Teď tady vládnu já! Kultovní dobrodružný film o sváru válečníka He-Mana a jeho odvěkého nepřítele Skeletora... Uprostřed vesmíru, přímo na hranici světla a temnoty, se na planetě Eternii tyčí hrad Šedoleb. Po věky věků udržovala Čarodějka Šedolebu v tomto světě klid a mír, ale armády temnot se daly do pohybu. Hradu se zmocní obávaný Skeletor, který moc dobře ví, že ten, kdo vládne Šedolebu, ten se stane všemocným, stane se vládcem vesmíru! Skeletorovi ale uniká hrstka vzbouřenců, vedená jeho odvěkým nepřítelem, válečníkem He-Manem. Povstalce čeká nebezpečné dobrodružství, které se neobejde bez lítých soubojů, ale také cestování časoprostorem. Jak hrdinové obstojí ve vyhnanství na exotické planetě jménem „Země“? ... Vládci vesmíru jsou dnes již kultovní filmovou adaptací stejnojmenných komiksových předloh a hraček, spadajících do světa Masters of the Universe od firmy Mattel. Snímek pro ni vyrobilo legendární studio Cannon Films (Krvavý sport, Kobra, Lifeforce, Amerika 3000, Kyborg), které jej promovalo jako „Hvězdné války 80. let“, čemuž odpovídala i plodná spolupráce s hračkářským byznysem. Hlavní role He-Mana se ujala tehdy vycházející třicátnická hvězda Dolph Lundgren (Rocky IV, Univerzální voják, Expendables, Aquaman), naopak zkušený Frank Langella (Drákula, Duel Frost/Nixon, Lolita) se chopil maskované role zlovolného Skeletora. (Česká televize)

Pítrs85

A zlatou kopírku za nejvíc nepůvodní sci-fi získává... Vládcové vesmíru! Pamatuju se, že jsem měl figurky Skeletora i He-Mana, vyhazoval jsem je z okýnka u auta, když jsme někam jeli, přivázal jsem jim šňůrku k noze a už letěli, aby taky zažili nějaký to dobrodrůžo. A i přesto, že nic podobného už tak dva roky nedělám, musím říct, že ten film je něco tak hrozně... hrozně hrozně hrozně stupidního (a gay), že je to vlastně děsně zábavný. Ty osmdesátky byly stejně podivné desetiletí... ()

eraserhead666

S He-manem jsem se seznámil coby smrad ještě za totáče prostřednictvím animovaného seriálu, co dávala polská televize a docela jsme na tom ujížděli. O nějaké filmové verzi jsem tehdy věděl buřt a narazil na ni až v dospělosti a to jenom kvůli Lundgrenovi. Strčte Conana do Hvězdných válek a pošlete to na zem. Osmdesátkové filmové fantasy má své kouzlo, rozhodně zaujme ženské obsazení ale nakonec se to nevyhne jisté prázdnosti. 2,5* ()

Necrotongue

Po mnoha a mnoha letech jsem se dnes znovu podíval na film, který se mi v předpubertálním věku líbil a teprve teď jsem pochopil, že tvůrci nepotřebovali vůbec zapojit vlastní fantazii, protože všechno už vymyslel někdo před nimi. Navíc jméno hlavního hrdiny...Tedy napsané vypadá v pohodě, ale když chvíli posloucháte, jak je nadšeně vykřikováno a nejste přitom v místnosti, máte dojem, že má nějaký chlapec radost z věrnosti své vyvolené. Snímek evidentně nebyl drahý, Dolph Lundgren zazářil v roli Dolpha Lundgrena a já jsem uvažoval o odpadu, ale za gumové hlavy a za to, že je film tak dojemně a naivně stupidní, jsem musel ty dvě hvězdičky udělit. ()

matestlust

Pohodová podívaná,která se asi nejvíce hodí na klasické sobotní deštivé odpoledne.Vubec bych se ho nebál pustit celé rodině.Dolph vhlavní roli kladného hrdiny,něco mezi Beastmasterem a Barbarem Conanem.Většina herců jsou hodně gumový,ale v tomto případě to ani nevadí.Mírný pokus filmu stát se opravdu klasikou určitě nevyšel,ale rozhodně není k zahození. ()

