Votrelec: Covenant

• Česko Vetřelec: Covenant (viac)

Filmom Votrelec: Covenant sa režisér Ridley Scott vracia do vesmíru, ktorý sám stvoril vo Votrelcovi, prvom filme venovanom najstrašnejšiemu mimozemskému monštru filmovej histórie. V najnovšej a ešte desivejšej kapitole sa pripravuje vesmírna loď Covenant kolonizovať vzdialenú planétu na druhej strane galaxie. Zdá sa im, že nový svet, ktorý nečakane objavili je idilickým nezmapovaným rajom. V skutočnosti je to temný a brutálny svet, ktorého hrôzy si nikto z členov posádky nedokázal predstaviť ani v tých najhorších predstavách. Keď sa títo vesmírni pútnici ocitnú tvárou v tvár smrtiacemu monštru, neostáva im nič iné než sa pokúsiť o zúfalý útek z tohto zdanlivo ideálneho raja premeneného na skutočné peklo. (Cinemart SK)

dr.fish

Musí se nechat, že řemeslo Ridley umí. Film je o ničem, studený jak psí čumák, ale jak se to zrychlí, střih, spád, všechno tam je. Slušný film, který nemá žádnou nosnou ideu, jen pokoukání a trochu akce. Zapomenu na to asi rychle. 70% ()

čidlo

O level víš než Prometheus 4/5 80% a ano tohle už bylo hodně VETŘELČÍ.ps. Být Ridlym tak další díl seru a dám ho natočit nějakému znalci zde na ČSFD ()

mortak

Variace na dané téma. První dva díly Vetřelce se nadmíru povedly a hollywoodští bossové by jejich úspěch rádi opakovali donekonečna. Jenže i sám mistr Ridley má už podruhé problém namíchat ten správný koktejl. Kdyby se vykašlal na předchozí Vetřelce a natočil jen film o Davidovi a jeho zvrácené cestě, stálo by to určitě za to. Ale Vetřelec vyžaduje kupu postav pro mlýnek na maso, a v nich už podruhé selhává. Partičku kandidátů na Darwinovu cenu nezachrání ani Katherine "wanna-be Sigourney" Waterston. Tato série umírá na klasickou holywoodskou nemoc - neschopnost se odtrhnout od originálu a tak se místo toho utápí v citacích starších a úspěšnějších dílů. ()

E=mc2

Najlepší Francov výkon. Smutné že to píšem, ale Ridley Scott by mal už asi prestať točiť filmy a ten scénarista a "story by" písať. Celé zle. Průser desaťročia. 40% Kvalitná kinematografia 80-90' navždy zdochla a digitálny humus ktorý nám prinieslo prznenie filmového umenia v podobe Netflixov a iných nezmyslov má svoje ovocie. Gratulujem. 👏👏👏 (Človek nevie či pozerá sci-fi, LOTR, odkaz na scénu s velociraptormi z Lost World, alebo nejakú časť tv série z Game of Thrones.) Zlatý Jimbo a jeho Aliens - Tarkovsky pre dnešnú sci-fi éru. "Absence of limitations is the enemy of art." Orson Welles. Hádanka do ďalšieho dielu a rozmrazenia. Čo ten POMO berie? (Náznak spoileru : David uričte nestvoril Aliena. Prečo? 1. Už v Prometheovi bolo ukázané pri vstupe do tej miestnosti kde zostala Space Jockeyova hlava, ako je na strope vyobrazenie Aliena. 2. Ak by ho aj nepoznali, nevytvoril ho David, ale Dr. Shawova tým že ho vyoperovala zo seba a potom sa spojil s rozmrazeným Space Jockeyom na konci Promethea. V oboch týchto przniteľských filmoch je jedna nelogickosť za druhou ktoré vo výsledku nedávajú význam a ani neodpovedajú na veci ktoré boli predznačené v predošlom filme). Znovu sa raz potvrdilo, že veľké rozpočty nič neznamenajú, pokiaľ nie je správne vystavaná kostra príbehu, ktorá paradoxne stojí minimum financií, ale za to vyžaduje veľa filmárskeho kumštu, žiaľ nekoná sa. ()

