Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

Gluminator

Hodnocení jsem se odvážil dát až po shlédnutí dvou sérií. Hodně solidní detektivní seriál, který vtáhne diváka do děje, geniální Mads Mikkelsen a jeho kuchařské dovednosti, kdy lidi nevědomky pojídají oběti, které samy vyšetřují. Hezká centralizace na Willa Grahama a Hannibala Lectera, ostatní postavy jsou druhořadé. Hannibal a Will jsou si hodně podobní, Will mi spíš přijde jako schizofrenik. Hannibal je tak geniální a důvěryhodný, že ho začnete mít i rádi a ospravedlňovat jeho činy, podlehly byste mu i ve skutečnosti, přitom víte co má na svědomí. Dlouho jsem se k tomuhle seriálu přemlouval, až jednoho večera jsem si pustil pilotní díl, který mě sice tolik neohromil, ale postupně další a další díly byly o to lepší. Nevím co očekávat od třetí série, první díl byl takový zmatený a až moc dějově proházený, uvidíme, snad se to vyvine k lepšímu. 85% ()

gurmet

Samoúčelná úchylárna. Neměnná neurotická póza Dancyho se rychle omrzí, a Mikkelsen nemá co hrát. Dramaturgie by se dala shrnout do formulky: nudný kecy - perverzní vražda - ještě nudnější kecy. Season 1: *** Season 2: ** Season 3: who cares at this point ()

Pavelkedar

1. série velmi dobrá, nejlepší. 2. graduje brutalitou a potoky krve tak, jak je tomu asi vidět málokde(Delamorte by si asi samým nadšením stříknul do trenek). Tvůrci jako by se částečně zhlédli v surrealismu Salvatora Dalího. Vynikající kamera, výběr hudba a zvuk. 1.díl 3.série je zatím zklamáním. Chaotické střihy, nechutně mnoho(ale kvalitních) minimalistických záběrů kamery nudí a zbytečně natahuje metráž - neudržitelná pozornost děje. ()

dudel3333

1seria **** ma to gradaciu,temno ,2 seria ** iba pokračuje ako v jednotke,ešte temnejsie,oveľa viac preludov,rafinovanejsie vraždenie ale viditeľne je hlúposť vyšetrovateľov kde už aj človek s podpriemernym IQ by si vedel dať veci do suvisu a zistiť kto je vlastne za tym a tym pádom sa to naťahuje a naťahuje a Hannibal vyvára a všetci papkaju a papkaju.Kanibali.Tyto vyštrovatelia by nevyšetrili ani vyhodzovanie odpadkov v Somalsku.Logika 0 bodov.Vzdavam to ,kašlem na túto znašku psychodelickych zjaveni,preludov a idiotizmu ()

Sweepy

Psychedelický řeznický bizár. A přesto to funguje. Nemusí se všem líbit, té psychedeliky je v první sérii opravdu hodně, ale má tam svůj význam. Mads Mikkelsen je skvělý padouch a znova to dokazuje. Ani jako kuchař by se ve světě neztratil a Zdenda Polhreichů se má co učit. Seriál dává důraz na dialogy; vztah mezi Willem a Hannibalem; metafory, klidně se vrátí dvě série zpátky, aby se jedna metafora více objasnila. Hudba, ať už tikající hodiny či "kvapkanie vody" a další, perfektně podkresluje děj a nabudí pocity úzkosti. Poslední díl druhé série je asi to nejlepší, co jsem zatím kdy viděl. I přesto si nejvíce budu pamatovat vraždy, jež jsou zde zobrazeny jako "umění". Např. hořící tělo na vozíčku; rozevřené tělo z okna, ze kterého vypadnou střeva na náměstíčko; holka napíchnuta na parohy jelena; ze všeho ale nejvíc muže, který se sám řezal do obličeje, maso předhodil psům a pak když měl hlad, uřízl si svůj nos a snědl ho. 1. série - 90% / 2. série - 100% / 3. série - 85% ()

Zlajdaa

Tento seriál budu velice postrádat, nadruhou stranu finálé bylo epické. Vyrazilo mi dech... myslím, že dojmy budu vstřebávat ještě velice dlouho. ()

Colomba666

Jeden by řekl, že legendární výkon A.Hopkinse nelze trumfnout, ale ejhle... Po shlédnutí první série jsem byla připravena dát 4*, avšak, nebylo by fér hodnotit celek na základě 1/3, tudíž jsem zkoukla zbývajících 26 epizod, a světe div se, Fullerovi se podařilo zachytit ono čiré zlo tak brilantním způsobem, že nemohu dát jinak, než plný počet. M.M. ztvárňuje titulní postavu v duchu anděla smrti naprosto dokonale, s lehkostí a elegancí jemu vlastní manipuluje svým okolím ve svůj prospěch bez jakéhokoliv DOLOŽITELNÉHO důkazu. Dokonce I přese všechno "zlo", které páchá, si tohoto kanibala musíte zamilovat, jelikož je tak dokonalý, až mu jeden drží palce, aby mu to vyšlo. Za mne 5* beze sporu, díky dech-beroucímu výkonu Mikkelsena. ()

