Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (12)

Hannibal (2013)

Po 3 letech (jop až takhle dlouho mi to trvalo) jsem se konečně prokousala tímhle seriálem, což samozřejmě nemyslím ve zlým, byla to sakra lahodná jízda plná spálenejch těl, večeří, uřezanejch končetin, zvrácenejch vražd, psycho rozhovorů, svůdnejch pohledů mezi Hannibalem a Willem, vrahů, různejch druhů úchylek, nalévání vína, vaření apod. Tohle všechno jsem si taky řádně užila, sama nevím, proč mi trvalo tak dlouho dokoukat jenom 3 série.. Zkrátka pokud máte rádi hodně divný věci, drsný vraždy a chcete se stát psychopatem nebo kanibalem, vřele doporučuji. :) Hodnocení: 8/10 ()

Secondo (2015) (S03E03)

Tak asi po stoletý pauze jsem se vrhla zase na Hannibala. Těžko říct jestli je to tím, že jsem se na seriál dlouho nedívala, ale tahle epizoda se dle mýho názoru dost povedla. Hannibal mi fakt chyběl. Ta atmosféra, ty vizuály, Hannibalovo vaření, ten specifickej soundtrack. Krom toho Hannibalova část příběhu byla naprosto skvělá - zabití chlapa šroubovákem, rozhovory s psycholožkou, lidi pochutnávající si na jeho jídle a ten konec.. Oproti tomu Willův příběh tady trochu zaostává - ty scény z lesa mi přišli takový strašně divný (a to i na Hannibala), asiatka, u který ani pořádně nevím jakej má vztah s Hannibalem, prostě se najednou objevila bez žádnýho backstory nic, což doufám že se ještě dozvím. Ale ta poslední Willova scéna byla vynikající jak Hannibalovy pokrmy, no lahůdka, že by se z Willa začal stávat Hannibal? :) (Musím taky říct, že je možný, že pár věcí už bylo v seriálu řečeno, ale jak jsem říkala neviděla jsem ho 100 let, takže si to pravděpodobně napamatuju.) Hodnocení: 8/10 ()

Aperitivo (2015) (S03E04)

Přišlo mi, že v tomhle díle se absolutně nic nestalo, pořád se jenom mluví a mluví o nepodstatnejch sračkách. Epizoda zajíždí taky do minulosti a ukazuje jak všechny postavy, který chtěl Hannibal zabít, přežily, což je další věc, která mě neskutečně sere. Tenhle seriál se nikdy nebál zabíjení postav, ale najednou všechny aspoň trochu důležitý postavy přežily. Ovšem neskutečně mě zajímá Masonův plán a Mason obecně. Snědení Hannibala zaživa? Dobrej způsob pomsty musím říct. Hodnocení: 6/10 ()

Contorno (2015) (S03E05)

Tahle epizoda to zase pěkně rozjíždí, i když mám v hlavě spoustu otázek, který nebyly v díle zodpovězeny, jako např. jak Jack věděl, kam ten italskej detektiv šel, nebo proč si Hannibal vraždu detektiva vůbec neprosmyslel, ani svuj průhledenej oblek si nevzal. Každopádně, i když ze začátku pomalejší rozjezd a samý kecy, finální souboj Jacka a Hannibala, kde výjimečně vedl Jack, byl lahůdka. A vražda italskýho detektiva mi taky zanechala úsměv na tváři (nejsem psychopat, fakt ne), zrovna tam jsem si uvědomila, že mi tenhle seriál bude sakra chybět - díky němu jsem dostala chuť na lidský jídlo.. ah počkat, nevolejte fbi děkuji. Hodnocení: 7,5/10 ()

Dolce (2015) (S03E06)

Tahle epizoda větší psychárna než obvykle. Jestli chcete vědět, jaký to je bejt na tripu, stačí kouknout na Hannibala. To je samozřejmě ta lepší stránka dílu. Horší už je chování postav, který přicházejí a odcházejí ze scény úplně odnikud, náhodně se setkaj úplně ve stejnej čas, nebo cestujou rychlostí světla. Někdy se mi sice při sledování Hannibala stalo, že jsem ztratila pojem o tom, kdy se děj odehrává, ale že bych se v tom ztratila jak ve sloní prdeli, to se mi teda ještě nestalo. Hodnocení: 5/10 ()

Digestivo (2015) (S03E07)