majo0007

Moje očakávania boli príliš veľké - Covenant je horší, než Prometheus. Najbrutálnejšia scéna filmu - David učí Waltera hrať na píšťale. WTF! Ďakujem, neprosím. ()

alchac

Nu, mé obavy byly vskutku namístě. Ze skvělého Promethea se skot „poučil“ tím „správným“ způsobem, pročež vše, co bylo v předchozím vetřelčím počinu skvělé, zde otočil o 180 stupňů. Takže namísto inteligentního atmosferického sci-fi s postupně budovaným napětím skot servíruje nenápaditý, vyčpěle fádní, hloupý a totálně předvídatelný poloakčně lekací videoklip, který navíc s výjimkou bratrů Fassbenderových osadil bandou neschopných a necharismatických neherců, když zejména v případě Ripleyové 3.0 asi cíleně sháněl někoho, kdo bude hrát hůř, než ohavně digitální vitriolokrevný mazlík a nadto bude disponovat násobně hnusnějším a nesympatičtějším xichtem. Jak moc chybí Noomi, Idris a Čárlíza (o trojce Weavrová, Henriksen, Biehn ani nemluvě) proto bije do očí opravdu exkremně. A tenhleten skot prosím pěkně zatrhnul kvůli takovéhle slátanině s nejzbytečnější poslední třetinou v dějinách filmu Blomkampovi pokus o resuerekci dvojky a všech jejích fanoušků! Tos mě teda, dědku plesnivej, pěkně nasral a konečné hodnocení i tak nejhoršího dílu vetřelčí ságy proto dále ponižuji o jednu celou. A aby toho nebylo málo, ještě se v mém oblíbeném kinematografu v řadě za mnou uvelebilo asi 8 hýkajích a kopajících debilů a ukvokaných slepic, kvůli kterým jsem si musel po dvou minutách projekce přesedávat. Tfuj, no hned je mi líp... ()

bk81

Sice podle různých komentářů jsem byl v očekávání, že se to nejspíš moc nepovedlo, ale tohle je opravdu totální bída a sérii o Vetřelcích to dělá jen ostudu. Raději to ani neměli točit a Ridley nám teď přinesl svůj nejslabší film. Idiotské chování postav, nepřesvědčivý příběh, mnoho dalších otázek, které poukazují na to, že autoři to asi úplně promyšlené nemají (pokud teda to ještě vše časem nevysvětlí, i když spíše už nedostanou příležitost)....pro mě teda béčko a hodně nepovedené. Škoda je, že podobně odfláknuté kousky zabíjejí mé oblíbené a jinak kvalitní série jako Terminator, Smrtonosna past....Vetřelec. SPOILER: V Prometheovi ve scéně, kde byly uloženy nádoby s černou hmotou byl na zdi namalovaný obraz s vetřelčí královnou...takže teorii, že klasického vetřelce stvořil David, nevěřím a jen mi to zesiluje názor, že je to fakt guláš. ()

octopuska

Po počáteční skepsi, se to pěkně vyklubalo, jako se pěkně vyklubal android David, který oplýval lidskými vlastnostmi, ovšem těmi nejhoršími a ty záhy dosáhly vrcholu, od chvíle co se objevil na plátně dostal film parádní tempo. Fassy mu dal neskutečnou podobu, až mě z něho mrazilo. Vetřelce si vypěstoval, jako dokonalého mazlíka, který měl nahradit nedokonalé lidstvo. Na posádce si smlsl, jak na belgických pralinkách s milým úsměvem " jen se nakloň a podívej, nic se nemůže stát ". Uchystal dokonalá jatka, aby všem předvedl co je to dokonalost. Jeho poslední věta "Dobrou noc, ať tě blešky štípou celou noc" , než se odebral dokonat své dokonalé dílo k mrazáčku, zůstala viset ve vzduchu, jako temná hrozba nad Covenantem mířícím za slibnou budoucností na nové planetě. ()

