USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (viac)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

reypal

Podle všeho bych měl tenhle seriál nesnášet: další superhrdina v pláštěnce a lučíkem vyřídí 5 lidí s automaty naráz..jasně, prostředí US smetánky..brrr...samí krásní mladí bohatí lidé...pfff.. navíc marně přemýšlím jestli herečka v roli Laurel má problémy s mimikou nebo jen tak dobře hraje ledovou krasavici?? Přes to všechno se mi líbí a docela se těším na další díly, asi proto že hrdina není tak dokonalý jak se zdá, sestra alkoholička taky přímo svádí k hmmm pomoci, z maminky se vyklubala zajímavá, nejednoznačná postava, tajemný ostrov, deníček...vše dokupy docela funguje a vytváří kvalitní oddechovku, místy i něco víc. ()

tonton78

po pilotu musím dát pětku....další díly napoví jestli budu ubírat nebo přidávat:-D přesně tenhle druh seriálů mám rád, pomalu se odkrývající děj a k tomu super akce ()

Rostiiik

Velice zajímavý počin. Tento seriál mě chytnul hned od prvního dílu(pilotu). Herecký výkon hlavního hrdiny je výborný, kamera je skvělá. Má to děj, spád, rychlost, akčnost, zápletku. Herecké osazenstvo neokoukané což je super. Prostě paráda!!! ()

Dearon

Jeden z mála titulov o pomstitelovy/superhrdinovy, ktorý sa aj napriek nezáživných dialógom, umelým a nesympatickým postavám (až na pár výnimiek: Stephen Amell, David Ramsey, Colin Salmon) a stále pritomným klišé dá pozerať, a vďaka solídnej akcií, sviežemu tempu a zaujímavými flashbackmy sa dá pozerať velmi príjemne a pravidelne každý týždeň. Až som bol sám prekvapený že len 3* by som mu ani nemal srdce dať. ()

Luckyboy

Zaplácnutí večera anebo jako vyplnění času např. při protahování je to ok. Seriály docházejí, takže není lehké z čeho brát. Žádný skvost to však není, většina klišé se však dá přežít. Viděl jsem mnohem horší, takže o podprůměr rozhodně nejde. ()

Psychotic17

V podstatě pokus převést nového Batmana do seriálové podoby. Temnější atmosféra sedne, to je jasné, akce si nezadá s Hollywoodem, ale pořád je to jen takové to superhrdinské klišé. Každý díl provází úmorné hrdinovy monology a lá Batman začíná, ani by to nebylo z Ameriky, kdyby toho půlka nebyla o tom, kdo koho s kým podvádí, kdo koho miluje a jak to všichni cítí, což mě už neskutečně nudí. Kromě toho... ač mi anti-hrdinové vůbec nevadí, serou mě ti, kteří si fakt myslí, že jsou samotná matka Tereza, i když vraždí nevinné po tuctech. Nejsem fanoušek takové úrovně sebeklamu. P. S. Doufám, že na konci zhebne. 50% ()

MiTrAnDiR

spin-off Smallvillu .Videl som zopar dielov (cca 10) a pacilo sa mi to no pre povinnosti a malo casu som nepozeral dalej.Raz sa k tomu vratim... ()

Vojtas12

Žel bohu nic moc. Inspirace Nolanovým Batmanem je zřejmá a občas i funguje. V těch ostatních chvílích je to velmi průměrný seriál, který po 6. epizodě vzdávám. Trocha originality by mu v žádném případě neuškodila, protože jaký smysl má sledovat směsici všemožných již dávno okoukaných klišé? ()

Mišísek

Superhrdinský akčňák. Nemůžu si stěžovat, je to napínavé a skvělé. Co mi ale vadí, jsou neustálé náhle zmrtvýchvstání a v poslední sérii bohužel i "nadpřirozeno", čímž narážím na Mirakuru a Flashe. Škoda. ()

kiararaftl

Taaaaak a mame tu skvelu novinku od CW. Sto krat lepsiu ako Smallville. Stephen Amell je proste skvely, rolu chladneho zabijaka samotara mu proste verim. Felicity ako novy objav s ktorym scnearisti ani neratali, ale zakomponovali ju do pribehu kvoli velkej divackej popularite, mu zdatne sekunduje. Jediny rusiaci prvok je pre mna Katie Cassidy, ktora je uplne zbytocna, nevyrazna a ma asi 3 vyrazy :) Naopak Malcolm Merlyn - moje prijemne ozivenie. Arrow je temny a uspokoji aj narocnejsieho divaka. UPDATE PO TRETEJ SERII: tak takto dokaslat serial sa len tak nevidi. Po silnej druhej serii nam tvorcovia naservirovali nieco nepochopitelne v podobe tretej serie ktora koncim najvacsim fiaskom - olicity. ta laurel je tam uz len do poctu a celkovo liver nema byt nejaky love hrdine pre teens. Takze serial uz nepozeram, 5 hviezdiciek nechat nemozem a arrow goodbye ()

