Arrow - Série 4

(séria)
USA, (2015–2016), 16 h 10 min (Minutáž: 42–44 min)

Hudba:

Blake Neely

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Willa Holland, Emily Bett Rickards, John Barrowman, Paul Blackthorne, Neal McDonough, Grant Gustin (viac)

Oliver Queen a jeho nový spojenec Mr. Terrific čelí novému zlořádu v podobě Damiena Darhka a pokračují v boji za spravedlnost. (Netflix)

NifKor

Bojím se o Arrowa, že to dopadne hodně špatně. Zase tady byl záporák o ničem. Příběh takový no jako ušlo to, ale mohl být napsaný líp. Strašně mě štve, že už jsou dodrbaný scény z ostrova a to mě bolí asi nejvíc na této sérii. Jasně měla dobré chvilky nebo díly, ale ostatní šli i do kytek a takhle by to teda nešlo. Ve čtvrté sérii je úplně všechno hrozný jako u třetí série. Dali tam smrt jedné postavy, která tam ani nemusela být (podle mě). A fakt se bojím teď o Arrowa, že mě tohle přestane bavit a vykašlu se na to. Takže fakt doufám, že pátá série vrátí Arrowa zpět. Snad tam i záporák bude super jako v prvních dvou sérií a né jako u čtvrté a třetí série, kde jsem nepochopil, proč to ti záporácí dělají. No velké zklamání. Jinak tomu dávám 3 hvězdy, protože si to víc nezaslouží. 5,5/10 ()

Spiker01

Občas to bolelo, ale nakonec jsem to doklepal. Arrow šel tento rok opět dolů a ačkoliv se našlo několik opravdu dobrých dílů, všechny myslitelné i nemyslitelné nelogičnosti u většiny dílů převažovaly a srážely je na úroveň Upířích deníků. Je mi jasné, že existuje určitá část společné cílovky, ale kvůli tomu jsem na tom rozhodně nezačal koukat. Počínaje nudným záporákem, po nesmyslné zachraňování celého světa (bez účasti kohokoliv z jiných CW serošů) po Olicity jsme již druhým rokem dostali o úroveň horší podívanou než jsme byli zvyklí. Nicméně budu i u páté řady, ale pokud to bude vypadat stejně, tak budu doufat, že už bude poslední. ()

MartinezZ

My se snad těch zatracených flashbacků do Oliverovy minulosti mezi ostrovem a Star City nezbavíme. Koncept spěje k záhubě, všichni jsou furt typicky DCčkově depresivní a nikdy netrvá dlouho, než si tým přizná, že zklamali město. Hlavně by si měli přiznat, že celý město na ně kašle a celý tým je mu u zadku - přinejmenším tak to totiž vypadá. Celé to totiž vyznívá, jak když po městě šaškuje pár mimoňů a kočkuje se s "antimimoňěma" asi stejně, jako v dnešních ulicích probíhají takové ty živé RPG hry nebo blázni s mobilním Ingressem - podmnožiny vlastních světů ve světě, kde jsou všem ostatním naprosto volní. Třešničkou pitomosti je pak předfinální a hlavně finální estráda s atomovkami, kdy celý ten nápad, dění a provedení kolem něj a závěr už snad nejsou ani tak pitomé, jako bizarní a nevím proč, nepřekvapili by mě tam snad už ani Tribblové ze Star Treku. Plus alespoň za smrt jedné ze skutečně nejnesympatičtějších postav, jež se ke konci svého účinkování stala méně otravnou hlavně proto, že její roli autoři v rámci seriálu docela upozadili a nedali jí tolik prostoru. Nemohl by Darkh s manželkou dostat vlastní seriál? Jde totiž asi o jediné skutečně ucelené postavy celého seriálu. Touhle sérii končím, nemá už co dalšího vymýšlet, nějakými crossovery si to nepomůže a může jen klesnout do ještě větší trapnosti a smutné vizuální lacinosti, což už kdokoliv jiný bude hodně těžce překonávat. ()

jh666

Doufal jsem, že se čtvrtá řada alespoň přiblíží prvním dvěma. Bohužel nestalo se tak. Nesouhlasím s tím, že je tahle série ještě horší než třetí, ale lepší také není. Začátek byl ještě docela nadějný, ale druhá polovina se nepovedla skoro vůbec. Posledním hřebíkem do rakve pak byly flashbacky. Ty z Hong Kongu se ještě daly, ale tohle byla tragédie. Díky první polovině 60 % ()

Lachtaan

První tři série jsem stihl shrnout loni v únoru v komentáři pod samotným seriálem, k dalším, které od té doby vyšly, se již musím obrátit individuelně. S tím, jak jsem Arrowa zbožňoval v jeho začátcích, přišly s neuvěřitelně patetickými flashbacky, nikým nežádanou magií a nepřesvedčivým záporákem obavy o to, zda má vůbec cenu můj oněhdy nejoblíbenější seriál stále ještě sledovat. 4. řadu jsem doklepal z povinnosti, která se během těch let u mě utvořila a také možná z naivního domnění, že se v další sezóně dočkáme napravení reputace. Ze všech zdejších 23 dílů ve mně provždy zanechala cosi zapamatovatelného a i téměr dojemného jen část s názvem Eleven Fifty Nine, kde seriál (alespoň na Zemi 1?) přišel o důležitou postavu. Lze také pochválit crossover s Flashem, který nám hezky nakopl Legends of Tomorrow. Ty v nynějších dnech žeru ze všech DC shows snad nejvíce. 4/10 ()

• Schizma v překladu znamená rozdělení jedné církve na dvě odlišné. (JG9)
  • V epizodě přidělí Oliver (Stephen Amell) Felicity (Emily Bett Rickards) přezdívku Overwatch, načež dodá, že chtěl původně Oracle, ale to už je zabrané. Oracle je v komiksech Barbara Gordon, bývalá Batgirl a dcera komisaře Gordona, která je kvůli ochrnutí upoutaná na vozíček a podporuje Batmana a jeho přátele na dálku, stejně jako Felicity v seriálu. (NiWi)
  • Hlavní záporák této série Damien Dhark se poprvé objevil v komiksu „Titans číslo 1“ v březnu 1999. (JG9)