Deyw

Zacatek jebinkos..pak slabsi..a pak zase pecka..skoda chtelo by to vic vetrelce a min kecani..gore prvotridni..vetrelci take..nechapu ten hejt..hooodne dobre a chci dalsi! ()

tomeek

Přátelé průkopníci. Když někde na planetě, kde lidstvo nikdy nebylo, objevím něco, co vypadá jako kokon, syčí to a hýbe se to, nelezte k tomu kurva! Je vám pět a chcete si to strčit do pusy?? Opravdu nevím, co si o tom myslet. Samotný xenomorph má tak málo prostoru, že vlastně nevíte, proč to má v názvu ALIEN, postavy jsou vám uplně ukradené - jak píše Milan25; ani na konci filmu pořád nevíte, jak se kdo vlastně jmenuje a hlavně netuším, ve které střižně zmizela scéna s klíčovým zvratem, který se nikdo neobtěžoval vysvětlit. Ridley se tak moc snaží napravit reputaci, že mu úplně uniká absence jakéhokoliv hlubšího děje, kromě epizodní momentky celého Covenantu. Závěr poměrně dobrý, ale těch pádů na kluzké podlaze bylo myslím až moc. 3* ()

Nivenx

Opravdu jsme všichni viděli stejný film? Do Covernanta se každý pouští drsně a kritizuje se jak to jde, takže jsem čekal velkou sračku, ale tak to není. Mě film bavil a je perfektním dovysvětlením Promethea i Vetřelce. Film až viditelně kopíruje atmosféru prvního Vetřelčího filmu a dokáže skvěle napínat po celou stopáž, jelikož je tajemně zajímavý a zároveň tvrdý jak to jde. K tomu přidává faktory z Promethea a parádně pasuje mezi Promethea a Vetřelce. S herci spokojenost a příbhem také. // 80% ()

SeanLSD

Nuž, ani mne sa veľmi nepozdáva, že to tajomné desivé monštrum z neznáma, synonymum hrôzy, má napokon objasnený pôvod. Ani jeho nová podoba, neporovnateľná s gigerovskou. Ale nebudem nostalgik a puritán, a za tú provokatívnu odvahu a do dôsledkov dotiahnutú zvrhlosť pripomínajúcu najkrutejšie diely KRAJNÝCH MEDZÍ hovorím ÁNO! V tomto prípade ma to mrazilo viac než v prípade ŽIVOTA, kde sa mi to zdalo nasilu prilepené. Pritom však ide stále v podstate len o epizódu, alienovské univerzum celé sa dá dopĺňať o ďalšie, ktoré by uspokojili aj tých, ktorým COVENANT nevyhovoval... ___ Rovnako ako v ŽIVOTE bol pre mňa zaujímavý ten evidentný posun od minulosti - sme Stvoritelia, nie obete. Pritom atómovú bombu, ktorá do veľkej miery spôsobila ten strach z neznámeho v 2. polovici 20. storočia, sme tiež stvorili my. Teraz už sa však prostredníctvom filmov dá usudzovať, že sa ľudstvo (minimálne americké) cíti tak naveľko, že sme stvorili absolútne všetko to, čo nás vôbec môže ohroziť. Puritánsku Ameriku pohltila pýcha a jej Boh je schovaný kdesi v pozadí - on stvoril človeka a marťanskú bunku (hoci ktovie), stavebné kamene, ale my sa s nimi slobodne, tvorivo a ničivo hráme. ()

