Teď tady vládnu já! Kultovní dobrodružný film o sváru válečníka He-Mana a jeho odvěkého nepřítele Skeletora... Uprostřed vesmíru, přímo na hranici světla a temnoty, se na planetě Eternii tyčí hrad Šedoleb. Po věky věků udržovala Čarodějka Šedolebu v tomto světě klid a mír, ale armády temnot se daly do pohybu. Hradu se zmocní obávaný Skeletor, který moc dobře ví, že ten, kdo vládne Šedolebu, ten se stane všemocným, stane se vládcem vesmíru! Skeletorovi ale uniká hrstka vzbouřenců, vedená jeho odvěkým nepřítelem, válečníkem He-Manem. Povstalce čeká nebezpečné dobrodružství, které se neobejde bez lítých soubojů, ale také cestování časoprostorem. Jak hrdinové obstojí ve vyhnanství na exotické planetě jménem „Země“? ... Vládci vesmíru jsou dnes již kultovní filmovou adaptací stejnojmenných komiksových předloh a hraček, spadajících do světa Masters of the Universe od firmy Mattel. Snímek pro ni vyrobilo legendární studio Cannon Films (Krvavý sport, Kobra, Lifeforce, Amerika 3000, Kyborg), které jej promovalo jako „Hvězdné války 80. let“, čemuž odpovídala i plodná spolupráce s hračkářským byznysem. Hlavní role He-Mana se ujala tehdy vycházející třicátnická hvězda Dolph Lundgren (Rocky IV, Univerzální voják, Expendables, Aquaman), naopak zkušený Frank Langella (Drákula, Duel Frost/Nixon, Lolita) se chopil maskované role zlovolného Skeletora. (Česká televize)

Driscoll

55 % --- [VHS] --- Pětapadesát procent dávám jen z nostalgie. Pořád se mně ještě He-Man a Skeletor válí někde ve skříni. Ach to byly časy. ()

Grizzly

Bylo to v pohode :)...puvodni serial sem si pamatoval jen letmo, ale postavy ozili dokonale! Zvlaste lord Skeletor :). Triky i herectvi odpovidaji podobnym filmum 80.let. Jen skoda, ze se scenariste nedrzeli pouze na Eternii a zapojili nas svet. Kazdopadne byt mi 10 tak strikam blahem. ;) 65% ()

Bozvav

Děsně slaboduché céčko, které nepohřbila mnohem úspěšnější konkurence, ani otřepaný námět, ani bezbarvý casting, ale naprosto stupidní dialogy a v té době herecké dřevo roku Lundgren. Jinak by to vcelku ušlo. Taková nostalgická jednohubka, na kterou se znova podívám možná tak v osmdesáti. ()

zdeny99

Takové guilty pleasure pro milovníky sci-fi filmů přelomu 70. a 80. let. Celé je to koncipováno jako dobře natočené béčko Hvězdných válek. Hlavní hrdina (Dolph Lungren) je ale prototyp Barbara Conana. Hudba a titulky mi připomínaly starého Supermana s Christopherem Reevem. Masky jsou dokonale propracované a nejvíc se mi líbil ten malej trpaslík, ale bohužel děj mě vůbec nebavil. [2197. hodnocení, 162. komentář, 57%] ()

tuwanakha

Miluji scifi a fantasy a tahle role Lundrenovi sedla. Heman byla pěkná role, byť efekty jsou velmi levné a děj naivní. Moc se mi líbila maska Skeletora - takhle perfektně zpracovanýho "smrťáka" jsem snad ještě neviděl. Bláznivej trpaslík je taky moc prima. Samozřejmě dneska už je to silně podprůměr, ale ta vzpomínka zůstává... ()

Hapretor

Je to kravina a hrozně zahraná. Dolfík je opravdu vynikající herec, kterému tyto role padnou na míru. Je to blbé, ale vtipné. Kostýmy a triky na tu dobu velmi povedené, dějově však chudší. S porovnáním s jinými díly to ale není otravné a zabaví. Proto za tři *. ()

drankeryth

Tento film som videl strasne davno, ked som este patril medzi tinedzerov. Takze znova som si to zopakoval a siahol som po tomto filme. Film ma po dlhej dobe nesklamal a bavil som sa pri nom, aj ked to obcas zavanalo zastaralostou, ako to bolo urobene. V tej dobe, ked to bolo natocene, to bola revolucna pecka vo vsetkych ohladoch. Dolph Lundgren este v mladsom vydani bol dobry vyber, co sa zas neda povedat o jeho poslednych filmoch, kde hra podivnych curakov:) Najviac z celeho filmu mi liezol na nervy ten maly, risavy skrcok, ktory by si zasluzil nakopat do prdele. Tie jeho reci ma ubijali k smrti:) Zvysok osadenstva v jeho druzine sa dal zniest a co sa tyka zlej strany oproti nim, tam to uz bolo omnoho lepsie. Hlavne ten kostlivec nebol spatny, ale ked sa premenil na taku odrodu zlateho kostlivca, tak dost vyzeral k smiechu:) Co sa tyka zoldnierov pod jeho rukou, ta uz bola v niektorych pripadoch vyzorovo troska detskym pohladom milucka. Ale jeho pesiaci neboli k zahodeniu a troska sa mi podobali na vojakov z Hviezdnych vojen. Zaverecne resume je kladne a preto filmu davam zelenu. ()