Mates Hradecky

Mads Mikkelsena mám rád. Ovšem nikoliv jako Hannibala za svobodna. --- Sám bojuji s nadváhou, ale dívat se na otylou hvězdu Matrixu Laurence F. je hodně tristní. --- Na natáčení tvůrci spotřebovali tři cisterny umělé krve, patrně pan režisér vlastní továrnu na její výrobu. --- Celkový dojem ze seriálu: lehké zklamání. Jen lehké proto, páč jsem ani nic dobrého dopředu neočekával. ()

slamic5

Viděny jen dvě řady kdy první je celkem dobrá a druhá slabší, ale pořád se to dá. U třetí jsem to přerušil, už to nebylo ono ()

Neel

Něco mi na tom vadí. Rozjezd první série, kdy se řeší jednotlivé případy a Will Graham je rekonstruuje ve své hlavě, byl slibný. S druhou sérií nabírá grády úchylnost a trochu se začínám bát, co přinese závěrečná série. Nevadí mi ústřední duo Dancy/Mikkelsen, i když Dancyho pitvoření začíná být přinejmenším nanervyjdoucí. Velice potěšila alespoň krátká účast Michaela Pitta (Mason Verger), jehož považuji za jednoho z nejtalentovanějších herců této generace. Dr. Bloom je absolutně nejzbytečnější postavou, pokud zrovna neodolává Willovu svodu nebo neleze do postele Hannibalovi... Temnost tomu nechybí, což je fajn, ale všichni začínají svým chováním působit neuceleně a celý děj se tříští v podivném vztahu ústředních antihrdinů. Ke konci druhé série už se opravdu nudím při rozhovorech Willa a Hannibala, kteří chrlí moudra jako z knihy, aniž by se nad tím trochu zamysleli... No a z toho plyne ponaučení. Nevěř nikomu v obleku a se zálibou v gurmánském vaření. ()

flyer.nick

Je to super, ale je to až moc utahané. Většinou to nedává až tak moc smysl, spíš máte pocit, že se jen tvůrci snaží být co nejvíc "psycho". U třetí série už je to občas vlastně jen doslovné kopírování filmů, jen obohacené o jejich houbičkové výlety. Seriál by byl fajn, ale jako nějaká televizní série nebo jedna řada. takhle je to často jen vaření z vody a po tom co vás X dílů zajímá asi jen jak dopadnou Hannibala už vás zbytek seriálu zajímá jen jak to chtějí skončit. Ale musím samozřejmě říct, že hlavní postavy/herci jsou super, uměl bych si tak představit další filmy o Hannibalu Lecterovi místo Anthony Hopkinse, ale tohle prostě někdo poťal v rámci tvůrčího a rádoby-uměleckého nadšení, nikoli námětem, obsazením nebo výpravou a dalšími prvky způsobu vyprávění. ()

mocakardiak

První série za mnou. No ke Grahamovi. Je tam zobrazen jako taková vytřepaná nicka, co má chuť furt furt bečet. Že ho rozhodí cokoliv. To mi na tom vadí nejvíc. Mikkelsen zase až moc slizký. Hudba se dá. Za mě spíš podprůměr. ()

Holly_Molly

Existuje názor, že Mads Mikkelsen neni dobrej Hannibala kvůli svojí Severský chladnosti a to je totální bullshit! Právě naopak je díky ní tajemnější a podtrhuje toho skrytýho psychopata v něm. I díky tomu je seriál výborná Madsova Onemanshow a ostatní mu dělají "jen" přicmrndávače, ikdyž jsou to fakt kvalitní herci. V každym díle se pokaždý jako vedlejší dějová linka řeší mordy, který jsou dost efektivní a jak se patří přepálený až si nejeden začne říkat, kolik psychoušů v tom seriálu existuje na 1 metru čtverečnim?! Je ale fakt, že na druhý zkouknutí už mě to moc nebavilo a třetí sérii jsem pro její nezáživnost a nudnost ani nedokoukal..😶 ()

vinducha

Skoro nekonečná "šachová  partie" mezi Willem Grahamem v podání H.Dancyho a Dr. Hannibalem Lesterem v podání fenomenálního M. Mikkelsena. Úžasná zábava . Dílů . které nebyly úplně top , bylo jako šafránu . ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)