KarlosBenda

Tohle bude asi delší psaní (a čtení pro vás) ... V prvé řadě je nutno podotknout že Sir Ridley Scott patří mezi moje tři nej. režiséry ... Všechny jeho filmy znám nazpaměť a vždy, když na začátku jakéhokoliv snímku vidím "Scott Free" ...automaticky přidávám plusové body... někdy zaslouženě, jindy zřejmě ne. (Příklad - Království nebeské - film miluju ikdyž je hodnocený jen lehce nadprůměrně... Všem doporučuji prodlouženou verzi která je téměř o 50 minut delší, a opravdu o několik levelů výš než klasická verze ... ale zpět k Alienovi) Otec Vetřelce, režisér prvního a posledního dílu (Prometheus) nám nyní naservíroval vlastně co ... Hororové peklo a nepřekonatelnou bezmocnou atmosféru jako v prvním díle ? A nebo "smíchanina spousty žánrů" jako Prometheus ? ... Samozřejmě že za B je správně ... Přijde mi, že si opravdu někdo myslel že se může natočit něco, jako první díl ... ale to už prostě nejde ...a myslím že ani nepůjde. Kdokoliv kdo na tento snímek šel právě s tímto očekáváním, musel být hoooodně zklamaný... Je to totiž Prometheus 2 se vším všudy. Málo kým chápaná mytologie (a to vážně málo kým) ... A to je právě ono ... Příběh je zde na prvním místě, ne Vetřelec, ne strach, ne bezmoc, ne krev, ne jatka ... PŘÍBĚH ... Ono totiž zcela upřímně, Covenant je natočen opravdu precizně. Zručnost jakou je film natočen je opravdu ukázková. Výprava bezchybná. Efekty téměř dokonalé. Hudba jako vždy u Vetřelců špička kterou si zapamatujete. Hororové scény ? !!!POZOR!!! Ono jich není moc... ale některé (hlavně ta první) je jedna z nejlepších co jsem kdy viděl ! (SPOILER !!! - Mám na mysli dva členy posádky co se nakazí virem a poté začnou kolabovat a ...víte co... Tahle 3-4 minutová scéna je ve všech ohledech geniální! A jedinci co budou říkat že uklouznout na kaluži krve je blbost .... no ... jistě by se každý v takové situaci zachoval bezchybně že ano ... ) Takže ... v čem je takový problém ? V jedné jednoduché věci ....V NÁZVU ... Nejmenovat se to Vetřelec, bylo by na to nahlíženo úplně jinak ...a kdo ví jak .... Negativní ohlasy že jedinci se zde chovají hloupě, absurdně a nebo nevím jak, opravdu nechápu ... Jistě by se našlo pár (nebo spousta?) věcí, co je přinejmenším "zvláštní" ...ale nekazí to celkový dojem a rozhodně to není do očí bijící ... Asi bych mohl psát dále a dále ... Ale jednoduše ... Je a není to Alien ... Je a není to kvalitní film ... Podívejte se na to, protože si to opravdu tento snímek zaslouží ... Z největší pravděpodobností se vám to buď bude hodně líbit, nebo hodně nelíbit ... Málo kdo bude někde mezi ... Video recenze : https://www.youtube.com/watch?v=h4zvnMmARP8&index=3&list=PLJGp7YYAfyJDisWsDuzqUlOLVP5AnEe7f ()

Radiq

Už chápu, proč natočili Promethea - aby mohli natočit Covenanta. Ale nechápu, proč točili Covenanta, takže tím pádem ani nechápu, proč vůbec točili Promethea. Je to podle mě taková nepovedená ždímačka vetřelčího tématu a univerza. Jsem rád, že engineers si tady už moc nebrnkli, ale celé mi to přijde jako takové utažené za vlasy. Od Promethea je ta logika prostě úplně špatně promyšlená. Někdo si bude pochvalovat nové formy všech těch morfů a monster, ale mě to přišlo strašně umělé. A digitální. Jejich rychlost pohybů strašně přehnaná. Z ostatních postav mi většina z nich zaniká a Walter/David jako postavy nejsou dobří tahouni (Michael Fassbender za to ale nemůže). Prostě této sérii došel dech po dvojce, maximálně trojce a teď už je to jenom takové vaření z vody. ()

Sabrewulf odpad!

