Policajt Marion „Cobra“ Cobretti (Sylvester Stallone) je poverovaný prípadmi, ktoré ostatní policajti odmietajú. Teraz je na stope maniaka, ktorý spáchal niekoľkonásobnú vraždu sekerou. Jeho úlohou je chrániť jedinú svedkyňu, modelku Ingrid (Brigitte Nielsen), ktorá akoby zázrakom prežila masaker bandy psychopatov. Hneď ako Cobra prevezme úlohu, má plné ruky práce, aby zachránil Ingrid pred ďalšími útokmi zabijakov... (TV Markíza)

JohnnyD

"Ty si choroba a ju liečim." Ak by šiel celý film v štýle bohovskej úvodnej scény, tak by z toho bola ďalšia pecka ako Rambo II, či Rocky IV. Bohužiaľ čoskoro film stratí tempo, úsmevnú béčkovosť a atmosféru. Dej je síce zaujímavý, no hudba priemerná, Brigitte Nielsen oblečená a finálna bitka nudná. Škoda. ()

HAL

Když jsem byl malé škvrně čerstvě nasávající z televize Terminátora a Ramba, prolézal jsem videopůjčovny jen pro to abych se mohl koukat na obaly VHSek. A obal Cobry se Slyem vypadajícím drsně jak šmirgl papír, s hustou krochnou, a černými brýlemi cementující cool image dávno před Matrixem, se mi strašně moc líbil. No škoda že jsme tehdy doma neměli video, a rodiče kteří by mě nechali se na cokoli takového dívat, pak by nezůstalo jen u koukání na obaly, já se mohl na ten film i podívat, a tehdy, jako to malé škvrně, bych si ho i užil. Teď už to moc nefugnuje. Ne pro to že by ty odvázané braky osmdesátých let byly nějak horší než tehdy, ale pro to že Cobra je mezi nimi spíš vychtěným kýčem. Všechno tak moc chce být drsné, až je to jen nuda, i ten záporák ničím nezaujme, víc jak půlku filmu se tu dokonce ani moc nekydlí a jede se jen podle mustru hloupé detektivky... a když už se střílet začne, tak je to tak unyle natočené, že u toho můžete umývat nádobí jak u telenovely. ()

woody

Reagan v Bílém domě a americká kinematografie nacionalisticky zobrazující své hrdiny. Osmdesátými léty ani v nejmenším neopovrhuji. Vzniko spousta výborných filmů - Návrat do budoucnosti. Jednoduché a přece geniální komedie s Johnem Candym, Billem Murrayem, M.J. Foxem. Spousta ultrabéček - Komando, Chuckie a jeho Delta Force, Majkl a jeho emerikn nindža! Ovšem pokud jde o atmosféru prohnilého velkoměsta a jeho násilností, kingem jsou pro mně léta sedmdesátá. To bylo to období disca, politikcé nekorektnosti a brutálních vražd, které se neskrývají v přítmí jako v 60-tých letech, ani nejsou krvavé a komiksově přehnané jako v 80-tých. To Clint střílel padouchy kanónem ráže 44 do hlavy a mučil je šlápnutím na rozřezanou nohu. V té době Charles chodil do metra nebo podchodů a střílel narkomany a pankáče. A Jon s Dustinem se živili jako gigolové... Kobra se ničemu takovému nevyrovná. Atmosféra je zde nulová, záporáci maximálně tak vypadají úchylně a uchylně se smějí a tváří se jak kdybych jim přejel po řiti smirkovým papírem. A nepřipadal vám Marrion trochu zženštile s tou svojí slonovinou pistolkou? ;-) Kdyby alespoň dobře natočili akční scény. Fádní, bez šťávy, zlatej Chuckie a jeho round-haus-kik. Připomínkou starých časů je jen úlisný A. Robinson, který však podle očekávání dostane přes držku. Sylvestrův nejslabší film - Rambo 3 měl alespoň scénu "vrtulník vs. tank" :-) ()

nash.

Schwarzenegger a Stallone razantně a jednou provždy vytvarovali žánr akčního filmu osmdesátých let a Cobra obsahuje všechny jeho typické prvky v té nejryzejší formě. Jednoduchá zápletka, absolutní a nesestřelitelný svalovec, který jako buldozer jde za svým cílem, hory vystřílených nábojnic a mrtvol , suché hlášky cezené přes sirku v koutku. Jo, je to intelektuálně nenáročné, ale stále zábavné a po čtvrtstoletí to navíc získalo nádhernou nostalgickou patinu. ()

MM_Ramone

Nikto by nedokázal lepšie stvárniť postavu svojrázneho policajného poručíka Mariona Cobrettiho, tak ako to predviedol Sylvester Stallone. Vďaka nemu je tento film pozerateľný aj dnes. Jeho akčný potenciál, ktorým disponoval v osemdesiatych rokoch, bol zárukou úspechu i pri tak jednoduchom scenári ako je pri tomto snímku. Rocky, Rambo, Cobra - tri nezabudnuteľné podoby Sly Stalloneho. *** ()

• V plánu bylo natočit pokračování. (Fenk)
  • Branscombe Richmond na filmu pracoval jako kaskadér. Objevil se i ve filmu jako člen „Nového světa“, když se chystali na přepadení Cobry před jeho domem, ale scéna byla vystřižena. (Fenk)
  • Pro bojové scény nechal Stallone vyrobit "pětačtyřicítku Colt " se slonovinovou rukojetí, na níž se nacházela královská kobra a " samopal Jati " se zaměřovacím laserovým paprskem. (Chupacabre)