JASON_X

Po čerstvém zkouknutí nejnovějšího fláku od Dolfiho jsem dostal náladu na něco z jeho pravěkých začátků. A oko i ruka mi padly nejdřív na tuhle vykopávku. Bizarní záležitost. Zprvu zdánlivě plagiát Star Wars, ale po chvíli se děj díky cestám v mimoprostoru přenese na matičku Zemi a v jakémsi kalifornském městysu pak propukne boj mezi slouhy vesmírného uzurpátora Skeletora a Dolfiho partou spravedlivých. No, narovinu, je to tedy v první řadě parta zoufalců a scénář je nadprůměrně infantilní a retardovaný i na film pro předpubertální děti, ale na druhou stranu já na tomhle bijáku nevyrůstal a ta celková mizérie scénáře i triků mi přišla spíš roztomilá a zábavná, než protivná. A happyend byl taky fajn. ()

Caelos

Jsem ročník 85, měl jsem doma plastikové figurky He-Mana a Skeletora a sbíral jsem nálepky ze žvýkaček, které jsem si lepil na skříň. Věděl jsem o té postavě úplné hovno, stačilo jen, že jsem věděl že je to nějaký superhrdina a tak to asi měli v mém okolí všichni. A film se mi líbí. To co se děje po příjezdu Evil-lyn, to nemá obdoby:-) Teda má, ale i tak je to nářez. Dolph větší prkno než Arnold v Herkulesovi z New Yorku a to už je co říct. Co mi ale vadilo byl střih, byl fakt divný a díky němu akční scény vypadají blbě, prkenně, zpomaleně. Ale jinak samozřejmě kult. ()

Lacike

Bohuzial tento film ma za detskych cias minul, co ma dost mrzi, pretoze aj ked je to sracka, tak by som mal k nej nostalgicky vztah aky mam k Red Sonje a guilty pleasure spôsobom by som sa na tom filme dokazal zabavat dodnes. Kedze ale vztah k tomuto filmu nemam, tak bez klapiek na ociach dokazem vidiet aka je to neznesitelna sracka. Originalita nulova. Proste vykradacka Star Wars. Prevedenie trapne. Aj ked mal film solidny rozpocet, tak to vyzera dost blbo. Trochu mi to pripomina Van Dammovho Streetfightera, ktory bol tiez drahy, ale filmu to nepomohlo. Scenar je otrasny. Je to taky nahodny chaoticky sled scen. Akcia je plna rôznych laserovych prestreliek, ale ich prevedenie je strasna nuda. Bitky na meče este väcsia nuda. Bohuzial to nie je tak mizerny film az by bol zabavny. Cely cas to len nudi. Jedinu hviezdicku davam za Lundgrena, ktory bol v tej dobe este poriadne namakany, takze aspon na neho sa dalo pozerat. A to je vsetko. Pre mna je tento film nepozeratelna blbost. Idem si pustit Red Sonju na zlepsenie nalady. :) ()

st.ranger

Zvláštní, že podobné efektama náročné filmy si troufli natočit před rokem 2000. Zase na druhou stranu mají tyto filmy, jako Flash Gordon nebo planeta Krull, své kouzlo tehdejší doby. Dnes by z toho byla pouze přehlídka efektů a naprosto podřadného děje. Takhle je to aspoň B fantasy s Lundgrenem a Courtney Cox. ()

corpsy

Poviem to na rovinu. Bomba môjho detstva, ktorá sa v tej dobe zaradila na moje popredné priečky obľúbenosti filmov, pekne bok po boku so snímkami ako: NEKONEČNÝ PRÍBEH, LEGENDA O ZLATEJ PERLE či KÁČER HOWARD. Úprimne ma mrzí ten jej komerčný neúspech. Je to čistokrvná sci-fi zábava, s všetkými ingredienciami, aké má správny trhák mať. Fantastické dobrodružstvo s komicky odľahčeným príbehom o súboji dobra a zla, klasicky natočené, dobré triky a masky, sympatický predstavitelia, zábava a nápady na tri filmy. A hlavne nostalgia. Pri sledovaní sa opäť cítim ako ten 10 ročný chlapec, ktorý to videl prvý krát, aj keď to možno znie naivne. Pre mňa jeden z TÝCH filmov, môjho školou povinného obdobia, ktorý tvoril môj vzťah ku kinematografii. ()

