Arrow - Série 6

(séria)
USA, (2017–2018), 16 h 6 min (Minutáž: 42 min)

Hudba:

Blake Neely

Stephen Amell, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Echo Kellum, Rick Gonzalez, Katie Cassidy, Juliana Harkavy, Paul Blackthorne, Willa Holland, Manu Bennett (viac)

V 6. řadě se bude Oliver snažit plnit otcovskou roli – a společně s týmem Green Arrow chránit Star City před starými i novými nepřáteli. (Netflix)

VanTom

Už Arrowa fakt sleduju ze setrvačnosti kvůli postavám, které mi za ta léta přirostly k srdci a jejichž další osudy mě zajímají… protože telenovela. Tentokrát snad ještě otravnější než kdykoliv předtím, jelikož téma celé sezóny představovaly vztahy mezi otci a dětmi, do toho problémy s důvěrou v týmu, jeho rozštěpení a rozpad, až skoro nezbyl prostor na padouchy: Cayden James byl marný a Ricardo Diaz získal jakýsi background teprve v jednom dílu na konci, nicméně stále nevyrostl nad egoistického gangstera s polovinou města na výplatní pásce. Občas (často) opravdu hloupé zápletky a situace, resp. rozhodnutí a řešení, u S6 znovu zmiňovat nemusím, ne? ()

SamVimes

Po pěti řadách se vyčerpalo pět let Oliverovy minulosti na ostrově (a mimo něj), v šesté řadě se místo nějaké vykonstruované obměny tématu od flashbacků logicky a vcelku rozumně upustilo. Ostatně, od dob první řady značně nabobtnal počet stálých postav a s nimi i počet vedlejších příběhových linek, takže zaplnit těch čtyřicet minut epizody je o to snazší. A když už je řeč o týmu… jeho členové nejsou nudní, ale chtě nechtě je musím srovnávat s týmem z Legends of Tomorrow, který je o třídu zajímavější a zábavnější. Jistě, je to i tím, že Legendy si z DC komiksů berou druhořadé superhrdiny, zatímco Oliverovi sidekickové patří spíš k těm třetiřadým (ty áčkové pochopitelně až na výjimky blokuje filmová sekce). I z toho sice schopný scenárista dokáže vykřesat hodně, v Arrow se ale nejde nad rámec toho, co je nutné. S hlavními záporáky to letos bohužel šlo trochu dolů, oproti loňskému dobře motivovaném Prometheovi a jeho osobní vendetě vůči Oliverovi. Nejdřív sice nastoupí vcelku slušný „miniboss“ v podobě hackera Caydena Jamese v podání schopného Michaela Emersona (Lost, Person of Interest). Pak ho ale vystřídá Ricardo Diaz, který vlastně není víc než obyčejný bouchač, co se vypracoval a zaplatil politiky i policii. Je fajn, že nejde o dalšího lučištníka, ale snad všichni větší záporáci v Arrow byli charismatičtější a zajímavější. I kvůli Diazovu představiteli Kirku Acevedovi, který je takový o něco lépe hrající a podstatně méně zábavný Wentworth Miller. Jinak se ve významnější roli objeví znovu i Oliverův (bývalý) ruský kamarád Anatoli a díky využití multiverza a dvojníků z jiných realit se naplno vrátila i Katie Cassidy. Její antihrdinka Black Siren jí bohužel dává prostor pro tu horší část jejího hereckého rejstříku (tu teatrální, přehrávající), ale zase má celkem zajímavou příběhovou linku se svým nepravým otcem Quentinem i s Oliverem. Potěší opět pár návratů nebo cameo rolí, třeba Deathstroke (Slade) nebo Nyssa. Celkově se Arrow snaží o obměnu, o průběžné změny statu quo. V seriálu Oliver v průběhu několika sezón postupně rozšiřoval svůj tým, během aktuální řady pak vcelku organicky dochází k čím dál tím větším interním konfliktům, jež vedou až k rozštěpení týmu a lučištníkově návratu k úplným začátkům. Ve výsledku se ale seriál víc než v jednom smyslu točí v kruhu a v globále si vlastně jede více méně pořád to stejné. Je to samozřejmě i tím, že Green Arrow jako postava je jednoduše scenáristicky míň flexibilní než Flash nebo časoprostorem cestující Legendy. Telegraficky: herecké výkony jsou takový ten použitelný CW standard, stejně tak i kamera a hudba, bojová choreografie je stále nacvičená dost na to, aby zúčastnění vypadali, že vědí co dělají, ale ne dost na to, aby to vypadalo skutečně. Podtrženo sečteno, s mírnými odchylkami nahoru i dolů dostanete přibližně to samé, co v minulých letech. Jestli to u komiksové oddychovky i po víc jak 130 epizodách ke spokojenosti pořád stačí, to už je na vás. ()

