tak hodně příjemná... Možná někde ještě najdu ty umělohmotné postavičky :-)) ()

haWranka

Tak moment, nechte mě přemýšlet, co bylo nejlepší. Nemůžu se rozhodnou, jestli to byl ten úchvatnej scénář, naprosto chytlavej děj, hudba vykradená ze Star Wars, Dart Vaderova armáda, strašlivý Skeletor (huuuu!), malej trpajzlík s vousy rudými jako ty Gimliho, půvabně stupidní polda (a ještě stupidnějš zahranej) a nesmím opomenout hlavního hrdinu, kterej má fakt pořádný bicáky (jako barbar Konan), ještě je má poplácaný vazelínou (jako barbar Konan), je dokonalej a nepřemožitelnej (jako barbar Konan) a dabuje ho ten samej chlápek jako starýho dobrýho Arnieho (alias barbara Konana). A když jsem u dabingu, jsem sama, kdo si všimnul, že jeden dabér mluví nejmíň 3 různý lidi?! Jo a víte ještě, co bylo skvělý? Když Skeletor jakoby vyhrával a křičel na všechny strany "Ano, cítím to! Jsem součástí kosmu. Cítím, jak síla proudí mnou!" a pak ho maskéři oblíkli do zlatýho megabrnění s červenym šutrem na přilbě a s věžičkama, za který by se nestyděla katedrála sv. Víta. Taky jsem se dozvěděla, že jsme primitivní planeta, jak říkali, když se He-man oháněl mečem. Je ale pravda, že zatímco ulicemi lítaly kosmický lodě, mutanti stříleli do všeho okolo a trpaslíci běhali kolem, nikde ani človíček, to ve skutečnosti by tam US Army dávno byla! Ale určitě nejlepší byl závěr a výkřik hrdiny: "Já mám moc!"To mě málem dojalo... Prosím, že po mně nechcete, abych TOHLE brala vážně... ()

KarlWalf

Je to dost špatný film, ale když jsem byl malý, tak jsem HeMana obdivoval a chtěl být jako on. Proto dávám absolutní hodnocení. Čistě ze sentimentu. ()

danny_21

Teda, jak já se řezal smíchy, to svět neviděl. Blonďatej Švéd v supr slipech a perfektní trvalou a vyrýsovaným body pobíhá po galaxiích ve snímku námětem kombinujícím co se dá - no s odřenou lebkou Skeletona 2 hvězdy - 30 % ()

E lan

Klasická fantasy ptákovina osmdesátých let. Triky hrozné, herecké výkony žádné a scénář nulový. A ten český dabing, to je síla. Přesto brácha tyhle figurky miloval, tak z nostalgie dávám **. ()

Likan7 odpad!

Myslíte, že už při natáčení všichni věděli jakou sra*ku točí? Vidět to s partou kámošů a lahví vodky, budete se smát od začátku do konce. Klišé střídá klišé, Lundgren a jeho snaha o herectví, nebo souboje s mečem, akce, plno jisker a všechno z papundeklu, včetně meče, který Lundgrenovi při běhu po zádech poskakuje jak kdyby nevážil zhola nic. ()

mickmage

Je to hovadina, ale v dnesnej dobe usmevna hovadina. Spomienky na detstvo ale nedaju, nostalgia je svina, a tak berte moje hodnotenie s VELKOU rezervou. Pretoze film je hovadina, ale mna neuveritelne bavi :) ()

DEMON

Ako päťročný som to totálne žral. Ale bola obrovská chyba pozrieť si to o takmer 20 rokov neskôr. Filmu nepomohol ani fakt, že som oslavoval spravenú skúšku a mal v sebe pár pív. ()

Smerfetka88

Plně souhlasím, že v 80.letech to byla pecka jak hrom a že na to tehdy koukali s otevřenou pusou. Žel Bohu jsem to poprvé viděla až nyní, i když taky nevěřícně. Já beru, že se v té době Lundgren cítil v životní formě, ale dívat se 106 minut (!!), jak to prodává.... Nesmím opomenout nepřekonatelný dabing, kdy jeden hlas = tři herci. ()

Sir Ludvig

Veľa trikov premenlivej kvality. Hrozne veľa epileptických hereckých výkonov na čele so zombiem Lungrenom a dôchodcom Skeletorom. Často zábavné a tiež často nuda. Tak pol na pol. ()

PeterJon

Pure 1980s Béčko jak hrom! :D Star Wars klon, ale narozdiel od Star Wars sa mi to páčilo. Super výber hercov - Chelsea Field a Meg Foster sú tam sladučké a roztomilé. Celé je to také nevinné. Nemôžem to ale brať vážne, kulisami strašne strohé, ako študentský film. Kultovka. 3* ()

Blazkowicz

Prvotřídní chujovina. Naprostý mišmaš všeho možného. Z každého scifi nebo fantasy filmu co do té doby vyšel, tam něco je. Úplně na pohodu si Barbar Lundgren bojuje v jedné ruce s mečem a v druhé s laserovou pistolí. Jinak je to jen o tom, jak se banda autistů honí za převaděčem spojitosti nebo co to bylo. Postupně se ve filmu objevuje čím dál víc ptákovin, takže mě to unudilo a znechutilo k smrti. Hvězdička za směšně kostýmy. 1* ()

ostravak30

Od prvních minut jsem měl trochu problém s tím, zda mám tento film brát vážně, jde o parodii na podobné žánry anebo sleduju vážně míněné sci-fi s humornými prvky. Zmatenost u mě podtrhl dabing toho malého rezavého trpajzlíka, který byl dabován hercem Josefem Poláškem s výrazným krajovým přízvukem. Místy jsem zíral i na některé kostýmy. A jestli tvůrci opravdu mysleli vážně, že tohle měli být Hvězdné války 80. let, tak padám do mdlob. Dialogy mi přišli přestřelené, chvíli alespoň vtipné, ale herecké výkony strašné. Nevím, zda se dá vůbec mluvit o nějaké originalitě, protože v ději jsem spatřoval prvky mnoha jiných slavných předchůdců. Béčkovka jak pra.e, která by typicky patřila na videokazety ve videopůjčovnách, což je šokující o to víc, když jsem se dočetl fakta ohledně rozpočtu. Na druhé straně je tohle režisérova prvotina a od té doby má na kontě již jen jeden muzikál. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (viac)

Další Jackass v roce 2021

Další Jackass v roce 2021

22.12.2019

Studio Paramount Pictures stanovilo premiéru čtvrtého filmu v sérii Jackass. Původně zábavní pořad na stanici MTV vznikl v roce 2000 a stvořili jej Johnny Knoxville, Spike Jonze a Jeff Tremaine, o… (viac)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (viac)