DEXTER099

Film není špatný jako jsem si myslel,docela ucházející fantasy a jedna z prvních větších rolí Dolpha.Akorát je až moc někdy vidět,že je to točeno v ateliéru a to někdy škodí.Za mě 65-70 % a tři hvězdy. ()

ConanVJ

Celkověje ten filmek béčková blbina, ale když na tom člověk vyrostl. I po tolika letech, jsem si filmek rád připoměl a i když to není kdoví jaký trikový nášleh, jak je v dnešních dobách zvykem, bavil jsem se jak za starých časů. 85% :) ()

CBD

GUILTY PLEASURE. Já vím, je to pokleslé a velmi, velmi neprofesionální rozhodnutí filmového milovníka, ale zkrátka, tohle je jeden z filmů mého dětství a k tomu se ošklivě zachovat nemohu. A jak Skeletor sliboval: Já se vrátím, tak mě vrací i tenhle opravdu velmi odpaduhodný skvost do mého dětství. ()

kobejn odpad!

Ani se nedivim, že Gary Goddard už pak nic nenatočil...tedy do dnešního dne, protože todle bylo tak pitomý, že to na jeden život docela vystačí. ()

Quint

Vládci vesmíru jsou čistá béčková brilance, která zničila nejednu hereckou kariéru a která vykrádá ostatní filmy, co to jen dá. Své předlohy se přesto z finančních důvodů příliš nedrží. Děj začíná na planetě Eternia po velké bitvě, kterou z finančních důvodů neuvidíme. He-Man a jeho kámoši na začátku filmu utečou před megalomanským kostlivcem Skeletorem a jeho bandou na jinou, náhodně zvolenou planetu, kterou je z finančních důvodů Země. S předlohou má tedy film pramálo společného (He-Man tu navíc místo svého gigantického meče používá spíše laserovou pistoli). Nejdůležitějším atributem he-manovských akčních figurek bylo, že měly svaly a neměly skoro žádné oblečení. Animovaný seriál a komiksy byly v podstatě jen reklamy na tyto figurky a nevnášely do jejich světa příliš hloubky. Postavy ve filmu jsou v zásadě jen obživlými verzemi těchto akčních figurek, jejichž kostýmy ovšem v hrané podobě působí extrémně směšně (herci se v nich mnohdy mohou stěží hýbat). He-Manovu identitu tvoří čistě jeho muskulatura (pro nechápavé je jeho mužnost v jeho jménu pro jistotu akcentována dvakrát - „he“ a „man“). A vlastně si nedokážu představit vhodnějšího herce pro tuto roli než Dolpha Lundgrena. Jeho výstřední komiksová vizáž s koženými spoďáry a bondážovými kšíry se vám navždy vryje do paměti. Lundgren na roli He-Mana nebyl příliš pyšný. Jeho švédský přízvuk sice nakonec nepředabovali, jak bylo původně v plánu, ale je tu využitý maximálně jako nevkusně nastajlovaná hora svalů, která občas něco řekne. I tak jde ale o první roli, v níž pronese víc než čtyři věty. Ty nejlepší hlášky tu má ovšem He-Manův protivník Skeletor, jehož povahu lakomého fracka, který musí mít všechny hračky pro sebe, vystihuje jeho nezapomenutelný výrok: „musím mít všechno, jinak nebudu mít nic!“ Musí mít tedy i tu nejpompéznější kulisu v celém filmu, kterou je jeho trůn. Charakterní herec Frank Langella si roli maniakálního záporáka vyloženě vychutnává, pronáší ďábelsky stupidní monology se shakespearovskou vážností a dokáže solidně přehrávat i přes gumovou masku, která zakrývá většinu jeho mimiky. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (viac)

Další Jackass v roce 2021

Další Jackass v roce 2021

22.12.2019

Studio Paramount Pictures stanovilo premiéru čtvrtého filmu v sérii Jackass. Původně zábavní pořad na stanici MTV vznikl v roce 2000 a stvořili jej Johnny Knoxville, Spike Jonze a Jeff Tremaine, o… (viac)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (viac)