liquido26

Arrow už jen vaří z vody a není důvod, aby pokračoval. Celé je to průměr, pár dobrých epizod, hlavně ke konci (nejvíc mě asi bavil díl, kde Diaz a Black Siren celou dobu řešili Diazovy businessy a origin a Arrow tam v podstatě vůbec nebyl). Formát 23 epizod je prostě šíleně dlouhý a scénáristicky to nemá CW šanci utáhnout, tak to vyplňuje telenovelou. Kdyby spojili Flashe a Arrowa do jednoho seriálu, vyhodili většinu otravných vedlejších postav a unesli Felicity a Iris (a celou sérii je drželi někde svázaný s roubíkama, aby nemohli z pus vypouštět ty svoje "moudra"), tak by se na to celkem dalo dívat :-) ()

wesi96

10/10. (Spoilery) 6.série byla pro většinu lidí zklamání, ale pro mě ne! I když musím uznat, že začátek byl pomalejší, ale i tak nebyl špatný. Cayden James jakožto "první" záporak této série hraný vynikajícím Michaelem Emerson byl poměrně dobrý jeho poslední debut v 13.díle byl vynikající, ale nečekal jsem, že ho tak jednoduše odrovnají... No a po této epizodě na scénu přichází Diaz. Zprvu jsem si říkal, že jako nástupce Prométhea si mohli vybrat někoho lepšího, ale posledních pár dílů mě přesvědčilo o opaku a jsem rád, že se ho na konci nezbavili a že se díky tomu více těším na další sérii jak to s ním dopadne.. Nakonec hodnocení - Jsem neskutečně rád, že už zde nejsem flashbacky páč od 3.série jsem je už nedával. Jinak návrat Roye a poté v dalším díle Nyssy byli dobré těším se jak to s nimi dopadne v 7.sérii a naopak odchod They a Quentina mě mrzel. ()

Spiker01

Spoilery. Už jsem to chtěl u 4. a 5. série zabalit. Jenže pak vždycky svitne naděje, že se může objevit Deathstroke a očekávání vzlétnou nahoru. Člověk může namítnout, že si z šestky můžu pustit dva díly a mít klidné spaní a já si úplně asi nedokážu obhájit, proč na Arrowa stále koukám. Je to pořád takové to lehce odsýpající béčko, které se naštěstí poučilo z dva roky starého failu, občas se tu najdou hezky vypadající akční sekvence a ačkoliv nesmyslů je tu stále habaděj, naštěstí těch dementně výplňkových dílů o ničem už loni ubylo a pořád se je na co koukat. A nechybí samozřejmě povinný cliffhanger, který sice není existenční pro celý seriál, ovšem očekávám na začátku sedmičky nějakou deus ex machina a vesele se pojede dál. Snad se příští rok najde zas někdo lepší než byl letošní zaměnitelný Diaz. Moment, on vlastně zasáhne i příště..😞 ()

• Název epizody odkazuje ke komiksovému debutu postavy Green Arrowa, který se odehrál v „More Fun Comics č. 73“ v roce 1941. (NiWi)
  • Když se Cayden James (Michael Emerson) ukáže na radnici, představí se jako Ben Gale. Toto jméno je odkaz na Emersonovu postavu v seriálu Ztraceni (od r. 2004), kde ve 2. sérii používal krycí jméno Henry Gale. (NiWi)