Arrow - Série 7

(séria)
USA, (2018–2019), 15 h 23 min (Minutáž: 41–42 min)

Kamera:

Chris Banting

Stephen Amell, Kirk Acevedo, Katie Cassidy, Rick Gonzalez, Juliana Harkavy, Colton Haynes, Vinnie Jones, Echo Kellum, David Ramsey, Emily Bett Rickards (viac)

Oliver po svém šokujícím doznání znova narazí na starého nepřítele, kterému kryje záda trojice nechvalně proslulých zabijáků Longbow Hunters. (Netflix)

david141474

Troufám si říct, že tohle byla nejslabší série celého seriálu a taky největší zklamání celého seriálu. Tato série měla příležitost stát se tou nejzajímavější, ale něco se pokazilo a stala se tou nejnudnější. Největším problémem celé série je nudný děj a příšerné flashforwardy, u kterých budete trpět stejně jako já. Co se týče CGI tak si velice pohoršili, chvilkama se na to ani nedalo dívat. Ten oheň ve vězení byl tak lacinej, že jsem se nevydržel nesmát. Po dějové stránce je to odfláklý jak sviňa, celý seriál netušíte kdo je hlavním záporákem, je to Diaz, Dante, Emiko nebo snad devátý kruh? Nejbližší tomu je asi Emiko. Linka s Emiko byla jedna z nejzajímavějších z celé série, ale to finále, to bylo otřesný. Jsou zde zajímavě natočené díly jako třeba prostřednictvím dokumentu nebo výslech u kterého se nám představuje celý příběh daného dílu. Dokonce se vrátí i Rory, ale jen na jednu scénu v dokumentu, takže zklamání. Soundtrack se dal. Kamera byla pěkná. Akční souboje byly cajk. Lokace nikdy nebyly silnou stránkou Arrowverse, a tak se většina akčních scén odehrává ve skladech. A už to začíná být ohranější než deska Waldemara Matušky. Bylo to rozběhnutý dobře, jenže to postupem času začalo upadat na kvalitě a to se projevilo i do hodnocení celé série. Výplňových dílů je tady přehršel. Jediný dobrý je devatenáctý, který vypráví příběh ohledně Diga a jeho nevlastního otce. No a o flashforwardech se ani nehodlám bavit, to je odpad už od pohledu. 6/10 Mělo to naději, ale postupem série ta kvalita upadala razantně dolů! ()

ACDCKL

První díly ve vězení byli téměř na hranici dokonalosti, změna vyloženě prospěla, tajemnost nového GA. Bohužel druhá půlka série se zase změnila v rodinné drama a když tvůrci neví, tak přidají nového člena rodiny Queenů. Naštěstí konec série to zase vrátil zpět a zbavil se zbytečných postav. A Flashforwardy, sérii hodně pomohli, ukázali i svět GA z jiné perspektivy, ale dělat Spin-off seriál s těmito postavami, raději ne, mám za to, že by to neutáhli a lidem by se to nemuselo líbit. Slabé 4* si tato série zaslouží. ()

VanTom

Rodina opět na prvním místě, tentokrát především sourozenecké vztahy – bratři a sestry. Jinak se stále nepodařilo zajímavě obsadit pozice padouchů, Ricardo Diaz zoufale přesluhoval a supertajná zločinecká organizace Devátý kruh byla kolikátá už v řadě? Nic o ní nevíme a doteď netuším, čeho chtěla terorizováním Star City docílit (kromě osobní msty Emiko). Ve vězení se mnoho originálního nevymyslelo, legalizace maskovaných strážců probíhala polovičatě jó a zase né a dokola, (ne)zbytná linka z budoucnosti – flashforwardy – sem úplně nepasovala. Ale co, stejně tuto nenáročnou komiksovou oddechovku do konce doklepu (pořád rád, i když se trochu stydím :)). ()

Lachtaan

Oliverův pobyt ve vězení zaručil nejen jednu z nejakčnějších epizod v dějinách celého seriálu, ale vůbec ty nejintenzivnější momenty, které mimo jiné dodaly originalitu a šťávu do mé kdysi oblíbené TV show, jež už začala hodně strádat. Stephen Amell je ohromný sympaťák a kvůli němu je mi dost líto blížícího se konce, ovšem vedle něj Arrow disponuje až moc velkým počtem doslova debilně napsaných postav, které jinak povedené předposlední sérii dost ubraly na kvalitě. Konec jsem ale s hrdostí obrečel. ()

CheeseFigure

Tretia séria bola prekonaná, najhoršou sa totiž stáva siedma séria. Už šiesta bola dosť zlá, ale zachránili to tam posledné epizódy, pri sérií siedmej to bolo naopak. Začiatok s Oliverom vo väzení bol zaujímavý, dočkali sme sa návratu známych tvári a mal som pocit, že to bude dobré. Hneď, ako ale Oliver vyšiel z basy prišiel crossover a potom to šlo dole vodou rýchlosťou padajúceho lietadla. Dej sa stal nezáživný, to s tým zákonom a pridaniu k polícií viedlo len k tomu, že aj tak všetko robili ako v predchádzajúcich sériach, len teraz im to odkývala aj polícia (ako v predchádzajúcich sériach), záporáci sa zredukovali na skorumpovaných magnátov a mafiánov a pri tomto bode ostaneme, lebo záporáci boli tragédia. Najprv je tu (opäť) supertajná organizácia, o ktorej (opäť) nikto nevie a ktorá operuje (opäť) niekoľko dekád. V konečnom dôsledku je ale dosť nevýrazná, pokojne sa mohlo jednať o ďalšiu odštiepnutú skupinu od Ligy zabijakov. Vracia sa Ricardo Diaz, čo nechápem, prečo sa rozhodli, asi najnudnejšieho Arrow záporáka, natiahnuť na viac ako sériu. Ešte v tej šiestej ku koncu ako tak ušiel, ale tu zase spadá do nudy. K tomu má skupiny Longbow Hunters, ktorá od polovice zmizla bohvie kam a už sme o nich nepočuli. A teraz asi SPOILER k zvyšným záporákom. Lebo Ricardo nám zomiera a strieda ho Dante, čo je celkom zaujímavý týpek, síce nedosahuje kvalít Promethea, alebo Merlyna, ale dá sa a keby ostal ako hlavný záporák, nevadilo by to. Lenže ani on nevydrží a prichádza na scénu Emiko Queen, ktorá sa opäť raz chce pomstiť Oliverovi. Pomsta nie je zlý motív, keby sme ju tu nemali od piatej série v jednom kuse. Najprv Prometheus, potom Cayden James, Ricardo Diaz a Emiko. Je to už otrepané. K tomu Emiko je, z vymenovaných postáv, najmenej zaujímavá. Je tam a robí zle a nakoniec si aj tak uvedomí svoje chyby a umiera. KONIEC SPOILERU. Ešte dodám, že flashbacky sú preč, ale máme tu flashforwardy! Tie sa ale, na rozdiel od hlavnej linky, celkom dali, hlavne ku koncu, a sú jedno z mála pozitív tejto série. Finálny verdikt? Keby nebola ôsma séria posledná, tak asi s týmto seriálom seknem, ale chcem to už dotiahnúť. Od geniálnej prvej série šla ale kvalita riadne dole. Škoda. ()

• Jedná se o 150. epizodu seriálu. (JG9)
  • Hlavní záporáčka téhle série Emiko Queen se poprvé objevila v komiksu „Green Arrow (vol. 5)“ číslo 18 v březnu 2013. (JG9)