Aywes

Poslední dva díly první série jsou nadprůměrné. Předtím jsem zůstal u sledování jen kvůli scénám na ostrově. Podivně protkaný seriál akcí (celkem dobrou) a rodinnými vztahy. Tolik špatných morálních keců, že by se člověku chtělo i blinkat. Krom toho obsahuje seriál celkem dost chyb. Jenže tak nějak vás to upoutá a chcete vědět, co se vlastně stalo. Já jen doufám, že další série bude obsahovat opravdu fajn záporáka a míň špatných dialogů. Má se ještě co zlepšovat, ale troufám s říct, že je to na dobré cestě. Snad nezklamou fanoušky. ------------------- Druhá série je něco jiného. Jakoby si ke scénáři sedl někdo jiný. To dobré z předchozí série zůstalo a to špatné bylo redukováno. Sice je tam stále pár zbytečností, ale rozhodně má seriál už co nabídnout. SPOILER: Tedy, přijde mi skutečně divné, že Liga, kterou vede Ra s al Ghul, pojmenovali Liga zabijáků. Proč to sakra není Liga stínů? Sice se mi nikdy do pracek nedostal žádný komiks, kde tenhle frajer působí, ale sem si téměř jist, že je to Liga stínů. Jakožto pitomého hnidopicha mě to trochu nasralo. Stále mě však tvůrci nezklamali. ()

johnsnow

No brutál konečne seroš kde superhrdina nemá nejaké zvláštne schopnosti. 1.séria- vynikajúca slušný zaporáci, ostrovné flashbacky milujem a dokonalá IT samica. Naštvalo ma, že mechali umrieť tommyho a tú piču Moiru nechali žiť no ale možno zdochne v 2 sérii, v to pevne verím. 2. séria- Zatial nárez jak hovädo. ()

Sakulnikov

Trochu temnější verze Batmana s telenoveloidními herci, ale na holky se dá dívat :) Akce není zlá, ale čekal bych spíš stealth provedení, ale jinak je to vykrádačka Batmana - kopie s každým dílem. Přesto mě první série bavila. ()

hoffman.jan

Jediné, co mě napadá - nevyužitý potenciál. Zřejmě je škola, že se scénáristé zuby nehty drží původní komiksové předlohy. Trocha temna a tajemna by seriálu vůbec neuškodila, předvídatelnost je tady opravdu až bolestná. Nicméně, jedná se o skvělý odpočinkový seriál, postavy nejsou vyloženě černobílé, což je taky plus. Hold CW, ta si bohužel nemůže odpustit ty svoje teen sračky ani na věcech, které by jinak mohly být o třídu výše. ()

