Arrow - Série 8

(séria)
USA, (2019–2020), 7 h 1 min (Minutáž: 42–43 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Rick Gonzalez, Josh Segarra, Colin Donnell, Susanna Thompson, Juliana Harkavy, Andrea Sixtos, Katherine McNamara (viac)

V závěrečné řadě se protíná minulost s budoucností a Oliver se snaží zachránit multivesmír, i když ví, co bude muset obětovat. (Netflix)

Lachtaan

Dlouhá léta můj vůbec nejoblíbenější seriál právě dorazil mezi nebožtíky a mně po posledních dvou opravdu silných sezónách nezbývá nic jiného než prohlásit, jak strašně jsem vděčný, že jsem zrovna na Arrowa kdysi narazil a že jsem u něj setrval po celou jeho dobu. Osmá série byla hodně jiná od svých předchůdců hned z několika důvodů. S vědomím, že se už jedná o dojezd Oliverovy "crusade", se nedostavil zbytečný patos o novém záporákovi a hlavně nebyl čas na výplňkové nezáživné epizody. Každý z oněch pár dílů nám moc hezky připomněl série či události z minulosti a celý příběh hrdiny ze Star(ling) City se zdařile zacyklil. Opravdové nashledanou jsme si zjevně dali pouze se samotným Oliverem, přesto nevidím v plánovaných spin-offech zářnou budoucnost. Jen cliffhanger s Digglem bych si ještě někde přál dovysvětlit nebo i rovnou odvyprávět. ()

Psycho.R

Osmá série je jednou z nejlepších. Co jsem kritizoval u posledních sezón se eliminovalo na minimum. Tj. nový tým se tu téměř neobjeví, nejsou tu nesmyslné hádky a křivdy. Prvních pět dílů prakticky shrne dějové linky minulosti z prvních sezón. Ollie je tu víceméně sám za sebe, zná svůj osud a pomáhají mu nárazově postavy, které byli v seriálu podstatné. A to je vlastně hodně milé, protože se tu díky jistým okolnostem mihnou téměř všichni i ti, kteří jsou po smrti a dává to smysl. Zkrácení na 10 částí (ve skutečnosti spíš 8, protože poslední dvě slouží jako úvod do dalšího seriálu a jakýsi dovětek) bylo správnou volbou, protože se zbytečně příběh nenatahuje a mi můžeme sledovat pokornou cestu Arrowa vstříc osudu, kterému se nemůže vyhnout. A teď mega klad - crossover. Ten je natolik nadupaný, že v první epizodě těkáme prakticky každou minutu někam jinam, aby se uvedli věci do pohybu. Uvidíme spoustu DC postav a týmů, které tu mají camea, ale nemají vlastní seriály. Najdeme tu hudební motivy Williamsova Supermana a Elfmanova Batmana a Flashe. To samo o sobě napovídá, kteří herci se tu objeví a tím propojí seriály Flash 1990, Smallville a film Superman se vrací s Arrowerse. U prvně jmenovaného dokonce zjistíme, zda nakonec skončil s Tinou. Dokonce bude pro Krizi hodně podstatnou postavičkou. A to je ta pátá absolutní hvězdička. ()

Shakers

8.séria - 75%. S celého Arrowverse mi prišiel Arrow ako najlepší seriál, aj keď kvalita jednotlivých sérii začínala byť dosť kolísavá a zbytočne naťahovaná a tak som vlastne rád, že sme konečne na konci. Posledná séria ponúkne iba desať dielov namiesto vyše dvadsiatich, ako tomu bývalo a som za to rád, že sa to zbytočne nenaťahovalo. Predošlá séria mi prišla oveľa lepšia a tak som trošku sklamaný ako to vlastne skončilo. Čakal som niečo lepšie ako to čo sme dostali. Prvých 7 dielov mi prišlo dobrých (akcie aj príbeh), aj crossover ma bavil (aj keď mi prišiel miestami smiešne lacný a čo sa týka Oliverho osudu nezvládnutý) ale zvyšné tri mi prišli slabé, takže dôstojná rozlúčka s týmto seriálom sa nakoniec nekoná. Škoda, zaslúžil by si ju. ()

CheeseFigure

Chcel som tento komentár napísať až po pozretí celej série, ale neviem sa dokopať k tým posledným dvom dielom. Ale pochybujem, že by nejak ovplyvnili moje hodnotenie. To super na poslednej sérií Arrowa je aj to najsmutnejšie. Seriál sa vracia ku koreňom. To je super. Robí to ale až v poslednej sérií, po dvoch katastrofálnych predchádzajúcich sériách. A to je smutné. Taktiež, celá posledná séria bola obetovaná eventu Crisis on Infinite Earths. Ale prečo? Čo sa tu stalo také, že by to na ten event malo dopad? Nič (alebo si aspoň na to nespomínam)! Flash sa s tým vysporiadal dobre. Prvých osem epizód jeho šiestej série tiež slúžilo ako predohra eventu, ale nebolo to ich hlavným zameraním. Aj Arrow mal ísť tou cestou. Lebo takto sa síce tvárime, že robíme niečo, čo ovplyvní Krízu, vo výsledku to ale tak nie je. (SPOILER: Keby aspoň v tejto sérií predstavili Corrigana. Potom by jeho zapojenie v Kríze pôsobilo normálne. Ale nie, miesto toho tvorcovia spravili z Corrigana deus-ex machinu horšiu, ako keď Johna Snowa v Game of Thrones z čista-jasna zachránil jeho dlho nezvestný strýko. KONIEC SPOILERU) A ku Crisis on Infinite Earths napíšem, že sa jednalo o sklamanie. Koho napadlo, že rozdeliť to na dve časti s takou časovou medzerou je dobrý nápad? A taktiež, síce nás tvorcovia celý čas pripravujú na to, akým hrozným je Anti-Monitor, ale v konečnom dôsledku nebol vôbec zaujímavý. Takže to zhrniem: Posledná séria Arrowa má skvelé prvky, ktoré ale zabíja tým, že sa snaží pripraviť na event, i keď je táto príprava v konečnom dôsledku úplne zbytočná. Škoda. Ale i tak, mohli sme sa s týmto seriálom rozlúčiť horšie, napríklad siedmou sériou. ()

Spiker01

Arrow je, resp byl pro mě seriál, který mě naučil koukat na díly systematicky mimo televizi, kde jsem doposud sledoval pecky jako Lost a Prison Break. Od výborné první řady se leccos změnilo, ovšem závěrečná osmá sezóna (hlavně kvůli nekompromisnímu zkrácení na deset dílů, díky bohu!) mě od začátku hodně potěšila a ačkoliv to v průběhu dost ztratilo drajv a crossover taky nestál za moc, ty návraty známých postav mě dokázaly ukonejšit. U finálního dílu jsem nevzlykal, seriál mi zvlášť chybět nebude jelikož odvyprávěl již vše, co bylo možné a navazující seroš Green Arrow and the Canaries rozhodně sledovat nebudu. ()

• Bylo v plánu natočit spin-off s názvem „Green Arrow & the Canaries“, avšak nakonec se jej stanice CW rozhodla zrušit. (fiLLthe3DD)