Nezbedný skřítek Orko nedopatřením přistane na Zemi v době Vánoc. He-man, She-ra a jejich přátelé vynaloží veškeré úsilí, aby Orka teleportovali zpět na Eternii, ale ten s sebou nezodpovědně přivede také dvě pozemské děti. Duch a atmosféra vánočních svátků, které děti obklopují, narušují rovnováhu dobra a zla, což zaktivizuje zlého vládce Hordaka a jeho pohůnky. (J.Connor)

J.Connor

Překlad jmen některých postav bych rozhodně přežil (mně Kostroun nepřijde vůbec zlý), ale je pravdou, že dabing tomu zejména u zmíněné postavy strašně ubírá, protože vyznívá až parodicky. Celkově mě překvapila velká míra infantility, žil jsem v domnění, že He-man bude trochu peprnější, ale je pravděpodobné, že za to může právě duch Vánoc. Někdy zas musím zkusit tu hranou verzi s Lundgrenem. ()

NinadeL

Dabing Zera pro společnost Film a Video studio Praha bohužel udělal z tohoto speciálu totální frašku. Takže i kdyby člověk neřešil, že Skeletor je Kostroun, moc radosti by mu nezůstalo. Čili radím sáhnout v každém případě po originálu a i pak si každý bude muset vyřešit, jestli kouzlo vánoc patří do světa He-Mana a She-Ry, protože Masters of the Universe umějí být skvělou fantasy, ale duch vánoc fakt není tím pravím, čím by měl být Skeletor napraven a hlavně ty zbytečné děti v ohrožení... kdo se o ně prosí? Nakonec jediným kladem tohoto filmu je, že je to crossover mezi He-Manem a She-Rou, což je fajn, ale The Secret of the Sword byl mnohem lepší. ()