Daggeron

"Pomsta nie je spravodlivosť." Moja srdcovka. Logikou pochybná, ale príbehovo perfektná. Pri sledovaní Arrowa sa netreba zamýšľať nad zmysluplnosťou jednotlivých akčných scén a bojových sekvencií. Ide o superhrdinskú komiksovú adaptáciu, ktorej televíznu realizáciu je nevyhnutné brať s nadhľadom. Napriek pokrivkávajúcej logike je akcia štýlová, obsahujúca prepracovanú a atraktívnu choreografiu súbojov. Inšpirácia Nolanovskou ságou o Temnom rytierovi je zrejmá, ale celkovému poňatiu prospieva. Mesto Starling city vyvoláva svojimi exteriérmi dojem skazenosti podobne ako Gotham a umocňuje obsah dejovej línie odohrávajúcej sa na jeho pozadí. Celkovým audiovizuálom a monumentálnosťou sa samozrejme o mnoho miliónov drahšiemu Batmanovi rovnať nemôže, ale práve vďaka brilantnému scenáru sa stáva viac než len prostou komiksovou zábavkou, spočívajúcou na maskovanom hrdinovi, ktorý likviduje svojich nepriateľov. Arrow má myšlienku i naozaj skvelý dej. Latku nastavuje vysoko už v prvých častiach, kedy využívaným spôsobom cliffhanger nastoľuje viacero otázok a vy sa k nemu jednoducho musíte vracať. Postupom času odhaľuje jednotlivé diely skladačky, ktoré sa spájajú do komplexnej mozaiky, plnej prekvapujúcich zistení. Na atraktívnosti pridáva narácia prostredníctvom dvoch dejových línií, pričom v mnohých úsekoch retrospektívna dokonca prekonáva súčasnú. Vzhľadom na prijateľnú stopáž ubieha svižne, napätie si starostlivo udržiava a triumfuje naozaj nečakaným rozuzlením, ktoré sa podstatne odlišuje od väčšiny americkej produkcie. Prostredie sympaticky dotvára aj hudobná stopa, ktorá najmä s blížiacim sa záverom nesie čoraz významnejšie posolstvo a obsahuje prvky epickosti. Jednotlivé postavy, ktoré sú síce - ako mnohí poznamenali - akoby vystrihnuté z časopisov pre tínedžerov, sú neodmysliteľnou súčasťou tohto projektu. Stephen Amell je kapacita najmä po fyzickej stránke a ako Arrowa si teraz len sotva dokážete predstaviť niekoho iného, Ramsey je vynikajúci parťák a Barrowman mimoriadne štýlový záporák. Čerešničkou castingu je však Emily Bett Rickards, ktorá boduje už od prvej frázy a pri jej rečníckych schopnostiach sa jednoducho nemôžete nezasmiať. Z celkového pohľadu teda nie je o čom a hoci niektoré časti sú poslabšie a možno až zbytočné, vo všeobecnosti si tempo drží a príbehom valcuje. Prvá séria: 100%. Druhá séria prichádza s novými postavami, zmenou spôsobov hlavného hrdinu i atraktívnym antagonistom, ale celkový dojem je rozpačitejší. Prvá sezóna je konzistentnejšia, viac prepája jednotlivé časti, s lepšie fungujúcim cliffhangerom a postupným odhaľovaním nových skutočností. Druhú nestavia na príbehu, ale skôr na budovaní napätia a strachu. Zo subjektívneho pohľadu je zaujímavejším a atraktívnejším námetom i rozuzlením jednotka, hoci záverečný súboj dvojky ten úvodný prekonáva nielen choreografiou, ale aj spôsobom spracovania a strihu. Bennett je presvedčivejší vo svojej pôvodnej polohe, uvítal by som viac priestoru pre Barrowmana. Posledná scéna série dokonale navnaďuje na ďalšiu. Druhá séria: 90%. Po pätnástich častiach tretej série idem s celkovým hodnotením dole, aj keď je mi to veľmi ľúto. Ale je až neuveriteľné, ako neskutočne prudko ide seriál kvalitatívne nadol. Kým prvá séria mala prepracovaný príbeh a na konci takmer každého dielu dala skvelý cliffhanger, ktorý vždy odhaľoval niečo nové z mozaiky, trojka je splaškou absolútnych nezmyslov, nepochopiteľných výplodov tvorcov a scenáristov, zmesi nelogického správania postáv a neopodstatnených motivácií. Dej prakticky postráda akúkoľvek logiku, scény, ktoré mali seriál potiahnuť a dodať mu onú epickosť, pôsobia totálne odfláknuto. Jediný moment, ale skutočne jediný, ktorý za niečo stojí, je záver epizódy The Climb. Ten sa pokojne môže zaradiť medzi najlepšie diely celého seriálu. Za to ono ukončenie pätnástej časti, ktoré malo byť ešte väčšmi diskutovaným zvratom, je totálnym K.O. akejkoľvek logike. Veľká bieda a veľké sklamanie. Jediné, čo by to ešte mohlo zachrániť, ak sa napokon odhalí čosi v pozadí toho všetkého, čo nepoznáme. Inak možno i ja začnem zvažovať, či bude mať význam seriál ešte pozerať. Aktualizácia po skončení série: Žiadne terno, ale záverečné časti predsa len trošku dvíhajú kredit. A dokážu aj trochu prekvapiť, hoci niektoré veci si tvorcovia mohli odpustiť (Olicity). Finále nie je žiadnou katastrofou, než ako ho mnohí prezentujú. Je jednou z tých lepší častí - i keď obsahuje pre mňa najväčší fail celej série. A nie je to súboj Queena s Rasom. Kašlať na to, táto séria nevyšla, ale štvrtej ešte dám šancu. Je pár vecí, ktoré zaujímajú - v akej forme sa vráti Oliver, či v akom vzťahu k nemu bude postupovať Merlyn. Snáď sa ho dočkáme viac. Tretia séria: 40%. () (menej) (viac)

keyzar

Někdy suché dialogy přebíjí akčnost a zápletky. Slade se mi dostal do srdce jako skvělý záporný hrdina hned po králi Joffreym. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (viac)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)