Dědo Ridley? // Ano, vnoučku můj? // Ty už máš hodně let a hodně jsi toho zažil, budeš mi vyprávět o tom, jak vzniknul tvor Vetřelec? // Ále jistě, to bylo tak - Byla jednou jedna černá tekutina a ta se nalila pánovi do pití, ten to vypil, osouložil svoji milou, ta porodila chobotničku, chobotnička znásilnila mimozemšťana a z toho vylezl Vetřelec. // Tý joo, hustýý! A to už byla Královna, že? Aby mohla dělat vajíčka. // Jaká vajíčka, ty ťuldo, mluvím o hřibech. // O jakých hřibech, dědo? // No o houbách - prašivkách, co rostou v lese. Když jdeš třeba kakat a nechtěně si k nim přičichneš, tak potom člověku ze zad vyleze Vetřelec. // Ale dědo mluvil jsi o znásilňující chobotničce. // Proč mě přerušuješ! Tak chceš to dopovědět, nebo ne? // Dobře, dědo, omlouvám se, tak pokračuj. // No tak, jak se toho člověk načichá, tak mu z pusy vyleze Vetřelec. // Ale dědo, říkal jsi ze zad! // A jó, záda, ty mě bolí docela často a klouby taky, na ty si mažu Alavis, počkej vnoučku, trošku si je promažu a pak ti budu vyprávět o tom, jak vzniknul Vetřelec. // Dědo... ale... // Tak se pohodlně posaď a poslouchej. To ti jednou byl jeden robot David a ten měl takovou černou tekutinu, se kterou dělal pokusy a měnil DNA a experimentoval, až vytvořil vajíčko, ze kterého se líhne facehugger. // Dědo, Ridley? // Ano, vnoučku můj? // Vzhledem k tomu, že máš Alzheimera, protože nevíš, co jsi říkal před pár sekundama, můžu si popojít dozadu a z rozběhu ti kopnout pořádně do té senilní držky, aby sis do piči už ujasnil, jak ten Vetřelec vzniknul? // Ále jdi ty ťuldo. Vždyť jsem ti říkal, že Alavis je na klouby, Prostenal mám na prostatu. ()

Triple H odpad!

Vážne som rozmýšľal ako ohodnotiť, ale mám pocit, že všetci naokolo sú voči Scottovi príliš tolerantní. Toto bola proste sračka. Film nemá hlavu ani pätu a ští na legendu tak, že je do nitky premočená. Za prvé mi mierne na hulváka príde pustiť to von ako "Votrelca", keď sa stopercentne jedná o Promethea 2. Niežeby som bol proti pokračovaniu, ale producenti by mohli mať pri marketingu trochu viac chochmesu ako cigoši pred Tescom čo mi predávajú "pravé" hugobosy...Kritizovať sa dá horom spodom v podstate všetko. Prometheus nadhodil akési filozofické otázočky o ľudstve, odkiaľ sme prišli, kamže to ako ideme a koniec sľuboval niečo zaujímavé. Alien: Covenant si s týmto všetkým vytrie riť, spláchne to a potom do misy ešte napľuje, aby bolo jasné ako si stojíme. Filozofuje sa síce ďalej, ale spôsobom ktorý prvý film nikam nerozvíja a skrátka sa len tliacha do vetra. Postava Davida je zdegenerovanou karikatúrou samého seba a netuším čo nám ním chce režisér povedať a prečo sa rozhodol z neho urobiť ťažného koňa celej novej série. Keď Fassbender učil svoju novšiu verziu hrať v prítmí sviečok na píšťalke a do toho sypal múdra zo starých kníh - vtedy som si povedal, že Scottovi jednoducho jeblo. Logika je labúžo, pretože ak v Prometheovi postavy jednali niekedy hlúpo, tak v Covenantovi sa posádka vyskladala evidentne z ešte väčších idiotov. Promenádujeme sa po cudzej planéte bez kyslíkovej masky, meníme pedantne naplánovanú misiu smerujúcu ku kolonizácii len aby sme sa rozveselili, hlúpo riskujeme životy tisícok prepravovaných kolonistov pre manželku v nesnázích, trtkáme pár minút po nechutnom masakre kde zahučalo X členov posádky, objímame evidentne niečím hnusným a nebezpečným nainfikovaného kolegu...no skrátka vedci. Alebo je Scottova idea, že kolonizovanie planét v budúcnosti bude na stupnici náročnosti zodpovedať práci pri miešačke? Postavy sú napísané zle, o nikom sa nedozvieme nič a herci vo všeobecnosti vypália o rád nesympatickejšie, horšie a nezaujímavejšie ako zostava z Promethea. Technická stránka je profesionálna, ale pre Scotta už ťažká rutina, ktorá neprináša nič nové, svieže, či zaujímavé. Aj atmosféra je preto na nule, čo je skoro až neuveriteľné. Jediná zložka, ktorá funguje je brutalita, napätie a dynamika hororových/akčných scén. Tie majú šmrnc, ale sú natoľko kratučké a je ich tak málo, že výsledný dojem neovplyvnia. Scott chce filozoficky dumať a zároveň o kus menej strašiť. Je to škoda, lebo nezvládol poriadne ani jedno. Celý Alien: Covenant je vyčpělé, z vody vyvarené nič, v ktorom režisérska legenda pre vlastnú márnivosť a ziskuchtivosť štúdia zo seba žmýka posledné impotentné kvapky kedysi neoblomného režijného vedenia. Rutinne a nudne seká zábery jeden za druhým, pričom z úplnej biedy ho vytrháva len veľký budget a škaredé, explicitné násilie - čo mi pre podobnú ikonu príde pod úroveň. Mám Scotta veľmi rád, fakt hej, ale treba si naliať čistého vína - je za zenitom, stratil cit, iskru, súdnosť a už na to asi fakt nemá. Jedná sa o velikána a rešpekt, že aj vo svojom veku stále chce tvoriť, ale takýmito kúskami si len kazí resumé a neviem či by mu nebolo lepšie v záhrade vo Francúzsku či kde pri nejakom dobrom víne. A btw, origin Gigerovho monštra je nechcene smiešny, debilný a úplne zbytočný. () (menej) (viac)