Wargoo

Nikdy nezabudnem, ako otec 2-3krát do roka požičal od susedov videoprehrávač, a jediné filmy ktoré mali som pozeral dokola. Jedným z nich bol aj tento (pre mňa na tú dobu) unikát, skvost a vrchol všetkého, čo som chcel kedy vidieť v tej veci, ktorá sa volala televízia. Videl som to nespočetne veľakrát, bál som sa a zároveň obdivoval Skeletora, ale He-man, bol pre mňa všetkým ! Za tú nostalgiu nemôžem dať menej než 5***** (aj keď v súčastnosti už veľmi neobjektívne). ()

MickeyStuma

Když se řekne He-Man a Skeletor , nikomu to dnes při současné záplavě různých daleko populárnějších superhrdinů moc říkat nebude. He-Man a jeho protivník Skeletor taktéž pocházejí z komiksů kupodivu jak z DC Comics tak i Marvel Comics. A po kreslených seriálech přišel nápad i na celovečerní film a kdo jiný se nejvíce hodil na hlavní roli než právě začínající Dolph Lundgren se svojí blond kšticí (blond byl i He-man), který měl už za sebou úspěšnou roli Ivana Draga ve snímku ´Rocky IV´. Nejedná se však o nic velkorozpočtového a tak to podle toho také celé vypadá. V podstatě se jedná o pouhou komiksovou filmovou zábavu plného patosu, naivity a primitivních modelů a masek. Pozorný divák však i pozná, že tu jsou v podstatě parodovány snímky, které vznikli nedlouho předtím a to jak hudbou, tak i scénami či přímo hláškami. Hudba během úvodních titulků jakoby připomínala Supermana a samotný konec hláškou " Já se vrátím" se připomene Terminátor. A co třeba scény z hvězdných válek? A mnoho a mnoho dalších. Jedná se tedy o velmi zajímavý počin, který dnes budí spíše rozpaky. Ale co. Z filmového hlediska je to nostalgie jak vyšitá. ()

BOURQUE

Prvý film, kde som videl D. Lundgrena. Dnešným okom toto B-ko by som hodnotil trošku inak, ale v mojom detstve tento film, jeho príbeh a akčné scény mali (a stále majú) zvláštne miesto. A na konci 80-tych rokoch efekty, použité v tomto filme, neboli katastrofálne. Aj z nostalgických dôvodov jasné tri hviezdy. PS.: „Gwildor!“ „Dobre, už idem, už idem!“ Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

AnanAss

Studio Kanón chtělo tak moc vlastní Star Wars, až si natočilo jeho béčkový fantasy klon… a ještě k tomu pravý jako od Matella. Přesvědčí vás o tom již úvodní titulky se svou znělkou. Do hlavní role nafasovalo Ivana Draga, s blonďatou hřívou a v kožených slipech, dřímajícího často v pravačce svoji naleštěnou chloubu (pozor, jde o meč!). K němu přihodili nesourodého parťáka v podobě vesmírného leprikona, který, kromě toho, že si nadmíru holduje na kuřecích křídlech, vynalezne přístroj k cestování do jiných dimenzí (vizuálem vypadá i vydává zvuky jako kapesní jukebox). A tak se prohání se po Zemi v růžovém cadillacu, spolu s pozemským klávesákem a mladou, roztomilou „přítelkyní“ Monikou a stojí proti samotnému Smrťákovi a jeho partě vesmírných žoldáků. Takže prostě Star Wars třetí cenové skupiny… ale dělané s láskou k řemeslu. Záleží jen na vás, zdali vám to vyhovuje a stačí. ■ AnanAss‘s Score: 5/10 ■ ()

Denny

Tohle je hraná obdoba kresleného seriálu,akční velkopodívaná ve stylu fantastických vesmírných pohádek, kde se mísí naivita,napětí a humor. ()

darkreider

Dolph kričiaci, že má "Teh Power" je len jedna z mnoho šialených scén. V dnešnej dobe sa na filme nedá hodnotiť bez nadsádzky, ale v 80tych? Prečo nie. Slečna Coxová je šik a Dolph najnamakanejší nerd (akademické skúšky z matematiky, fyziky a chémie.) evar. ()

Al44...

Spíše než kvalitní sci-fi podívaná to působí jako nechtěná parodie sebe sama - nulové postavy, dialogy a herci (kromě F. Langella) - postava skřeta je hodně nepodařená - naprosto nevyužitý dějový potenciál a celkově se jedná o vyhozené peníze za tento film. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (viac)

Další Jackass v roce 2021

Další Jackass v roce 2021

22.12.2019

Studio Paramount Pictures stanovilo premiéru čtvrtého filmu v sérii Jackass. Původně zábavní pořad na stanici MTV vznikl v roce 2000 a stvořili jej Johnny Knoxville, Spike Jonze a Jeff Tremaine, o… (viac)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (viac)