Kdybych měla tuhle epizodu shrnout v pár slovech, řekla bych že je to nejvíc hardcore sado maso péčko, co můžete legálně najít na netu. Hannibal byl vždycky zvrácenej, ale do píči tady je to úplně jinej level. Co mě ale nepřestává srát je, jak se všechny postavy vždycky v příhodnout chvíli někde objeví, aby někoho zachránili apod. Navíc v seriálu, kde byste čekali, že se nebudou bát zabíjet postavy jak na běžícím páse, se každá trochu důležitá postava drží svýho plot armoru jak jen může. Aspoň, že Verger je mrtvej, jestli nějak přežije i tohle, tak se k tomuhle seriálu z nasranosti aspoň chvíli nevrátim. Hodnocení: 5,5/10 ()

The Great Red Dragon (2015) (S03E08)

Červenej drak vypadá jako fajn týpek na pokecání v baru, pokud by vám teda nevadilo, že by vás přitom rozpáral a potřel se vaší krví. Will si zázrakem našel holku a ztratil svoje detektivní schopnosti, aby je získá vydává se na dobrodružnou pouť za Hannibalem. Hodnocení: 7,5/10 ()

...And the Woman Clothed with the Sun (2015) (S03E09)

Ze začátku jsem si říkala "Hmm, to bude zase nudná epizoda plná keců..", pak ovšem přišel na scénu Červenej drak. Odkryli nám část jeho minulosti a osobního života a nakonec tu je jeho hovor s Hannibalem. Neskutečně mě ale začíná srát Alana a zrzavá novinářka - nejotravnější postavy vůbec. Hodnocení: 7/10 ()

...And the Woman Clothed in Sun (2015) (S03E10)

Tahle epizoda byla ovšem mimořádně zajímavá. Skoro celá je věnovaná příbehový lince Červenýho draka, což tomu přidává ten správnej dračí nádech. ;) Každopádně scéna v muzeu umění, kdy Červenej drak sežera obraz Červenýho draka a následný setkání s Willem, byla jedna z nejlepších scén tohohle seriálu. Bohužel zrovna na začátku hoňky udělali tvůrci střich typu Ulice a konec. Doufám že ty poslední 3 epizody budou aspoň pořádně nabušený a dočkám se nějakýho skvělýho konce. Hodnocení: 8,5/10 ()

...And the Beast from the Sea (2015) (S03E11)

Ty scény s Červeným drakem jsou prostě úžasný, teda samozřejmě když nepočítám scény, kdy se tam objeví opravdovej drak, který má CGI jak z videohry z 90sátejch let. Ale rozhovor Willa s Hannibalem na konci epizody joo to mi chybělo, taková normální schůzka dvou starejch dobrejch kámošů u pivča v hospodě mmm. Teda až na to, že tady chybí jak hospoda, tak i pivčo, no a jak to maj ve vztahu, tak to bych taky ráda věděla, maj mezi sebou složitější vztah než ženský, a to už je co říct. :D Hodnocení: 9/10 červených draků doporučuje ()

The Number of the Beast Is 666 (2015) (S03E12)

Postavu Červenýho draka tvůrci ztvárnili úžasně, jsem ráda, že mu dali takovej prostor, protože je to teď snad nejzajímavější postava vůbec a fakt by mě nasralo, kdyby měl v celý sérii jenom pár scén a člověk by vlastně ani pořádně nevěděl o koho jde a jakej má charakter. Hodnocení: 9/10 ()

The Wrath of the Lamb (2015) (S03E13)

A je to tu - velkolepý finále, konec Hannibala. Ale že mi to trvalo dostat se až sem, tak 2 až 3 roky(?). No dala jsem si docela na čas. Každopádně musím říct, že finále skvělý, závěrečná scéna s Hannibalem a Willem, tak přesně tohle jsem chtěla sakra! Nemohlo to skončit líp - i když teda oba umřeli, ale za mě je to skvělej konec a nějak ani nechci další sérii, tohle mi přijde jako dobrý zakončení, a už bych to nechala ležet (přece jenom už je to taky 4 roky od toho konce a začínat znova..). Potitulková scéna s psycholožkou taky docela psycho, protože když už si uříznete nohu v očekávání, že zase uvidíte starýho dobrýho kámoše a pokecáte o životě nad pečínkou ze svojí vlastní nohy, a on nakonec nepřijde, no.. Nicméně společnou vraždu Hannibala s Willem jsem si velice užila, samozřejmě i těmi detailní záběry na to, jak to prováděj, mm prostě lahůdka. :D Hodnocení: 10/10 ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)