ing.Frosty

Tak takhle vznikli vetřelci jo? Zklamání největšího kalibru. Scott už definitivně zesenilněl a zabývá se existenčními otázkami, které nikoho nezajímají a ani se neobtěžuje na ně odpovědět. Od Amerického gangstera nenatočil jediný vyloženě dobrý film. Má sice dokonalý vizuál, ale pohříbá jeden slibný námět za druhým a utvrzuje mě v názoru, že Marťan byla jen šťastná náhoda. Scén, kdy si dáte high five o obličej je nepočítaně. Stupidita postav prakticky nebere konce a vy jen prosíte ať už jim někdo ukousne hlavu, protože si nic jiného nezaslouží. Krve je celkem dost, ale jednotlivá úmrtí moc nápaditá nejsou a dost jich proběhne i mimo záběr. Když film nemá pořádně co nabídnout a šetří i na tom jediném, co by jej vytáhlo z podprůměru stojí to prostě za ho*no. ()

Mr.Ripley

Film, jež budil rozpaky od prvního nastřele děje. Není se čemu divit (haló, tady Prometheus). Poslední "prequel" příspěvek do xenomorfí série straší fanoušky doteď. Bohužel Ridley se nepoučil. Zatímco Prometheus byl blbej, ale zároveň díky tomu zábavnej. Covenant je nuda s promrhaným potenciálem. Každá scéna s inovativním přístupem k látce je buď naprosto nesmyslně ustřižena (vyvražďovací sekvence) nebo vyšumí do prázdna (závěr, rozšiřování mytologie, postavy). Charaktery. Co říct k postavám? Scénář nám představí posádku plnou párů, kteří jsou profesionálně trénovaní a (na rozdíl od idiotů z Promethea) se chovají aspoň lidsky (v rámci krizových situací). Bohužel je jich příliš mnoho, tudíž jejich odpravování s divákem nic nedělá. Obrovským kladem je vysvětlení stvoření původního xenomorfa a veškeré scény s ním (kdyby takhle vypadal celý film mohlo být hodnocení úplně někde jinde). Covenant je nuda s promarněným potenciálem, obsazením, bez atmosféry, s nulovým napětím a katastrofálním střihem v hororových sekvencích. _____ Poprvé od super perverzního Vzkříšení se nám do série vrací oplzlosti a sexuální dusno. Ridley na prahu osmdesátky prožívá jakési probuzení. Bohužel. ()

FilMiki

Krásně se na to kouká, toliko to zábava je, ale jinak takových nelogičností ve scénaři často budilo úsměv, za který by tvůrci radost neměli mít... počínaje psychicky labilním kapitánem, blbkou co rozstřílí a vyhodí do vzduchu vlastní loď nebo stejně vypadající roboty ( proč by sakra někdo tvořil vyšší verzi se stejným designem ?? Ano, aby se schválně pletli, ale to snad jako....) ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (viac)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (viac)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (viac)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (viac)